Дата и час: 25 Сеп 2018, 14:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2006, 14:00 
Полковник
Полковник
Аватар

Ще си позволя тук да сложа един личен опит от случка вчера ... ако прецените че не е точно за мъдроста, моля да я наместите...

...та вчера след около 650 км.на матаретката имах страхотното "щастие" да спукам задна гума. Трудно казано щастие, като говоря за чисто нова такава /на по-малко от 2000 км./, но добре от гледна точка на това че спрях много културно от около 140, че стана на връщане към София - подбалканския, почти до водопадчето преди разклона за Копривщица - т.е. относително близо до бокса - разбирайте брат ми долетял с нужните джаджи. Та точно за джаджите искам да споделя. Заръчвайки му на въпросния брат да носи спрей с лепило за гуми и да урежда някой приятел с бус /за зор заман/ огледах пораженията. Оказа се 3 мм.рапитка намъкнала се баш в средата на гумата /м...а и/, която се изтърси от нея докато въртях да диря продупчено. Та гледайки усмихната дупчица, Нволята ме подсети за всички пъти когато съм зяпал гумаджиите как с "фитили" лепят гумите на колите. И го накарах освен спрей да домъкне и такъв фитил, както и джаджата за пъхането му. Казах му и да вземе и някой кратък урок за употребата им /или да натовари гумаджия в багажника - по негов избор, хи-хи/. Е, дойде сам, но с фитил и онази джаджа приличаща на нещо средно между щипка и тирбушон. /Фала на човека който му я дал и му е обяснил какво да прави, днес почерпих за туй добро дело/. Операцията по намушкване на фитила и отрязване на стърчащото излишно отне около 34 сек., което след почти 2 часа клечане на шосето ми се видя смешно. Гумата не мръдна до София /без малко 100 км. от нас, мисля че са/.
Та... личното ми решение :idea: - днес, утре намирам къде се продават въпросните "фитило мушкачки", купувам набор от различни на дебелина фитили /по-добри били тези от тях които могат да се делят и да стават по тесни/, спрея купих още снощи и намирам място на всички тези джаджи по моторя. /знаете колко е голям флакона на спрея, останалото се събира в кутия за цигари/. Ама да се търкалям сума ти време из тревите, да зяпам облаците дето се канят да се изръсят - е.... мерси, вече неща!

Надявам се описания опит да бъде полезен.
А още повече пожелавам да не ви се налага да бъде ползван. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2006, 09:33 
Майор
Майор
Аватар

В wemoto.com има такъв комплект/Emergency Tyre Repair Kit * Everything needed for roadside repair,* Tubeless Tyres Only/ обаче струва 19 лири.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2006, 11:43 
Полковник
Полковник
Аватар

Спрей за гуми, спрей за верига, шестограми, отверки и клещи. ключе 10-ка, изолир банд и свински опашки трябва да са винаги под ръка.

Някой си носят и маркуче малко за бензин, но мисля че не е толкова необходимо :)

Има комбинирани китове много малки и удобни.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2006, 16:27 
Полковник
Полковник

А въздух от къде взе ?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2006, 16:34 
Полковник
Полковник
Аватар

В един спрей за гуми, има достатъчно количество "въздух" и лепило за две гуми най-малко!!! Т.е. напомпва ги достатъчно!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Юли 2006, 22:17 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Спрея за гуми е много полезно нещо, особено за мотори с вътрешна гума, при които комплекта с "червото" е безполезен. Иначе последния го има във всеки магазин за по-кисели тунинги и аксесоари, силно китайски за по 5лв. Спрея си го сложих в предната чантичка веднага след като си купих мотора, иначе ключе, отвертка и шестограми - задължително 8)

http://www.expertmotors.bg
http://www.vinolamancha.com

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2006, 19:19 
Полковник
Полковник
Аватар

хммм аз мисля да тръгвам за морето другата седмица и ще си взема шестограми и там другите джаджи...не че ще знам какво да правя ако се наложи (да не дава господ) ама все пак...

п.с. защо ключе 10-ка?! да не е некво мултифункционално?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2006, 19:31 
Полковник
Полковник
Аватар

епа щото много от спойлерите и другите ла-на са хванати с 10 :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Юли 2006, 16:33 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Тъй като проблема със намирането на място за спрея с лепилото+въздуха ме мъчи и мен, когато се возя без куфар, ще споделя опит. По време на обиколката по Родопите, На паркинга пред Перперикон имаше едно BMW F650GS Dakar, с гръцка регистрация. Пича си беше захванал въпросния спрей с миши/свински опашки отстрани (или по-скоро зад - за да не го върти вятъра) на предния амортисьор. Мотора е с обратна предница и спрея беше хванат долу до оста.
Стори ми се добра идея... е освен ако някой не реши, че много му трябва въпросния спрей когато мотора е паркиран без надзор :-(.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2006, 09:05 
Полковник
Полковник
Аватар

