Дата и час: 24 Сеп 2018, 05:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2006, 15:48 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Andrea, хахеххе добрем, може да проверим тази теория :)

Иначе, за раниците - ако трябва да дам и аз пример, карах от Сф до Поморие, с доста голяма раница на резервоара (снимка ТУК), доста бързо, в доста натоварено движение (края на август, петък вечер) и нямах ама никакви грижи, нито със завиване, нито със залягане, нито даже и със зареждане на бензин, а както се вижда, разницата е съвсем обикновенна, не е пригодена за резервоар :) Само трябва да е напълно неподвижно прикрепена, независимо дали на резервоар, седалка или гръб.

Ето още една хубава снимка, пример за матор с много раници ТУК - пича е трябвало да мине над 5000мили за под 100 часа, със всичките тез раници, двама на мотора...
А цялата яка история, ТУК

и като за финал, още един пример - преди няколко месеца, трябваше да премина малко повече от 30 мили с една доста голяма раница на гръб и един огромен сак, от тези дето са с колелца отдолу и си имат дръжка за теглене :) За целта разполагахме с два скутера, та двама мой приятели се наеха да ме закарат - единия ме возеше мен с раницата, другия - с огромния сак на гърба - беше си го сложил за дръжките които се носи, вертикално на гърба си и сака стърчеше доста над главата му :)) лошото беше че нямаше как да го стегнеме, и на всеки завой пича изживяваше огромна тръпка :)) наложи се два пъти да спираме да почиваме, но все пак стигнахме без грижи - за съжаление снимка на сака нямам, но раницата беше тази - http://my.netissat.bg/ivcho/Pics/London%209-22Sept2005/slides/DSC04888.html

"In a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit, and you touch this limit, and then think "Ok, this is the limit". So you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high."

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2006, 18:41 
Лейтенант
Лейтенант

Ето нещо и от мен по въпроса с раниците. Това е www.axio-uk.com/products.html !

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2006, 19:14 
Капитан
Капитан
Аватар

Tosho написа:
Хм. А вие как така карате без раници? :)

Абселютно...
Как карате без раници?
Така като гледам Тошо пак е избил рибата и е изчерпал темата.

Винаги карам с раничка, с голяма раница не съм карал, ама съм виждал 60 кг човек да тури 30 кг раница и да си джитка с ГПЗ400 ;)
Също съм виждал как плътно закопчан цип се отваря и се разхвърчават разни дрехи, така че замислете се сериозно каква е причината да се отвори раницата от вятъра. Сигурен съм, че ще си отговорите и ще се сетите как да го избягвате. (hint - ако ципа е в края на раницата - няма да се отвори ;) )
Друго което ми се струва важно да се повтори е - предметите в раницата. Никога не нося отвертки, ножове и други простотии, които могат да ме заколят. Нямам нужда от помощ - и без това често имам нежелани срещи със земата - не е като да не съм падал, не е като да не съм се размазвал. И винаги съм бил с раница...

А всъщност тръгнах да пиша за раницата и offroad каране. Еее, тука който кара без раничка да хвърли първия камък.
Да кажа само че няма никакви проблеми де. Даже много хубаво се пада на такава пълна с дрехи. Плюс това гърбът ти не е кален (страашна далаверка :lol: )

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Апр 2006, 19:25 
Хайде и аз да споделя моя скромен опит:

Падал съм с раница на гърба и заради нея си сецнах жестоко кръста, та лежах 5 дена. Паднах си директно на гърба след летеж от около 1.5 метра и кръста ми "увисна" под раницата... Много неприятно, не го пожелавам на никого. Хем имах книги вътре, не ми се мисли, ако имаше нещо ръбесто или твърдо (като спрей за гуми).

На моя мотор (пистов) като сложа раницата на резервоара не мога да лягам и скорости над 150 са направо невъзможни - вятъра ще ми откъсне китарата. Поради тази причина си я слагам на задната седалка и я стягам с мрежа. Недостатъка е, че изобщо няма да разбереш ако излети по някое време.

