Дата и час: 27 Апр 2018, 07:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Дек 2015, 15:01 
Полковник
Полковник
Аватар

Още е много рано за подобна тема, но така ми се иска догодина да отида до Хърватия, няколко години планирах и все разни досадни ангажименти ми попречиха да отида.
Нещо такова ми се върти в главата
приемам всякакви съвети за маршрута, и ако някой иска може да се присъедини, планираните за сега дати са 02-08 май 2016

Последна промяна vikik на 08 Дек 2015, 12:01, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2015, 20:33 
Лейтенант
Лейтенант

Привет,
нещо при мен не може да се отвори линка с картата, ето какво съобщение получавам:

Достъпът е отказан.
Нужно ви е разрешение.
Искате да се включите? Поискайте достъп от собственика или превключете към профил с разрешение. Научете повече

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2015, 12:01 
Полковник
Полковник
Аватар

пробвай сега

Смятам спането да е на палатка, макар че хостелите в букинг са неприлично евтини, но това ще го решавам според ситуацията, дали ще се возя сам или с други мотористи!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2015, 23:11 
Лейтенант
Лейтенант

Сега вече линка се отваря :P

Ние сме се въртяли из райна, но основно в обратната посока, т.е. от Юг на Север..... като цяло не знам как се получава от гледна точна на време при предвидените 7 дни, но поне аз бих по някакъв начин понакъдрил магистралата до Загреб, като с някакво минаване през Сараево напримерно .....

Има доста вещи колеги за тези райони, като аз бих написал точки като Жабляк, каньона на Тара и т.н., но те трябва да бъдат съобразени и с времето, тъй като началото на Май, може да е проблемно, т.е. снежно :lol:

Относно къмпингите, не съм много убеден, че в началото на м.май всички ще бъдат отворени.... ние тази година по същото време бяхме в Сицилия и някои къмпинги все още не бяха отворили, а други бяха точно започнали - трябва и това да провериш.

От друга гледна точка, пък може би началоно на Май изглежда правилно за каране по крайбрежието на Хърватска, тъй като ние през 2013-та минавахме през м. Юли и беше прекалено пренаселено

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2015, 03:23 
Капитан
Капитан
Аватар

От Сплит до Загреб следвахме точно същия маршрут по картата - магистралката е скучна(с изключение на страничния вятър и гледките на няколко места). Но Плитвичките езера си заслужават скучния път до там :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2015, 09:22 
Подполковник
Подполковник
Аватар

vikik написа:
.... и ако някой иска може да се присъедини, планираните за сега дати са 02-08 май 2016

аз бих .. но стигнем ли до там .. жената ще иска до Венеция със сигурност да отидем .. ще поразгледам картите по детайлно защото колегите са прави .. 02-08 май си супер за крайбрежието .. а планините са малко рискови все още

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2015, 17:16 
Полковник
Полковник
Аватар

Магистралата до Загреб е необходимо зло за да спестя време, предпочитам да го имам за разглеждане на Загреб. Всъщност основната ми цел е да разгледам езерата, другото ще е бонус по пътя за връщане на обратно, но искам и там да отделя малко време основно в курортите, карането ми се иска да е максимално стегнато, в тази връзка се чудя дали има много камери по пътищата на Хърватия, най-вече магистралите?
Радо просто няма да стигне времето за Венеция иначе и аз искам да мръдна до там!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2015, 10:57 
Подполковник
Подполковник
Аватар

ще гледам и смятам и аз .. работя със словенци, но те идват тука и ще разпитам .. има време .. ще се избистри концепцията

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2015, 11:34 
Полковник
Полковник
Аватар

Така на картата както е дадено, е фактически най-бързия и логичен път за обиколка. Сподели какво си набелязал, да видим. Реално София-Загреб е транспорт ( скука - харчене на бензин и време ) - почти 1/3 та от пътя, аз проблеми със скоростта не съм имал. Плитвице си струва, пътя около морето - също. Пролетно време е много красиво, и не е натоварено, за сметка на това дъжда може да се очаква навсякъде. Ако нямаш специален афинитет към Загреб, пътя през Сараево е в пъти по-добър, може да спите там, като дни е пак същото, после през Бихач и сте на 10 км от езерата. Както каза Асен - в Черна гора, ако минете през Никшич на север, може да видите Дурмитор и каньона на Тара, после по царския път. За началото на сезона, при 2 ма човека, май е по добре да търсите стая - като пари е почти същото, а пести време за разпъване на бивак.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2015, 16:23 
Капитан
Капитан
Аватар

......Мд-а-а-а.....
Разполагаш ти със подходящия мотор,
с него може да отидеш и зад Дурмитор. :lol:
В Жабляк,като се установиш,
при Баце Жоле препоръчвам да преспиш.
На бял чаршаф в готината му"къщурка",
срещу 10евро на нощувка.
На стълбите ще те посрещне със шише ракия,
от която мигом ще се опияниш до шия! :mrgreen:
И да не останеш с впечатление ти лошо,
ДА ГО ПОЗДРАВИШ ОТ МОТОРИСТА ГОШО!!! :lol: :lol:
/Можете да вдигнете и тост във тоз момент,
понеже Гогата е там на абонамент./
Ако те попита:
-Бре?!?!Коя е тая шматка? :shock:
Тутакси отвръщаш:
-Оня,дет забрави тука своята палатка... :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2015, 16:46 
Полковник
Полковник
Аватар

