Дата и час: 23 Авг 2019, 05:20

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 98 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2012, 18:04 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Точно това е нужния ключ, вземете колкото може повече, че трудно се намират :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2012, 20:32 
Полковник
Полковник
Аватар

Може ли някой да ми каже за какво точно е малкото копче в дясно под километража? Знам че е нещо свързано с имобилайзера, но така и не успях да налучкам приложението му.
Питам за мотора от клипа vfr 800 vtec

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2012, 23:52 
Редник
Редник

Здравейте,
след като процедурата на моята F4-ка не стана се поразтърсих малко из нета за HISS-a.
Накратко :
1) Транспондера използван при това поколение HISS е PCF7936AS. Чиповете обикновено са Philips или NXP ( което е също Philips, добре че thegza ме светна )
2) За да сработи процедурата, чипа трябва да е програмиран от фабриката с продуктов код 46 , т.е. ID46 ( Peugeot Renault Huydai Citroen Nissan Chrysler ), освен това чипа трбява да е "празен" blank, т.е. да не е бил програмиран преди това.
3) Много важен момент се оказа, че веднъж програмиран един транспондер ( поне при Хондите ) не може да бъде препрограмиран. Важно е да се разбере, че HISS-a програмира ключа, а не обратното, т.е. върху ключа се записва "паролата" генерирана от HISS-a. Тук има едно изключение, паролата на ключа който се използва за вкарване на системата в режим на програмиране ( условно да го наречем "master key" ) бива записанa върху паметта на ECU-то, ето защо е почти невъзможно да си прецакате мотора, т.е. напълно да изтриете всички ключове. Изтриват се всички ключове с изключение на данните за master key-a. PCF7936AS има влаг, който забранява писането ( т.е. презаписването на нова парола ) върху него. Ето защо веднъж програмиран един ключ към едно ECU/ECM той става само за него ( най-вероятно при процеса на програмиране се вдига write protection flag-a ), предполагам от Хонда са решили така, за да няма вариант един транспондер да работи за няколко ECU-та ( Ето защо с чипа от ключа на thegza работата също не стана )
4) При мен по време на "програмирането" на втория ключ индикацията от LED-a на HISS бяха 3 къси и един дълъг, вместо 4 равномерни примигвания. Проблема или е в чипа ( или не е празен или не е ID46 ), а пък има и някаква вероятност ( дано да не е ) паметта на ECU-то да се е скапала и да не може да се "записват"/изтриват нови/стари ключове.

Ако има някой желаещ да пробва да добави още един чип, ще му дам моя от ключа, ако и при него не става процедура значи транспондера наистина е faulty, ако не :shock: проблема ще да е в моя телевизор.

Като препоръка, която прочетох из другите сайтове е да не се вкарва повторно master key-a в режим на програмиране. Предполагам, че ECU-то минава в режим write/read ( не само в read ) и има един нанопроцент вероятност да си прецакате и единствения транспондер, с който буталата пеят :)

За да не си помислите, че съм гений >>HISS System Explained<<

Ще пробваме на F4i скоро време, ако успея да навия собственика му де :)

Благодарско на thegza-то и му пожелавам скоро време да си се качи на Стършела :drinking:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 00:09 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Къде е бутона лайк? :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 08:09 
Полковник
Полковник
Аватар

Грозданов, може да пробваме и с моя вфр, стига да си намеря празен ключ. Ако имаш идея от къде да си купя един?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 11:39 
Редник
Редник

Здравей Vikik,

ами нека да пробваме на моя колега с F4i-то, защото той си поръча същия ключ от ebay ( seller-a e wholesalecarkeys, на thegza-a ключа е от там и бачка, кофти серия може би е моя, надявам се :roll: ).
Ако се скапе процеса и при него, ще вземем само транспондерите ( 3-4 парчета, по 17$ са горе-долу парчето, сигурно има и по-евтини ).
Иначе вариантите за празен ключ ( ако заготовката при теб е същата ) около 3-5 $ с доставката от ebay. ( идват за около 2 седмици ).

Направо линковете ще пусна:
http://www.ebay.com/itm/BLACK-Blank-Key ... 461wt_1139

http://www.ebay.com/itm/Blank-Key-for-H ... 1137wt_906
Ключ със чип -> пишеш в търсачката на ebay honda id46 и ще излязат. Пак около 18-25$ са с доставката.

Ще пробваме при F4i-то на моя колега. За теб май е най-добре да си поръчаш направо ключ с чип, само питай продавача дали е сигурен, че транспондера е нов и никога не е използван и заводски са му лепнали ID46.
Даже и да сработи моя чип за F4i-то ( най-вероятно при мен ще има проблем с ECU-то ) няма да става после за VFR-a, така че празен ключ, по-скоро като резерва, ако нещо скапеш механично текущия и само нарязваш и преместваш чипа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 11:47 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Грозданов много мерси за инфото.
Значи за F4, да поръчвам това:

Blank Key for Honda CB CBR Hornet RVF VFR VTR RC51
http://www.ebay.com/itm/Blank-Key-for-H ... 1137wt_906

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 12:15 
Редник
Редник

Здравей Mean,

Ами зависи какво искаш :) Ако имаш вече програмиран чип за мотора ти и приемрно ти се е счупил ключа взимаш само заготовката и от счупения ключ преместваш чипа. Този, който си сложил в линка е само ключ БЕЗ чип, т.е. заготовка - Blank key ( даже на снимката се вижда правоъгълната дупка, която е за транспондера и нема никой там )

Ако си като мен и имаш само един ключ и искаш поне още един да имаш >> Вариант 1 << и >> Вариант 2 <<. В момента има и вариант три за около 17$ от wholesalecarkeys, но от този пич ключа не ще да се програмира за абсолютно същия CBR ( даже и разцветките са ни еднакви ), дано проблема не е в моя телевизор.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 13:05 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Мерси за бързата реакция!

