Дата и час: 14 Дек 2018, 15:56

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 23:56 
Капитан
Капитан

Започвам да пиша с уговорката, че този пътепис вероятно не ще бъде като предишните, тъй като форматът на пътуването бе коренно различен.

Отдавна исках да направя това пътуване поради безброй причини, но все нещо не се подреждаше както трябва, за да може то да се случи. На всичкото отгоре отново се бях сблъскал с проблем по ел. системата на мотоциклета преди няколко седмици, вследствие на който бях изгубил известно количество доверие в машината. След като го намерих и отстраних сам, обаче, изпитах онази свръх доза удовлетворение, която ми даде необходимата увереност да потегля. Така почти в края на сезона звездите най-после се подредиха в правилната последователност и бях напълно готов за следващото си пътуване.

В избора на този маршрут ми помогна Жоро Нешев, с когото се запознахме в Грузия. От една страна пътят не включва прекосяване на Приднестровието, което би ме забавило допълнително, а от друга – състоянието на пътищата се очакваше да бъде достатъчно добро. По принцип всячески избягвам махалообразни маршрути, но в случая бе неизбежно – нито имах намерение да правя обиколка на Черно море, за да се прибера вкъщи, нито имах времето дори да мина през Кишинев на връщане, където също бих искал да се видя с разни приятели.

Пътуването накратко.

Изображение

Варна – Херсон – Варна 1900 km, 3 дни

Пътеписът - тук :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2016, 01:24 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Евалата, братко! За пореден път разнообразяваш приятно безсънните ми нощи. Искрено и благородно завиждам за преживяването ти. Да знаеш, че до седмица се прибирам с еднопосочен билет, което автоматично означава, че напролет очаквам да направим /поне/ едно каране в източна посока. И да подшушна леко - догодина е 2017-та, демек - при братушките има МАКС - ако те влече, де... А и съм с три куфара, тъй че ще има място и за тубата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2016, 13:45 
Капитан
Капитан

Благодаря, радвам се, че ти е било интересно. Значи ще се видим скоро,
а за догодина ще коментираме по-натам.

П.С. Докъде я докарах, да ми се предлага място за "тубата" :lol:
Майтапа настрана, вече сериозно работя по въпроса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2016, 13:57 
Полковник
Полковник

Поздравления за страхотния пътепис! Поздравления за упоритостта и увлекателността, с която описваш пътуванията си! Поздравления и за това, че ги споделяш с нас мързеливците дето два реда не написахме тая година...
Виждам, че все още търсиш идеалният за теб формат за пътуване. Това с нощното каране аз го загърбих - къде, щото не виждам добре в тъмното, къде щото ми пада доста средната скорост поради умората вечер и също като тебе предпочитам варианта с ранното тръгване, отколкото с късното пристигане...
За това че безспирното каране само те докосва до много места, но си оставаш само с повърхностните впечатления "набързо" си абсолютно прав! Форматът, който си сътворил този път е може би най-правилният, ако може да се говори за правилно и неправилно при едно толкова индивидуално нещо като пътуването с мотор! Винаги съм искал и моите пътувания да са нещо подобно, но уви...поради вечният недостиг на време, а и поради факта, че обикновено пътувам два дни - единият натам, другият насам, този пусти "трети" ден все не ми достига, или пък не мога да си измисля достатъчно "достойна" дестинация, заслужаваща този "трети" ден. Лично мое мнение е, че трябва да се търси баланса между карането и зяпането на определена дестинация, нещо, което аз така и не мога да постигна и само се лутам от крайност в крайност...
Поздравления за споделеното още веднъж, а на Палйо освен да му кажа, че искрено се радвам, че е приключил с международните си "занимания" и ако не тръгне с теб на изток догодина ще го моря аз да яхва Жеката по близките Балкани с мен :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2016, 20:48 
Капитан
Капитан

forry написа:
Лично мое мнение е, че трябва да се търси баланса между карането и зяпането на определена дестинация, нещо, което аз така и не мога да постигна и само се лутам от крайност в крайност...

Взел си ми думите от устата, или там клавиатурата. Именно за този баланс умувам все още. Защото обичам да карам и понякога просто ми се кара още и още, не ми се спира на едно място. Затова и съм пропускал интересни места. И аз като теб не съм го имал този "трети ден" в желанието си да покрия по-голямо разстояние за кратко време, да стигна по-далеч, Но...

Както и да е, благодаря за добрите думи, оценявам подкрепата! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2016, 08:42 
Капитан
Капитан

Ами този баланс и аз все още не съм го открил и намерил. :mrgreen: Не зная дали изобщо може да се намери един път завинаги подобен баланс... Аз например над 10 пъти съм бил в Турция и винаги в последствие съм откривал и разбирал, че съм минал някъде транзит, а някой отбил само няколко километра от там, и видял не знам, какво си много интересно нещо... :P А какво да говорим за дестинации и места, където си бил и попадал само един път в живота си!?!
Няма начин да видиш абсолютно всичко по дадена дестинация, а даже и да си отделиш достатъчно време, и да решиш, че този път вече всичко тука си видял и разгледал то след време нещата се променят, и ако отидеш пак по тези места, вече всичко ще е друго, с друг поглед, и с други усещания. И това му е и хубавото на живота! Че винаги всичко се променя. :P

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]