Дата и час: 22 Сеп 2018, 04:02

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010, 12:30 
Полковник
Полковник

Продавам си моторетката - както пише по-горе тя е Yamaha FJ 1200.

Година на производство: 1991.

Техническите характеристики за модела можете да видите на следния линк:
http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha ... s_1992.php
Държа да подчертая нещо много важно по отношение на техническите параметри на мотора. Този мотор е някаква модификация за Швейцария (откъдето и беше внесен впрочем) и е "само" 90 коня! Коце каза, че при ремонта миналата година му е премахнал някои от ограничителите, нно дали и какво е постигнал уви не успях да разбера по разбираеми причини!

Състояние : добро.
Започвам от външния вид: Моторът е пребоядисван по неизвестни причини - изцяло черен е без никакви лепенки и надписи. По отношение на външния вид мога само да кажа, че е направо перфектен според моите скромни критерии! Има стандартните драскотини по боята тук и там, леко крива стойка на слюдата, одрани и от двете страни пластмасови предпазители на спойлерите и крива задна лява степенка. Друго поне аз не се сещам... При евентуален оглед - може да излезе и още нещо, което не се сещам-просто моторът не съм го вадил точно от година и не помня всичко по него!
Техническо състояние: След основен ремонт. Трябва да се разработва - в момента е точно на 70 км след ремонта! Ремонтът е извършен в сервиза на Коце Вемакса и Асен на Симеоновско шосе в София - прецизно и качествено от тяхна страна и без пестене на средства от моя! Всичко, което е сменяно е с оригинални нови части! Държа да подчертая, че нищо не е сменяно с части втора употреба или побългарявано само и само да ми излезе по-тънко! Тъй като не помня в подробности какво е сменяно - ако някой иска може да се обърне към Коце за подробности или пък аз да се поинтересувам и видя какво сменяхме...
Нещата, които останаха за подмяна (ремонт) по мотора са: евентуален ремонт на карбураторите или по-вероятно нужда от нови такива (причините да се стигне до там мога да ги обясня на заинтересованите купувачи на ушенце - не са тайна, но не са и за форума, че пак ще се надигне един вой не ти е работа...). Поради същите фактори се налага и подмяна на капака на кутията за въздушният филтър! Евентуално има нужда от подмяна на спирачните маркучи на предните спирачки, че нещо не ме кефи как спира. Сменихме спирачната помпа с нова, но не постигнахме нужният ефект, следват маркучите :wink:
Екстри: АBS и висока туристическа слюда. Комплект с оригиналните инструменти и комплект иридиеви свещи. Имам и закупен ксенон за него, който давам с мотора - така и не намерих време да го монтирам.
Моторът е със смененно масло, филтри и свещи, спирачна течност, с нов гелов акумулатор.
Моторът има нужда от подмяна на: верига и пиньони, предна гума (задължително) и задна гума (желателно)! И най-вече има нужда от ВНИМАТЕЛНА И ТЪРПЕЛИВА разработка на двигателя!
Документация: изрядна! Собственик съм аз. Продава се с голям и малък талон, валидна гражданска в момента няма, но при евентуалната продажба ще има, прегледът също е моя грижа, платен данък за 2010-та има.
Снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Причини за продажбата: комплексни! От липса на време за каране и намален финансов ресурс за поддръжката и експлоатацията на сто мотора, до тотална смяна на приоритетите в живота.

Цена: 3000 лв. - твърда! От тази цена няма да мръдна нито лев! По-скоро ще го подаря на някой, който е мераклия и заслужава, отколкото да си правят гаргара с мен разни форумни специалисти! За справка миналата година само по ремонта хвърлих малко над тази сума! Така че много моля без излишни коментари от рода на "такъв има в мобилето за 1200 лв"! И за 5 лв да има - все ми е тая!