Н

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Апр 2006, 08:46 
Полковник
Полковник
Аватар

По едно време непрекъснато правех инкасо с мотор и раничка.
Понеже съм тарикат си я бях купил от Илиенци/евтинко/.
При един от случаите носех около 70 000 лв. Оставих ги където трябва и се прибрах в офиса.
Още на влизане един от колегите вика: Явка, кво е станало с тази раница...
Поглеждам и като видях, че дъното зее се сещате какво ми стана.
Ми ако не бях оставил пратката, вече...
Истината е тази: Никога остри предмети в нея и закрепена неподвижно. Прибирах се веднъж от "Луна" с един денк, който лягаше с мене и беше голяяяям :lol: купон.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2006, 17:31 
Подполковник
Подполковник
Аватар

MantuS написа:
Ето нещо и от мен по въпроса с раниците. Това е www.axio-uk.com/products.html !

да, това е, ако искаш да дадеш 300-400лв за да си носиш лаптопа на мотора - верно е това...иначе ми се види голема глупост....

Huku написа:
На моя мотор (пистов) като сложа раницата на резервоара не мога да лягам и скорости над 150 са направо невъзможни - вятъра ще ми откъсне китарата.

дрън дрън, митове и легенди...

"In a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit, and you touch this limit, and then think "Ok, this is the limit". So you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high."

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2006, 18:41 
Лейтенант
Лейтенант

е човек не са толкова скъпи, към 200лв пък и аз съм компютърджия + това изглеждат страхотно и са проектирани за високи скорости. Ако искате да изглеждате добре с раница на гръб + това да сте сигурни че няма да се скъса или нещо да изпадне, за мен това е варианта и това ще си купя тази година от хамерика.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Апр 2006, 20:04 
Wilco написа:
Huku написа:
На моя мотор (пистов) като сложа раницата на резервоара не мога да лягам и скорости над 150 са направо невъзможни - вятъра ще ми откъсне китарата.

дрън дрън, митове и легенди...

Не, личен опит, на моя мотор.

Ако успееш да караш 10 минути със 180 с мойта раница (разгъната) на резервоара на К2 ти я подарявам (от хубавите е) ... :)

Написах го с цел, ако някой ще си купува, да има едно на ум и евентуално да се пробва с конкретната раница и конкретния мотор дали ще е използваема на магистрала, щото мойта определено не е - и съответно я слагам само на задната седалка, въпреки че е правена за резервоар.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2006, 13:08 
Капитан
Капитан
Аватар

Huku написа:
Ако успееш да караш 10 минути със 180 с мойта раница (разгъната) на резервоара на К2 ти я подарявам (от хубавите е) ... :)

...аз съм навит да се пробвам...даже съм навит да го карам и с 200, ама първо да обсъдим кво ще е съдържанието на раницата, което също ще задържа :wink:

...със стария ми мотор, дето е на аватара, който е 750 и не бих казал, че се различава особено по стойката на твоя, нямах такива проблеми...нито с раницата, нито с карането с 200 :)

...убеден ли си, че проблемът не е бил в голямата яка на ризата...или пък не си бил омотал добре някой шал и затова да си имал проблем със съпротивлението, което "ще ти откъсне" главата :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2006, 15:06 
Капитан
Капитан

Чшшш, Манекено и бат Иво, кво захапахте човеко, и аз имах такъв проблем, а не съм от най-едрите. Като се разгъне чантата за резервоар е към 30 см висока, ква требе да е тая слюда, че да успее и главата ти да скрие?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2006, 16:31 
Капитан
Капитан
Аватар

...епа точно там е проблема, ние с нашите тикви немаме проблеми до 200...а и са ни дебели вратовете :wink:

...аз мойта дето е като торба и лягам на нея и немам такива ядове...не че без раница не е по-удобно :lol:

...а за баса и с куфар 50-60 литра съм навит да поджиткам :P

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2006, 16:52 
Drago написа:
...епа точно там е проблема, ние с нашите тикви немаме проблеми до 200...а и са ни дебели вратовете :wink:

...аз мойта дето е като торба и лягам на нея и немам такива ядове...не че без раница не е по-удобно :lol:

...а за баса и с куфар 50-60 литра съм навит да поджиткам :P

Абе Драго, ти за една раница врата си готов да си жертваш... :wink:

--------
Редактирано от модератора

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Апр 2006, 18:35 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Ристо написа:
Чшшш, Манекено и бат Иво, кво захапахте човеко, и аз имах такъв проблем, а не съм от най-едрите. Като се разгъне чантата за резервоар е към 30 см висока, ква требе да е тая слюда, че да успее и главата ти да скрие?

