Дата и час: 23 Яну 2018, 15:05

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Ное 2006, 17:29 
Полковник
Полковник
Аватар

В подкрепа на Терзиев - 1:1 е и изказано мнение в Ади 95

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Ное 2006, 01:35 
Имам два неуспешни опита за лепене на вътрешна гума със спрей незнам лош късмет ли е или аз нещо неправя както трябва но останах с лошо впечатление от тях.Първия път момчето беше минало двайсетина метра с спаднала гума за да ни настигне и след като използвахме спрея мина още толкова и гумата пак спадна.Вторият път дебел пирон се беше забил чак в джантата и този път спреят не ни помогна и за това съм решил вече да залагам на сигурно да загубя половин или един час но да си залепя гумат с лепенка.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 21 Фев 2007, 14:14 
Майор
Майор
Аватар

Линк с китове за спукани гуми и подробно описание за използването им...

http://www.genuineinnovations.com/motor ... rodid=1022

Един единствен път съм поръчвал такъв кит за клиент, за жалост не ми е споделил опита си с него...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2007, 14:26 
Подполковник
Подполковник
Аватар

А какво правим ние ендуристите ( с вътрешни гуми) в такъв случай, щом спрея не помага. Ремонта на място е невъзможен. Позамислял съм се над тоя въпрос и си е доста притеснително. Надявах се поне спрея ми да помогне, ако се случи и не успея да се изтъркалям като мечок :( :?

Honda Dominator NX650
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2007, 15:02 
Капитан
Капитан
Аватар

Honda men написа:
Ремонта на място е невъзможен.

E... айде сега. Невъзможен, ако си без инструмент или приятел без такъв. Но затова си го носи винаги с тебе и лепенки, а още по-сгодно вътрешни гуми... И си караш, и си пееш - пукаш гума, сменяш за 20 мин и пак си пееш....

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2007, 15:53 
Полковник
Полковник
Аватар

Макар че не искам точно тук да коментирам (хич няма да се сърдя ако разсъженията ги делнете от темата :wink: ),но аз лично нямам никакво оплакване от спрейовете...
На сбирката на Карандила спуках гума-залепих я със спрей от Nick (не знам какъв беше) ,но изтърках гумата без никакъв проблем.Смених я като ходихме на яз.Копринка(просто вече беше на телове) N месеца по-късно и единствената драма беше за гумаджията -вътре миришеше на жаби :wink:
Относно пукането на гума -пукал съм предна с 150 км/ч и то не дупчица ами от един камион падна нещо и ми се вряза в предната гума -липсваше парче с размера на палеца ми .Верно уплаших се яко -кормилото на мотора се опита да направи така наречения "tank slaper" но...както виждате си пишем (нямах демфер на кормилото) т.е. стига глупости -центробежната сила и самообладанието в случая са Ви единствения помощник :wink:

KTM Duke R / 2011

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: спрей
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2007, 19:28 
само малко опит да споделя, колкото и нищожен да е. спадаше ми задната - неясно от какво, бавничко и полека.
пръснах я със спрей - абе направо си изсипах цялото съдържание, донапомпах я на гумаджийницата и работата "заспа". спреят го взех от омв, беше към 10 лева. вече 7 месеца гумата не е мръднала.

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2007, 22:35 
Подполковник
Подполковник
Аватар

въпросния спрей от ОМВ навярно е марка Stac Plastic и е италиански. едно време работех във ф-мата вносител и знам че марката е добра и си струва. аз на Вирагото си бях зачислил един , но слава Богу не ми се наложи да го ползвам, а и се надявам да помага при вътрешни гуми.
това помежду другото :roll:

http://www.expertmotors.bg
http://www.vinolamancha.com

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 25 Фев 2007, 07:14 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Едно от първите неща които закупих, преди да тръгна към Сф беше такъв рипеър кит. За щастие не ми се е налагало още да го ползвам, но мисля и за напред да си го нося при по-далечните пътувания...
За въздух - в комплекта си има няколко контейнерчета, които чрез подходящата приставка се навиват към винтила на гумата.
мойто го взех от ТУК, гледам че има и вариант за гуми с вътрешна.

"In a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit, and you touch this limit, and then think "Ok, this is the limit". So you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high."

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2007, 00:03 
Капитан
Капитан
Аватар

Досега съм бил винаги късметлия с гумите, но за да не ставам твърде нахален към Провинението.... Реших и аз да се сдобия с един такъв комплект(5$ от братята Хамериканци):

http://w2.bikepics.com/pics/2007/02/18/ ... 27-800.jpg

Не знам дали фитилите в БГ го съдържат, или се взима допълнително, но тази съставка не е за пренебрегване-rubber ciment:

http://w2.bikepics.com/pics/2007/02/18/ ... 29-800.jpg

Ето и една добра статия за използването на Tire Plug Kit:

http://www.alpharubicon.com/bovstuff/tirepluguzi.htm

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Мар 2007, 10:58 
Полковник
Полковник
Аватар

всъщност фитилите са понамазани с някаква гняс, но ме гложди едно съмнение - след разнасянето им насам натам, макар и позавити, не знам дали тя няма да изфиряса /а като се има в предвид че моите са с неясен китайски произход.../ - та това с този rubber cement изглежда добра идея /или да се сменят периодично фитилите...

