Дата и час: 21 Юли 2018, 12:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Ное 2016, 17:45 
Полковник
Полковник

Привет, уважаеми! Поради ограничената ми техническо-компютърна грамотност и още по-болезнения дефицит на свободно време за експерименти и "проби-грешки", след като снощи в продължение на час и нещо така и не можах да кача въпросния пътепис с прилежащите му снимки, след като поне 101 пъти ми даде "грешка в изображението", а и пустият му "снимка.бг", от който традиционно си качвам фотосите се е нещо сговнясал, се принудих да предложа на вашето внимание едно пътеписче посредством линкове към едни други интернет измерения. Нещо, което винаги ми се е струвало много мързелешко дело и неособено внимание към потребителите на форумните услуги в конкретния форум, но...
Приятно (надявам се) четене:)

http://foriunderground.blogspot.bg/2016/11/1.html

http://foriunderground.blogspot.bg/2016/11/2.html

http://foriunderground.blogspot.bg/2016/11/3.html

http://foriunderground.blogspot.bg/2016/11/4.html

http://foriunderground.blogspot.bg/2016/11/5.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2016, 01:16 
Капитан
Капитан
Аватар

Из тия места най-приятно се пътува през седмицата(когато трафикът е минимален) и няма много състезатели, решили да мерят... сили с мотористи.

Браво за ФДж-то! А защо си пак с бензинова помпа? - Моите карбове нали бяха за гравиточно пълнене?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2016, 12:12 
Полковник
Полковник

Еф Джея е голям мотор! И буквално и преносно... Сигурно за хиляден път го казвам, че хич не съм фен на марката, но по стечение на обстоятелствата, карам все ямахи и съм все доволен :mrgreen: Та въпросното возило мисля да му врътна още едно тестово каране напролет и на лято да го пускам надалеч...не сам разбира се :lol: А защо му сложихме пак бензиновата помпа ли? Ами, защото се оказа, че релето на помпата прави магарии, а не самата помпа и след като подменихме релето, всичко си беше ок. Не съм фен на електрическите помпи, знаеш, но малко стана така, че майстора възстанови системата без да ме пита, та сега ще си го карам така. Почне ли да ми създава проблеми пак ще я изскубя!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2016, 12:31 
Полковник
Полковник
Аватар

Браово Форинър, радвам се че се мотаеш и споделяш, на мен нещо ми убягва хъс за писане, ама съм обещал едно частично включване в описа на Х9 обиколката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2016, 15:11 
Капитан
Капитан

Много кефиш Злати... Много ми е интересно да чета твоите пътеписи, защото имаш съвсем различен поглед към пътуването и в същност теб те интересува самото пътуване, а не сбирките, яденето и пиенето. :P
А и тия нашите пътешественици от БАК да вземат да понапишат нещо. След сбирката пуснаха няколко снимки на паркирани мотори и обикновено към тях се добавят още няколко снимки, как се вдигат яко пластмасови чаши на някоя маса с мезета и край... Коментарите са, ама колко готино си изкарахме... А за пътя и за приключението никой нищо не пише. :P Яденето и пиенето са важна част от живота, но далеч, далеч не най-важната... Естествено, че ще ядеш някъде, като отидеш. Няма да умреш от глад я. За мен най-важното е пътят и приключението. А за вас?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 00:58 
Полковник
Полковник

go6o написа:
Браово Форинър, радвам се че се мотаеш и споделяш, на мен нещо ми убягва хъс за писане, ама съм обещал едно частично включване в описа на Х9 обиколката.

Е то, на мен не, че много ми спори писането напоследък! Тук замисълът беше да нахвърлям няколко изречения за идването ми до Видин, а ги пиша два месеца...
Апропо, вярно, че за гибралтарско-мароканското ви пътуване от теб никъде нищо не прочетох! Е, хайде де! Чакаме :lol:

Vladi4 написа:
Много кефиш Злати... Много ми е интересно да чета твоите пътеписи, защото имаш съвсем различен поглед към пътуването и в същност теб те интересува самото пътуване, а не сбирките, яденето и пиенето. :P
А и тия нашите пътешественици от БАК да вземат да понапишат нещо. След сбирката пуснаха няколко снимки на паркирани мотори и обикновено към тях се добавят още няколко снимки, как се вдигат яко пластмасови чаши на някоя маса с мезета и край... Коментарите са, ама колко готино си изкарахме... А за пътя и за приключението никой нищо не пише. :P Яденето и пиенето са важна част от живота, но далеч, далеч не най-важната... Естествено, че ще ядеш някъде, като отидеш. Няма да умреш от глад я. За мен най-важното е пътят и приключението. А за вас?

Ако трябва да съм буквалист, не ме вълнуват сбирките, яденето и пиенето, защото: не съм от най-социалните хора, от няколко месеца съм на диета, та колкото и да ме вълнува яденето, си оставам само с облизването, а алкохол не пия от доста години. Апропо, цигарите също ги отказах...
От друга страна, често цитирам една реплика от съня на фелдфебел-школникът Биглер от "Добрия войник Швейк", който казва, че "няма значение посоката, важното е пътя да е хубав". Може би и тази реплика ми се е превърнала в мото, защото максимално се доближава до усещанията ми за пътуването. Т.е. пътуването като самоцел, а не с цел!
От трета страна, мен много много не ме свърта на едно място, та бързо ме хваща съклета на разните му сбирки и подобни културни мероприятия, затова и наблягам на пътя като такъв, а не на крайните му дестинации.
На пичовете от БАГ им се кефя много, защото са се намерили внушителна група сходни като усещане, като тип мотори, като финансово-времеви възможности и прочие, а всеки, който пътува с мотор на туризъм знае колко е трудно да попаднеш на "твоя" тип мотористи, с които да споделяш пътуванията си, защото един му се спи на палатка, друг на чаршаф, трети въобще не му се спи. На един му се пикае през 15 минути, другият не слиза от мотора докато не му се срастне задника, едни обича море, друг планини, трети мегаполиси. Един кара с 200, друг пъпли с 60, на един му е студено, на друг топло, трети не знае какво иска ииии....сещате се за какво говоря! Та пичовете от БАГ явно са се намерили тъй да се каже, за което евала! Аз на този етап продължавам да карам строго сам или в тесен семеен кръг, т.е. с жената и това е. По-натам може и нещо да се промени, кой знае...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2016, 02:48 
Полковник
Полковник
Аватар

Това сме го обсъждали много пъти, но факт е, че са важни хората и вижданията - от там може да дойде неразбирателство, а не от това, че един кара нов мотор, друг стар примерно, всеки с възможностите си. Аз например пестя от храна и набивам консерви, спя на палатка или на пода, но от друга страна пък харча за неща, дето доста по добре финансово от мен приятели, смятат за безумие.
Та това за мистериозното БАГ, дето всъщност е сбирщина приятели, каращи и мотори, и каращи се и помежду си, но ... хора разни. А един гост на сбирката, след уморителения тур отбеляза - забележителна дисциплина, ама кому е нужно...
Естествен подбор май е термина :)
Дай да спретнем нещо кемперско, че ми е интересно да опитам.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]