Дата и час: 16 Ное 2018, 18:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: EVN неволи
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 00:04 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Разказът, който ще прочетете е пълно описание на последните ми два дни. По "традиция" имам такива дни, добре че са рядкост. Предполагам,че ще ви е забавно докато четете. Въпреки, че на мен самият в момента не ми е.

Действие първо:
Влизам аз в банята на 09.12.2009 кам 9:30 сутринта и както си се сапунисвам – праасс... Зоната на здрача! Докато изляза щях се пребия. Пак токов удар си рекох – сефте. Вече два компютъра ми горят заради токови удари по вина на EVN. Чаках 1 час да дойде, но не идва. Излязох – на стълбището си има ток. Звъня на комшиите и те имат. Ясноо баща ми е просрочил сметката. То в къщи, ако не сме назад с две сметки за ток, вода, стълбище и ипотека не се чувстваме „нормално”...Имаше някакви пари и тръгвам да плащам. Даже незнам къде се плаща. Досега нашия ток не съм го плащал иначе на двама от бившите ми работодатели редовно. Плющи един дъжд навън, а аз куцукам да ги търся. Оказа се, че енергото било от другата страна на булеварда, но къде точно... Намерих ги, наредих се на опашката от пенсионери. 20 мин кибик докато си броят стотинките хорицата. И като ми дойде реда любезната служителка с прическа гръмнал бойлер и вид на недоклатена стара мома ми заявява:
- Щом не си знаеш клиентския номер иди до вас да го видиш и после се върни. (Понеже ще и е голямо затруднение да ме открие по адрес и име на абоната). Видя ми изражението обаче и се „смили”. Като не пропусна да мърмори около минута и 30 секунди.
100 лв. (приблизително). Мии, колкото толкова. Плащам аз и се прибирам доволен че ще получа таак желаната топлина. Да ама не, чакам 40 мин - тока неидва. Звъннах на информация и ме светнаха:
- Ние сме ви взели 19 лв такса, която е за включване но е за обикновена поръчка. Което ще рече за утре. Ако искате експресна, елате да ви вземем още 19 лв и ще ви го пуснем днес следобед по някое време. „Експресна”...
Значи сметката ми е 80 а те ми искат 40 само за да благоволят да ми го пуснат, след като съм го си платил?! Тия 20-тачки да не растат по дърветата.

Действие второ:
Баща ми се върна вечерта. Взимам колата и кво да видя – лампата за акумулатора свети. Човека свалял акумолатора да го слага на друга и явно е прецакал алтернатора. Аман заман. Стигнах с 5 гаснения до където трябваше да стигна. Иии, места за паркиране нямаа. Мъча се да се кача на един висок тротоар от където видях, че слезе „G класа”.
То хубава, ама хем никаква видимост, хем стъклата запотени. И прааас... Опаа... Закачил съм задното гърне, а е на няколко месеца, тъкмо ги сменяхме всичките1. Видимо е откачен само задния тампон но и звучи като „Танка Руди” – досещате се какво е дереджето. Прибрах се криво ляво, а вкъщи романтика – студ на свещи!
Нашите се обявиха против решението ми да сляза и да разбия таблото. „Ми в такъв случай стойте си на студено!”. Звъннах на една приятелка и ме приюти на топло за през нощта.

