Дата и час: 15 Ное 2018, 07:00

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2012, 08:00 
Редник
Редник
Аватар

ПУБЛИКУВАМ ТОВА ОБРЪЩЕНИЕ ПО МОЛБА НА БОГДАН НИКОЛОВ

Изображение

УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ И ФЕНОВЕ НА МОТОЦИКЛЕТНИЯ  СПОРТ,

Вече над 35 години се занимават с мотоциклетен спорт и отблизо 20 години съм председател на УС на БФМ.
Това е първото ми и, може би, последното ми явяване в социалните мрежи.
Какъв е поводът?
През последните 11 години България неизменно присъства в календара на Международната федерация по мотоциклетизъм и Европейския мотоциклетен съюз като организатор на кръгове от най-престижните световни и европейски шампионати по мотокрос и супермото. Благодарение на Grand Prix Bulgaria страната ни достигна световни върхове, за които е трудно дори да се мечтае. България многократно е удостоявана с награди за номер едно в света и посочвана за еталон за организиране на събития от подобен род.
Състезанията от Grand Prix Bulgaria повлияха положително не само на имиджа на нашата страна, но и на самочувствието на българските състезатели и не на последно място – на българската публика.
Всички тези успехи и постижения са резултат както от усърдната работа на Българска федерация по мотоциклетизъм, така и от подкрепата и разбирането, проявявани от досегашните български правителства.
През 2012г. обаче управляващите се подиграха с мотоциклетния спорт. След множество обещания през последните 6 месеца от тяхна страна да се заплатят таксите за Grand Prix Bulgaria 2012 това така и не стана. Стигна се дотам, че Международната федерация по мотоциклетизъм FIM  спира участието на всички български състезатели в световните и европейски шампионати по мотоциклетизъм за тази година, а и за в бъдеще.
Това дали България ще е домакин на световни и европейски шампионати по мотокрос и супермото не е най-важното. Важното е, че трудът, усилията и лишенията на много семейства, които издържат своите деца в този скъп спорт, се унищожават с лека ръка.
С цел да не се спира тяхното развитие и израстване като състезатели, те ще бъдат принудени да участват в големите шампионати и международни състезания от името на други държави.
На мен лично, а и на тях самите, ни е болно и мъчно от това, че при успехи на български състезатели няма да се слуша българският химн, а този на някоя чужда страна.

Аз самият не съм привърженик на стачки и подобни форми на протест. За мен всички проблеми се решават в диалог с хората, които обичат българския спорт и милеят за него.
Сега обаче се обръщам към вас, за да разбера какво е вашето мнение за организирането и провеждането на граждански протест на хората, които обичат този спорт и мога ли да разчитам на вашата подкрепа.
Аз лично ще се съобразя с вашето мнение и то ще бъде решаващо за следващите мои действия.

Богдан Николов

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Юни 2012, 08:35 
Сержант
Сержант
Аватар

http://bfm.bg/new/LightNEasy.php?page=orgkom
За мен това изчерпва всичко. Не можеш да мрънкаш за финанси, след като не си си направил труда да се отчетеш за предишните получени такива.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Юни 2012, 10:49 
Майор
Майор
Аватар

Искате мнение... ще Ви дам и моето.
Спорта е скъпо занимание, не само мотоциклетния.
Ако има пропуски в отчетността, е по-праволно да се потърси виновника и да се накаже той персонално, а не да се режат парите на цялата федерация.
Иначе съм съгласен с Богдан, че всичката организация се прави от хора с любов и мерак към спорта, но може би точно там е проблема!
Ако се правеше от професионалисти /организатори, не искам да ме разберете погрешно/, може би нямаше да има пропуски с отчетността.

Може би дразните властта с тоя адрес: София 1000, ул."Позитано" 22, еее прекалено близо сте до една друга централа, която управниците недолюбват :mrgreen:
А може и в отговор да е на усвиркванията на ББ на NIght of Jumps... знам ли :roll:

Желая Ви успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2012, 10:29 
Сержант
Сержант
Аватар

Понеже автора на темата явно пише на всякъде ето и отговор от един от другите форуми

