Дата и час: 28 Май 2020, 06:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2019, 13:51 
Полковник
Полковник
Аватар

Деконструирането е 100%. Очаква ме следващи стъпки... :)

п.п. "cena?"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Авг 2019, 13:53 
Полковник
Полковник

Цена на рамката ли? :lol: Че то другото е на една камарка у ъгъла на сервиза :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2019, 14:01 
Полковник
Полковник
Аватар

и да не забравиш, че имаш още едни задни амортисьори, които имам да ти донасям... някога...
...скоро!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Фев 2020, 14:58 
Капитан
Капитан

Бат' Фори, дай малко ъпдейтец.
Мина сума време, а следя с интерес.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Мар 2020, 20:37 
Полковник
Полковник

Привет бат Васко!
Дедо Каво беше оставен на маааалко по-заден план поради следните причини:
Поради продажбата на имота, в който домуваха тихо и кротко моторетките ми, се принудих да струпам всичко невървящо двуколесно джелезо (5 броя!) отведнъж в сервиза на горкия ми майстор, който изгуби ума и дума по тоя повод... Следователно решихме да подходим практично (и прагматично) като захванем да освобождаваме терена отзад напред - разбирай откъм моторетките с най-малко работа по тях... Естествено старата Кава е с най-тежката диагноза (разглобен в кашони) и естествено остана последна за събиране и реставриране! В тоя ред на мисли, снощи си прибрах последният останал мотор в сервиза и вече силите (и финансирането) се насочват отново към ГТ-то.
Та....докъде сме я докарали? Рамката беше почистена и боядисана. Резервоара, калниците и страниците си седят боядисани при мен в гаража. Ауспусите са боядисани и подпрени в гаража. Задните амортесьори (доволно изпуснали още докато моторетката вървеше) бяха дадени за рециклиране и ще видим резултата като сглобим мотора. След 3 дни трябва да дойдат гарнитурите за капаците на двигателя. Вчера пратих карбураторите за реставриране, защото са в окаяно състояние от толкова седене. Миналата седмица най-накрая намерихме болтове за захващане на шарнира (оказаха се ебахти специфичните болтове), защото моите изчезнаха един Господ знае къде при толкова местене в кашони напред назад и насам натам. Сега само се моля да не се появят други липси, които да забавят процеса и лека полека да започваме да го събираме! Бат Любо, рече, че докато чакаме карбовете и гарнитурите ще започне да кичи ел. инсталацията...
Ако котка не ни мине път и не ударим греда с още нещо липсващо по мотора, да не се заричам, но му се вижда края....на ремонта де, не на мотора :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2020, 22:13 
Полковник
Полковник

Алелуя! Днес най-после, след 10 години, успяхме да му чуем гласа! Двигателят работи перфектно, но въпреки основното реставриране на карбовете, два от тях протекоха... Просто бяха в много окаяно състояние и явно ще трябва още веднъж да се чистят и правят... Ако не се получи-ще търся някакви алтернативи.
Иначе по мотора остана да се донакичи ел. инсталацията и да се досъберат разни чаркалаци. Оправим ли карбураторите останалото е козметика... Аааа...и две нови гуми трябва да му взема, че тея са на по 15-16 годинки и освен това от култовата някога марка Шинко :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2020, 12:42 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Алелуя! Тази година явно сме свидетели на две Възкресения - стандартното Христово и по-важното Кавазакиево. Явно баща му на Христос също кара Кавазаки GT 750 :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2020, 14:34 
Капитан
Капитан

Карбовете вероятно имат проблем с гумичките на леглата на клапанчетата в поплавковите камери. Аз основно зор съм имал винаги с тях. Зор се вадят, но смениш ли ги 4-те, моторът става като нов.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вчера, , 06:54 
Сержант
Сержант
Аватар

Гледам и се радвам за ентусиазма. Иска ми се да го видя готов на живо 8)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]