Дата и час: 18 Окт 2018, 23:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Ное 2009, 11:27 
Майор
Майор
Аватар

Здравейте съфорумци, тъй като преди няколко месеца се разбих с CBR`a и се отказах от идеята да карам по улиците на голямото село, сега се завръщам на 2 колела яхнал CRF 250 R, та използвам темата да се отбележа и да се похваля ;) и ако някой кара същия да пише тук или ЛС да споделим(сподели ;)) малко опит :)

Изображение

Последна промяна jister на 12 Ное 2009, 01:53, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2009, 11:29 
Полковник
Полковник
Аватар

ЧЕСТИТО!!!
Заповядай да караш с нас!!!
В групата ни има ЦРФ250 и пича е най-добре запознат с мотора!!! :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2009, 21:40 
Майор
Майор
Аватар

мерси :)
Сега остава даси пригодя ремъркето за мотора да мога да го развозвам и ще караме :)
днес покарах малко по едни ниви да му свикна малко че досега не бях карал такава гад :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2009, 21:53 
Полковник
Полковник

Уууу, честита моторетка - таквоз, ма Х, ме зариби най - трайно за офф-а. Впечатленията ми са за послушна стегната моторетка с много мощ за 250 - те си кубика =D>

Не знам как се представя кросака, но дано ти донесе много радости /не знам как ти се чувстваш, ама аз от месец не слизам от DR-Z 400 и съм щастлив като глупак :mrgreen: /

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2009, 23:19 
Полковник
Полковник
Аватар

А аз през годините си говоря ли говоря!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2009, 23:25 
Майор
Майор
Аватар

абе тва си е някакъв особен вид краста, днеска цял ден забравих да ям, само каране ми е в главата.
и както си карах по нивята, изведнъж мъц мъц мотора умря, викам си ебати късмета 2 карания не можа да издържи.
гледам ръчкам по кабели напред назад, ритам , нема никои, решавам да видя в резервоара как е положението - изненада като отворих капачката и последната капка дето беше останала се изпари, от там един кеф, та 2 км си бутах през нивите с голям кеф :) после едно хубаво миене и го сложих да спи , утре пак :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Ное 2009, 10:50 
Майор
Майор

Много готин мотор. Честито и много безаварийни километри... Мале тоз мотор е такъв нервак.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2009, 11:35 
Сержант
Сержант

Нещо и аз започнах да се оглеждам за горски мотор. Дайте предложения за нещо 4Т надеждно, май предпочитам да има фар. Никога не съм карал такъв мотор, но имам някакъв опит с планинско колоезедене. Кои са популярните модели? Разгледах Yamaha WR400, Suzuki DRZ, Honda CRF (но май не е с фар) но не мога да се ориентирам. Какви са + и - на ендуро и чист крос? Регистрация? ДРЗ гледам има направени на супермото. Има ли вариант един мотор с два чифта джанти и гуми да се кара в гората и в града?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2009, 16:38 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Първи и основен въпрос е за какво ще го ползваш. Лошото е, че рано или късно всички опираме до възможно най-лекото и най-мощното, щот се завираме по все по кози пътеки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2009, 17:10 
Сержант
Сержант

И аз незнам за какво точно ще го ползвам... Определено бих предпочел лек мотор, но и все пак да може да се придвижвам до някъде, защото ако и ремарке трябва да взимам ще стане сложно. От същите съображение споменах и фара. Като цяло имам желание да карам в група, макар че не познавам никой с такава машина. Мотокрос не ме влече.

В общи линии доколкото разбрах има 2 типа - чист крос мотори - те са без фар и стоп, много леки и много нервни напр- двутактови машини, хонда ЦРФ
Другите са ендуро - по-тежички и с по-големи двигатели (300-600cc), с фар,за непрофесионално каране.

