Дата и час: 17 Окт 2018, 21:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009, 09:19 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Kuku има обява за зь6Р 2003-та тук във форума. Погледни я, струва ми се готина оферта :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009, 11:03 
Полковник
Полковник
Аватар

V-twin и 4 цилиндровите мотори са доста различен тип , не говоря за технически показатели , а за това че се харесват от различни хора - дали бумтенето на двата цилиндъра или гладкия , като на турбина звук те кефят повече незнам , но би било хубаво да си карал , преди да купуваш . Априлията е екзотична като модел, но е от топ-изпълненията - оказване ohlins , инжекция , модифицирани ауспуси ... , а и трудно продаваема. Z1000 съм карал за малко , доста прилично се държеше , върви приятно ( то си е хиляда кубика все пак ) , но е гол мотор , над 120 си в приключение , ако караш продължително. Другото на което се наблегна тук, е изтормозеният вид на мотора който си харесал - това обикновенно означава проблеми .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009, 11:11 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Kuku, по отношение на обслужването на мотора, понеже съм пресен, да те светна, че смяна на: задна гума, масло и м.филтър, възд.филтър, верига, зъбаци (пиньони), ~1100лв на големия ми мотор; на по-малкия при смяна на: свещи, масло и м.филтър, почистване на възд.филтър (спортен японски), накладки, лагери предница, съединител, обслужване на предницата с ново масло и семеринги =~900лв.

Това е до момента. Общо взето, след като разполагаш със 7к.лв, според мен разполагаш с чисти 5к.лв, ако ще сменяш гореизброените "елементи" по мотора. За тоя Z1000 така, както те е пазарил, ти е казал - "не го купувай!". Аз бих се отказал мигновенно и да поизчакам за друга, истинска оферта. 7к за мотор, по който ще дадеш още най-малко 1к...все пак сезона почва, трябва и да караш в края на краищата...освен, ако няма нещо в него, заради което да си струва да го купиш (я някой мод, я някой тунинг...).

За свещите не бъди сигурен, че ще минеш с 50/60лв [-X Едни хубави NGK са по 100+лв, казвам хубави, с ясната представа, че търсиш мотор 2000г.+ инжекцион (дори мотора на приятелката ми е инжекцион, а е 125cc). Denso и те са същата пара, +/- некви стинки.

Още нещо ми направи впечатление - казваш, че не ти е толкова до козметичните повреди....е как бе човек, ти танк ли ще караш или мотор? Някак не мога да приема, че ще го оставиш "счупен", "намачкан" и "сгънат"...

Успех в начинанието! ..и като го вземеш, трябва да покараме! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009, 11:51 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Така само от обяви във форума, поне се надяваме да са по читави мотори:

viewtopic.php?f=12&t=15610
viewtopic.php?f=12&t=14713
viewtopic.php?f=12&t=14969&st=0&sk=t&sd=a
viewtopic.php?f=12&t=15116

Всеки един от тези мотори е по-добър избор от това смачкано Кавазаки :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009, 15:45 
Майор
Майор
Аватар

Не ги разбирам много моторите, ама тука това кавазаки направо по снимка/и с боб или кокалчета/ му изкарахте цялата история и състояние.Цената може да му е висока, ама го изкарахте пълен дръгел и без да сте го виждали.
А за FALCO, дето дреме в Пловдив от година и отгоре, някои няма ли да хвърли кокалчетата :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009, 15:51 
Майор
Майор
Аватар

Kuku, не давай да те разубедят - каквото ти е на сърцето, това взимай - може да не е точно този екземпляр, но z1000 е страхотен модел, каквото и да казват някои... Аз не карам такъв, защото когато сменях мотора нямаше почти никакъв избор от този модел, но сега като видя някъде такъв било то наживо или на снимка и ми е ебати мъката... Не прави компромиси. И друго - гледай да взимаш по възможност мотор, който не трябва да се прави. Колата е за придвижване - може да я вземеш и да я пооправиш... мотора е главнмо за кеф...

боуде боуде боуде боуде боуде камон боуде боуде боуде и така нататък много е агресивна песента мисля че бепе песен от кеча ма не мога да се сетя кой беше от кеча. предварително благодаря.

:lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009, 17:38 
Подполковник
Подполковник
Аватар

BigOne, ни най-малко не съм очаквал да ме потупате по рамото и да ме похвалите за избора, напротив - очаквах много по-страшни отговори от сорта на "забрави за хилядарка в близките две години", "1000сс е голяма лъжица за твоята уста", "от Трансалп на Z-ка - НЕ" и т.н....
Що се отнася до конкретния "Z1000" - за 7000лв. "слънчев изпънат надежден, красив, готов за бой мотор..." 1000сс 2005г. просто няма!
От друга страна, не е ли по-добре забележките на мотора да се виждат, отколкото да са добре прикрити зад лъскава боя, както например онзи "FZ-1 Fazer" от обявата по-горе, който е много лъскав и много слънчев, но с маска от "FZ-6S" :?
Или пък перфектния "636", от обявата която Мийн посочи, който няма един оригинален спойлер по него, а и трябва да бия 1000км. отиване и връщане до Варна за да го огледам, та да изникнат още сто неща :?
Днес пак гледах и обявата на "Falco" - от 6400лв. стана 6500лв. и от 30'000км. стана 20500км., баси - явно връщането на километража струва 100лв. в Пловдив :?
Все тая.... утре ще напиша дали съм се спазарил за "Z1000" и тогава ще мисля за другите....
Целта на темата беше да получа акъл - получих го и съм безкрайно благодарен за което!
Сега остава да намеря човек за огледа....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009, 23:26 
Майор
Майор
Аватар