Harizon написа:
......Мд-а-а-а.....
Разполагаш ти със подходящия мотор,
с него може да отидеш и зад Дурмитор. :lol:
В Жабляк,като се установиш,
при Баце Жоле препоръчвам да преспиш.
На бял чаршаф в готината му"къщурка",
срещу 10евро на нощувка.
На стълбите ще те посрещне със шише ракия,
от която мигом ще се опияниш до шия! :mrgreen:
И да не останеш с впечатление ти лошо,
ДА ГО ПОЗДРАВИШ ОТ МОТОРИСТА ГОШО!!! :lol: :lol:
/Можете да вдигнете и тост във тоз момент,
понеже Гогата е там на абонамент./
Ако те попита:
-Бре?!?!Коя е тая шматка? :shock:
Тутакси отвръщаш:
-Оня,дет забрави тука своята палатка... :lol: :mrgreen: :lol: :mrgreen:

Ице, голям си!!! Няма друг човек, който така да ме разсмива и да оправи деня ми! БЛАГОДАРЯ!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2015, 16:49 
Полковник
Полковник
Аватар

go6o написа:
Така на картата както е дадено, е фактически най-бързия и логичен път за обиколка. Сподели какво си набелязал, да видим. Реално София-Загреб е транспорт ( скука - харчене на бензин и време ) - почти 1/3 та от пътя, аз проблеми със скоростта не съм имал. Плитвице си струва, пътя около морето - също. Пролетно време е много красиво, и не е натоварено, за сметка на това дъжда може да се очаква навсякъде. Ако нямаш специален афинитет към Загреб, пътя през Сараево е в пъти по-добър, може да спите там, като дни е пак същото, после през Бихач и сте на 10 км от езерата. Както каза Асен - в Черна гора, ако минете през Никшич на север, може да видите Дурмитор и каньона на Тара, после по царския път. За началото на сезона, при 2 ма човека, май е по добре да търсите стая - като пари е почти същото, а пести време за разпъване на бивак.

Не съм обмислял пътуване през Босна, понеже просто не знам за този маршрут, би ли пуснал карта?
За стаите съм 100% съгласен, по-вероятно е да съм сам на мотора, така че всякаква компания ще бъде добре дошла!
Трябва ли паспорт за Босна или мога да премина с ЛК?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Дек 2015, 09:52 
Подполковник
Подполковник
Аватар

мда .. оформят се идеите добре .. мерси Гошо .. то аз съм си чаршаф-турист .. а жената хептен

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Дек 2015, 12:27 
Полковник
Полковник
Аватар

Принципно имам впредвид влизане в Б§Х през граничния пункт Котроман - това е главният път от Сърбия (през Чачак, Ужице ...) , минава през Вишеград ( хубав исторически мост и Камен град на Костурица), Сараево, Яйце ( с красив водопад, вижда се и от шосето), и през Бихач се излиза в Хърватско, на петнайсетина километра от езерата в Плитвице.
София - Сараево и София - Загреб, като време за минаване е едно и също, макар че има разлика от 200 км. Просто маршрута е по красив, има къде да хапне човек и да пие кафе на нещо по различно от бензиностанция.

https://www.google.bg/maps/dir/%D0%A7%D ... 119628!5i1

В Хърватско пътищата около морето са супер, минете през Трогир, заслужава си, Омиш е интересно градче, ако ви дойде в повече, качвате се на магистралата до Плоче и после към Дубровник...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Дек 2015, 17:08 
Сержант
Сержант

Този маршрут се върти и в моята глава, но в интервала 21-25,26 май, до тогава може плановете ви за началото на май да се променят за края на май :oops: 8)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Дек 2015, 22:32 
Полковник
Полковник
Аватар

Нали за това са плановете, за да се променят и нагаждат към ситуацията, май ще ходя да аи вадя паспорт заради Босна, гледах по ТВ за този маршрут и селата на Кустурица, много, много интересно беше! Все пак основната ми цел са езерата, всичко останало е бонус!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Дек 2015, 22:39 
Полковник
Полковник
Аватар

radomit написа:
мда .. оформят се идеите добре .. мерси Гошо .. то аз съм си чаршаф-турист .. а жената хептен

То и аз, но планирането е значително по лесно, когато не правим резервации

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 00:48 
Капитан
Капитан
Аватар

TripAdvisor и Booking се инсталират на телефона и си правиш резервациите на бензиностанцията (на която евнтуално има безплатен WiFi) преди града, в който ще отсядаш.

И не се прецаквай да си пускаш 3G-то в Сръбско, Босна, Албания и (велика :lol: ) Македония ... прекалено дебело излиза

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 11:30 
Полковник
Полковник
Аватар

BEERO написа:
TripAdvisor и Booking се инсталират на телефона и си правиш резервациите на бензиностанцията (на която евнтуално има безплатен WiFi) преди града, в който ще отсядаш.

И не се прецаквай да си пускаш 3G-то в Сръбско, Босна, Албания и (велика :lol: ) Македония ... прекалено дебело излиза

ако всичко е наред и тръгна или още по-добре, тръгна с компания задължително ще си платя едноседмичен wifi пакет за цяла Европа, и ще инсталирам горните програмки, трип адвайзора е много приятна програма!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2015, 12:43 
Подполковник
Подполковник
Аватар

само съботно-неделно е тегаво с резервациите през Букинг-а .. през другото време никакъв проблем да резервираш 15 мин. преди да стигнеш хотела .. гледам почивните дни [url]http://почивнидни.com/pochivnidni2016.html[/url] и ако се тръгне на 29.04.2016 до 08.05.2016 са си 10 /десет/ дни .. и аз се надявам да се възползвам от всичките ..

П.С. ще има време и за Венеция даже

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]