Ристе, кво се палиш бре ;)
пуснал съм снимка, виж :)
мойта разница не беше изобщо за мотор, и от снимката си личе че е около 30см също, мотора ми тогава беше със оригиналната слюда, което също се вижда, па както занеш аз не съм от най-ниските
и у сериозен трафик бех на Лукойл-а на края на магистралата за точно 1 час - 190км са от Орлов мост до там, ти си направи сметка с каква скорост съм карал :) след това още 2 часа до Поморие със зверски трафик...и грам немоа да се оплача от карането с раница...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Апр 2006, 14:31 
Капитан
Капитан

Не ве бат Ивчо, не се палим ич даже, просто казвам, че си е индивидуално и на мен също не ми беше удобно :wink:

Бат Драго друго имах предвид, ама нема го казвам тука, че ше ми се карат модовете за лигня.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Май 2007, 01:28 
Когато карам с голяма раница (над 50 литра) и е топло направо се смазвам от пот по гърба. Стегнат с яке и допълнително презрамките на раницата... Иначе с малка раница със подплънки си карам без проблеми и не си пълня г**а с пот.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Май 2007, 09:25 
Полковник
Полковник
Аватар

@WhiteNoise

Не се потиш от раницата (ако е хубава) а от товарът й. В 50-литрова раница може да се наблъска много багаж.

Иначе се продават доста туристически летни раници и раници за велосипедисти които са със извит гръб и система за вентилиране на гърба. Скоро подарих на приятелката си 28-литрова лятна туристическа раница McKinely точно с такава система. Преди да я връча я тествах - 6 километра на велосипед и грам не ми се запоти гърба. Страхотна раница! :wink:

П.П. И добре дошъл във форума!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Май 2007, 10:46 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Само да вметна!
Почти винаги карам с раница. Върши ми много добра работа, слагам вътре всичко каквото би ми потрябвало, от спрей за верига и фотоапарат до (последния път имаше две сурови скумрии и двулитрова бутилка бира) :P Удобно е, особено ако нямаш дисаги или топ каса. Другото нещо за което смятам че раничката ми свърши страхотна и неочаквана работа. При катастрофта и сериозните салта които последваха имам чувството, че е изиграла ролята на протектор за гръб (какъвто нямам) и предпази гърба ми от нараняване. Има ергомомичен гръб и беше пристегната здраво.

Honda Dominator NX650
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Май 2007, 14:17 
@Humppa

Прав си. Голямите раници, с които съм карал имат някакви подплънки, но товара ги прилепва доста плътно към гърба. С малката ми раничка на Rossigniol нямам такъв проблем. Страх ме е малко да не се изсипя върху инструментите и ги слагам в първия джоб, а зад тях в основния слагам подплати от якето и панталона и дъждобрана (то не се знае кога ще потрябват).

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Май 2007, 20:41 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Да бе, верно - я който кара без раница да каже къде си държи дреболиите? То не са телефони, портмонета, фото, цигари, 1,2 инструмента, цайси, евентуално спрей и тн...
За мен на резервоара е по-удобно, че тази на гърба едвам я свалям заради екипа - все се закача по протекторите и тн, накрая се овързвам окончателно и я свалям с якето :)
На резервоара в града само я връзвам с малката вързалка опред да не излети и на магнитчетата, иначе на дълъг път я препасвам както си трябва.
А за пасажера също не е удобно да пътува с раница - установихме го като ходихме го гърция, защото носихме в нея и масло и спрей и един тон други боклуци. Колкото и да е, си опъва назад и си тежи - по-добре да го носи мотора.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Май 2007, 22:20 
Моята раница е доста голяма.Наи-голям кеф ми прави като е пълна догоре,защото я отпускам на седалката и дори я ползвам за облегалка. :) Така ми почива гърбът и раменете и въобще не усещам килограмите. Говоря обаче за ендуро и то без пасажер. :wink:

Върнете се в началото

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]