Дата и час: 14 Дек 2018, 10:18

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: ПОРТУГАЛИЯ, 2016
МнениеПубликувано на: 25 Окт 2015, 19:16 
Сержант
Сержант

Отдавна съм го намислил това, но сега се реших да го споделя. С една дума - Португалия през 2016-та. Имам потвърждение за участие по принцип от един двама приятели, но ще се радвам да прочета мнения или конкретна информация. Маршрути, фериботи, времетраене и всевъзможни подробности. Една такава подробност от моя страна е задължително минаване през Мадрид и още един екипаж до Атлантическия бряг и обратно до Мадрид. Има време, но нека започнем от сега...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: ПОРТУГАЛИЯ, 2016
МнениеПубликувано на: 26 Окт 2015, 20:44 
Лейтенант
Лейтенант

Привет,
аз имам нещо като идеен вариант за пътуване до Пиринеите..... мой колега от Англия с който търсихме допирна точка за общо каране ми го предложи и в тази връзка взех да се замислям :P
Тъй като най- бързото пътуване (София - Баселона) минава през поне 2 дни плътно магистрално каране (например София - Верона и Верона - Барселона).... а може би най- правилно е поне 3 дни...... Алтернатива която ми беше подхвърлена от колега моторист от Италия с който се засякохме на ферибота от Бриндизи до Имуменица е ферибот от Рим до Барселона.
Трябва да се направи по- детайла ценова сметка, но според човека цената на ферибот от Рим до Барселона е съпоставима с цената на пътуване по суша..... гориво, хотел, магистрални такси и т.н.
Реална алтернатива е ферибот до Бари/Бриндизи от Игуменица/Дурес, прекосяване на Италия през деня и отново ферибот от Рим до Барселона......
Ако ние се координираме за пътуване в Пиринеите, аз бих проверил и този вариант с два ферибота на отиване, а на връщане може да се направи маршрут през Алпите - от Монако на север и след това на запад :P
Предполагам, че под Атлантическия бряг имаш в предвид "Cabo da Roca" - най- западната точка на Европа..... а от там вече и Гибралтар идва на един ден каране и става страшно :lol:
https://en.wikipedia.org/wiki/Cabo_da_Roca
https://www.youtube.com/watch?v=4fgylxk-RG8

На мен лично София - Барселона/Мадрид по магистрали ми изглежда много досадно от гледна точка на магистрално каране, пари за магистрали и гориво.

Ти как го виждаш като маршрут, време и дати?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Окт 2015, 22:09 
Сержант
Сержант

Леле мале! Твоят професионализъм малко ме плаши, сериозно. Аз бих предпочел повече фериботи до Испания и повече дни из Пиринеите. Португалия ме вълнува повече емоционално-музикално отколкото като географски най-западни точки. Обаче ако ще пътуваме заедно съм готов на всякакви споразумения. Един приятел живеещ в Италия например твърди, че е много по изгодно с ферибот от Игуменица до Венеция, отколкото езда през целия ботуш. А ферибота Рим (Чивитавекия) - Барселона е просто задължителен. Гибралтар е само една скала, а кръчмите с фаду и вино в Лишбоа - истинският живот. Ако си спомняш аз и мините в Румъния пренебрегнах заради един град - Сибиу. За времето си признавам, че не съм много наясно - юни, юли или август, а може би септември. Готов съм за всякакви варианти...;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2015, 09:18 
Лейтенант
Лейтенант

Привет,
за мен е още прекалено рано да взема решение, но темата ми е интересна и ще я следя с интерес :P

Не знам как е за Пиритеите, но ако например на връщане има идея да се мине и през Алпите - може би времето се свива да Юли - Август....... Юни и Септември биха били според зависи :P
От друга страна пък Юли и Август се водят "висок сезон" за фериботите и къмпингите цените са по- високи..... - всичко е въпрос на приоритет и някакъв компромис :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2015, 13:13 
Полковник
Полковник
Аватар

YOUR TICKET PRICE IS
85.00 EUR

OutwardOutward: Civitavecchia - Barcelona
Travelling with: Grimaldi Lines
Departure Date/Time: Sat 31 October 2015 at 2215
Arrival Date/Time: Sun 01 November 2015 at 1815
Passengers: 1 Adult
Transport: Motorcycle
Accommodation: 1 of Deck Space

Изненадан съм ... това ако е вярно ( най-иконономичния вариант е, а за лятото ще е по висока цената, ясно е) , Испания и Португалия ми се виждат съвсем разумна дестинация, дори в рамките на 2 седмици...

http://ferryto.com/bg/ports/Civitavecchia.html

asobgbg написа:
Трябва да се направи по- детайла ценова сметка, но според човека цената на ферибот от Рим до Барселона е съпоставима с цената на пътуване по суша..... гориво, хотел, магистрални такси и т.н.
Реална алтернатива е ферибот до Бари/Бриндизи от Игуменица/Дурес, прекосяване на Италия през деня и отново ферибот от Рим до Барселона......