Действие трето:
Прибрах се към 10 сутринта. След като моята позната закъсня за работа. (Признавам се за виновен) Според изчисленията трябваше вече да има ток. Грешни ми бяха изчисленията. Кой каза,че денонощието е 24 часа – не и според “EVN” Изтраях до 11:35 и им звъннах отново – стационарния ми е безжичен и без ток не бачка (тия прозвънявания в крайна сметка ми излязоха към 6-7 лв сметка за GSM). Жената отсреща ме уведоми, че срокът за включване бил до 12 и понеже сега още нямало 12 да съм звъннел след 25 мин. Ми хубаво. Звъннах в 12:05. - „Добре записах ви, ще пратим група”.
Ква група беее, за да завиете 1 бушон?
Траях-траях, но взех да изгладнявам. Волю-неволю. Хванах и замъкнах газовата бутилка до колата. Понеже и тя празна. Поне да я напълня и да си сготвя нещо. Колата си палеше от раз, само дето проклетата лампичка свети. Надявах се,че ще стигна до бензиностанцията и ще се прибера. Да ама не! Пак валеше дъжд и се наложи да пусна чистачките, фаровете са задължителни. И закъсах на „най-идеалното” място. На баира на един надлез точно на детлината. Колата загря вентилатора се опита да включи и това беше. Ни напред ни назад. Вадя си телефона да викам помощ – батерията паднала. Пълна липса на ток откъдето и да го погледнеш. А бензионостанцията на броени метри. И знам че вътре в момента двама приятели пият кафе – успяхме да се чуем 20 мин. преди да ми падне батерията. Изкарах триъгълника и тъкмо се отдалечих на 10 метра от колата, един камион замалко да я отнесе. Ама много замалко. Ясно е че може да стане беля. А и дъждът се засили. Пробвах да бутам не става. Спрях един шофьор помогна ми да я изтикам на по-удобно място.
Заебах я там. Намерих моите хора и се върнахме да доизбутаме колата на безопасно място. За късмет единия си беше купил нова кола буквално час преди това. Отидохме до тях да вземем акумулатор от старата. Почти ме изкара до нас и започна да увяхва. Но с 2 минавания на червено си ме закара до гаража.
Прибрах се към 15:30, мокър измръзнал и умрял от глад. Междувременно и кракът много ме болеше. Бутането на 1600 кг. не е в листа с упражнения за рехабилитация, след операция на коляно. Няма и телефон да звънна на енергото.
По едно време баща ми се прибра та се обадих от неговия.
- Добър ден, днес вече четвърти път ви звъня. Токът ми още не е пуснат а минаха 8 часа откакто трябваше да го направите?!
- Вие какво си мислите, да не сте само вие?! Какво сте се раззвъняли. Ще ви го пуснат когато успеят! Тряаас....Затвори!
ТОВА БЕШЕ КАПКАТА!!!
Звъннах пак. И явно този път служителката взе присърце проблемът ми. След като я уверих, че ако до 15 мин, не ми пуснат тока ще отида там и ще и отрежа главата като на пиле. Нямах намерение да цапам чак толкова хубавия им топъл офис. Но тя видимо се трогна от милите думи. И след 20 мин токът дойде.

След всичко това мога и да подам жалба, но отдавна нямам желание да се бия с вятърни мелници.
Вечерта майка ми се върна с цяла торба “Fervex”, “Coldrex” и всевъзможни работи на …”ex” – менюто за вечеря. Забравих да спомена, че и през двата дни ме боли един от мъдреците, които още не е пробил и му хрумна да го прави имнно сега. Може би си има причина – доста мъдрост събрах за толкова кратко време.
В момента се чувствам отлично и с добро настроение. Понеже след всичкия този карък, нада ли ще ми се случи нещо лошо през следващата година и половина. Взех си „дозата” в аванс, така да се каже.
Изводи от случката:
- Внимавайте да не останете без ток, парно, дърва, нафта или плутоний – с каквото там се толите.
- С добър акумулатор се стига по-далеч.
- Противно на друго мое схващане - при контакт с институции и учреждения (особено държавни), добрият тон не винаги помага!

Honda Dominator NX650
Изображение

Последна промяна Honda men на 23 Дек 2009, 12:10, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: EVN неволи
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 00:25 
Сержант
Сержант
Аватар

Ем добре де..
ама и липсата на ток /неплащането/ и неизправността на акумулаторите на колата са немърливост, така че и за двата случая сте си виновни вие :D

Всичко е приключило без жертви - значи е наред! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 00:40 
Капитан
Капитан
Аватар

Кофти ситуация.
И по-точно всичко това наведнъж събрано.
Това за тока и плащането е най-гадното.
Просто електро-компаниите законно така са изпипали договорите, че почти нищо не можеш да направиш.
Сърбал съм им попарата в началото на януари, при подобна случка със спрян ток - доста е неприятно и добре че имаше къде да отида...
Но няма смисъл да се нервиш.
Живеем в България... :mrgreen:
Усмивка и напред

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 00:53 
Подполковник
Подполковник
Аватар

И двамата сте прави - не се нервя! Поствам това, по скоро в опит да си пренасоча енергията към забавното и положителното в скучая. Каквото и да е то. А и да развеселя някого. Смехът е здраве, сигурен съм че след време когато си припомня тези случки ще ми е смешно.

Bard акумулаторът ми си е перфектен, в случая проблемът е в задкурмилното устройство (не съм аз) решило да го сваля и поставя :) :lol:

Honda Dominator NX650
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 01:00 
Полковник
Полковник
Аватар

...до таблото стигат само през мене, пък имам и генератор...

P.S. пък и дъртия има забрана да се доближава на метър от всичката налична техника

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 09:59 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Едно зло никога не идва само....

Продавам Suzuki Katana 1100F;
http://bikerz.bg/viewtopic.php?f=12&t=34279

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2009, 21:52 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Тегли ся една майна и на ВиК и ще спиш отмъстен! :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2009, 00:28 
Полковник
Полковник
Аватар

Готино че си го обърнал на майтап малко ... щото аз не успявам , по-проклета година от тая не съм имал , че и не е свършила още ... що гадост , що нещо , за десетилетие напред дано да е ... то след лошото идвало добро казват.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]