Дата и час: 20 Окт 2018, 23:18

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Фев 2011, 01:37 
Полковник
Полковник
Аватар

Чоки написа:
като герои от "умно село" /Доньо Донев/
Изображение

Е тука все едно шах играете :lol: :bira:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Фев 2011, 10:15 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Заседание на управителния съвет на проекта, определяне на целите на проекта,пазарлък за разпределение на комисионните.

Изображение

Етапи на реализация на проекта:

Подготовка - запознаване с техниката

Изображение

1.етап - 2 чаши вино

Изображение

2.етап - 4 чаши вино

Изображение

3.етап - ...ти мен увжаааш ли ма?...

Изображение

Разбор на сършената работа,предоговаряне на комисионните със консултантите.Задаване на цели и срокове за следващите етапи.

Изображение

п.п. А тук Чоки се опита да напие кокичетата, сториха му се обидно трезви...

Изображение

http://aquariumbg.com/forum/index.php

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2011, 20:44 
Майор
Майор
Аватар

Няма ли напредък? Много ми се иска да го видя изцяло завършен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2011, 09:09 
Полковник
Полковник

Напредък ще има, но темпото ще е бавно! При мен нещата винаги се разтеглят във времето, защото правя по сто неща едновременно. Дотук сме на етап всичко по главата е ок. Следваща стъпка е смяна на бендикс (или там каквото му се вика), заради който ще трябва да се разкоства двигателя тотално (Найден знае защо :lol: ), но това ще е вероятно през май. Следва събиране на двигателя, качването му на мотора и започвам лека полека безбройните други неща за подмяна и ремонт. АКО нямам възможност да довърша проекта, поради разни странични фактори (не толкова финансови, колкото житейски), съм се зарекал, че ще го подаря на екипът, който полага толкова труд по моята моторетка, та те да го довършат и правят каквото сметнат за добре. За сега все още съм тук и твърдо решен да го правя! Но никак не го бързам! То и докато стартираме ремонтите минаха три години, в които моторът стоеше покрит в двора под навеса, та колко ще му е сега да го правим година-година и половина :mrgreen: Проблемът е, че имам и още 4-5 мотора, които си искат и те своето и сега съм на вълна да подготвя поне два от тях за сезона, за да мога да карам. През април ще отсъствам за малко от страната и чак като се прибера ще насоча отново взор към старата кава :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Мар 2011, 12:05 
Полковник
Полковник
Аватар

:abravo: Старите машини го заслужават...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2011, 10:50 
Полковник
Полковник
Аватар

като е тръгнало ще стане, споко!
което ме подсеща, че имам може би около три месеца да събера по-малкото братче на тоз матор, с което да се включа в 12 мес.срок, който бодро си поставих, разпарчосвайки го някъде пре Юни... ;)

даммм, у нас явно нещата се случват бавно

:mrgreen: ютуш на зиленитии ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2011, 20:51 
Полковник
Полковник

А какво е по-малкото братче .... 550 може би??

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2011, 22:46 
Полковник
Полковник
Аватар

мдааааммммм,

и започва да става разкошен /смея да си го казвам...;) че да поддържам духа в начинанието :mrgreen: /

Форка, сори за спама в темата ти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2011, 12:57 
Полковник
Полковник

Я забий един два фотоса да го скиваме, тя темата вече оспамена!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2011, 13:28 
Сержант
Сержант
Аватар

Браво =D> . Изключително се радвам за старата моторетка. Доста години го карахме (баща ми и аз - има няма 10-на ). И аз съм човъркал доста по него. :wink: . Мога да разправям много преживявания и емоции с тази моторетка (около 30000 км.). Може би причината за доброто състояние (все пак е на 30г.) е, че е имал само 4 собственика за тоя период от време . 1. Някой германец 2. 1988г. - Копува го един Русенец от Франкфурт - Германия за 4000 марки. Караха го той и синът му от време на време. За него време може би един от първите японски мотори в града. (Човека живееше в нашия квартал и като го запалеше всички лапетии отивахме да му се кефим. Чичо ,Чико колко вдига :))) хахаха ... всеки го знае това. 3. 1994 година Баща ми го копува от него. В годините докато беше при нас нищо не е пипано по двигателя, а и преди това надали. Сменяхаме му масла, филтри, свещи, профилактика на карбуратори. По него време нямаше от каде да си купиш почти нищо за тези мотори. Въздушния филтър сме си го правили ние от Ютален. Масления филтър с 300 зора от германия с доставка - сумати и пари. Добре че от към свещи не беше притенциозен . Маншоните на задните амортисьори са от пералня (заспаха :)). Това което си спомням за моторетката е, че имаше страхотна возия и се караше много удобно . За това че е с кардан няма да коментирам, всички знаят за какво става въпрос. Много удобно може да си напомпиш с въздух окачването според предпочитанията си. Кеф ти по твърдо кеф ти по меко :). Оригиналният фар беше страхотен, светеше като ден. Не разбрах каква е причината за смяната на оригиналния фар. (Раждив рефлектор ли ?). Едната свещ беше пренатягана още като го взема баща ми на времето. Така си варвеше с не много здраво стегната свещ. Капачката за наливане на масло ми я прави един стругар, който не можа много добре по мой спомен да направи резбата и подложих една гума от някаква семерина :). Оригиналната капачка беше зачупена. Някой се беше опитвал да я стяга с клещи (луда работа). Мотора до началото на 2005г. имаше само едно падане на ляво. Ударения цилиндър, както и изпускателен колектор, както и теча на масло от гарнитурата на главата и леката вдлъбнатина на резервоара са неща от първия собственик. Капачката на двигателя също :) . Няколко пъти страдах от това, че кранчето на бензина течеше. (Вакума се прецакваше). Накрая си направих нова мембрана на кранчето от мембарана на газов изпарител-редуктор за кола. Получи се добре доста време карах така . Извинявам се за многото писане но си помислих че на някой може да му е интересно . Още веднъж адмирации за реставрацията =D> .
P.S. Имам специялен подарък за собственика на мотора . Това е нещо което случайно ми изпадна в гаража и е от мотора, но първо нека да запали и да се разходи до Русе с него :D