Няма база за сравнение с пътуването по суша, от към цена и време според мен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2015, 13:47 
Полковник
Полковник
Аватар

Пуста лакомия... в оптимистичен вариант ги докарвам не по малко от 8 000 км ...

Гледайки гуглето в голям мащаб, на първо четене идеята която ми се заражда.

Ако приемем Сф за начало , тръгваме от там за Игуменица, фери до Бари , от там Рим. Пак фери до Барселона, през Мадрид стигаме Лисабон.
През Порто и северна Испания ( Андора например), през Монпелие (Франция) североизточна посока , с подобаващ зиг-заг (Гренобъл ...) , и попадаме в Швейцария - Женева. От там е все хубаво - малко планинско през Германия, Австрия и Италия примерно , до Виена, Братислава и Будапеща...

Всичко си има своята логика, но се получава масивно пътешествие, и звучи стресиращо в доста аспекти. Но, това не пречи да попланираме и помечтаем :).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Ное 2015, 21:38 
Лейтенант
Лейтенант

Гошо,
радвам се, че с включи :P

С риск да досадим на Любо, най- вече с Алпите - може да се получи много интересен маршрут....
Отново пустата лакомия, ако ценово не е много голяма разликата, дори ферибота до Барселона може да се разбие на 2 ферибота с още един ден за Сардиния :P

Подобно пътуване изглежда предизвикателно от гледна точка на време и пари, но ако може да бъде осъществено би било уникално преживяване за цял живот :P
Аз съм "за" да попланираме - може през зимата да направим и по- детайлна разбивка с километри и дни за да се добие представа за необходимото време и приблизителни разходи, пък пролетта да се преброим отново.

Как го виждате като оптимални дати? - тъй като първата част ще бъде по- равнинна, пък и свързана с фериботи, може би някъде около 10-15 Юли ми изглежда като добра начална дата.... така втората част, която е по- планинска ще дойде някъде края на Юни, началото на Юли, което е ОК за Алпите.

Ето и една обща карта - Гугъл не ми дава да бъде направена по- подробна :P
Karta

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2015, 18:37 
Капитан
Капитан
Аватар

С това минаване през Албания направо ме загубихте. Аз съм я зачеркнал с черен маркер на картата. Другото не ме притеснява :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2015, 19:11 
Лейтенант
Лейтенант

alien написа:
С това минаване през Албания направо ме загубихте. Аз съм я зачеркнал с черен маркер на картата. Другото не ме притеснява :lol:

Албания (Дурес), винаги може да стане Гърция (Игуменица). :P

И на мен Албания не ми е най- предпочитаната дестинация, но от друга страна това е най- краткия път до фериботите за Италия. Аз съм ходил 3 пъти в Албания, като два от тях карахме сериозен непредвиден офроуд, но тази година вече уцелихме пътя до Дурес :P
Реално минахме от там, тъй като имаше слухове за стачки на фериботите за 1-ви май в Гърция и пътя до Дурес през Дебър беше много добър (надявам се към Декември да мога да напиша и пътепис).... някъде към 12:00 все още бяхме в Кюстендил, а в 22:00 часа (наше време) вече бяхме на ферибота..... проблем беше забавянето на Българско- Македонската граница, тъй като един приятел беше с по- евтина зелена карта и се връщахме до Кюстендил за да доплащаме.
Допълнително ферибота от Албания беше по- евтин и в пъти по- добър от този през Игуменица..... за по- ниска цена имахме и двойна каюта с баня и почти не усетихме пътя до Италия..... На обратно се връщахме през Игуменица и платихме по- висока цена без каюта, по- лош ферибот и пристигане в Игуменица в 02:00 през нощта.....

По тази причина сложих Албания на картата, като допълнително вече знам и път където не се очакват изненади..... само трябва да се внимава със зелената карта. За Албания не е необходим паспорт (тъй като един приятел нямаше, ние всички минахме само с лични карти), но нищо не пречи да минем и през Игуменица :P

Eто и снимка от пътя в Албания, като в по- голямата част пътя беше подобен......

