Дата и час: 16 Авг 2018, 01:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2010, 10:44 
Капитан
Капитан

Пичове, ще ви избивам - не сте могли да ме намерите, дрън дрън....аз вече от няколко месеца живея на Бояна, така че всяка вечер съм си в гаража, освен това, събота и неделя чопля непрекъснато. Телефоните не са ми променяни, ама трябва някой да звънне и да провери.
Споко Баце, ще ти звънна днес да те чуя и да видя какви ги творите.
Готов съм за 'сек'ви консултации, Кавазакито го познавам, а мога и да ти помогна с всичко що е електро.
Хайде и Бог с вас.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Фев 2011, 09:56 
Полковник
Полковник

Вчера двигателят беше надлежно разглобен, така че най-после можем да вдигнем завесата на неизвестното по отношение на състоянието на мотора. Господата от обслужващият сервиз "Old Easy Rider's garage" произнесоха тежката си дума - ще живее! Нуждата е от по-скоро козметичен отколкото тежък и сериозен ремонт :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Фев 2011, 20:42 
Полковник
Полковник
Аватар

хи-хи-хи....

...машина повече от перфектна - не бях виждал по-добре изглеждаща карантия на матаретка току достигаща 30-така ;)
да даде Господ всеки му!!! а покрай Фори и Ийзи-Яхащия взех че аз се поотърках у таз убавиня ;)

понеже стана ненадейно нямам някоя и друга снимка, но ще направя няколко - да стоят под ръка като някой заприказва глупости на тема "скапаните кави..." ;)

с всеки изминат ден все повече се кефя на подписа на Родри за стопаните, ноооо още повече на производителите с буквичката 'К"!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Фев 2011, 22:05 
Полковник
Полковник
Аватар

Чоки написа:
... ноооо още повече на производителите с буквичката 'К"!
=D> :wink: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2011, 14:52 
Полковник
Полковник

Ще си позволя малко да ви занимая с душевните си терзания...
Защо аджеба наливам пари в тая антика? И за чий ми е при положение, че си имам още 4 (почти) вървящи мотора+скутер+две коли (естествено едната не е в движение-и тя чака реставрация)? Честно казано и аз не знам защо? Просто така... При мен много неща се случват просто така, без кой знае какви разумни доводи. Може би, защото ми беше вторият мотор (първият имах за кратко-нещо от рода на два месеца) и първият, с който започнах да пътувам, ама наистина да пътувам. В смисъл по-далеч от до работата, от хоремага на мегдана и от Щъркела и Балач... Отделно моторът ми допадна визуално (падам си по изчистените класически линия и дизайн). След това оцених и простотата на обслужването му-без "излишни" щуротии като бензинова и водна помпа, инжекции, компютри и прочие и прочие неща, които според моите скромни виждания са само потенциален извор на ядове при едно некомерсиално пътуване до на баба му в гъзината, където няма обхват на мобилките, нито пътна помощ, нито фирмени сервизи...
След като имах яснота как точно искам да изглежда един мотор и за какво точно бих го ползвал, респективно какво трябва да (не) притежава, установих, че старата кава още повече ми легна на сърцето.
Когато купих мотора естествено почти нищо не разбирах от мотори (пък от техническа поддръжка въобще не разбирах). Карах каквото го карах и той си почна да си иска своето-днес скъса жило, утре нещо се разтече, други ден не иска да запали... Естествено започнах да издирвам сервизи и майстори, които да ми поддържат моторетката (а бяха времена, когато финикийските знаци не ме бъркаха - просто исках моторът да се поддържа добре). Естествено от много места ме отсвирваха с пренебрежение щото видиш ли с тая антика нали да разваляме имиджа на сервиза.... От други места ме клатеха типично по български (къде ми продаваха акумулатор на тройна цена, къде ми сменяха свещите с каквито стари са им останали от други мотори, къде нещо друго). И навсякъде чувах само едно-продавай докато изобщо се движи и има кой балък да го купи (и това от "братя" мотористи разбира се). И така докато една пролет моторът просто не можа да запали.... По никакъв начин! Нито с бутане, нито на стартер, нито никак. Тогава се започна голямото митарстване и голямото молене някой да дойде да го вземе и да го прави (забележее отново - тук никъде не става въпрос за колко пари! Колкото - толкова!) Ми не....ний кавазакита не правим, ний само сменяме масло, ний нямаме превоз, ний, ний, ний....С две думи бла бла бла.... Когато вече бях обиколил де що има "майстори" в града и всички ме отрязаха, най-после открих точния човек-бате Васко (gonzo-garage). С УАЗката на Джони Браво моторът успя да се придвижи от Симеоново до сервиза и се почна човъркането по него. Моторът беше разкостен и отново заработи и го подкарах. Безкрайно много благодарности към Васко и желанието и търпението му да се занимава с моя барутник...
Покарах го каквото го покарах един сезон и есента точно се връщах от Сараево, моторът изгасна и повече не успях по никакъв начин да го запаля! Прибутах го в двора и така....две години и нещо. През това време се започна-опити да го продам (без да лъжа някого за състоянието му), няколко пъти почвах да го разглабям за части, няколко пъти почти бях стигнал в кат, за да му върна талоните и да не се занимавам повече с него, докато след поредният опит да го продам, реших, че ще го правя. Отново почна митарстването по знайни и незнайни сервизи и майстори. Условието ми беше - идват, взимат го и правят абсолютно всичко, което трябва да се прави. Накрая плащам и си тръгвам с мотора. На ход. Познахте...навсякъде удрях на камък. Единственият човек в София, който каза "да" беше Сашо Дизела. След което получих и оферта от Чавдар от Димитровград, който пое ангажимента да го направи от-до! След което....ми свършиха парите :lol:
В крайна сметка преди два месеца с Явор, който много хора познават като Old Easy Rider решихме да го правим. По-точно той да го прави. Разхвърляхме мотора, свалихме двигателя и започнахме... Не знам как да благодаря на тандема Явор-Чоки, които приеха твърде присърце ремонта на моята скромна моторетка и се захванаха върнат блясъка на един класически мотоциклет. Благодарско приятели!
П.п. От тук нататък ще се постарая да опиша това, което правим, сменяме, заменяме и ремонтираме по мотора. Па дано и другите "майстори" видят, че може и ще стане мотор от старата кава и се стараят занапред да не отсвирват с лека ръка такива като мен - дебели брадясали типове със съмнителни стари машини. Защото сервиз за смяна на масла и свещи и аз мога да отворя, но истинският майстор се доказва с поемането на предизвикателства...па макар и само за спорта....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2011, 15:06 
Полковник
Полковник

