Дата и час: 11 Авг 2020, 10:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2020, 21:28 
Полковник
Полковник

Такааа.... Откъде да започна? Комай...все тая! И без това този (вероятно и повечето други) форум е в клинична смърт... Допреди известно време се появявахме из него аз, Асен, Гошо, Краси.Кара, чат пат някой и друг човечец, но вече и това е минало. Щом дори аз започнах да влизам на месец два колкото да се убедя, че никой нищо вече не пише... Както и да е... Знам, че звучи много минорно, но всъщност темата хич не е такава (по-скоро ми е криво за форума, въпреки ясното съзнание, че нещата вървят напред и се развиват и не могат да са едни и същи вовеки)!
Та да се върнем на същината... Темата хич не е и за туризъм, но я пускам у тоя раздел, защото аз така или иначе се подвизавах основно из него! Както винаги съм казвал, аз не съм моторист, аз съм мотУрист, защото карането на мотор винаги съм го свързвал и продължавам да го свързвам с туризма. (То па сега с тоя коронавирус и един туризъм мани мани). Така че у форума дето ми е бил най "у дома" и у раздела дето ми е бил най "у дома" да драсна два реда по същество:

Двата реда - Най-тържествено обявявам, че от 15.09.2020 г. приключвам (не казвам завинаги, защото никога не казвам никога) със софийското си живуркане. 20 години в един град никога не съм живял, дори и в родния си град, по простата причина, че го напуснах на 18 :lol: В Софето, колкото и да не го харесвах се задържах и нагодих и ако щете откарах едни не лоши годинки. Само че, човек понякога иска (или му се налага) промяна ииии....
Всички драги познати и незнайни мотористи (и особено мотУристи) да се считат за уведомени, че бат' ви Фори почва да се подвизава из търговищка околия и по-специално в с. Алваново, което е на един (да не казвам какво) от Търговище и разполага с достатъчно голяма леглова база, както и два декара поляна за преспиване за всеки замръкнал из нашата околия. Абе, с две думи, ще се радвам минавайки по тези ширини, да се отбивате кой за кафе, кой за ракия, да се видим и преброим и да чукнем лаф 8)
Селото, както вече споменах, е Алваново, а точният адрес ул. Кольо Гяуров 24. Гугъл го локализира с точност, а на вратата сме се постарали да боднем табелка с въпросния номер! За всички, които имат телефонният ми номер 0888 238 138 да знаят, че той няма да е актуален след два месеца и за връзка с мен да ползват личния ми номер 0897 86 60 93. Накратко...това е. Аааа...понеже се опитвам (без никакъв успех) да продам поне две трети от мотопарка си, ако има заинтересовани да се свържат с мен! Все нещо ще измислим :mrgreen: Продавам Сузуки Катана 1100 от 1992 г., Ямаха Хикс Зет 550 от 1983 г., Ямаха Еф Джей 1200 от 1991 г. и още някакви други мотори... С Еф Джея върви и още един за части!
Сполай ви на всички! Желая ви много здраве и мноооого километри с любимите двуколесни и дано повечко се срещаме по пътищата, отколкото в кръчмите :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юни 2020, 21:42 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Е, форумът е достъпен дори и от Делиормана, така че на месец, на два, тука сме (докато бат Вилко не дръпне шалтера на сървъра и домейна).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юли 2020, 07:23 
Капитан
Капитан

Градовете и аз ги зарязах. :lol: До края на тази година и аз се надявам да пусна подобна обява, като тази на колегата Златомир за едно село Величково край Пазарджик. А там ще бъда с моя къща и два декара двор, та да има място за колеги. :mrgreen: Ама нека да станат работите, че все още съм в друга къща под наем. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юли 2020, 09:57 
Полковник
Полковник

Ееее, при нас стана обратното - първо купихме къщата, после решихме да се местим! Ти си подходил директно по въпроса гледам 8)
То идеята ни беше всъщност за нещо като селско-вилен имот, ама вила на 340 км нещоооо... За хора дето работят по 6 дни в седмицата, просто се оказа, че няма кога да ходим.
После децата и приятелите лека полека се разпръснаха по белия свят - кой в Германия, кой в Англия, кой в Щатите, още по-после в Софето нещата се спихнаха като спукана гума и отдавна не предлага тези възможности, които предлагаше някога и просто си остана единия гол стрес... И понеже гол не ни трябваше, просто застягахме багажа :lol:
П.п. Иначе ако трябва да съм честен от Софето ще ми липсват екстрите, които има на всеки ъгъл (у наше село например магазинът работи само до обед, без неделя и има две кутии цигари и три кренвирша), близостта до Сърбия (най-вече), това че, за да отскоча до Холандия просто трябва да хвана метрото два часа преди полета, както и това, че за всяко нещо имам място или човек, а не като сега да питам елементарни неща като къде мога да си сменя гумите, някой прави ли реглаж на заден мост, ъъъъъ къде е Банка ДСК и прочие тъпотии...
П.п.п. Всъщност, нещата, които виждам като плюсове пък са: зеленинката, спокойствието, простора, по-евтиния живот, повечето възможности за професионална реализация (напук на всеобщото мнение) ииии...(надявам се) повечето време за каране на мотор :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юли 2020, 14:30 
Полковник
Полковник
Аватар

forry написа:
П.п.п. Всъщност, нещата, които виждам като плюсове пък са: зеленинката, спокойствието, простора, по-евтиния живот, повечето възможности за професионална реализация (напук на всеобщото мнение) ииии...(надявам се) повечето време за каране на мотор :mrgreen:

Пожелавам успех и.... лекинко завиждам :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юли 2020, 22:00 
Полковник
Полковник

Благодарско 8)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2020, 08:40 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Абе тъй и тъй си хортуваме по пенионерски, да ви кажа, че то и аз практически вече живея на 25км от Околовръстното, макар че официално не съм се пренесъл, и ми прави впечатление, а и не само на мен, че сутрин и вечер трафика по нашите селски пътища и по входовете/изходите на София е огромен. Например задръстването сутрин на светофара на Горубляне започва още от надлеза на Околовръстното. Вечер пак е лудница. И то всеки ден, не само в петък да речем. Изобщо вече бая народ не живеем "у Софията", а само работим там.

С други думи доживяхме да разберем истинското значение на думата "предградие" (като по американските филми). На всички разправям как, когато ми се наложи да се върна в родната София, на 10-тата минута най-късно вече псувам и се ядосвам на навалицата. Ако пък вечер позакъснея малко не мога да изманеврирам да си вкарам колата в двора, защото ми пречат паркираните по тротоарите коли. В пълен контраст, на село като избръмчи кола по нашата "улица" изпружвам шия като някоя баба клюкарка да видя кой е, защото те минават по 3-5 коли на ден и това си е събитие. С други думи на стари години разбирам, че отшелниците не са луди, а по-скоро мъдри и уморени :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

По този случай, като видя някъде да строят поредния "комплекс" или "кооперацийка", мед ми капе на сърцето, и попържвам още повече да строят, та повече народ да се сбере там "у градо", така че да остане повече свободно пространство за мен извън него.

Та така, пенсионерски бъртвежи, не ми обръшайте внимание...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2020, 10:39 
Полковник
Полковник

Може би идеалният вариант е точно "предградийния" - хем да си в близост до голямата цивилизация, хем да не си. Аз 13 години изкарах по подобен начин - в една вилна зона на точно 19.5 км от пл. Македония, където работя. Само дето бях избрал твърде "хард" вариант - там последните 1.2 км бяха стръмен и изровен горски път, по който зимата дори с джип няма минаване и отделно имаше проблем с водата (разбирай сондаж 60 м. и кладенец за водоснабдяване, отделно изгаряш 1 кубик дърва докато отвърне въздуха и разни такива "екстри"). После се принудихме да дублираме местоживеенето и с градско такова (разбирай панелка на 8-я етаж), където да караме зимата и като се почна едно сноване напред назад, щото гараж за моторите на едно място, къща на друго, апартамент на трето и като дойде и селския имот - вдигнахме бялото знаме :lol: А и да не ставам досаден, но работа има навсякъде стига да ти се работи, а и сега доста от "работата" се върши и през нета, а нет има навсякъде, така че... Това го казвам по повод, че всеки втори ме пита "ама какво ще правиш там?", все едно там хора не живеят, или все едно тук правя кой знае какво...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2020, 21:48 
Подполковник
Подполковник
Аватар

forry написа:
"ама какво ще правиш там?"

Ще праа квот си искам, щот нема никой!

Не, че се хваля, ама току-що ходих да размествам колите под навесите (че иде буря) само по боксерки, цървули и яка миризма на мускус (от целодневната работа на обекта в жетага) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юли 2020, 00:58 
Лейтенант
Лейтенант

Цитат:
.......с. Алваново, което е на един (да не казвам какво) от Търговище и разполага с достатъчно голяма леглова база, както и два декара поляна за преспиване за всеки замръкнал из нашата околия. Абе, с две думи, ще се радвам минавайки по тези ширини, да се отбивате кой за кафе, кой за ракия, да се видим и преброим и да чукнем лаф 8)

Фори,
Успех!
Надявам се да се продължаваме да се виждаме сравнително често. :P
България е малка - ей го къде е Търговище, тъкмо ще си по- близо до Варненската група, която определено е доста по- сериозна от западната. :lol:
А и от Търговище лесно би могъл да замениш Сърбия с Румъния. 8)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юли 2020, 10:19 
Полковник
Полковник

asobgbg написа:
Цитат:
А и от Търговище лесно би могъл да замениш Сърбия с Румъния. 8)

Ако щеш вярвай, но тези дни точно това правя - усилено разучавам картата на Румъния :lol:
А и с оглед на това, че ми се очертават чести командировки до Русе, мисля, че точно натам ще се насоча, колкото и да ми е на сърце пустата му и Сърбия...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]