Дата и час: 21 Юли 2018, 12:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Яну 2016, 19:23 
Сержант
Сержант
Аватар

Това пътуване не е нещо изключително или невиждано. Когато, обаче си го планирал и обмислял от години, то ти носи такава душевна наслада, която може да е разбере само човек, който я е изпитал. Иска ми се да кажа, че то трябваше да се случи още миналата година, но поради непреодолими спънки, стана факт едва това лято.
Главната ни цел беше Рим ..... Рим или както още го наричат Вечният град. Преди да тръгнем не знаех защо са го нарекли така, но сега си мисля, че имам представа. Това е хилядолетен град - море от хора, туристи, автомобили, море от история, култура, архитектура,.... люлката на Kатолическата църква! Иначе, като всеки голям град си има своите паразити, измамници, просяци и т.н, .... не го слагам на пиедестал! A дали си заслужава човек да отиде до Рим...?! Сега спокойно мога да кажа – „ДА”!

Общо взето маршрутът ни изглежда така:

Изображение

Групата ни беше от три мотора и три човека: Нашата дама Гергана със своята Honda Bros 650, Димитър (Dimitar Spa) с Honda Shadow 1100 и аз (IwanTT) с моята си Honda Shadow 1100

Първоначалната ни цел беше Любляна- столицата на Словения. Там имаше къде да отседнем, за това решихме да вземем пътя до там „на екс”, за един ден. Това са си 1150 км , пресичане на три граници и аз не знам колко пунктове за таксуване на магистралата - ПУТАРИНИ ;) , както ги наричат в Сърбия и спирки по бензиностанции, не е никак малко. Пристигнахме в Любляна за 13 - 14 часа, съвсем безпроблемно. Не ми се говори за тази част от пътуването, защото беше монотонна и скучна, с постоянно гледане в огледалото, за да не те отнесе някое BMW или AUDI с немски номер, карано вероятно от турци - гастарбайтери

Този ден беше ден за релакс и го използвахме, за да разгледаме Любляна. Не мога да кажа кой знае колко много за този град, но за всеки случай има облик на европейски град.
Ето малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На следващия ден, рано, рано тръгнахме от Любляна в посока Австрия, а от там към Италия. Минахме през тунела Караванкин (към 8 км дълъг) после покрай емблематичното езеро Faaker See, а от там напправо към Алпите. Първо Австрийските, а после Италианските. Някак този преход не го усетихме много, много.

Тънелът поглед от вън:

Изображение

Отбивката за езерото:

Изображение

Пейзажи от Австрия:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А поляните им са толкова зелени , че ми идваше да спра мотора, да се наведа и да се напаса..! Smile

Изображение0

Някак неусетно бяхме влезнали в Италия и ако не беше старото КПП, нямаше и да разберем, че сме вече там:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Вечерта стигнахме набелязания къмпинг в Лана – едно алпииско селце.

Изображение

Изображение

Изображение

Сутринта я посрещнахме в облаци:

Изображение

Без много, много да се мотаем, се отправихме към високолпланинския проход Пасо ди Стелвио. Подходинхме от Северната му страна. Този проход е туристически и работи само през лятото. Бях слушал суперлативи за него. Толкова силно исках да го пропътувам с мотора си .... ! И ето, че в този ден желанието ми стана реалност. Би било меко, ако просто се каже, че той надхвърли очакванията ми..... Пътят се виеше на зиг-заг, а самите завои бяха зидани от камъни. От северната страна на прохода, пътят минава покрай един ледник, толкова величествен и красив , че няма как да не спреш , за да се почувстваш малък и незначителен пред величествената гледка. Всъщност това е едно от нещата, които съм неспособен да опиша с думи:
От подножието на прохода:

Изображение

Изображение

Изображение

Ледникът:

Изображение

Изображение

На някои от завоите се образува опашка от чакащи да го вземат Smile

Изображение

Не след дълго влезнахме в тези , същите облаци:

Изображение

Продължихме нагоре по все по-нагънатия път, покрит с перфектен асфалт. Влизахме и излизахме от облаци, а тепературата разко спадна. И така улисани в чудноватостите на самия път, на пейзажите, когато можехме да ги виждаме, улисани в самото каране на тежащите над 330 кг мотори, неусетно стигнахме върха. Надморската височина беше 2760м (Мусала- най -високият връх в България е 2925м.) А там мотори, мотори.... много мотори. Толкова много мотори не биха могли да се съберат на всичките събори, организирани от Българската Мотоциклетна Асоциация, взети заедно . :P За сметка на това жените, които караха самички мотоциклет не бяха никак много - видях може би 2-3. Чест прави на нашата Герганка, че се справи съвсем мъжки с тази не лека задача!

И тъй като времето беше неподходящо за снимки ( бяхме в облаци) си позволих да сложа тук една снимка от нета на част тези завои , за да придобиете представа за това, за което говоря:

Изображение

Показанията на GPS-a:

Изображение

Температурата бе 11 градуса:

Изображение

Изображение

Изображение

За мое учудване от върха тръгваше лифт, на който се качваха скиори, за да покарат ски през август. Този лифт ги качваше на над 3000м надморска височина.
След час, два тръгнахме да спускаме. Южната страна беше не по-малко интересна, но значително по- лека за каране. Пътя все така се виеше, а тунелите, през които минаваше пътя си бяха направо страшни.

Изображение

Пак неусетно се спуснахме и навлязахме в накаква безкрайна поредица от тунели. Имам чувството , че този ден изминахме повече километри в тунели, отколкото на открито. И така тунел , след тунел стигнахме гр.ЛЕКО, където нощувахме в къмпинг на брега на голямото езеро Ладо ди Комо.

Следва продължение..... скоро!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Яну 2016, 21:37 
Редник
Редник

Скоро, скоро колко скоро?
С изключителен интерес очаквам продължението.
В момента планирам пътешествие в Италия и този пътепис ще ми бъде много полезен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Яну 2016, 23:08 
Сержант
Сержант
Аватар

Излезна ми работа тези дни и не остава време :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]