Така.... Главата вече е шлайфана, шлайфани са и клапани и легла или там каквото изобщо им се шлайфа.
Оказа се, че е прецакана едната резба за свещите. Направена е втулка за нея.
Сегментите са издирени-търсенето показва, че моите сегменти са едно към едно с такива за Хонда Джаз нам си коя си година.
Лагери и валове за ок!
Следва закупуването на нова ангренажна верига и поръчването на гарнитури.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2011, 20:31 
Полковник
Полковник
Аватар

в групата на разглобвачите пропусна Ники /nobs или както му е там ника/, но Явор, разбира се е Човеко...

бих казал гарнитурА, нооо... ;)

вече съм ти обещал моите гумени фланци от карбовете към филтърната кутия... твоите чувам, че вече били "железни", хи-хи

новият ти фар се оказа в нас, а не в онзи гараж в твое село... така че свиркай дали в неделя да ти го домъкна...

а долното е един поздрав към ищаха ти да подкараш зеления сладур! ...има и един квадратен фар...
http://www.youtube.com/watch?v=vksdBSVA ... r_embedded

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2011, 21:11 
Полковник
Полковник
Аватар

Ще намина за освещаването , да счупя една бутилка ... в кардана , примерно :lol: .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2011, 21:54 
Полковник
Полковник

ГарнитурА щом казваш... Смея ли да споря :lol: Ники се извинявам, че съм го пропуснал! Просто, когато се дотътрих при вас него вече го нямаше очевидно и оттам...и нали...и те така.
Колкото и да ме е срам, от фара ще се възползвам, че моя нещо не е баш както трябва. (Ето свиркам в неделя да ми го домъкнеш! :mrgreen:) От фланците също, щото моите са станали меко казано дървени. А някакви мигачи излишни да ти се намират (продължавам да съм скромен демек), че моите два са за смяна?
Гошо, абе тази бутилка дето ще я чупиш не можем ли преди това да я изпием нещо така? :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2011, 22:37 
Капитан
Капитан
Аватар

Следя темата с интерес и се надявам скоро да покарам покрай тази легендарна моторетка.
За фар бях изнамерил координатите на някъв дядка на симеон дето правел рефлекторите като нови.
Чоки да донесеш и моите неща при Явор :)

Друго, друго... сяда ми се на маса. Не, че пия много, ама как ям....

