Дата и час: 17 Дек 2018, 11:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2010, 22:41 
Полковник
Полковник
Аватар

Карането на мотоциклет помага на хората да останат по-дълго млади, тъй като засилва мозъчната им дейност, казва учен, който се позовава на ново научно изследване. Мозъкът на хората се активизира докато карат мотор от части, защото това изисква повишено внимание, съобщи Риута Кавашима след като изследователският му екип и компанията Ямаха Мотор осъществили поредица от експерименти, в които участвали мъже на средна възраст. Кавашима е създател на софтуера "Brain Training", който включва тестове и други игри и присъства в конзолата на играта "Нинтендо DS" под наименованието "Brain Age". Кавашима, който също е запален любител на мотоциклетите, се позовава на ново проучване, осъществено от Ямаха и университета Тохоку, в който той работи. В единия от експериментите участвали 22 мъже, всички на възраст от 40 до 50 години, които имали право да карат мотоциклет, но не го правели от поне десет години. Те били разделени на случаен принцип в две групи. Участниците в едната група били помолени отново да започнат да карат мотор в продължение на два месеца, а участниците в другата група трябвало да продължат да карат колело или кола. "Участниците, които карали мотоциклет, показаха по-високи резултати на тестовете", съобщи Кавашима. При друг тест, който изисквал мъжете да запомнят поредица от числа в обратен ред, резултатите на каращите мотор се повишили с 50% за два месеца, а на останалите леко се влошили. Освен това любителите на моторите правят по-малко грешки на работното място и са по-щастливи.
http://zdrave.log.bg/article.php?article_id=21590

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2010, 22:52 
Майор
Майор
Аватар

Готино! Даже много готино. Поне на нас ни звучи добре де :)

"...едните философи смятат, че животът в основата си е прост, но се подчинява на сложни закони, другите твърдят, че в основата си животът е сложен и се подчинява на прости закони, от трета страна идвам аз с убеждението, че животът в основата си е смахнат и пиенето никога не стига..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2010, 18:33 
Капитан
Капитан
Аватар

Браво на хората.сега остава и да запишат,че като караш Ямаха ставаш по-млад от колкото като караш Хонда :lol: :lol: :lol: :lol: .Всъщност в казаното си има доста логика.Аз наистина всеки ден се чувствам по-щастлив,че съм слезнал жив от мотора :lol: :lol: :lol: :lol: ..........

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Сеп 2010, 18:41 
Майор
Майор
Аватар

Хахахахахаха
Аз пък се радвам, ако жив се кача на мотора :)

"...едните философи смятат, че животът в основата си е прост, но се подчинява на сложни закони, другите твърдят, че в основата си животът е сложен и се подчинява на прости закони, от трета страна идвам аз с убеждението, че животът в основата си е смахнат и пиенето никога не стига..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2010, 20:01 
Капитан
Капитан
Аватар

Явно имаш не едно опасно хоби :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Яну 2012, 22:29 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

За вас не знам, но когато карам мотоциклет нямам нужда от хапчетата за кръвно...
Така че, да - мотоциклетизмът удължава живота, ако не го прекрати внезапно :D

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]