Дата и час: 18 Окт 2018, 14:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2009, 22:17 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Здравейте, колеги!
Цял следобед се рових по форума и за съжаление не намерих обективна информация за модела "Z1000" :(
Може и да не съм ползвал правилно търсачката - не знам.
Нужни са ми мнения и съвети за поведението на машината.
Трудно ли завива, лесно ли се изправя, добре ли спира, предсказуем мотор ли е и прощава ли грешки на начинаещ с 5000-7000км. зад гърба си?
Ако имате някаква информация за хронични проблеми, паразитни шумове от двигателя, примерно, проблеми в скоростите... често срещани болежки?!
Изисква ли се нещо специфично при поддръжката, различно от общоприетите норми - само еди-какво-си масло, само еди-какви-си накладки :roll:
Всичко ще ми бъде от полза, защото модела (а и моторите като цяло) са ми доста нова материя :?

Днес ходих да гледам един такъв мотоциклет, покарах го съвсем малко и то само направо - позицията на тялото ми е много удобна, усещам мотора много стабилен, лек и повратлив, лесно занася задницата при подаване на повечко газ, но няма драма! Лошото е, че няма как да добия представа за машината от три-минутно каране и ме интересува подвеждащо ли е това чувство на сигурност и ще има ли изненади в последствие, когато си кажа "ееее, фасулска работа" :?
Тааа, до тук с акъла - няма да откажа ако ми налеете и повечко, но просто не се сещам какво друго да попитам на този етап :?

Сега за помощта - тъй като не разбирам изобщо от техническото състояние на мотоциклетите, дали ще има желаещ колега да ми прави компания за повторен оглед? :D Почерпката е гарантирана, без значение от крайния резултат :wink:
Според собственика мотора е 2005г. на 4490км. и естествено, има забележки - хлътнал резервоар и от двете страни, жулнати капаци, заварявана степенка на задната спирачка (явно счупена при хлъзването), жулнати спойлерчета около радиатора и т.н. - все козметика, с изключение на резервоара, но на мен и без друго сребристия цвят не ми харесва изобщо, та цялостното пребоядисване е задължително - въпроса е да няма някой скрит дефект зад козметиката и за това ми е нужен човек, който да знае къде да търси дефекти :?

Предварително Ви благодаря за съветите и помощта, и се надявам, че не досаждам с множеството си въпроси, защото наистина мотора ми харесва много, но се притеснявам за парите които ще дам!
По-добре да се изложа с 5-6 въпроса, отколкото с 5-6 хиляди лева :?
Благодаря, още веднъж!!!

П.П.
Ако властимащите сметнат, че темата не е за раздел "Общи", нека бъде преместена в раздел "Кавазаки".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2009, 00:12 
Капитан
Капитан
Аватар

За съжаление няма да мога да ти помогна колега,но ето ти малко акъл не по темата:
Kuku написа:
и ще има ли изненади в последствие, когато си кажа "ееее, фасулска работа" :?
[/size]
..не си го казвай никога това докато си на 2 колела ,особено докато си на хилядарка и то с 5000 - 6000 км зад гърба си.
Дано се намери някой от форума който да ти помогне с огледа. Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2009, 16:44 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Така, както задаваш въпросите никой няма да седне да ти отговаря.
Запомни само едно, много е важно. Никой мотор, особено пък 1000 кубиков не прощава грешки. От завой излиза лесно ако ти можеш да излезеш лесно. Така че, щом моторът ти харесва и можеш да си го позволиш не се замисляй. Най-добре потърси някой, който разбира доста повече от теб. Отиди с него да огледате мотора и ако го вземеш в началото давай по-кротко. Големите скорости няма да ти избягат. Навърти още поне 5-6 000 км и сам ще усетиш какво вече можеш да си позволиш с мотора. Никой не се е родил научен, така че не се притеснявай. След като питаш явно си достатъчно разумен. Желая ти успех и приятно каране.
Само не разбрах какво значи "заварявана степенка на задната спирачка". И една малка молба - пише се "стЪпенка", нали на нея стЪпваш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2009, 17:23 
Майор
Майор
Аватар

Fats написа:
Само не разбрах какво значи "заварявана степенка на задната спирачка"

Предполагам,колегата има предвид лоста за задната спирачка.

THRASH METAL FOREVER!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2009, 18:02 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Да, точно лоста на задната спирачка имам предвид (взимам си бележка и за стЪпенката).
Просто ми се иска да събера максимално изчерпателна информация за модела и за това задавам въпросите си така.
С разумното шофиране в началото, мисля, че мога да се справя, но измамното чувство на сигурност определено ме плаши :?

Благодаря Ви за отговорите!

П.П.
По-късно се надявам да успея да кача и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2009, 19:01 
Сержант
Сержант
Аватар

В България не знам защо малко се кара този модел. Виж в Италия са силно предпочитани :arrow: значи не са лоши мотори.
Аз като търся инфо за някой мотор, предпочитам да го търся в Гугъла извън БГ - тука много се пише и малко се кара. Мото-културата ни е на много ниско ниво.

Ако те кефи модела - купи си го - мерак така се гаси. И както казва Родри ''Няма лоши мотори, има лоши стопани"

Относно кубатурата - човек и с колело може да се пребие... а за повторния оглед напиши кога го мислиш, че ангажименции много

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2009, 19:54 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Английският ми не е на толкова високо ниво, че да мога пълноценно да чета форуми извън България, а като добавим и технически термини, и форумния диалект - става доста трудно :?

