Дата и час: 18 Юли 2018, 09:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Авг 2008, 00:49 
Капитан
Капитан

уважаеми модератори,

при цялото ми почитание към вас и стремеж да се придържам към правилата на този форум,
искам да споделя със всички огромното ми учудване от факта, че така както безкрайно много наблягате на забележки относно писане на български с латински букви, така никой не ЕБАВА да преведе останалата част от активните бутони и английски текстове и означения и т.н. и т.н. и к'во ли още не....

" пост а ню топик ", а дорогие друзя, що ето, was ist das liebe kollegen......

някой дали загрява какво пиша, а ? дааа много разбират, но не всички българи го могат...

пост - на български в свободен превод означава въоръжена бойна единица изпълняваща специфични задачи по охрана на даден обект.

а ню - това пък какво е ? нищо, дори галеното на андрей е аньо...

топик .... е задънена минна галерия...само дето има ударение на и..

и това при полжение, че разпознавам латинските букви и имам познание по английски, т.е. досетих са че е на english...
ми ако не'ам 'абер от тоа изик...ко праим....?

мисля, че хора които изпадат във някаква маниакална форма на педантизъм - кой на какво пише, биха получили поне по един микроинсулт от вида на форума със "view topik" или "view more smiles", neshto koeto dori i w momenta na pisaneto na tezi redove e pred o4ite mi - да "очите" е със цифрата на числото 4....а "нещо" НЕ е с цифрата на числото 6...

а сега какво се случи....всички мълчат....

та господа педанти, като сте педанти и когато нямате какво да кажете и се педантизирате и ебавате с когото ви скимне, точно щото нЕмате к'во да праите, е сега се поебавайте с вас самите.

или преведете нужното на БЪЛГАРСКИ !!!!!

в очакване на скорошна промяна
GONZO-GARAGE
а на български е ГОНЗО-ГАРАЖ

а сега как да си постна темата ---- има нек'ви фъкани SAVE PREVIEW и нек'во SUBMIT
koe e wernoto, a ?
дори незнам как се четат тия изкилифещеници....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2008, 01:02 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Подкрепям колегата Гонзо и добавям вълшебната думичка ГРАМОТНИ. Ако някой не се е научил да пише досега, моля да не използва форума като поле за упражнения по български език. [-X

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2008, 05:34 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Айде да не подценяваме "българското дете", ще намери начин да се справи с техниката :mrgreen:

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2008, 10:05 
Капитан
Капитан
Аватар

В сегашното си състояние поне за мен е добре.
Харесва ми.
Това че има на английски част от менютата...не ми пречи. Може би защото от години кисна и обикалям по форуми.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2008, 12:18 
Полковник
Полковник

Е, добре де, аз също разбирам английски, но откровено ме дразнят бутоните на чуждоземски! Нали форумът си е български с приоритет на кирилицата? Или вече не е така?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2008, 13:03 
Генерал-майор
Генерал-майор

Макар това да беше обяснено, нека да заосмим, па ха дано някой го прочете.

Тази версия на phpBB има напълно функционална българска версия в коато всичко е на български. За да се решът повдигнатите в тази тема фундаментални въпроси трябва да се направи следното неимоверно усилие:

1. Натиснете върху връзката "Потребителски панел" в горната лява част на форума.
2. От хоризонталното таб меню изберете "Настройки на форума".
3. От рол менюто за "Език" изберете "Български".
4. Натиснете бутона "Изпрати", който е в долната част.

Честито, сега всичко ще е на български... и бутоните и всичко друго.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Потребителски панел" е създаден за да улесни потребителите и да им даде повече екстри при ползването на форума. Да не се запознаете с него и възможностите му е само за Ваша сметка.
Емоциналния изблик на потребителя Gonzo-Garage, няма какво да го коментирам, човека намерил сили да изпище 1000 знака възмущение, но не намерил сили да прочете 200. Евала на такива потребители казвам аз:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2008, 15:54 
Редник
Редник
Аватар

=D> благодаря всичко придоби ново измерение =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Авг 2008, 17:52 
Капитан
Капитан
Аватар

LoveHate написа:
Макар това да беше обяснено, нека да заосмим, па ха дано някой го прочете.

Тази версия на phpBB има напълно функционална българска версия в коато всичко е на български. За да се решът повдигнатите в тази тема фундаментални въпроси трябва да се направи следното неимоверно усилие:

1. Натиснете върху връзката "Потребителски панел" в горната лява част на форума.
2. От хоризонталното таб меню изберете "Настройки на форума".
3. От рол менюто за "Език" изберете "Български".
4. Натиснете бутона "Изпрати", който е в долната част.

Честито, сега всичко ще е на български... и бутоните и всичко друго.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Потребителски панел" е създаден за да улесни потребителите и да им даде повече екстри при ползването на форума. Да не се запознаете с него и възможностите му е само за Ваша сметка.
Емоциналния изблик на потребителя Gonzo-Garage, няма какво да го коментирам, човека намерил сили да изпище 1000 знака възмущение, но не намерил сили да прочете 200. Евала на такива потребители казвам аз:)

=D> тук се навъдиха доста всезнаиковци и някой трябва да ги поставя на мястото им !!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2008, 00:13 
Подполковник
Подполковник
Аватар

АЛЕЛУЯ, БРАТЯ И СЕСТРИ!!! =D> =D> =D>

http://www.expertmotors.bg
http://www.vinolamancha.com

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2008, 14:16 
Капитан
Капитан
Аватар

Според мен проблема не е чак толкова в това, че форума бил на английски или там на какъвто и да било друг език, а в това, че всеки втори се прави на литератор и обяснява кой бил грамотен, кой - не, къде трябвало да има запетайка и защо я няма! И мен много ме дразнят такива индивиди със забележките си.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2008, 14:46 
Сержант
Сержант
Аватар

chris написа:
Според мен проблема не е чак толкова в това, че форума бил на английски или там на какъвто и да било друг език, а в това, че всеки втори се прави на литератор и обяснява кой бил грамотен, кой - не, къде трябвало да има запетайка и защо я няма! И мен много ме дразнят такива индивиди със забележките си.