Имам само 1 ключ и искам втори. Значи трябва да си поръчам такъв с транспондер. Според теб кой вариант е по-добре? цената в долари, или в лири? Защото този в лири излиза по-изгодно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 13:40 
Редник
Редник

Ами да ти кажа честно не знам, не мога да ти кажа, защото не съм купувал нищо от тези двамата. По твоя преценка и на твой риск дет се вика. Но може с колегата Vikik да се кооперирате примерно и да вземете 2 ключа, тя доставката е 2-3лв, ама все пак са си 2 бири, що да не ги изпиете :).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 14:03 
Редник
Редник

Здравейте,аз си купих от този с цената в лири,но още не съм го пробвал.Ще се опитам днес да го направя и ще кажа какъв е резултата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 15:55 
Полковник
Полковник
Аватар

Навит съм на партия за ключ, ако може някой да ги поръча ще си платя предварително!
примерно този

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 16:42 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Няма смисъл заедно да ги поръчваме.
Доставката е 3.99 паунда + 2.99 за следващия продукт. Т.е. пести се 2.5 лв. (ама като сметнеш горивото и разкарването)...

На офертата за 7 паунда пише следното в детайли:
CAN WORK AS SPARE KEY OR U CAN PUT CHIP FROM YOUR CRACKED KEY,

Ето защо писах на търговеца за да каже последно този ключ с чип или без чип идва.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 18:12 
Сержант
Сержант

здравейте . и аз си взех този от 7.01паунда. донесе ми го едно приятелче което се прибираше от англия и дет се вика доставката е бонус. сега е при мен и все не мога да се реша да почна . намерих клипа в нета , човека го прави дори с една ръка до като снима , щях да падна като го видях, открих и ключа и .... не мога да се реша . страх ме е да не скапя и единствения ключ и тогава......... ужас.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 18:18 
Сержант
Сержант

Mean написа:
Няма смисъл заедно да ги поръчваме.
Доставката е 3.99 паунда + 2.99 за следващия продукт. Т.е. пести се 2.5 лв. (ама като сметнеш горивото и разкарването)...

На офертата за 7 паунда пише следното в детайли:

Ето защо писах на търговеца за да каже последно този ключ с чип или без чип идва.

дано ти върне отговор но целия текст е този
HONDA KEY SHELL CASE WITH CHIP (ID46) AND WITH UNCUT BLADE
аз като гледах за моя имаше и такива само с гнездо за чип но бяха около 3.00 паунда.дано прати отговор и пиши. аз напъвах моя ,но не можах да го отворя да видя има ли чип.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 19:26 
Редник
Редник

Пичове ,Успях сам да го направя на Хорнета 2003 току що?.Стана без проблем.На два три пъти изтръпнах, но всичко е наред.Ключа е от този от англия за 7 лири.Действайте смело.
Благодарности на thegza.
Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Апр 2012, 21:30 
Подполковник
Подполковник
Аватар

alex22 написа:
здравейте . и аз си взех този от 7.01паунда. донесе ми го едно приятелче което се прибираше от англия и дет се вика доставката е бонус. сега е при мен и все не мога да се реша да почна . намерих клипа в нета , човека го прави дори с една ръка до като снима , щях да падна като го видях, открих и ключа и .... не мога да се реша . страх ме е да не скапя и единствения ключ и тогава......... ужас.

Аз се чудя дали да не го занеса за обучение в Бултрако...30 кинта ще ги прежаля, все пак ще спестя доста от самия ключ + нарязването.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2012, 09:34 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Ето го отговора, смятам да си поръчам:

yes that key has chip in it, thing is that chip is new and needs programing, so im saying that if you have broken key you can put your chip from old key and keep new chip in drawer :) but answer is yes, it does have chip, new one which needs programing
- rimckuniux Click "respond" to reply through Messages, or go to your email to reply

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2012, 09:34 
Сержант
Сержант
Аватар

За да ви спестя въпроси към Бултрако София ООД, ще ви пейстна кореспондецията си с тях от миналата година преди да направим ключа с колегата от форума, между другото аз си купих празен ключ с чип за 5$ от Ибей, всичко с доставката ми излезе 15-тина лв.

To: office@honda-bg.com
Subject: HISS Duplicate ?

Здравейте, имам мотор Honda CBR 600 F 2000-та година.
Имам само един ключ за нея с емобилайзер HISS.
Можете ли да съдействате за дубликат и как трябва да стане, каква е цената ?
Благодаря Ви предварително ! :)
п.п От Русе съм, незнам дали имате офис тук.

Поздрави
Валентин Кирилов

Техния отговор:

Здравейте,
Заготовката на ключа с имобилайзер е 48,37 лв. Поддържаме я на склад.
Трябва след като я вземете да я нарежете при ключар по Вашият ключ и след това заедно с двата ключа и мотоциклета да се програмира имобилайзера при нас.
Цената на програмирането е 30 лв.
За съжаление нямаме офис във Русе, или някъде по-близо до Вас.

Поздрави,
Весела Мицева
Резервни части

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2012, 12:54 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Значи предполагам, че може да им ползвам единствено услугата програмиране, тъй като аз съм неграмотен технически и не мога да си направя сам инструмента.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 98 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]