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2015, 11:20 
Капитан
Капитан
Аватар

И аз имам един приятел дето имаше проблем със зелената карта в Албания.... че и в Македония даже :lol:

Ето един трип планер, който може да улесни пресмятането на разходите за такива пътувания.

http://balkanmotoadv.com/bg/ROUTS/tripplanner.html

Най-отдолу пише "Трип планер" от там се "смъква" екселски файл. Понеже аз съм го правил, е възможно крайната сума да се различава по някакъв начин :lol: Ще се радвам да ме уведомите, ако случайно е така.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2015, 15:29 
Полковник
Полковник
Аватар

Почти съм се навил... Без трип планер , моето виждане е минимум 4 к лева, и две седмици плътно каране. Мисля за разумно на 3-4 ден макс да се стъпи на испанска територия, защото пътя на обратно фактически е оновното в това пътуване, първата част е полу-морска одисея.
Та от от Кабо да рока - ще ми се да мина през митичния град Сантияго де Компостела посока север, а после докато намерим Алпите, да има какво да зяпаме по пътя.
Ако някой смята че му е по възможностите такова нещо, да дава идеи. Разбира се , няма гаранция че ще изпълним всичко това по плана, или въобще плана, но определено е грабващо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2015, 21:09 
Сержант
Сержант

Да ми досадите?! Напротив, много ми е интересно да ви чета. Обаче днес ми подшушнаха друг вариант - Лисабон-Гибралтар-Мароко-Тунис-фери за БГ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2015, 09:55 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Айде и аз да се отбележа, че следя темата с половин око :P :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2015, 11:19 
Полковник
Полковник

С уговорката, че това не е моята посока за догодина, а си питам от чисто любопитство, но все пак това Мароко-Тунис как го виждаш? Предполагам с фери, щото да се минава през Алжир на собствен ход е...хммм...сещаш се...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2015, 17:44 
Капитан
Капитан

Ами то ферито за Тунис е от Сицилия, а ферито за Мароко е от Гибралтар та нещо не се връзват нещата. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2015, 11:49 
Сержант
Сержант

Четящите внимателно вече са разбрали, че съм пълен лаик в пътешествията. Мога да се похваля само с Александруполи, Бор и Сибиу. А за Северна Африка един дискретен колега ми пуска фитилите. Той ми изпрати и следващия линк. На мен ми е много интересен... http://ybrtravel.ru/index.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2015, 23:05 
Лейтенант
Лейтенант

go6o написа:
Почти съм се навил... Без трип планер , моето виждане е минимум 4 к лева, и две седмици плътно каране. Мисля за разумно на 3-4 ден макс да се стъпи на испанска територия, защото пътя на обратно фактически е оновното в това пътуване, първата част е полу-морска одисея.
Та от от Кабо да рока - ще ми се да мина през митичния град Сантияго де Компостела посока север, а после докато намерим Алпите, да има какво да зяпаме по пътя.
Ако някой смята че му е по възможностите такова нещо, да дава идеи. Разбира се , няма гаранция че ще изпълним всичко това по плана, или въобще плана, но определено е грабващо.

И аз почти съм се навил ...... спирам да гледам вече леките ендура :lol:
Има още един желаещ от Варна, пък дано на пролет да можем да се преброим отново :P

При мен поне и самата подготовка си е приятно изживяване и ако имам време да се подготвя както трябва едно пътуване го правя три пъти - подготовка - същинско пътуване - пътепис... През 2013-та бях командировка в Барселона и през 6-та часа, които общо имах като свободно време, намерих една книжарница, от където си купих карта на Испания и Португалия (1:900 000) с надеждата, че някой ден ще ми потрябва..... Сега пък като се заговорихме пък си поръчах още една карта и една книжка за Пиринеите (въпреки, че не им дават особено високи оценки) .... тъй като за Пиринеите няма много информация от мотористи от България, се надявам да ми остане време през зимата да мога да се задълбая.
http://www.amazon.co.uk/dp/1482637340/r ... 71_TE_item
http://www.amazon.co.uk/dp/1566955408/r ... 71_TE_item

Хубава тема се получава..... дано да се включи и някой Колега с познания познания за Пиринейския полуостров :P

П.п.
Относно Северна Африка- звучи много предизвикателно, но може би към момента не е добра идея или поне не с влизане през Гибралтар и излизане през Тунис..... Алжир е проблемен; в Тунис също е с едно на ум.... може би най- реално изглежда да се отскочи само до Мароко, но пък така става малко дълго и "глухо". А и лично за мен на този етап по- голям интерес предизвикват Пиринеите, като заход за Алпите :P

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2015, 00:00 
Лейтенант
Лейтенант

За да развижа малко темата качвам и един примерен маршрут през Пиринеите..... малко е откъснат и ограничен, тъй като новата версия на Гугъл Карти ме ограничава до 10 точки, но поне днес намерих малко време да почертая :P

https://goo.gl/maps/6fUubTYVMcF2

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2015, 13:56 
Полковник
Полковник
Аватар

Егаси кривия път... :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Дек 2015, 13:37 
Сержант
Сержант

Ако наистина се стигне до там ще настоявам за Сан Себастиян и Страната на баските!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]