Изпуснал си пълния член - трябваше да напишеш "форумът бил" !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2008, 16:11 
Капитан
Капитан
Аватар

bogdan написа:
chris написа:

Изпуснал си пълния член - трябваше да напишеш "форумът бил" !

:oops:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2008, 17:02 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Браво, Гонзо, добре ги насоли тия мърши модераторите!
Ние пари им плащаме, а те никва работа не вършат!
Ей, модераторите, ако продължавате така, ще ви уволняваме!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2008, 17:22 
Подполковник
Подполковник
Аватар

chris написа:

Ми научи се да пишеш правилно тогава! :evil:
Тва е отвратително - тука повече реванье пада от във доста по "мрънкащи" форуми ... некво "изминджване" усещам :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Авг 2008, 21:26 
Капитан
Капитан
Аватар

thoth написа:
chris написа:

Ми научи се да пишеш правилно тогава! :evil:
Тва е отвратително - тука повече реванье пада от във доста по "мрънкащи" форуми ... некво "изминджване" усещам :D

Еми явно ме бъркаш с някого, тъй като съм един от хората, които пишат грамотно и никой никога не ми е правил забележка за това, че пиша еди как си в нито един форум. Просто изказах мнение, че се нервирам на някои индивиди, които рипат срещу някой, който пита примeрно нещо сериозно, обаче го е написал на шльокавица или е допуснал известен брой правописни грешки и от там се почва: "шшшшш, алоооо, я се научи да пишеш първо па после си задавай въпросите" или... "ебаааааси неграмотника - я се разкарай бе шшшш, иди първо на училище и после се върни тука"... "ееее чшшш ква е тая шльокавица уеее, майка ти не те ли е учила, че се пише се Ч, не 4" и т.н. и т.н.

пп: Като казвам, че пиша грамотно не твърдя, че всичките ми постове са граматически изпитани, че не допускам правописни грешки или, че понякога от мързел не пиша думички като "дигам", "сички", "аре" и други подобни. Просто се стремя в повечето случаи постовете ми да бъдат смислени, но си има и моменти, в които се лигавя и пиша простотии ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Авг 2008, 09:05 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Тъй като това не е IRC канал, а малко по официална форма на общуване е прието да се пише както трябва. За това има доста причини, не е измислено "е така те".
Елементарен пример: Ти като имаш проблем с тоците кво ще търсиш в търсачката "проблем акумулатор" или "problem akomolatyra"... :?
А който не му допада - да хваща гората и тва е(нищо лично към офф роудърите :mrgreen:, вие и без тва си я хващате )
И аз не пиша съвсем праивлно - кога мързел, кога чиста глупост :P

chris нищо лично - не те бъркам с никой и не следя кой с колко грешки пише

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Авг 2008, 11:47 
Капитан
Капитан

лелеле ,
ама и аз съм голяма тиква....
за какво въобще хванах да пиша....
истината е че много ме издразни факта, че както много други неща в държавата ни и форумът ни се промени.
ама се промени мноооооого бавно.
и за всяко нещо трябва по две кила обяснения.
за тия настройки едва ли не висше се наложи да следваме.
формата била такава, това било онаково....баси майката.
а заядливците само това и чакат....ми не си прочел, ...ми не си разбрал,....трябваше да погледнеш преди да се еди кво си,....
не става така.
като се прави нещо, нека се прави като за хората, така че да не се лутат и чудят и маят и да питат тъпи въпроси като мен.
къде трябваше да съм прочел, за да си наглася настройките?
интересно преди как работеше без да бъзикам тук и там?
сега ме светнете, като съм с acer aspire one, а то има линукс федора и няма свестен кирилизатор, как да пиша без да ми се отписва от факта колко критика ще ми бъде отправена, че пиша маймунски?
макар, че вече ми се отписа като гледам, че дори символите броят някои колеги.
сигурно остана и при каишите да ме бутнат, щото не съм знеал, че еди какво си е трябвало да си направя.
а като гледам много народ съсем елементарни работи не знае и то за неща касаещи темата на форума.
колко символа съм написал до тук?
махайте тая смехория, че и аз се изложих, ама и другите не остават по-назад от мен.
ако има и как глупостите да се джитнат на някъде....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Авг 2008, 11:53 
Майор
Майор
Аватар

Не може да няма свестен кирилизатор дори и Федората :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Авг 2008, 12:43 
Капитан
Капитан

как мислиш, дали не съм търсил?
не ми се коментира тук, за да не цапаме повече и без това нацапаното...
гасете лампите и заключвайте господа....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Авг 2008, 16:49 
Майор
Майор
Аватар

Повярвай ми - 100% има, не ти говоря наизуст. Просто аз лично не ползвам тази дистрибуция, и затова не мога да ти кажа ТОЧНО какво да направиш, но принципите за кирилизация при дистрибуциите не са много различни. При повечето съвременни става само с цъкане из настройките на графичната среда. Наистина обаче не е тук мястото. Опитай в linux-bg.org форума (първо със search разбира се).

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]