Steve_McQueen написа:
................ е добре де , ама това не ви ли идва на акъла , че е малко - Мижи да те Лажем а ??
Да така е пари не му дадоха - но за това най-голяма вина има той и НИКОЙ ама НИКОЙ ДРУГ!! ето ви едно копие на мое мнение от друго место:
..... Toва как да кажа ......... сякаш е ЯКО НАГЛО!?
- Как изведнъж , Ти(Богдан) се сети за нашите състезатели ........... за същите тези за които не си мръдна пръста в продължение на години , на същите тези на които Ти(Богдан) им казваше , че ти си "Чеушеско" и един цитат на твой думи " ........................Аз съм Чеушеско ТУК Аз казвам и Аз решавам какво ще се случва............."(предполагам помниш Албена..............)
Как в продължение на период от повече от 10 години , Ти(Богдан) не намери начин да седнеш и да разговаряш с тия наще състезатели , как не намери начин до сега да си поговориш и със останалата част от Мото обществото(ако изобщо може да се каже че има такова в България) , как Ти като прецедател на БФМ не защити дори и веднъж интересите ни(да ти припомня ли зашо преди 12-13 години бе основана БМА) , както сега ни молиш ние да направим това за ТЕБ(Аз не виждам защита на интересите на никого освен на ЕТ-БФМ*******) с какви очи и на база на какво искаш това от Мотообществото !?!??!
............ преди 12г когато Костов постави 100лв минимален данък за 1000сс и ние скочихме Ти къде беше ? Защо не дойде на масата на преговори !?
- Как за толкова време , не намери начин да заделиш някакъв скромен бюджет и да построиш едно съоръжение което да е достъпно за Нашите момчета(състезатели) за да могат да карат , да тренират и да се усъвършенстват , както най-вероятно за голяма част от Мотообществото най-вероятно е неизвестно , че Съоръженията със многократно изкустввено раздут бюджет неможе да се използват и да се тренира на тях - или най-просто казано неможе да се кара извън датите на състезанията.........
- Как не се сети толкова време за никого , да ти припомня ли случки и изцепки от типа: " - Ако имаш пари ще караш ако нямаш немога да ти помогна ............... спасявай се !"" ?!
- Защо не се сети за масата и Аудиторията до преди няколко месеца , как не застана пред "Оня" Футболен фен и да му обясниш , че тук в тая държава има и друг спорт освен футбола ........... и освен съоръжения за Гонене на топка които се използват за пасане на крави(платени със пари от Държавният бюджет и то доста солено) има и други съоръжения които е добре да се построят ?!?
- Как толкова време нищо не те притесняваше , докато изведнъж Футболиста(Бойко) не ти резна квитанцииките/дотацииките - знаеш ли защо се случи това , защото цялото събрало се множество го освирка в залата при появяването му на "Night of the jumps" и ако Ти(Богдан) тогава беше използвал момента(ама как да го използваш като не мислиш за никого освен за себе си) можеше да си поговориш с Пожарникаря дето явно си няма и идея защо го освиркаха всички - и да му обясниш че идва времето на ГОРСКИТЕ ПОЖАРИ!!! А когато Гората пламне става лошо............... ама Ти и това не направи , а сега дайте да дадем!?!?
- Как толкова време не се сети да направиш поне малко за нашите спортисти които изведнъж ти домиляха !?
- Как така за толкова години до сега никога не се сети да подпомогнеш наще момчета дето изведнъж ти станаха толкова мили и важни?!
- Как и с каква наглост Ти(Богдан) искаш подкрепа от хората които Ти НИКОГА Не си ПОДКРЕПЯЛ !?

****** Едноличен Търговец - Богданова Федерация по Мотоциклетизъм

Сега що не пробвате да се замислите , че всичко това което беше до сега ще се възцари отново ако го подкрепим ......... ако не го подкрепим , какво ще стане - ще изчезне една федерация която така или инъче обслужва интересите на Богдан и Румен - кой от двамата се изправи и каза нещо за наще момчета толкова години , кой от двамата направи някакви постъпки и оказа някаква подкрепа за наще момчета ?!
През всички тия години как успяха единствено и само да се разправят само за това колко пари им трябвало да направят това , колко да направят онова и как виждаш ли техните сметки са верни , а сметките на ония дето строят съоръжения за 3 месеца със 59 милиона долара в центъра на пустинята + оборудване за нощни състезания са некви измамници щото , то тука в България нащо съоръжение ще струва 300 милиона и ще се строи 3 години .................. ама на Парцел дето нали се сещаш , от фирма която е нали се сещаш , със под изпълнители които са нали се сещаш ............. айде стига вече де - построихме си няколко комплекса в Гърция - е да де ама тя па ебаната Гърция взе че фалира и трябва да инвестираме на ново щото там сме на кантар да изгорим с толкова трудно откраднатите пари!
Някой има ли идея на каква стойност е осчетоводено онова трасе за Супер Мото което е построено върху част от действащо военно летище ?!
А някой замислял ли се е защо всичките тия скъпи съоръжения се строят около ...... ПЛЕВЕН и кво общо имат Румен и Богдан с ПЛЕВЕН ?! Или някой може би ще иска да ме обеди , че ПЛОВДИВ/СОФИЯ/БУРГАС не е по добрият избор - Гражданско Летище , леглова база , Магистрала ........... ?!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2012, 19:19 
Сержант
Сержант

Не съм прочел нищо по-горе. Просто знам, че всичко, което е свързано с румен петков е гнусно...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юли 2012, 02:29 
Капитан
Капитан
Аватар

Я, ние сме имали федерация ли...?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]