Дата и час: 19 Апр 2014, 14:56

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 06 Юли 2010, 11:27 
Полковник
Полковник
Аватар

Така... да задам няколко въпроса :D . Мисля да се повозя по района Юго-Западната част на страната , 3 дни , две нощувки (уикенд) . Решил съм да мина някъде между нашите планини Родопа, Рила ,Пирин - да речем Велинград , Якоруда , Банско , надолу през Гоце Делчев , после Рожен и Мелник , може би Петрич и Сандански , след това - прибиране . Цялата дандания е под 1000 км , района ми е що годе познат , НО ! Точно в това се състои въпроса - има ли нещо което си заслужава , а е останало скрито от масовия турист , и минавайки от там , да мога да видя , а не за пореден път да подмина - било приятно село , местност , обект и т.н. Всъщност и хубаво място за спане ... Та това е като идея , към момента.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юли 2010, 12:37 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

с. Делчево според мен е малко по-встрани от масовия поток. Намира се на 10-15 км от Гоце Делчев, в Пирин и е със стръмно изкачване. Но пък гледката към града и Родопите е впечатлителна, а има и доста интересни стари къщи. Предполатам, че църквата в с.Добърско си я посещавал

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Юли 2010, 22:23 
Капитан
Капитан
Аватар

Ковачевица, Лещен... не са съвсем отминати от масовите туристи, но не са и мега комерсиализирани.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юли 2010, 08:33 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

go6o написа:
Така... да задам няколко въпроса :D . Мисля да се повозя по района Юго-Западната част на страната , 3 дни , две нощувки (уикенд) . Решил съм да мина някъде между нашите планини Родопа, Рила ,Пирин - да речем Велинград , Якоруда , ........

Имай в предвид че заради WRC кръга много пътища са затворени или ограничени за движение!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юли 2010, 11:50 
Полковник
Полковник
Аватар

Знам , за 16 юли съм го замислил ... засега :D .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юли 2010, 12:48 
Подполковник
Подполковник
Аватар

go6o написа:
Знам , за 16 юли съм го замислил ... засега :D .

ако "размислиш" за 23.07 .. съм на 90% наличен .. като бих комбинирал нощувките с минералните извори /или СПА .. че е модерно/ в района ..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юли 2010, 19:10 
Подполковник
Подполковник
Аватар

И за да не съм голословен в горния си пост предлагам следната “разходка” дето съм си нахвърлям планово на компа, със стартова дата 23.07.2010. Няма да се съберат 1000км., ама не мисля, че това е най важната цел.

Пътуване за 3 /три/ дни.
Маршрут 1 ден:
София – Бистрица – Железница – Белчин баня – Самоков – Боровец – Долна баня – Костенец – Сестримо – Белмекен – около 150км.
Настаняване в хотела и тези, на които не им се почива - бонус отсечка:
Белмекен – Сестримо – Белово – Юндола – Белмекен – около 90км.
Нощувка:
- НСБ Белмекен, цена 60лв./двойна стая + закуска .
- хотел Белмекен 2, цена 25 лв./човек + закуска /цената в нета е от 2007 и може да не е актуална/.
Не намерих други варианти за спане в нета, а отдавна ми се "спи" на 2000м. надморска.

Маршрут 2 ден:
Белмекен – Юндола – Велинград – Ракитово – Батак – Пещера – Кричим – Михалково – Девин – Триград – Борино – Доспад – Сатовча – Гърмен – Огняново - около 260 км.
Настаняване в хотела и тези, на които не им се кисне в басейна - бонус отсечка:
Лещен, Ковачевица, Каклояновските скали, Гоце Делчев …. т.н. където си искаме в района.
Нощувка:
- хотел Делта, цена 60лв./двойна стая + закуска.
- хотел Бохема, цена 40лв./ двойна стая + закуска.
- хотел Шарков, цена 40лв./ двойна стая + закуска.
Хотелите съм ги подбрал по цена и по това, че имат сайтове и басейни с минерална вода, ако знаете по добри, казвайте.

Маршрут 3 ден:
Т’ва предлагам да го измислим на място. Но грубо казано:
Огняново – Разлог – Благоевград - София – около 190км.
Огняново – Гоце Делчев - Сандански – София – около 230км.
Огняново – Банско – Якоруда - Юндола – Белово – Костенец – София – около 215км.

Движението, аз съм да е твърдо в група, всичко се случва. Почивки - макс. на всеки 60 минути път, при кофти пътища по често. С други думи “курбан моторизъм”, леко и лежерно, без стрес и искри по завоите. Корекции по маршрута - предлагайте сега. В процес на разучаване съм на допълнителни забележителности по маршрута, ще ги обсъдим кои стават и кой не, ще пиша допълнително.
Всички цени съм ги гледал в нета и може и да има “изненади” на място. В зависимост от това колко души ще се съберем, естествено ще го удряме на пазарлък навсякъде. Не съм посещавал/нощувал тези дестинации от много години, които има по актуално инфо, да казва. Нямам идея в какво състояние са пътищата в голяма част от трасето.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юли 2010, 20:54 
Редник
Редник
Аватар

Не изпускайте село Долен, наистина е автентично и много красиво. Южният път, или пътят от Петрич - Гоце Делчев - Сатовча - Доспат - Девин - Смолян - Златоград - Крумовград - Ивайловград е един от най-приятните за каране на мотор, може да се продължи и до морето.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юли 2010, 21:37 
Капитан
Капитан
Аватар

Гошо, вярно че Родопите - Смолян, Златоград, Крумовград ти идват малко по на изток от първоначалната идея - и на мен също много ми харесват пътищата до там, но тази година за сефте минах през Ардино - и мога да ти кажа, че освен приятния път, е нещо невероятно сутринта да си отвориш палатката и гледката да е такава:

Изображение
... Дяволският мост...

