Дата и час: 24 Апр 2014, 06:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Юли 2012, 09:57 
Полковник
Полковник
Аватар

Това не е типичната тема за нещо организирано , по скоро споделяне на носталгия по миналото и може би черпене на някоя идея. От нагънантото и парещо ежедневие, както и страховитите прогнози , ме споходи идеята , както някога , да си поогледам мотора, събера малко багаж , палатка , раница , и да закрепя всичко това , така че да не падне, след което да тръгна на някъде . Поглед по диагонал на картата на Бг за най-далечна дестинация - Резово и района - вътрешно реших че става - море , малко планина , гора , и най вече не много населено на вид. Някой знае ли да ли е останал къмпинг на Черноморието ни там , в класическия си вид - за палаткуване и подобни мазохистични занимания ? Гледам на Силистар го дават работещ , само се чудя дали няма да е вече друг формата - платени шезлонги , чадъри и подобни , некефещи ме нововъведения. В крайна сметка ще е диво къмпингуване , само че от google eartha не се вижда много това което предлага мястото ... но този елемент на изненада е по скоро добър.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юли 2012, 15:48 
Капитан
Капитан
Аватар

За последен път бяхме на Силистар през 2010г. , преди това няколко години подред без пропуск.
Последното незастроено място, попада в "натура 2000" и няма тухла връз тухла.
Най чистото и бистро море, няма от къде да се замърси.
Перфектен плаж, има платена зона, но по голямата част е неплатена. В платената зона можеш да си сложиш хавлиената кърпа пред или зад платените чадъри. В неплатената си побиваш чадъра и хлъзгаш в гърлото сутрешната мента с лед :mrgreen: . В дясната част на плажа ... няколко нудисти, през 30м. контейнерчета за боклук, тук-там оградени пясъчни лилии, защитен вид са.
Кръчмата има всичко необходимо от към храна и студени напитки на поносими за морето цени.
НЕК няма жици там, заведението на плажа е на дизел-генератор в гората, къмпинга свети на 220в. само от 21.00-24.00ч.
В къмпинга има студена питейна вода, първобитни тоалетни-бани с проточни газови бойлери, топлата вода не е проблем. Душове със сладка вода на плажа. За каравана + N броя къмпингуващи е 10лв. за денонощие. Проверяваш къде е септичната яма и се настаняваш по далече от нея :mrgreen: . Комари колкото навсякъде по морето, вечер чакалите вият в гората наоколо.
Силистар - Резово - 4км. и снимка на двата флага отстоящи на 20-ина метра през реката.
Резово практически няма плаж, само камик , има едно парче пясък дълго 30м. и е до границата.
Силистар - Синеморец -5 км. последното място с аптека, лекарска помощ и магазини за едене и пиене.
Има отбивки към морето в учасъка Синеморец - Резово, но не съм слизал до водата.
Повече от 5 дни става скучно, ръчката .... и на север :D

пп: 0888929243 - Жоро /собственика на къмпинга/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2012, 08:54 
Полковник
Полковник
Аватар

Чудя се дали невероятното местенце в боровата гора, точно зад плажа, на два километра северно от Лозенец е все още незастроено?
Недостатъци са липсата на тоалетни и топла вода, но има къмпинг наблизо (северната част на този плаж, до хотела) където може да удволетвориш потребностите.

Приятна разходка Гошо, пожелавам ти спокойно, приятно и носталгично изкарване.

Иво

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.
('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2012, 14:05 
Полковник
Полковник

Гошо, за миг ме замисли дали да не тръгнем и ние към Резово, вместо да се морим по онея гадни далечни чукари, ама нещо...Ако случайно си още по морето към 14-ти, 15-ти, когато се прибираме, обещавам, че ще минем да пием по...кафе :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2012, 21:20 
Полковник
Полковник
Аватар

sampos написа:
За последен път бяхме..../

Благодаря за хубавата информация

Форинър , по ирония на съдбата имам 2 седмици отпуск, точно по време на твоя проект , но ми се губят пък няколко лева ... така че за мен ще е каквото дойде - поне гарантирано формата ще е променен .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юли 2012, 11:30 
Полковник
Полковник
Аватар

Прибрах се ... след дни наситени с емоции и много повече от очакваното . Ще драсна и някой ред тия дни , определено си заслужаваше.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2012, 16:29 
Капитан
Капитан
Аватар

go6o написа:
Прибрах се ... след дни наситени с емоции и много повече от очакваното . Ще драсна и някой ред тия дни , определено си заслужаваше.