Повторния оглед на първо място ще се съобрази с човека, който ще ми помогне, след това с продавача.
Въпроса е, че искам предварително да уточним някаква разумна цена, преди да отида с разбиращ човек, защото, ако се запази цената от телефонния разговор ("....към 7000лв.") изобщо няма смисъл да коментираме мотора :(

Ето и обещаните снимки - СНИМКА 1, СНИМКА 2, СНИМКА 3, СНИМКА 4, СНИМКА 5, СНИМКА 6, СНИМКА 7.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2009, 20:26 
Капитан
Капитан
Аватар

Пич по телефона пазарлък едва ли ще направиш,а и е някак....Най добре намери някой ,който е в час,отидете на място,разгледайте. Отбивка в цената винаги има...Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2009, 20:50 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Далеч съм от мисълта да се пазаря по телефона :?

1. В предварителен разговор по телефона ми казаха цена 7000лв.
2. Заинтересовах се и отидох да видя мотора.
Хареса ми и реших да потърся помощ, за да разбера, дали си струва изобщо да се занимавам. След което, от тук нататък предстои...
3. Пазарлък на живо (повече от 6000лв. не знам дали си струва да давам в това състояние на мотора - даже и 6000лв. са му много).
4. При евентуална договорка, повторен оглед с разбиращ човек и разплащане.

В случая нещата се получават така, защото съм зависим от незнанието си - ако аз разбирах достатъчно, точка 3 и 4 щяха да се обединят с точка 2 ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Мар 2009, 21:01 
Капитан
Капитан
Аватар

Kuku написа:

Въпроса е, че искам предварително да уточним някаква разумна цена, преди да отида с разбиращ човек, защото, ако се запази цената от телефонния разговор ("....към 7000лв.") изобщо няма смисъл да коментираме мотора :(

Това ме накара да напиша предишния си коментар,а иначе:отивате,гледате,кометирате,пада от цената и ако е задоволяващо взимаш,ако не отивате на бира.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2009, 02:20 
Сержант
Сержант
Аватар

7000 са ужасно много за този мотор.
Не бързай, другата седмица ще мога да го погледнем евентуално , тази ми е невъзможно
Междувременно огледай се за още някоя Zетка...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2009, 05:04 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Да не говорим, че се продава мотор от същия клас CB 1000 на Фитилчо в по-добро състояние и далеч по-разумна цена - виж в обяви.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2009, 09:43 
Майор
Майор
Аватар

Само виж как изглежда един З1000 за около тея пари и си направи сравнение
http://cgi.ebay.co.uk/2005-KAWASAKI-Z10 ... 240%3A1318
на няма 10000км
тая лизгачка ако е от италия е докарана така 'лизната' :wink: не е платена повече от 1500-2000 евро преко сили
ти си направи сметката

спам тва е ВСИЧКО ОНОВА КОЕТО НЕ ИМ ХАРЕСВА НА СОФИАНЦИ БЕЕЕЕ...... -няма такъв фен честно :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2009, 11:37 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Знам, че са много 7000лв., въпреки, че има няколко обяви за по 9000лв. (което си признавам, че ми е адски много :( ) в интернет, но там моторите са като нови!
Внос от Канада е този мотоциклет и според собственика НЕ е с талон "Salvage" - той е минал Технотест и ще го регистрира!
Аз мисля повече от 5500лв. да не давам, за да може до към 6500-6800лв. да стане перфектен, обслужен и т.н.... живот и здраве, да го карам поне две години :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2009, 12:47 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Не се занимавай с глупости - ще имаш проблем с документите. Освен това за този мотор с тия удари и ръжда по него 7000 лв. са повод за извиване на врат. Всеки е в правото си да иска колкото намери за добре за стоката си, но това не значи, че трябва да се пълнят гушите на подобни люде. А и не знаеш как работи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2009, 15:19 
Майор
Майор
Аватар

Цитат:
Само виж как изглежда един З1000 за около тея пари и си направи сравнение
http://cgi.ebay.co.uk/2005-KAWASAKI-Z10 ... 240%3A1318
на няма 10000км

Само дето не се знае, колко ще отиде цената [-X

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2009, 15:21 
Подполковник
Подполковник
Аватар

В такъв случай (колкото и да е глупаво) бих искал да попитам, кога и къде ще усетя (ако изобщо усетя) разлика между Z1000 и Z750?
В мощност, в управление, в стабилност.... :?
За Z750 има доста по-голям избор и разбира се, на по-приемлива цена!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2009, 15:31 
Майор
Майор
Аватар

Странен клас е това 750... Тежи като за литров, пък върви като 600... #-o

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2009, 15:48 
Майор
Майор
Аватар

Цитат:
Странен клас е това 750... Тежи като за литров, пък върви като 600... #-o

Е това зависи от модела, все пак.Z750 не е супер спорт и е нормално да върви "по-малко" от 600куб./чист спортист/.Но пък затова видът му и стойката са му уникални.
Разлика според мен м/у 750 и 1000 ще има в вървенето в високите обороти, и в окачването, на 1000-ката си е доста по-добро.А 750-ката си е водят бюджетен баик и окачването му не е толква добро/затова пък може да се ъпгреидне и то не за много пари/.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2009, 16:05 
Подполковник
Подполковник
Аватар

За мен няма никакво значение дали ще развива 230км/ч или 250км/ч, или за колко време ще ги достига.... и без друго над 160-180км/ч управлението става неприятно и трудно без слюда и спойлери :?

Колега dmashev, какво имаш предвид под "ъпгреид и то не за много пари"?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]