безпукливи километри пожелавам все пак!
независимо от екипирането... ))

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2007, 10:48 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Много добър мой приятел е ГУМАДЖИЯ! Намира се на Опълченска и Симеон, та той ми обясни, че спрея има ефект само при безкамерни гуми, но не за постоянно, а само за придвижване до първия сервиз! И пак няма гаранция дали ще задържи. А колкото до "Фитила", дебаланса който дава от своя страна, е минимален. От това разбирам, че е подходящ и за мотоциклети.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2007, 12:34 
Капитан
Капитан

Само да вметна, че в Австрия (а най-вероятно и по целия западен свят) лепенето на мотоциклетни гуми е забранено... И аз бях много изненадан, ма докато придумаме един почти нелегално да забие един фитил в почти нова гума, 3 града обиколихме. Та явно има некво отношение към safety...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2007, 00:12 
Така и не разбрах какво се прави при спукана вътрешна гума. Видях че спрейовете не помагат, фитилите също, май единствения вариант е да смениш вътрешната гума с нова, и ако не си носиш щанги, помпа и още куп други инструменти , просто оставаш на пътя, така ли да разбирам ????????? :?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2007, 00:18 
Полковник
Полковник
Аватар

hondapower написа:
Така и не разбрах какво се прави при спукана вътрешна гума. Видях че спрейовете не помагат, фитилите също, май единствения вариант е да смениш вътрешната гума с нова, и ако не си носиш щанги, помпа и още куп други инструменти , просто оставаш на пътя, така ли да разбирам ????????? :?

Правим така!!!
Пред теб вкарвам пирон в гумата (моя гума, предна-задна която кажеш), после го изкарвам и помпам със спрея!!!
Казваш колко километра да измина и ако пристигна там където си ме изпратил, ще ми купиш две чисто нови кросови гуми!?!
Става ли?!? Че ми писна да обяснявам за спрейовете?!?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2007, 10:32 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Само дето в гората от пирон се пука една на петдесет гуми. Обикновено се цепят от удари в камъни и ръбове. Ние досега сме пукали петнайсетина гуми и никога спрея не е помагал...
Две нови в раницата и смяната е за 15-20 минути.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2007, 17:34 
Явно аз не съм разбрал като съм чел мненията във форума. Останах силно с впечатлението, че спрейовете помагат само при безкамерни гуми, но щом казваш ще се слушам в съвета ти, тъй като съм още много млад и тепърва ще разбирам повечето работи свързани с моторите. Ще си взема такъв спреи и дано никога не ми се налага да го използвам :wink:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2007, 20:06 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Днес ходих да си правя една гума на колата. Видях, че в гумаджийницата продават ремонтни комплекти с фитили и се заговорих с некъв от пичовете. Той ми обясни, че проблемът на спрея е, че полепва по гумата и после трудно се чисти. И в общи линии гумаджийте не си дават много зор в премахването му. Което съответно води до дисбаланс на гумата и нуждата да се използват много тежести при балансирането. Това може да е с кофти последствия, особено при спортните мотори. Така че, ако на някой му се случи да използва спрея, нека да си има едно на ум да гледа после в гумаджийницата как ще му почистят гумата.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2007, 02:37 
Сержант
Сержант

Като толкова сте ги ползвали тия прейове, не сте ли виждали какво става вътре в гумата от тях?
Преди време като не знаех и спуках задната, така и така беше почти за смяна, я залепих с един такъв спрей от омв и си карах още 1000км докато я изхвърля. Вярно залепи я (дупката беше от пирон) и преди да я махна не беше спаднала хич. Като отидох да ми монтират новата , за мой ужас, гумаджията ми показа как спрея остава вътре в гумата течен като вода. В гумата ми имаше поне 100мл. течност.
Нали се сещате такава гума кога ще се балансира?

Така че, на кратко: спрейовете определено действат, но са само да се приберете (с ниска скорост) и да си залепите гумата както трябва.

С фитилите нямам личен опит, но съм виждал как излизат от самосебе си. Така че и те са само временно решение.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2007, 18:17 
Полковник
Полковник
Аватар

Marto написа:
гумаджията ми показа как спрея остава вътре в гумата течен като вода. В гумата ми имаше поне 100мл. течност.
.

Тъкмо, ако пак спукаш гума, просто вадиш причинителя на спукването и гумата автоматично ще се залепи!?! Знаеш ли, дали не си пукал същата гума после, но просто спрея да е свършил работата без да разбереш?!? :ozyben:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]