е, аре де :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2012, 11:14 
Полковник
Полковник

Е аре де! Чакаме :lol: Гошо, в петък вечер се готвихме да те изненадаме на морския бряг, ама като гледам ти вече си си бил във Видин...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2012, 12:16 
Капитан
Капитан
Аватар

forry написа:
Е аре де! Чакаме :lol: Гошо, в петък вечер се готвихме да те изненадаме на морския бряг, ама като гледам ти вече си си бил във Видин...

Редно е и ти да понапишеш нещо. Хиляди километри, хиляди снимки.... имаш материал :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2012, 16:09 
Полковник
Полковник
Аватар

Нямам сили да пиша пътепис ... но ще нахвърлям отделни моменти от размотаването ми с носталгичен отенък – най-малкото заради инфото , което ще е от полза за някои хора. Предварително се извинявам за липсата на снимки - имам няколко , но дъщеря ми ми дефектира картата, ще се опитам да извадя някоя читава снимка.
И така... в една ранна утрин , опаковал багаж, нужни и ненужни вещи , както се оказа впоследствие , нейде около 6 ч , подгоних изгрева . Поради непосилните температури спестих малко от облеклото , и това си ми беше грешка – направо си замръзнах – амплитудите денем-нощем са сериозни . Карането в посока срещу слънцето е неразумно деяние – един от съветите ми – слънчеви очила – пестят зрение . Новият участък или ½ от него по точно беше пуснат , та слязох от магистралата при Нова Загора. От тук натаък следва маршрут , който въпреки че нито беше най-пряк , нито най-логичен, нито много планиран , си имаше свой собствен живот , и се отдадох на същинската част от пътуването. През второстепенни пътища до Ямбол, после надолу към Странджа .Чак се сепнах от надписа „Гранична зона „ , мислех си че съм далече , и наистина според мен бях, просто тия пост-соц дивотии все още бяха актуални. След Ст.Караджово видях истински бетонен бункер , до сами пътя . За мой срам да призная , че снимки почти нямам, колкото и да е егоистично , нагласата си ми беше в друга насока. Ориентирах се по карта , сложена на чантата на резервоара , която имаше надпис най-долу „Голяма част от второстепенните и третостепенните пътища в страната са в незадоволително състояние” – нещо което си знаех , макар че до момента шосето си беше ОК. Така до Стража баир, където пих кафе на един кръстопът , и умувах над звучното име на едно село наблизо – „Факия”. Звучеше ми направо държавническо , и смело поех в дебрите планински – преФаках се сам и доброволно, така да се каже. Който е карал в района знае – тесни обрасли подобия на пътища , и тук – там асфалт между дупките . Аз понеже не държах на това , си се тръсках бодро ,зяпайки в околовръст. Странджа е планина с мек релеф , но скороста с която се обезлесява е главоломна – тук там стануваха малцинствени групи , на отделни племена, които поминуваха явно от секаческа дейност. В интерес на истината, желанието ми за каране се изпаряваше с приближаването на морето , натрупваше ми се умора , а жегата си беше неописуема . И така вместо през зловещото звучащото село Кости , тръгнах през царския път , да заобиколя през Царево. Колко па да е царски , разсъждавах докато подскачах на по официалният ни път към Малко Търново – съвсем нормален , ама за страна от т.н. 3 ти свят. На Ахтопол нещо правеха усилено , асфалтираше се, 15 мин. престой под яркото слънце ме озвери достатъчно за да вдигна темпото , и до отбивката за Силистар стигнах бързо, въпреки почти еднолентовия път и усилено движение . Къмпинга , до колкото е такъв , че се съмнявам да е официален, като знам интересните изисквания за тоя тип обекти , е точно на пътя. Половината е поляна – за жегата – неизползваема , половината е под разкошни дървета. Човек – 6 лв, мотор-1лв, каравана – 8 лв, вода топла – 18-20 ч. , огън – до 22 ч. , шум до 24 ч., ток няма , правила железни . Хора почти нямаше , но това изцяло се компенсираше от тоталната доминация на насекоми – такова чудо , честно казано не бях виждал – докато ходя ми се завираха в очите и носа буквално. Това до залез слънце , после се ядваше. Вечер е прохладничко и може да се спи. Та за престоя там имах доста мероприятия – каране на каяк по Велека – 15 лв/ч , ходене до Резово – променило се е от 2006 та определено – тогава също бях с трансалп , и спрях на същото място , ама сградите вече другиии... Иначе по брега паметници на глупостта се роят– пилони с три знамена – нашето , на ЕС и още някакво , гордо изтипосани в посока Турция , табели че сме европейци ,предупреждение да не се снима натам , до едни други пилони пак някави изцепки и паметна плоча приживе( че и в мандат може би) , че е благодарение там на кмета и компания ... , черква точно на брега , с вестници по прозорците(не заради вярващите ще да е построена на това място) и т.н. обозначителни знаци за държавност и територия , жалко че от отсрещната страна явно нямаше заинтересовани да ги гледат – няколко километров пуст плаж. Къпане на плажа на Синеморец , където се влива реката(Косата) и на Силистар – кристална топла вода без вълни , даже валя летен дъжд , докато се плациках , огън в лагера, бекон на издялкана пръчка, люлеене на хамак ,бира, безлюдно ... и т.н. и т.н. идилични моменти , докато не настана момента за тръгване, което протече в гореописания формат, но тоя път гонех залеза , и нямаше да го преживея без очила. Понеже сме мотофорум – малко за машината – Хонда Трансалп 650 , 2002 , абсолютно безпроблемна, и със странно нисък раход – 4.7 л/100км, като 100 км/ч си беше почти максимум.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юли 2012, 19:47 
Сержант
Сержант
Аватар