Клоня към втория тип като гледам за по-малките кубатури - около 250-400цц поради това че като тегло се доближават до кросовите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2009, 21:57 
Майор
Майор
Аватар

направо ще ме зарибите и мен, а кажете кое от тези чудесии може да носи 200 см висок и 120 кг тежък мераклия за каране по баирите?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2009, 22:03 
Майор
Майор
Аватар

KawaER5, Емииии някоя ямахица, или КТМ/че, 400цц 4такта, пък може и по - малко :) Много ми е интересно как един кросак, 250цц има 30, 35, 40, 45 коня а как някое Тенере (Ямаха) 750цц има 60 кс.

На пътя е скучно, опасно, и могат да те спрат за проверка (сиреч винаги трябва да си изряден)
В гората е купона!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2009, 10:01 
Полковник
Полковник
Аватар

KAWA-ER5 написа:
направо ще ме зарибите и мен, а кажете кое от тези чудесии може да носи 200 см висок и 120 кг тежък мераклия за каране по баирите?

Хех, идеалният купувач за моят мотор!!! :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2009, 14:58 
Майор
Майор
Аватар

Yamaha TTR 600 ми хвана окото
140 кг тегло, 95 см височина на седалката
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2009, 15:43 
Капитан
Капитан
Аватар

И аз минах на оффроуд, още не съм решил дали съм се отказал напълно от онроуда но има време.

@jister май с пистови ботуши караш :) ? И аз докато ми пристигнат бях така, даже и с пистово яке :)

ето от последните карания
http://moto-danger.com/viewtopic.php?f=23&t=535
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2009, 21:12 
Сержант
Сержант
Аватар

Jister този CRF от едно момче в Лозенец ли го го купи? Много ми прилича на един от тези който гледах за мен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2009, 01:51 
Майор
Майор
Аватар

PoisoneR написа:
jister май с пистови ботуши караш ? И аз докато ми пристигнат бях така, даже и с пистово яке

:) след 4-5 дни ги чакам ботушките да пристигнат, заедно с броня, наколенки и др. дреболии :)

Dreamer написа:
...

Да от лозенец го взех, предполагам по сините лепенки на телескопите го позна :) мен много ме дразнят , направо не мога да ги гледам :)

ето малко снимки от днес :)

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2009, 02:11 
Майор
Майор
Аватар

Tyan написа:
И аз незнам за какво точно ще го ползвам... Определено бих предпочел лек мотор, но и все пак да може да се придвижвам до някъде, защото ако и ремарке трябва да взимам ще стане сложно. От същите съображение споменах и фара. Като цяло имам желание да карам в група, макар че не познавам никой с такава машина. Мотокрос не ме влече.

В общи линии доколкото разбрах има 2 типа - чист крос мотори - те са без фар и стоп, много леки и много нервни напр- двутактови машини, хонда ЦРФ
Другите са ендуро - по-тежички и с по-големи двигатели (300-600cc), с фар,за непрофесионално каране.

Клоня към втория тип като гледам за по-малките кубатури - около 250-400цц поради това че като тегло се доближават до кросовите.

фара не е критерия за вида на мотора, по това което пишеш , твоя мотор е тип - ендуро
всички ендура имат фар ;)

специално за хонда моделите CR са двутактови а CRF (F= four stroke) 4 тактови, като в момента хонда имат модел CRF 250/450 X - което е супер леко ендуро ~100/110 кг. съответно има фар, акумолатор, стартер, степенка, по дълги скорости, по малка корона - се неща нужни на ендуристите и се неща които ги няма в R версията :) самоче незнам дали CRF-X може да се регистрира и как (това че е ендуро означава че е правено за гората а не за пистите, но не означава че задължително може или трябва да се регистрира) , например по тежките ендураци са си с регистрация, мигачи, стопове, фарове, и тнт. съответно и големи кубатури > много въртящ момент и не толкова нервни. Хусаберг имат добри леки ендураци, разгледай :) успех от мен :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2009, 21:19 
Сержант
Сержант
Аватар

Да по по тях го познах. Мотора изгелждаще в много добро състояние. Малко ме е яд че се натутках:) Да си го караш със здраве!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Ное 2009, 00:47 
Майор
Майор
Аватар

мерси :)
иначе днес успях да ги махна най накрая тия лепенки въоражен със сешоар, макетно ножче, кореселин, и много нерви :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]