Последна промяна svetlio_top на 04 Апр 2011, 17:18, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2011, 15:57 
Полковник
Полковник

Благодарности към Светльо за пространното писание! Всъщност, собственикът на старата кава съм си все аз, който я купих от вас :wink: Надявам се да я върна в максимално оригинален и работещ вид! Тя го заслужава! Уви, няма да стане по най-бързият начин поради мои финансово-здравословни проблеми, но...ще стане! А ако по независещи от мен причини се наложи да се разделя с нея (както и с другите си мотори), ще я завещая на екипа "реставратори"! Поне ще съм сигурен, че е в читави ръце :wink:
П.п. А фарът искам да го сменям, понеже и аз имам едно падане с мотора, в следствие на което фарът се деформира лошо и се пукна иначе наистина си свети като слънце!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2011, 16:59 
Сержант
Сержант
Аватар

Подаръка ще чака тука в Русе заедно с мен :) Ще следя темата с интерес. Щом сте намерили сегменти останалото не би трябвало да е проблем. Моторетката мисля че е с пулове на клапаните. Те трябва да се напаснат и някой от тях или всички да се сменят . Цилиндрите не вярвам да имат износване, ако имат ще е минимално. Лагерите на вала са добре защото никога не е каран без масло (поне от мен), както и никога не форсиран насила (мисля че той няма ограничител). Като видях обявата за мотора мислех да ти званна и да го прибера :D ей така да си го стегна както теб сега, но стана така че реших да си сменям мотора и не ми останаха пари. Моторите от това поколение са железни ! За съжаление вече не се правят такива мотори. Сега се сещам, че имаше дори и датчик за следене на нивото на електролита в акумолатора :D . Оффф.. пак се разписах много ...Спирам ! Ако мога с нещо да помогна или да бъда полезен ще се радвам. :)

П.С. Аз ти дадох manual-a мисля. Сега ще е полезен. Между другото за информация - гарнитурата на главата не е нужно да се сменя. Тука в Русе преди
години имаше още 2 такива кавазакита но от по старите с кръглия фар 81г. След ремонта ги затвориха със старата гарнитура + санитарен силикон (има го по аптеките издържа до 200 градуса) и така вървяха сумати и време . Не течаха изобщо. Но разбира се най-добре е нова :).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2011, 21:12 
Полковник
Полковник
Аватар

пу-пу,
на таз матаретка как цялата история разкрихте...
...якооо

форка, стига бе - тя почти готова бе ;)
:mrgreen: ще те включим в почетния клуб "the kwakers", спокоооо, щеш-не щеш, хи-хи

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Окт 2011, 08:44 
Полковник
Полковник

Мдаааа....при мен нещата се движат със скоростта на куца костенурка очевидно :lol: Към снощна дата старата кава отново е на дневен ред, тоест на операционната маса! Следващите стъпки, които са в ход са смяна на бендикса и "ремонт" на резбите на две от свещите. Поръчан е и нов съединител. След което следва окончателно събиране на двигателя и продължаване напред... Стартер, карбуратори, предница, задни амортесьори и прочие "дреболии". Да се надяваме, че няма да зацикля отново и лека полека ще стигнем на финалната права за откриването на новия мотосезон 2012-та :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Окт 2011, 09:26 
Полковник
Полковник
Аватар

Най-после новини :lol: . Като се замисля че не съм си поглеждал мотора от месеци , след прибирането ми от последното пътуване , което даже не се сещам в каква посока беше ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Окт 2011, 21:38 
Полковник
Полковник
Аватар

Аутопс... ъъъ, операцията мина успешно. Кат дойдат новите органи, ще шием :bira:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2011, 18:02 
Сержант
Сержант
Аватар

Бравоссс ! =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Дек 2017, 10:48 
Полковник
Полковник

Доста години по-късно двигателят е отремонтиран и събран. Перипетиите бяха страшни, но в подробности не ми се впуска, че ще получа киселини :lol: Напролет, живот и здраве, ще го качим на рамата и лека полека ще реставрираме този прекрасен мотор! :mrgreen: Всъщност, двигателят е събран от няколко месеца, но до вчера търсех стартер, че моя за нищо не ставаше. Е, намерих, в комплект с двигател дори - някакъв пишман майстор му затрил главата някъде и момчето го продава, щото пък не може да намери глава :lol: Викам, рииииийли? Ма наистина ти загубил главата на мотора?! Аааа, това в България не може да се случи? Тук такива майстори нема, бре! :lol: Та, накратко, възползвайки се от хорското нещастие, аз се сдобих с работещ стартер.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Яну 2018, 12:25 
Капитан
Капитан

Бравооо.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]