Яко!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юли 2012, 21:18 
Полковник
Полковник
Аватар

Река Резово
Изображение
На панорамната тераса в селото
Изображение
Къмпинг Силистар
Изображение
Безлюдният плаж
Изображение
Косата - плажа до Синеморец , Велека и морето
Изображение
Фауната по реката
Изображение
Party Animals
Изображение
Още...
Изображение
Разбира се че има и крокодили
Изображение
Професионално плажуващи
Изображение
Моториното , някъде...
Изображение
Летен дъжд
Изображение
И за край - какво е морето без русалки :)
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юли 2012, 23:28 
Редник
Редник
Аватар

Миналата година в края на септември бях по тия места - красота и спокойствие!!!

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Юли 2012, 12:16 
Капитан
Капитан
Аватар

Хубави дисаги :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Юли 2012, 13:15 
Капитан
Капитан
Аватар

alien написа:
:mrgreen: Ха,това е нищо...ако знаеш от другата страна какво има...ама не го снима,щот да не му го лепнат \:D/ /между другото:изработено е в единствен екземпляр,по поръчка,и само за неговия мотор/ :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Юли 2012, 16:57 
Полковник
Полковник
Аватар

:mrgreen: само за запознати - De Welt . Единствено съжалявам че нямам 2 броя :splat: . Поради големия интерес - това между другото ми е спалния чувал . И не търпи еднополово присъствие ... :ozyben:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Юли 2012, 19:48 
Капитан
Капитан
Аватар

Harizon написа:
alien написа:
:mrgreen: Ха,това е нищо...ако знаеш от другата страна какво има...ама не го снима,щот да не му го лепнат \:D/ /между другото:изработено е в единствен екземпляр,по поръчка,и само за неговия мотор/ :lol:

Това да не е тайнственото нещо "произведено" само в един единствен на целия свят екземпляр, монтирано преди това и на тенерето? :lol:

go6o написа:
:mrgreen: само за запознати - De Welt . Единствено съжалявам че нямам 2 броя :splat: . Поради големия интерес - това между другото ми е спалния чувал . И не търпи еднополово присъствие ... :ozyben:

Това значи ли, че всички "охлюви" са добре дошли :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]