Дата и час: 21 Окт 2018, 06:24

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Юни 2012, 15:18 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Здравейте колеги, от вчера съм горд собственик на GPZ 500s от 1999 година.
Тази година реших че ми малко повече акъла и въпреки за някои малкото 27 години, за някои много, реших да се кача на мотор. От доста време ми се мяташе на двуколесно, но се познавам и не смеех да се кача за да не почна да правя тъпотии. Та така, изкарах си книжката най напред, не съм карал никога до сега мотоциклет, и ми беше изключително интересно и приятно на курса. Карах курсовете в София на полигона на СБА, при Андрей и останах доволен.
Исках да взимам друг мотор, много бях загледал, но пусти пари все не стигат и реших че ще търся нещо по моя джоб, но не съжалявам че се спрях на този, въпреки че е малко ретро на вид за годината си.

Като цяло най важните неща за правене сега са, смяна на предната гума и може би накладките отзад. Иначе е обслужен и работи чудесно.
Вчера не изпуснах да го изтърва в гаража, но щети няма слава богу :oops:

Моторчето е много приятно и се надявам да не ми създава проблеми, но ето че от липсата на знания за мотора, вчера ме измъчи тотално.
Проблема е в това че си взех едни ботушки на Probaiker, но те са с доста големи бомбета, пък и аз съм 45-ти номер. Сега нямам място да си движа крака отгоре и отдолу на лоста за скоростите и е много неудобно. Хем си ми харесват ботушките, хем не намирам как да се регулира лостчето или степенката. Имате ли идея как става, или дали ви се намира случайно и някое ръководство за модела, тъй като линковете в темата с ръководствата не работят.

Поздрави и безаварийни километри. И се надявам да се засечем скоро на някое каране.

Ето и една снимка на маторя:

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юни 2012, 17:12 
Полковник
Полковник
Аватар

Честито Колега! Добре си дошъл!
Не съм много запознат с този модел, но като прегледах това онова има една свързваща щанга от лоста за скоростите (тя е на резба от двата края) с която можеш да регулираш височината на лостчето.

Изображение

за Менюал търси в гугъл: gpz500s 1999 manual download или нещо от този род.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юни 2012, 17:26 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Здравейте колега, мерси за инфото. И аз сега се разрових, май по лесно е да търся за нинджа 500R информация. То било същото в общи линии.
Иначе менюъл търсих всякак. Намерих един на немски, но той не ми е от силните езици и ми е трудно разбера повечето неща. Вероятно ще поръчам един Хайнес и ще приключа въпроса.

Относно лостчето, е точно така, освен това има още едно болтче на самия с което се регулира, или поне да е на нинджата. Довечера ще видя как е положението при мен, но се обнадеждих.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юни 2012, 19:05 
Полковник
Полковник

Честито за мотора!
Много лачен изглежда!
Тази настройка на лоста на скоростите за която питаш се прави индивидуално за всеки "карач" и освен от там от където ти е показал Тео, може и още от шлиците на остта на която се нанизва лоста ( в твоя случай шлиците на частта която е на другия край на лосчето)
Като е добре мотора да е вдигнат на стойка ( такава която го държи прав - сервизна или тази двойната неговата си ) не пачи крак и тогава настройваш!
Ще се учудиш колко много трябва да промениш за да ти стане мотора удобен, после ( като го покараш малко) ще се учудиш колко много по-удобен е станал!
Отнася се за всичко - скоростен лост, лост на предна спирачка и лост на съединител!
Поздрави и безавариййни километри само..

п.п. сега видях последните ти редове от последния ти пост... точно това болтче "върши'' всичко!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]