Вчера напазарих от Илиянци /след като обиколих Практикер, Бриколаж, Киров и т.н.знайни и незнайни магазини/. Двете "шила" - за почистване и вкарване на фитилите, братския китайки народ продава срещу 4 лв. - надявам се поне за едно ползване да стават. Фитилите са 50 бр. за 7 лв. - не дават по-малко. Ние ги разделихме на 3 мотора.
Закрепих всички джаджи точно със свински опашки по тръбната рама отзад под спойлерите - спрея се вижда като се погледне от долу - някакви карирани флагове нарисувани по него. Някой може да си помисли че съм монтирал бутилка с азот - хи-хи... Така както се екипирах може да ме ползвате като пътна помощ! :wink: Ама ще вземам скъпо, да знаете! 8)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2006, 09:57 
Капитан
Капитан
Аватар

Тъкмо спуках гума и аз, задната на Хондака...тия фитили препоръчват ли се за спортни мотори? Или да се вътря с една нова Метцелер Спортек М1 за 126$?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2006, 10:33 
Полковник
Полковник
Аватар

Ако Fazera ти изглежда спортен, значи да :)
Аз карам с фитил на задната гума.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2006, 12:33 
Полковник
Полковник
Аватар

Моята задна я лепих "за всеки случай" след аварийното прибиране с фитила.
В Ади95 казаха - "дано държи..., гаранция не можем да дадем". Та по-зависи от самата дупка, разкъсани телове от вътре и т.н.
Ракета, на твое място /и на обетованата земя/ за дупка над 3-4 мм. ще се ръся за нова гума. Ако пък и не е била нова - със сигурност.
Успех :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2006, 12:58 
Полковник
Полковник
Аватар

и аз имам фитил на задната гума и засега няма проблеми (вече около 2 седмици)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Юли 2006, 21:44 
Капитан
Капитан

В дебелите книги пише, че мото гумата носи до 2 броя фитили, но не близо един до друг-примерно не по-близо от 1/4 обиколка.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юли 2006, 09:53 
Капитан
Капитан
Аватар

Купих там някакви фитили, набутах един и засега не изпуска ама да видим...поръчвам си М3, че и без това съвсем малко живот е останал в тази М1-ца

После се порових и научих:

1. Всички производители на гуми не гарантират качестово и свойствата на гума която е била "поправяна" по един или друг начин.
2. В САЩ повечето "гумаджийници" не поправят мотоциклетни гуми
3. Фитилите се водят за временно решение и производителите им ограничават скоростта с лепени гуми на 45мили/ч (72км/ч)
4. По-приемливо е когато фитила е по в края на гумата, в средата вероятността да изпусне е по-голяма
5. Дупки в стените се смятат за непоправими
6. Ето един готин сайт където пича си прави стойка за монтиране и балансиране от подръчни материали - снимки и обяснения
http://www.clarity.net/~adam/tire-changing-doc.html

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2006, 08:46 
Капитан
Капитан
Аватар

PAKETA_1 написа:
6. Ето един готин сайт където пича си прави стойка за монтиране и балансиране от подръчни материали - снимки и обяснения
http://www.clarity.net/~adam/tire-changing-doc.html

Ето и видео за неразбралите

http://video.google.com/videoplay?docid=-7546109776315225781

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: ...
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2006, 16:10 
Майор
Майор
Аватар

то не че е за хвалба, но ще споделя и аз моя скромен опит със задната ми гума...става дума за Дънлоп...на едно ходене до Рибарица в началото на сезона още спуках гума, но само спадаше така че се прибрах и нямаше ядове...оправих я на гумаджии с въпросния фитил..
Не щеш ли обаче мине не мине и гумата си спада, интересното беше че ако карам мотора постоянно много бавно спадаше почти неусетно..оставя ли го в гаража обаче за няколко дена и айде спаднала..
Няма как отивам при Ади и си викам...баси тия тоя фитил нещо не го монтираха както трябва..
Свалят гумата и какво да видят очите ми...фитила си беше ок обаче гумата отвътре два пирона стърчат и си се мандахерцат, ей така забили се и си стоят аз си ги карам и най-безгрижно гумата си спада...Та ми я залепиха и повече ниакави ядове...гумата е за хвърляне, но изкара сезона което не е малко..

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2006, 16:20 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Имам въпрос, който се нуждае от точен отговор. Моля да отговарят само тези, които са имали подобен проблем, а не "чух, че някой". Та на въпроса - някой от вас лепил ли е ВЪТРЕШНА гума със спрей. Моите скромни познания са, че спрейовете са само за безкамерни гуми, но може да има нещо ново. Предварително благодаря. :evala:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2006, 17:08 
Капитан
Капитан

Със спрей не може, питал съм, вътрешната гума е прекалено еластична за да може да се залепи така. Единствено с лепенка при свалено положение.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]