Дата и час: 18 Юли 2018, 07:52

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 12:57 
Полковник
Полковник
Аватар

radomit написа:
само съботно-неделно е тегаво с резервациите през Букинг-а .. през другото време никакъв проблем да резервираш 15 мин. преди да стигнеш хотела .. гледам почивните дни [url]http://почивнидни.com/pochivnidni2016.html[/url] и ако се тръгне на 29.04.2016 до 08.05.2016 са си 10 /десет/ дни .. и аз се надявам да се възползвам от всичките ..

П.С. ще има време и за Венеция даже

навит, ако времето позволява може да отпрашиме на 29-и, не знаех че толкова почивка се събира, ще е яко да оплакна краката във венецианските канали

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 22:39 
Редник
Редник
Аватар

Здравейте,
точно този маршрут (през Босна, адриатика, езерата..) го направих преди няколко години и удоволствие бих повторил! Лошото е, че съм свободен от средата на май, а като гледам планът е за началото...Пишете все пак ако има промяна във времето.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Дек 2015, 14:29 
Майор
Майор
Аватар

Да се запиша да следя темата, Загреб и езерата съм ги посещавал, но с кола. Загреб е красив и спретнат град, заслужава си да се изпият няколко бири. Езерата за да се обиколят поне 3-4-5 часа.

До май месец има време. Евентуално може да се присъединя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Дек 2015, 20:55 
Полковник
Полковник
Аватар

Ами този период ми е единственоя възможен през май, Митак ще се радвам ако покараме заедно, аз си мислех за един цял ден на езерата, не по-малко! Все пак това ми е основната цел, иначе ми допадна идеята да се мине през Босна, Мостар, Сараево, Вишеград, Златибор и се прибираме!
ето така изглежда картата

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2016, 19:25 
Полковник
Полковник
Аватар

Така по последнитеми разговори с човек бил в региона с автомобил, в Хърватия, Босна и Черна гора имало доста пътни патрули, глобяват за превишение на скороста с над 3 километра, глобите били доста солени. В Сърбия пък пътя не предразполагал за каране с висока скорост, асфалта бил доста амортизиран, и много важно че с изключение на границите и пунктовете на магистралите никъде не можеш да се разплатиш с евро. В другите държави еврото било нормална парична единица и няма проблем за разплащането. Ако някой има друга информация и може да допълни нещо в темата, моля да пише!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2016, 21:45 
Майор
Майор
Аватар

vikik написа:
Така по последнитеми разговори с човек бил в региона с автомобил, в Хърватия, Босна и Черна гора имало доста пътни патрули, глобяват за превишение на скороста с над 3 километра, глобите били доста солени. В Сърбия пък пътя не предразполагал за каране с висока скорост, асфалта бил доста амортизиран, и много важно че с изключение на границите и пунктовете на магистралите никъде не можеш да се разплатиш с евро. В другите държави еврото било нормална парична единица и няма проблем за разплащането. Ако някой има друга информация и може да допълни нещо в темата, моля да пише!

Ето малко инфо и от мен
В Хърватска и Босна бях през 2013 и каквито и да било патрули видях само на границата. Сега заради сирийците може и да са по-чести. В Сърбия пътищата според мен са доста по-добри отколкото голяма част от нашите. А иначе за плащане в Сърбия съм съгласен. Не на вся(къде приемат, но в хотел, къмоинг и Лукойл няма проблем. През 2015 3 пъти ходих до Сърбия - Белград, Ниш и Босилеград. Само един участък от Босилеград към Власина около 5 км не беше перфектен. Карал съм по второкласни и третокласни пътища само, но проблем с асфслта не мога да кажа, че има.
А иначе за скоростта - по-добре 1 ден повече, отколкото да се притесняваш ,че може да се спрат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2016, 21:54 
Майор
Майор
Аватар

Вики, това колко КМ долу горе излиза, че не ми се смята? И колко дни го планираш?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2016, 15:21 
Полковник
Полковник
Аватар

между 1600 и 2600 зависи от маршрута, все пак ако ходим задно ще изберем маршрута заедно, Радо имаше идея и за Венеция, но аз няма да мога да отида до там, просто няма да ми излязат финансите.

Последна промяна vikik на 04 Яну 2016, 18:09, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2016, 17:37 
Полковник
Полковник

Пътищата в Сърбия са доста по-добри от повечето наши. В Босна също! В Босна има полиция с радари тук таме по главните пътища. Глобите не знам какви са, но пазарлъка от типа "кво прайм сега" е от порядъка на 1 евро за всеки километър над ограничението!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2016, 18:11 
Полковник
Полковник
Аватар

forry написа:
Пътищата в Сърбия са доста по-добри от повечето наши. В Босна също! В Босна има полиция с радари тук таме по главните пътища. Глобите не знам какви са, но пазарлъка от типа "кво прайм сега" е от порядъка на 1 евро за всеки километър над ограничението!

Изключително полезна информация, най много мразя да се напрягам да мисля сега дали не съм вдигнал мааалко над 80 и тн..явно колегата е преувеличил леко ситуацията или пък тогава му се е сторило така.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2016, 23:13 
Сержант
Сержант
Аватар

Ха за много години момци...и аз се записах за темата ;) Отдавна не бях влизал в този форум, но пък поне не е след дъжд качулка. Ще видя какво ще каже жената и дали изобщо ще мога да се включа сам или с нея, т.к. и на мен ми се въртеше идея за Хърватия...но поне ще следя дискусията с интерес. По принцип съм по-навит на low cost хостели вместо да разпъвам всяка вечер палатката на различно място и на сутринта да сгъвам катуна. По лесно е да метнеш раницата и куфара в стаята, да си теглиш един душ и после да разглеждаш или да си почиваш наволя...

Мотоциклета е най-безпощадното превозно средство!
До тук - толкова >>> Изображение <<< кликни на бензоколонката за да видиш подробности или се регистрирай ТУК и влез в статистиката!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2016, 10:10 
Полковник
Полковник
Аватар

ivobivo написа:
Ха за много години момци...и аз се записах за темата ;) Отдавна не бях влизал в този форум, но пък поне не е след дъжд качулка. Ще видя какво ще каже жената и дали изобщо ще мога да се включа сам или с нея, т.к. и на мен ми се въртеше идея за Хърватия...но поне ще следя дискусията с интерес. По принцип съм по-навит на low cost хостели вместо да разпъвам всяка вечер палатката на различно място и на сутринта да сгъвам катуна. По лесно е да метнеш раницата и куфара в стаята, да си теглиш един душ и после да разглеждаш или да си почиваш наволя...

а така, ще стане карането...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Мар 2016, 15:31 
Полковник
Полковник
Аватар

Пичове, времето напредва, ако някой е навит да идва с мен ще трябва да се видим, да уточним маршрут, спирки и други досадни подробности. телефона ми го знаете, ако някой не го знае, моля да пише и да направим среща до края на март!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]