Дата и час: 16 Окт 2018, 17:01

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Ное 2009, 21:07 
Полковник
Полковник

jister написа:
...но иначе ако мислиш да караш по леки/средно тежки ендуро пътечки - CRF450X май не е чак толкова лош избор, но в крайна сметка ще разбереш че Пауъра не е чак толкова важен критерии за оффроуда ;)

Лично според мен 250cc(450F) класа се води най престижния, не защото моторите са по бързи, а защото много по трудно се карат :) за 500cc да не говориме то даже вече май не правят такива :)

Много съгласен - в горният си пост се кодоша с Чейсъра, но според мен истината е тази, написана от теб - 250F е пре-предостатъчна кубатура и за най - невероятния купон в офф-роуда. Няма място, където 250-то не може да те заведе, достатъчно бързи и маневрени са и за някой може и да е недостатък това, че като дадеш газ задната гума не започва да копае, но за мен тази плавност и послушност е категорично предимство.

Това го пиша сигурно щото съм лаик, а не профи, но когато /ако/ задобрея достатъчно, че да ми умалее 450 ще споделя впечатления и за там :mrgreen:

А ендура и кросаци се произвеждат и с по - голяма кубатура от 450F

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2009, 22:42 
Сержант
Сержант
Аватар

Цитат:
но в крайна сметка ще разбереш че Пауъра не е чак толкова важен критерии за оффроуда

450 ми идва доста повече от това което искам, първо никъде не му давам пълна газ, второ като ми се умориха ръцете и контрола на ръчката стана по слаб, 450-ката на някоко пъти се опита да ме метне по гръб... но от друга страна винаги остава колебанието "а дали ще ми умалее:)".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2009, 00:03 
Майор
Майор
Аватар

ЗМЕЙ написа:
А ендура и кросаци се произвеждат и с по - голяма кубатура от 450F

имах в предвид 500cc - 2 такта чист крос от което май няма по вървежно - мощност/тегло :)

Dreamer написа:
но от друга страна винаги остава колебанието "а дали ще ми умалее:)".

Абе ако караш крос ще има доста.....доста да покараш докато ти умалее, но ако караш ендуро и се трогваш от това дали мотора на някой друг от групата бръмчи и копае повече от твоя - може да ти умалее по бързо :mrgreen:

но пък чувството да можеш да караш малък мотор с който да изпревариш някой, който се мъчи да кара голям е много яко! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2009, 08:21 
Полковник
Полковник

jister написа:
имах в предвид 500cc - 2 такта чист крос от което май няма по вървежно - мощност/тегло :)
...

Ауууу, едно от насиранията ми от страх беше с 500 сс Хускварна - не знам как успях да се задържа отгоре й при едно по - рязко подаване на газ на трета или четвърта предавка ... ма това беше някъде `91, повече такъв звяр не съм срещал. Толкова ме тресна шубето, че дълги години заобикалях отдалеч всеки екземпляр с по - високо окачване, докато преди 3-4 години не се престраших с едно кросово ЧЗ :oops:

А по отношение на пауъра - в събота ходихме на гости на шуменци и в групата имаше един приятел, по - голям новобранец и от мен, та като застанахме пред един сипей, преминаващ в каменист улей, който преминава в каменист сипей се наложи друг да му качва мотора - DR-Z 400. Тая операция я извърши един от домакините, който иначе кара YZ 450 и като спря при нас възхитено възкликна "`баси мотора, как мина през камъните - не ми трепна кормилото". След това няколко пъти обясняваше колко е впечатлен от Сузи-то заради мекото и безпроблемно преминаване през големите колкото топка за боулинг камъни.

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Дек 2009, 01:38 
Сержант
Сержант
Аватар

Преди време ( 10-на години) се качих да тествам един CR500, двутактов... мисля че да обуздаеш Бик е в пъти по лесно... тая изгъзица просто няма каране, ръчката за газта е единствено и само ръчка за пребиване... минах има няма 500метра и се отказах. Много хора по-опитни от мен пробваха този мотор тогава... никой не го хареса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2010, 17:22 
Майор
Майор
Аватар

С отбора вече открихме сезон 2010 :)

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Мар 2010, 19:19 
Майор
Майор

Ама вие в тази иначе топла зима сте го закрили ?!... Срамота! До сега сезон не съм закривал :) Айде само безаварийни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Апр 2010, 11:09 
Майор
Майор
Аватар

От няколко дни има още едно ново попълнение в отбора - thoth

Ето го с мотора:

Изображение

тоя от който го купи, каза че по натам ще му даде и другите части :D

Последна промяна jister на 21 Апр 2010, 12:52, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Апр 2010, 12:35 
Подполковник
Подполковник
Аватар

хахаха брао бе :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2010, 22:51 
Майор
Майор
Аватар

Малко ъпдейт, че офроуд раздела съвсем е хванал паяжини :)

Тия са от последното каране, и май последно за сезона, че клапаните нещо ги хвана грипа :)

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2010, 16:29 
Майор
Майор
Аватар

тази последната е страхотна преработка:) става за десктоп дори...... ако ти се намира 1366 на 768 или по-голяма, ми я прати :lol:

боуде боуде боуде боуде боуде камон боуде боуде боуде и така нататък много е агресивна песента мисля че бепе песен от кеча ма не мога да се сетя кой беше от кеча. предварително благодаря.

:lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]