Дата и час: 26 Юни 2019, 01:40

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Мар 2019, 08:08 
Полковник
Полковник

Е, Чоки, как да помниш дали си чел първата част като съм я писал преди тоооолкова години :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Мар 2019, 22:09 
Полковник
Полковник
Аватар

По написаното. Твоите неща се помнят.
Всъщност, се чудех, какво стана после с тази Африка? Съживи ли я?

И между другото... по тема Хонда и ел.инсталация... в момента за моята имам две релета (нови) след изгоряло едно и нов генератор (така ще го нарека), който се явява трети за машината и все още съм с недостатъчно зареждащо двуколесно, по чиято инсталация ровя за омасяване...или каквото там друго има, което ми гълта нормално произведения и излизащ след релето ток.

А вероятно прецаках първото реле и звездата докато се прибирах с презареждаща акумулатор от Румъния. И не се усетих да гася зареждането по пътя... А миризмата която усетих на една бензиностанция преди да схвана за проблема, мозъкът ми обвърза най-услужливо с обичайната за местните ширини мърлявщина...

Та всичко това го казвам (освен с едното на ум за Хонда и вече постоянно монтирания на моят екземпляр волтметър), за да те помоля... Форкааа, моля те да описваш по-овреме странстванията си и да наблягаш на добиваните от теб технико-тактически умения по време на скиторенето...

Хихихи... Благодаря предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2019, 09:16 
Полковник
Полковник

Ще започна с това, че според мен Африката е чудесен и безкрайно удобен мотор, въпреки натрупаните негативни емоции у моя милост! Двата му сериозни минуса според моето скромно мнение и опит са, първо, че е с вътрешни гуми и като се спука нейде насред път, когато си се натоварил като бус на Спиди по Коледа и когато си сръчен у ръцете като моя милост - жална ти майка... И второ, което всъщност е първото по важност е това, че е Хонда! Старите хонди с тая пиклива електроника в такъв филм те вкарват, чеееее..... Абе, видял си! Въпреки това не успях да го намразя тоя мотор и винаги си спомням с усмивка за изминатите километри с него! За сметка на това Еф ДЖея например наистина успях да го намразя с тея вечни драми и технически проблеми и дори като го мерна у сервиза започва да ми се повдига, въпреки, че и с него имам много хубави километри! При него просто съм се хванал на хорото и ми се ще да го дотропам докрая, че да почна най-накрая повече да го карам отколкото да го правя, защото пък е удобен за дълъг път мотор, с три големи куфара и чанта за резервоара мога да мъкна цял катун багаж, има достатъчно вътък, не сменям постоянно скорости като на африката примерно, а бодвам пета и забравям... Освен това няма характерните вибрации у ниските обороти на V Twin-а на африката, което също допринася за известен дискомфорт и те кара постоянно да сменяш скоростите, за да си "в обороти", което...мен поне ми е досадно.
Та по въпроса какво стана с Африката... Ами седи си безметежно у яхъра и чака! Какво чака и аз не знам! Може би да я правя някой слънчев ден! За съжаление има доста неща да и се правят - датчици за бензина, реле за мигачите, табло трябва да търся, защото това нещо не стана като хората - оборотомера показва каквото си реши, нови подгряващи ръкохватки, че тея изгоряха, резервно реле очевидно трябва да си набавя, че само с едно на път няма да смея да тръгна естествено :lol: Отделно нови багажници трябва за куфарите, защото онея са някакви нефелни и постоянно нещо се чупят и разглабят и реално погледнато не стават, ауспуха трябва да видя какво ще го правя, че бях вързал десния куфар за него и го изкъртих нещо... Доста неща има да се правят, освен тривиалните като гражданска, преглед, гуми, масла, акумулатор.
Сега ме е хванала музата (а и отделям по малко средства регулярно) да реставрирам возилата си и да ги вкарвам в употреба или да ги разкарам, но поне не във вид на скрап! Ако не ми мине (музата де) след като завърши някога драмата с Еф ДЖея (яко се закучиха нещата и с неговата електроника!), ще закарам рамката на Краказакито да се започне събирането най-после и да видим там какво още ще има да му се набавя освен амортисьори (за което се сещам веднагически), щото и то с това седене няма да е без последствия...Та понеже не ми се ще да изнаглявам, че Майсторо ще ми тегли една накрая и ще ми посочи вратата, спазвам златното правило повече от две возила едновременно да не оставям за ремонт! Та, когато сагата с Джея най-накрая завърши ще закарам Кавата за събиране и една кола дето чака от половин година нещо дребно да и се прави, че ще я продавам, след което отива другата кола за двигател да се събаря и евентуално чак след това ще започна да карам моторите един по един да се възстановяват лека полека, но в какъв ред все още не съм решил... Както много пъти съм казвал - при мен времето е мноооого относително понятие! Само да е жив и здрав Майсторо и да не зачезне пак някъде по чужбините - ще се случат нещата!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2019, 19:09 
Полковник
Полковник
Аватар

За амортисьорите - трябва да премерим размера и хода на моите (от малкия Квак - GT550). Ако пасват, имаш ги подарък (аз съм сложил нови гъзарски хихихи, дето ще ми махнат всички пломби, но нали гоня каферейсърски дизайн... но пък може като сменя гумите от '87 нещата да се подобрят...). По спомен, работеха разкошно и създаваха някаква страхотна мека возия. За предните колове - също една проверка трябва.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2019, 19:11 
Полковник
Полковник
Аватар

Упссс, това беше за другата тема - за ремонта на кавата... Ама като няма кой да се кара за спаменето...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2019, 21:56 
Полковник
Полковник

Е та нищо де! Мигом се пренасяме в другата тема :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]