Дата и час: 21 Окт 2018, 14:11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Окт 2008, 15:18 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Здравейте младежи!
От не/известно време ме мъчи тъмната мисъл да паркирам в гаража 2-ри мотор. Дълго време беше вътрешната борба кой...за колко $...струва ли си... Исках да си купя супермото (и все още искам), но май ще остане само във бъдещите планове за момента, заради скъпата поддръжка.. :(
Все пак тъмната мисъл не ме остави, заради това, че в горите и нивята има освен хляб и храсти - мнооооого място за каране на "онези другите" мотори - баш крос. И тъй си ме мъчи тъмната мисъл и понеже виждам, как вече не успявам да се преборя с нея, ще трябва да се предам и да си купя крос най-накрая :). Със сигурност някой ще ме оплюе и ще каже "де си тръгнало бе чадо?....", но ако има хора дето ще помогнат в избора ще помогнат и с бирата, ще помогнат и с компанията за каране...
И тъй, след "дълго" четене и лутане из марки, модели и други му ти работи успях да стигна до свещенната информация, че крос=ктм и всичко останало е по-евтино и еднакво. -Тъй ми казаха, а аз не се съпротивих да повярвам. И понеже се притеснявам...щото се познавам...си викам да не скоча на голямата кубатура (че и без тва нямам мозък..), да си купя 250cc, 4 такта, на старо, като за начало.... Очевидно марката (до колкото разбрах, както казах), не е толкова важна (под марка се разбира нещо дето се чува напред назад и се вижда от време на време с периферното зрение), но компанията, с която ще трябва да ходя на оглед, трябва да е вътре в играта и да е чувала за бутала, сегменти, валове, масла и всякакви други карантии моторджийски кросарски...

Та избора е до 250cc, 4 такта и до към 3000-3500лв...

Съвет?

А жадни за бира?

...ако не се е разбрало - кара ми се крос (евентуално с фар), а не ендуро...за асфалта имам нещо друго с по-гладки гуми...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2008, 18:44 
Капитан
Капитан
Аватар

Осмели се значи накрая публично да си признаеш ;)
Нищо, сега вместо да те заведем при Родри, Родри ще дойде при теб. Демек почти можеш да се считаш за хванал се на хорото.

А сега конструктивно - и без това само обещавам на Венто да пием бира, така че идваш с мен и сядаш и започваш да попиваш компресия или каквото там ти продадат (на мен ми продадоха патрони към пушката, както сам виждаш).

И мен много ме мъчи тази идея за крос, затова сега взимам ключовете на едно малко 4-тактово кросоподобно за няколко дни, да пообикалям малко поляните около моето село.

Ати

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2008, 20:31 
Полковник
Полковник
Аватар

Браво за избора и на двама ви!!! :abravo:
Не е зле и двамата да се хванете под ръчичка и да ни навестите в сервиза!!! :mrgreen: Па там ще уточним що е то крос и ендуро и имат ли те кална почва у нас!?! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2008, 20:35 
Капитан
Капитан
Аватар

де си тръгнало бе чадо? :D :D :D

Добър избор ! Браво и успех с покупката - ако мога някак да помогна - свиркай :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2008, 20:50 
Полковник
Полковник
Аватар

BEERO написа:
де си тръгнало бе чадо? :D :D :D

Натам, където рано или късно всички ще дойдете!?! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2008, 20:58 
Капитан
Капитан
Аватар

да... и мен ми хареса идеята за един XR400(650) , ама няма скоро да се престраша да вляза в гората - страх ме е от ендуристи :D :D :D :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2008, 21:05 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Тъй, тъй, аз вече като представител на лагера на пушещите и миришещите на масло да кажа, че 2т не бива да бъдат зачерквани с лека ръка (особено щом поддръжката се намесва в уравнението!). Същото се отнася и за марките, които не са КТМ, но все пак са произведени в Ивропата :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2008, 21:13 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Абе тайничко се надявах да се размина само с това:

Изображение

..но май везната клони по към много по това:

Изображение

....еххх...еми...beero...брат...нали знаеш, че ти не си канен... :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2008, 21:16 
Капитан
Капитан
Аватар

туу значии...