Успехи!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2011, 22:42 
Полковник
Полковник
Аватар

миии, да ми се намират, колко да се намерят?... едни 4 имам излишни... тях може и да не мога да ти ги донеса...
'щот са в гараж до вас на село.

'ма скоро и до там имам ходене. тъй че ще стане ;)
...ааа и стопа ми е мнооо нов ;)

оригиналната кожа от седалката ми е май по-убава от твоята... та и нея ще домъкна /просто за всеки случай/.
в зависимост от това как са ти огледалата - имам едно...

/филтърната кутия и изпран въздушен филтър са опции от които можеш да се възползваш при желание,
някъде смотах задните стъпенки, имам и здния калник.../

май съм това. ако реша да си съсипвам предния калник, може да проверим кой е по смотания от двата - да режа него ;)

/Мустак - ей сега ги приготвям за да не забравя/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2011, 22:48 
Редник
Редник
Аватар

Евала колега,че не си се отказал от мотора,ако знаеш аз с колко такива майстори съм се сблъсквал докато накрая не взех да си го ремонтирам сам. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2011, 13:19 
Сержант
Сержант
Аватар

forry написа:
Ще си позволя малко да ви занимая с душевните си терзания...
Защо аджеба наливам пари в тая антика?...

Чувството което изпитва човек по времето прекарано в "съживяването" на такъв "старчок",направен от истинско желязо без разните му там изнервящи сензори,датчици...и всичките останали магии,които имат навика да се прецакват без никаква логика,(и съкръщаващи живота на мотора в името на ..."конската сила",а и нервите на механика #-o )...-времето прекарано в цапане на ръцете с чиста механика(и бензин и масло :wink: ),...-и последвалото палене =D> ...-и учудването как машина на толкова години работи така перфектно \:D/ ,не бих го заменил с нищо друго...а и към целия този коктейл се прибавят и спомени,усмивката отива от ухо до ухо...-когато му подадеш гас на "зверчето" :D

Успех в начинанието ви! :abravo: :abravo: :abravo:
...и по-натам постнете някоя снимка! :wink:
:bira:

П.П. Преди години две-тринайсетина,с огромен мерак(и въодушевление \:D/ станах собственик на една ВееФ-ка 500 еФ 2,която за мое съжаление се оказа с "прединфарктен" двигател,но тъй като не разбирах се наложи да я закарам за преглед на един ..."прочут" майстор от...няма значение,де!Та след всичките перипетии по транспорт,тоя "майстор" ме посрещна с думите:"...-Ма кво ми го караш тоя "мъртвец",бе...-по-добре го хвърли от моста на Марица! :shock: :-s "...-е аз не го хвърлих,но и не можах да го оправя(финанси)...но пък открих това с което най-обичам да се занимавам-механиката,и го превърнах в професия! :wink: ,така че... -дерзайте колеги! :abravo:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2011, 13:43 
Майор
Майор
Аватар

Фори, пуснете и някакви снимки де :)

"...едните философи смятат, че животът в основата си е прост, но се подчинява на сложни закони, другите твърдят, че в основата си животът е сложен и се подчинява на прости закони, от трета страна идвам аз с убеждението, че животът в основата си е смахнат и пиенето никога не стига..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2011, 19:47 
Полковник
Полковник
Аватар

като герои от "умно село" /Доньо Донев/
Изображение

то не беше чесане по кратуните...

Изображение

Изображение

и те така. горе-долу. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 05:31 
Капитан
Капитан
Аватар

Само така!
Когато стане и моя звяр готов ще ги срещнем конкурентите от 80те години на миналия век.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 11:44 
Майор
Майор
Аватар

Много яко! Направо ви завиждам за занимавката :)

"...едните философи смятат, че животът в основата си е прост, но се подчинява на сложни закони, другите твърдят, че в основата си животът е сложен и се подчинява на прости закони, от трета страна идвам аз с убеждението, че животът в основата си е смахнат и пиенето никога не стига..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 14:22 
Полковник
Полковник

Благодарение на Чоки вехтата кава се сдоби с нов фар и нова кожа за седалката :wink: Благодаря от сърце!
П.п. А благодарностите в течен вид - в неделя :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 20:04 
Капитан
Капитан
Аватар

Наблюдавам темата с кеф, все пак се имам като член на отбора. :mrgreen:
Много хубави спомени с туй ГеТе-нце ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2011, 20:53 
Полковник
Полковник
Аватар

аааа, Бориморт...
...ти ще се чувстваш "по-по" в една друга тема, която ще пусна скоро за да се види как вървят работите по един още по близък ти мотор... ;)

само чекай малко да напристигат джаджите дето съм му ги намислил... ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]