Дата и час: 16 Юли 2018, 09:27

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2011, 00:10 
Редник
Редник

Въпроса ми е следния: продадох си пистовия мотор и мисля да минавам на ендуро/крос. Тъй като ще съм нов извън пътя, моля за съвет. Чувал съм че хускварна е един от лидерите извън пътя. Та хускварните здрави ли са, по-скъпи ли са за поддръжка от японските, намират ли се лесно части (от къде) и такива работи. По принцип искам да взема мотор около 400 кубика по възможност с водно охлаждане и стартер. Благодаря предварително.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2011, 10:01 
Полковник
Полковник
Аватар

За съжаление практиката показва че не е добър избор на общия фон , поради гореизброените причини - тегаво намиране на части , и по-вискоката им цена . Ако не те бърка пари и време , или случиш читав мотор , взимай каквото ти хареса ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2011, 19:29 
Редник
Редник

Благодаря колега, явно не е моя мотор това, може би Сузуки ДРЗ 400 или Кавазаки КЛХ 400.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2011, 19:49 
Подполковник
Подполковник
Аватар

За какъв точно офроуд ще го ползваш - черни пътища, пътеки, кози пътеки? Suzuki DRZ400 и Kawasaki KLX400 са един и същ мотор.

Хускварната е по-екзотична марка. Относно частите, моето верую е, че в ерата на Интернет, това не е особен проблем. А откакто БМВ ги купиха, може би и дилърите на БМВ могат да доставят части.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2011, 20:13 
Полковник
Полковник
Аватар

Ерата на интернет е ясна, но за по стари модели шанса да се намерят части е в пъти по малък от по популярните марки - говоря от личен опит. Това на ми пречи да се заглеждам по едно архивно 510 ТЕ :lol: .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2011, 20:30 
Сержант
Сержант
Аватар

BMW представителите не внасят и не смятат да внасят части за хускварна. Проблема с частите е огромен дори и за по-нови модели. Писал съм на дилъри в Англия и са склонни да доставят но цените бяха с 40-50% по вискоки от тези на другите марки ( Хонда, Сузуки, KTM и тнт).
Ако купуваш мотор за гората DRZ е подходящ, ако е за писта не е подходящ. Ако гледаш DRZ400 за гората гледай да е Е версията ( Пласмасов резервоар, 10коня повече и 10КГ по-лек от S версията). Такива с регистрация обаче се намират трудно. Аз имам такъв но ми излезе златен (6000лв за мотор 2006-та). Ако искаш по-професионална, но и по-претенциозна откъм подръжка машина Хвърли едно око на Бетите, страхотни моторетки за гората са и повечето имат регистрация. Проблема при тях е че често тези който се продават са доста изтормозени.
Ако търсиш мотор за гората не взимай кросов, на кросовия мястото е на пистата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2011, 19:37 
Редник
Редник

Еми най-вече ще се кара в гората и черни пътища, наблизо има и крос писта, мисля и там да се пробвам, но карането ми няма де е истинско, та дори и мотора да не е точно за там на мен едва ли ще ми направи впечатление. Бета е дъщерна на КТМ доколкото знам, поправете ме ако греша. При КТМ как стоят нещата - здравина, части? Говорим за по-старички мотори примерно около 2000г., защото мисля че е по-добре да започна с по-евтин.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2011, 19:53 
Майор
Майор

Ако искаш мотор евтин за потдръжка а и от към части до някаква степен, се ориентирай към Honda XR Suzuki DR(Z) и подобните на тях. КТМите, CRF, WR са си вече все по назобени и потдръжката им си е скъпичка. Лично мое мнение е че за черните пътища и пътеки идеално си пасва и Honda XR 400. Eвтин за потдръжка, въздушно охлаждане (не знам щом няма да се правиш на майстор защо искаш водно?) има вариянти и със стартер дори, но според мен с ритач е по-добре, защото е по-опростен, няма акомулатор и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2011, 21:33 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Бета ползват двигатели на КТМ, но са си отделни фирми. 350-кубиковото им ендуро е с двигател на Сузуки ДР350.

Загледай се във WR250 на Ямаха.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2011, 22:39 
Подполковник
Подполковник
Аватар

CRF250X повече ми допада, доста по-спокойна е.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]