Дата и час: 20 Окт 2018, 19:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Авг 2008, 23:02 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Казват, че лошата слава на Кавата се носи, заради проблемен модел от началото на 90те. Никъде обаче, не намерих някой да е конкретизирал това твърдение, за кой модел става въпрос....

Та въпроса ми е, за конкретен модел ли става въпрос, или за всички бройки произведени в началото на 90те?А и най важното-КАКЪВ Е ПРОБЛЕМА???

Ако вече е обсъждан този въпрос, съжелявам, но с търсачката не открих нищо.....

Не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел хранител....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Авг 2008, 10:51 
Полковник
Полковник

Митове и легенди! Всичко е до поддръжка! Иначе и аз съм чувал от "компетентни" люде, че кавите до 1995 не ставали за нищо, пък видиш ли след 1995 "Ооо, чудо!" и всичко се оправя като с магическа пръчка... Глупости! Ако митовете бяха истина в света щяха да се произвеждат само Хонди, Голфове и Нокии, всички други отдавна да бяха фалирали...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Авг 2008, 23:41 
Полковник
Полковник

Цитат:
Хонди, Голфове и Нокии

на място

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Авг 2008, 14:00 
Полковник
Полковник

..............за митове не знам ама........ бая легенди мога да ти разкажа за ZX10 - '88-'91,ZXR750/ZX7R - '88-'93 и ZX9R - '96-'98 и още няколко други модела и разновидности :wink: - верно е че ако се поддьржат качествено и всички обслужвания се правят своевременно няма да е чак такава славата - ама пьк да вкарваш мотор по 3-4 пьти на сезон(сезона реално е 5-6 месеца) за Обслужване сякаш............. #-o така че - приказката след ......... е почти верна,и разлика има и то доста голяма и осезаема - така,че може да се приеме че Фея-та е минала с Магическата прьчка ама кьде 2000-2001 нататьк е друга бира вече :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2008, 21:25 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

kokoVmaxa написа:
..............за митове не знам ама........ бая легенди мога да ти разкажа за ZX10 - '88-'91,ZXR750/ZX7R - '88-'93 и ZX9R - '96-'98 и още няколко други модела и разновидности :wink: - верно е че ако се поддьржат качествено и всички обслужвания се правят своевременно няма да е чак такава славата - ама пьк да вкарваш мотор по 3-4 пьти на сезон(сезона реално е 5-6 месеца) за Обслужване сякаш............. #-o така че - приказката след ......... е почти верна,и разлика има и то доста голяма и осезаема - така,че може да се приеме че Фея-та е минала с Магическата прьчка ама кьде 2000-2001 нататьк е друга бира вече :mrgreen:

Аз пък знам същите легенди само че с главни герой няколко Хонди и няколко Ямахи, пак от тия години. Един мъдар човек от форума има подпис " няма лоши марки, има лоши стопани, него ли разбрахте", и аз съм напълно съгласен с него :bira:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Окт 2008, 14:26 
Полковник
Полковник
Аватар

Вчера споделих с един приятел, който кара кава 600 че съм се спрял на една кава модел 97-ма година и той започна да ме убеждава че видиш ли много късали рамите и тнт.
Та много се чудя има ли поне един реален случай на скъсана от нищо рама? Ако има що никъде не го пише, споделете мнения по тоя казус моля!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Окт 2008, 17:59 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Има, но не е така карал си и хоп се спукала, лично аз съм виждал на две 9-ки, след падания, спукано по шева, пак казвам след падане!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2008, 11:05 
Полковник
Полковник
Аватар

Интересувам се предимно от 1400 кубиковите Кавазакита ( gtr 1400, zx 14), ако има информация за тях, дори и на английски, пуснете моля!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2008, 18:57 
Сержант
Сержант

kokoVmaxa написа:
Интересно ми е какво ще ми разкажеш за ZXR7? Нека аз ти кажа какво знам. Най-масовият и най-популярният мотор за времето си на производство в щатите. Произвеждан без особени промени поради надежността и здравината си до спирането на модела през 1998. Ако питаш откъде го знам чел съм разни американскки форумчета и така говорят хората...

Последна промяна genesis1 на 25 Окт 2008, 19:14, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2008, 19:12 
Сержант
Сержант

cecko написа:
Има, но не е така карал си и хоп се спукала, лично аз съм виждал на две 9-ки, след падания, спукано по шева, пак казвам след падане!!!

Американец работещ в Кавазаки или имащ дилършип в щатите не помня вече беше писал за Кава zx10r 2004-2005 следното нещо. Преди заваряването на рамките имало някаква специална процедура, доколкото си спомням сплавите се загряваха до определена температура, кавазаки не правели нещо като хората и затова имало проблем със заварките, ставали крехки. Това съм го чел във форума на ZX10R. Относно тези 9ки за които си писал нищо чудно, че са спукали рамките при удар. Новите мотори не са като тези от едно време. Рамките са супер леки и се сплескват елементарно, особено на мотори след 2004. Дебели са колкото лист хартия. К5 например не къса рамката по заварките като кавазакитата а около болтовете държащи двигателя. Това съм го чувал и лично виждал на една К5ца. Смятай караш си Сузукито и по едно време ти олеква в ръцете - гледаш двигателя се търкаля в банкета... :D

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]