Еми няма нищо- тъкмо от днес стуринта съм спрял бирата - точно да не ме изкушавате с тая гадна напитка

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2008, 21:51 
Капитан
Капитан
Аватар

Моето скромно мнение , като човек който си взе втори мотор точно с тази цел(за което въобще не съжалявам), е че моторетка не трябва да бъде до 250сс ,а от 250сс до 400сс 4т , което ми се вижда оптимален вариант за доброто ти прекарване в гората.Аз си взех 125сс 4т и определено е слаб , а от момчетата с които карам има такива с 600сс , те пък се оплакват от теглото. Но ако го взимаш за разходка из поляните всичко става...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2008, 00:02 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Първо ще трябва през Стоянини гараж да минеш да ти обясни аджеба що е то крос и ендуро, щото си мисля че ако тръгнеш да търсиш крос с фар дълго ще има да се оглеждаш. Пък тръгнеш ли да сменяш магнета и инсталацията...абе едва ли ще се захванеш. По-добре леко ендуро-ТТР, ХР, ДР(ама 250-ти ми идва слабо на мен в сравнение 350 пък на едни кила). В неделя ще има каране на баничките нали? Може да се метнеш до там да направиш някое друго кръгче на разлини мотори да видиш кое ще ти пасне

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2008, 20:08 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Утре съм на баничките, че нещо окъках май съединителя на моторчето днес, та бат Родри да си каже тежката дума. Па ако и някой иска да си даде мотора за тестово кръгче, още по-добре. С 1 куршум...2 заека :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2008, 20:51 
Полковник
Полковник
Аватар

rumba написа:
Утре съм на баничките, че нещо окъках май съединителя на моторчето днес, та бат Родри да си каже тежката дума. Па ако и някой иска да си даде мотора за тестово кръгче, още по-добре. С 1 куршум...2 заека :)

Тогава ще трябва да си там от 10ч!!! Групата ще е там към 10ч!!!
Аз ще дойда след Ф1 към 11:30ч!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2008, 10:40 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Шит, оспах се и се провалиха нещата. Вярвам, че не сте ме чакали, но се извинявам, че излъгах.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2008, 10:58 
Полковник
Полковник
Аватар

rumba написа:
Шит, оспах се и се провалиха нещата. Вярвам, че не сте ме чакали, но се извинявам, че излъгах.

Ами ние бяхме там до 14ч!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2008, 18:37 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Аз пък взех че карах с буховци, научих ДР-а на интересни номера :ozyben:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2008, 01:57 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Ееееее...Родри...съжалявам :(
Понеже ни покани с Ати, освен да се чуя с него и да ти се изсипем един ден в тази седмица....само трябва да видим кой ще е.

А за съединителя дето ти звънях в събота, смених маслото на двг и всичко се нормализира...сиреч оправи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Окт 2008, 08:24 
Полковник
Полковник
Аватар

rumba написа:
Ееееее...Родри...съжалявам :(
Понеже ни покани с Ати, освен да се чуя с него и да ти се изсипем един ден в тази седмица....само трябва да видим кой ще е.

А за съединителя дето ти звънях в събота, смених маслото на двг и всичко се нормализира...сиреч оправи.

Нямам проблем!!!
Браво за съединителя!!!
Заповядайте когато искате!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Май 2009, 22:12 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Здравеите и от мен в тия редици /кални/ :D и аз като Румбата съм решил да паркирам нещо с ръбести гуми в гаража. Нема да ви молим за съвети оти съм твърдоглав :D само да ви запитам дали 250 цц двутактов ще ми строши рано кокалите. Ориентирал съм се към сузи рм250 кавазаки кх250 и ктм 250 на него му не знам буквите :D карал съм рм направо ме плаши това няма каране :lol: :lol: :lol: за новобранец като мене кава съм карал 125-ца с нея се чувствам най добре, ма нещо се лакомим за 250. Добър избор ли ще да е рм, или да си зимам кава /понеже съм зелен отвсекъде/ 125 и да не се лакомим толко :bira:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Май 2009, 23:38 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Ако си карал наистина 125-ца едва ли ще се претрепеш веднага - само малко по-късно. Тези модели дето ги изброяваш са си чисти кросове отвскякъде, демек нема ниски, нема средни, всичко горе и по много (бързо). Марката не би трябвало да има значение - само състоянието им важи (клише, знам).

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]