Контакт: на Л.С. във форума (въпреки, че вече не пиша - влизам редовно) или на 0888 238 138 - Злати (Фори)

П.п. Забравих да спомена защо се стигна до прословутият основен ремонт на мотора. Преди две години поради собствената си глупост сипах на мотора масло с марка "Еди каква си" (нарочно не споменавам марката, че ей сега ще се почнат едни полемики) - пълна синтетика 10W40 и с всичкия си акъл с това масло заминах в най-големите жеги в посока Южна Турция (имаше дни, когато температурите гонеха 50 градуса)! Както е всеизвестно Еф Джеят е с маслено-въздушно охлаждане и освен това не е първа младост - та изобщо не беше за подобно масло особено като се има предвид накъде заминах... В резултат на всичките тези фактори моторът взе да притропва и подрънква, а разходът на масло отиде нейде към 700-800 милилитра за 1000 км! Естествено се прибрах безпроблемно и на собствен ход в БГ и оттам направо последва смъкване на двигателя и отнасяне за ремонт. Без да го чуе майстор и без да се ппробвам първо да сменя маслото с нещо по-ччитаво! Впоследствие при отварянето на двигателя Коце ми тегли една, защото сме отворили на практика здрав двигател, но понеже така или иначе се бях хванал на хорото, просто човекът смени всички части имащи някакви наченки на износване и дари мминимална нужда от подмяна...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010, 19:49 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

С риск да ми теглиш една триетажна, като стигнеш до подаряване се обади. Успех в продажбата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010, 22:06 
Полковник
Полковник

Като нищо ще стигна и дотам :wink: По-скоро бих си подарил моторите, отколкото да ги "подаря" за без пари...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2010, 22:15 
Майор
Майор
Аватар

[-o< И аз най-нагло,се нареждам на опашката,като се стигне до подаряване [-o< .
Успех с продажбата коллега :mrgreen: ,дано попадне на собственик.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Авг 2010, 19:19 
Полковник
Полковник
Аватар

А аз бих купил част от мотоциклетите ти, но за съжаление сме на подобен хал. Извинявай за спама и успех с продажбите!

Иво

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.
('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Авг 2010, 01:17 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Като бивш собственик на FJ мога само да кажа, че това е един от най-невероятните мотори, правени някога. Успех с продажбата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010, 14:14 
Полковник
Полковник

Понеже карбураторите се разтекоха окончателно-нова цена 2300 лв
А и с оглед на това, че последния месец ходя чат пат да гледам разни мотори по обяви и като гледам каква скрап неземна се продава и в какво безумно окаяно състояние за около тези пари и години............
Така че цената и обявата важат до 27 ноември! След което започва стягането му за новия сезон и напролет разработване и т.н...... Аз читав и редовен мотор с перфектни документи за без пари не мисля да давам.... Толкоз.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Авг 2016, 14:38 
Полковник
Полковник

Хехехе...рових си кротко и напоително нещо из нета и хоп...наскочих на тази си моя антична обява!
Та понеже гледам тука нещо за подаряване се е говорело, това ти, онова ти...да обясня надве натри за съдбата на Черньо. Моторът си е пушка и все още си е моя собственост! Даже се и кара! Горещи благодарности на Явор Кемперджията (Дъртия бавен райдър) и Галин, които доста почупиха пръсти и нерви по машината, на Миро (Биро) за новата седалка и за секънд хенд карбурейтърите и не на последно място на бате Любо от Захарната, който последен се занимава и доизбистри концепцията по черната пущина! Бях стигнал дотам, че номерът на мотора ми седеше в багажника на колата и чакаше време да мина през КАТ да го бракувам! За мой късмет напоследък времето ми е силно дефицитно и това не се случи. Сега номерът отново си е на обичайното място, а моторът се търкаля по пътищата :mrgreen:

Последна промяна forry на 28 Авг 2016, 16:26, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Авг 2016, 17:04 
Полковник
Полковник
Аватар

Форинър, мислех че тотално си изчезнал :). Останалите мпс та що не са на обява, или колекционерска страст те е обхванала?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2016, 16:19 
Полковник
Полковник

Колекционерска страст... Всъщност, в движение са Джуниър, FJ-я и Катаната. Африката чака по-добри времена, а от Брус Лий мисля да правя някакъв селски тунинг на туристически мотор, ако не ми мине мерака междувременно. Другите си седят така както си ги виждал за последно :lol:
А иначе не съм се загубил! По-скоро ако съм се загубил е из интернет пространството. А и напоследък карам сам или с жената, та няма и как да се чуе дет се вика:) А и возенето е основно едно/двудневно и то регионално - преобладаващо в Сърбия, Косово и Църна гора. По-далеч комай не съм мърдал от няколко години :cry:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]