Имам оферта като ти е легнала Зетката на сърце
правих ограда при един пич,незнам дали ще я продаде и за колко но е слънчева много човека не жали пари за това
мога да попитам ако ти е на сърце
само че е З 750,цялата е черен мат и нямаше забележки

спам тва е ВСИЧКО ОНОВА КОЕТО НЕ ИМ ХАРЕСВА НА СОФИАНЦИ БЕЕЕЕ...... -няма такъв фен честно :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2009, 00:21 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Да, интересува ме.... но изчакай до сряда!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2009, 00:40 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

BigOne написа:
joro600rr написа:
А тия Falco, RSV, SP1/2, VTR, TL са едни умрели коне, и са толкова неудобни за градско каране че няма накъде. По-добре не се набутвай с тях, щото нямат и продаване след това.

Приятел, не знам какво караш и какъв ти е критерият за силен мотор,ама току що каза голяма глупост(меко казано)... =D> Без да се обиждаш..

Не, не се обиждам. Просто от тия изброените, за градско и туризъм само Falco-то и VTR Firestorm стават и са удобни, другите куцат от към удобство. Нямах точно впредвид че са слаби, просто, че са неподходящи за това което човека търси. Той сам си каза, търси мотор за града и от време на време малко разходки, без високи скорости. Е според мен и мойте познания към моторите, Z1000 e най-подходящия избор, стига да го вземе на разумна цена.
Това е, не задължавам никого с това си мнение.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2009, 12:08 
Сержант
Сержант
Аватар

здравейте.аз също имах такава дилема и влизам в полужението на човека.не сме толкова богати за да си позвулим 3-4 мотора.знам че всеки изка да помогне,но и ще ти се размъти главата от мнения и предложения.няма мотор който да съчетава всички в едно.ще има критики похвали.затова послушай съветите,но нека не те разколебават.
не коментирам мотора от снимките понеже моето мнение е ако е гарга да е рошава.
карал съм моята з1000 и в града (няма спор маневрен е)ако няакой ти каже че след 200 км не го боли дъ-то то ще те подведе.да има вибраций но при ниските при 5-6000 оборота не съм обърнал внимание.там си вече около 140 и с голия мотор ще имаш други заигравки:) ако не залягаш
стоиката ти е изправена аз не залягам понеже не съм фен на високите скорости,но това не значи 4е с лекота мога да ускоря и съм стигал до 190км като коженото ми яке и каска щтяха да изфръкнат.
много е интересно като му свикнеш късото междуосие му придава някак си по надъхан вид.бърз в ниските това го прави доста пъргав на старт и е нормално да приплъзва при повече подадена газ,но вече това се контрулира от задкормилното устроиство:)визията също ме впечатли лично мен.и така се спрях на З1000 и не съжалявам
специялно за окачването на модела който си решил да взимаш незнам моя има регулировка на задния амортесиор натоварен с двама души топкаса и голяма чанта на резервуара на дълаг път си се представи задоволително.ако имаш питанки питай.с което мога да бъда полезен на драго сърце.и късмет в покупката.
благодаря за вниманието

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2009, 16:32 
Майор
Майор
Аватар

Цитат:
здравейте.аз също имах такава дилема и влизам в полужението на човека.не сме толкова богати за да си позвулим 3-4 мотора.знам че всеки изка да помогне,но и ще ти се размъти главата от мнения и предложения.няма мотор който да съчетава всички в едно.ще има критики похвали.затова послушай съветите,но нека не те разколебават.
не коментирам мотора от снимките понеже моето мнение е ако е гарга да е рошава.
карал съм моята з1000 и в града (няма спор маневрен е)ако няакой ти каже че след 200 км не го боли дъ-то то ще те подведе.да има вибраций но при ниските при 5-6000 оборота не съм обърнал внимание.там си вече около 140 и с голия мотор ще имаш други заигравки:) ако не залягаш
стоиката ти е изправена аз не залягам понеже не съм фен на високите скорости,но това не значи 4е с лекота мога да ускоря и съм стигал до 190км като коженото ми яке и каска щтяха да изфръкнат.
много е интересно като му свикнеш късото междуосие му придава някак си по надъхан вид.бърз в ниските това го прави доста пъргав на старт и е нормално да приплъзва при повече подадена газ,но вече това се контрулира от задкормилното устроиство:)визията също ме впечатли лично мен.и така се спрях на З1000 и не съжалявам
специялно за окачването на модела който си решил да взимаш незнам моя има регулировка на задния амортесиор натоварен с двама души топкаса и голяма чанта на резервуара на дълаг път си се представи задоволително.ако имаш питанки питай.с което мога да бъда полезен на драго сърце.и късмет в покупката.
благодаря за вниманието

Мисля че това е добър пост (съвет) в тази тема,ако не е най :)

Изображение
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]