Ние го направихме също за три дена - от Варна (точно преди концерта на AC/DC и сбирката в Белоградчик) - посещавайки Перперикон, Каменните гъби, Дяволския мост, Ухловица, Триград (второ спане), Белмекен...

Та времето никога не стига за всичко, но е достатъчно за много неща...

Yamaha XTZ 750 Super Tenere - enthusiast & rider
Suzuki DL1000 V-Strom - rider & owner
Lancia Delta HPE 1,9td - for sale

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юли 2010, 10:51 
Подполковник
Подполковник
Аватар

ние потегляме около 15.00ч. от ОМВ-то на Бояна .. за нощувката на Белмекен няма проблем .. има места .. в Огняново е по тегаво .. х.Бохема е пълен към момента има в х.Шарков само една стая и един апартамент .. ние ще сме в х.Елис .. ако някой се вкл. .. или е по трасето 0888 511345 - Радо

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юли 2010, 11:17 
Подполковник
Подполковник
Аватар

ами .. ето така се получи накрая ..
петък 23.07.
тръгнахме около 15.00ч. .. София - Самоков - Боровец
лека почивка + хапване /все пак на курбанмоторизъм сме/
Изображение
Изображение
Боровец - Долна Баня - Костенец - Сестримо
тук допуснахме сериозната грешка да хванем пътя на рали България .. а не през Лъкавица .. много красиво и диво .. но пътя е за ендуристи само .. или поне над ВЕЦ-а
Изображение
Изображение
така .. леко леко .. до северната стена на яз.Белмекен
Изображение
Изображение
после към НСБ Белмекен .. базата беше пълна със спортисти от цял свят .. спането 25лв. на човек + закуска .. стаите .. почти прилични .. храната евтина .. целия живот замря в 21.00ч. .. спортистите си лягат рано .. и ние така ..

... 24.07. на сутринта ..
Изображение
Изображение
яз.Белмекен - южната стена
Изображение
Изображение
разклона за НСБ Белмекен при южната стена на язовира
Изображение
ето ни .. готови за път Асен /bel ami/
Изображение
моя милост
Изображение
Белмекен - Юндола - Велинград - Цигов чарк - Батак - Пещера - Кричим - Михалково .. пътищата са добри .. завои .. завои .. завои :mrgreen: .. след Михалково до Девин пътя е само за ендуро .. заради строежа на вече "популярния" язовир Цанков камък .. мъка .. мъка .. едва се добрахме до Девин
Изображение
Изображение
.. има още ....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юли 2010, 11:54 
Полковник
Полковник
Аватар

:bira: ... Браво ! При мен нещата в крайна сметка за тоя район останаха за бъдещ уикенд план, поради проблеми със свободното време , а аз пребродих Стара планина , в западния регион ..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юли 2010, 11:57 
Подполковник
Подполковник
Аватар

.. отказахме се да ходим до Триград .. решихме да продължим към крайната цел .. следва .. Девин - Грохотно - Борино - Доспат .. пътищата в добро .. до задоволително състояние .. движение .. основно от каруци .. и трактори .. сенокос е .. хората прибират сеното .. внимавахме .. оказа се .. че падналото сено на пътя пързаля доста качествено .. завои .. завои .. завои :mrgreen:
Доспат - Сатовча - Долно Дряново .. пътя е много добро състояние .. след Сатовча почти паднах на един завой заради ... шишарки по пътя :mad: .. доста се стреснах .. вече ни понаболяваха задните части /измалтретирани от преди Девин/ .. кратки почивки за по една-две цигари .. и пак на "конете" .. докато не са изстинали гумите :mrgreen: .. намалихме темпото чак при Гърмен .. с малко помощ и питане намерихме хотела .. разтоварихме багажа
.. и
Изображение
Изображение
.. голям кеф .. особено за изстрадалите ни задни части .. после решихме .. че ще пием ..
Изображение
Изображение
към 23.30ч. виното свърши /поне така каза сервитьора/ .. и по стаите .. и добре стана .. защото след 30 мин. се изви доста сериозна буря със светкавици .. и тока спря за неизвестно за нас време ..
неделя 25.07.
на сутринта отворихме очи .. и веднага .. пак там
Изображение
посещението на Лещен и Ковачевица отпадна .. плацикахме се до към 11.30ч. .. стегнахме багажа с дъждобраните най отгоре .. и на път ..
Огняново - Места - Добринище - Банско .. пътя е перфектен .. само в селата има разбити участъци .. Банско - София .. ясно как е .. по пътя засякохме доста колеги .. сигурно от събора на Предела .. прибрахме се по живо .. по здраво ..
прехода е около 650км. за трите дни .. като пари .. гориво /към 80лв./ + спане /60+50лв./+ядене и пиене .. около 300лв. с всички екстри :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]