Дата и час: 26 Апр 2018, 14:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Юни 2012, 18:01 
Редник
Редник
Аватар

Здравейте! От скоро съм моторяга, но с мерак от младини! Изкарах книжка наскоро, за да си нямам проблеми с господата полицаи и така.. Тъй като от малък съм фен на кавазаки реших, че точно такова искам. Като за първи мотор се спрях на едно GPZ 500 S от 89г. Човека е трети собственик...мн запазен мотор ( ест. с козметични забележки, които са даже малко за годините си), но ме притеснява нещо друго, за което искам и да попитам. Докато го изпробвах, забелязах че лампата на маслото на ниски обороти (на свободна скорост) свети, а като подам газ или като е в движение изгасва. Почетох из форумите и видях, че има горе долу три варианта за проблема - маслена помпа, датчик или от маслото. Човека ми каза, че така го е купил и си го е карал 7 години и е нямал проблем, но аз мисля че това не е нормално. Дайте съвет какво да правя... според вас сериозен проблем ли е? Струва ли си да го взема, ако е само това проблема? Спазарил съм го по принцип, но в петък ще финализираме, така че до тогава трябва да реша на 100% заслужава ли си... Ще съм ви мн благодарен да помогнете :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2012, 20:21 
Сержант
Сержант

Със сигурност ли маслото е достатъчно? Погледни прозорчето! Иначе ако мотора си работи нормално (а този двигател не е никак безшумен), го зимай. Аз карах следващият модел с диск отзад и съм много доволен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2012, 20:35 
Редник
Редник
Аватар

Ами погледнах го. Даже е сложил повече масло. Мен само това ме притеснява в тоя мотор. другото са козметика и консумативи. Ама тая лампа си ме човърка защо...защо светиш м..ма ти ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2012, 20:41 
Сержант
Сержант

ако разбереш, че датчика е за смяна, може да ми пишеш сещам се за 2 двигателя, от които може да го вземеш. Тоя двигател е адски здрав между другото, аз не знам да има такъв строшен и собственика да не се е постарал да го кара без масло.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2012, 20:58 
Редник
Редник
Аватар

А как да разбера, че е датчика. Според мен щеше да свети постоянно, но не съм убеден в това де...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2012, 21:15 
Сержант
Сержант

Абе нищо му няма на мотора. Ако помпата имаше имаше проблем, тя нямаше да качва и освен че мотора щеше да е счупен, в картера щеше да имаш масло и следователно лампата нямаше да свети. А тоя датчик, дори и да не работи коректно, не ти е кой-знае колко нужен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2012, 21:19 
Сержант
Сержант

Лампата нали свети като не е запален, което е нормално, предполагам, че като е на свободна на ниски обороти, все едно не е запален. Вече причината лампите за масло да светят, когато е не е запален двигателя и после да изгасват не ми е известен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2012, 08:03 
Редник
Редник
Аватар

Ами да се похваля официално.... Купих го, че даже го стегнах. Оказа се, че едната свещ не работеше и другото като смених маслото изцедих около 4.5л чорбичка масло (което даже не можа да ми изцапа ръцете), а трябва да е 3.4л. Оттам лампата на маслото спря да свети, промени се звука и..... вмомента толкова му се радвам, че няма накъде повече. :) :) :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2012, 08:28 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Браво колега, честито за моторетката. И аз съм с такъв мотор, дай да направим една среща някъде да ги огледаме и да покараме.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2012, 12:48 
Редник
Редник
Аватар

Ами нямаш проблеми. Аз съм от Люлин, но работя на 200м от Атлантика или както е сега Road 80 (заведението след Божурище ако се сещаш). Там кажи речи само мотористи ходят ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2012, 13:01 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Ами хайде тия дни ще ти пиша и да пием по една кола/бира на роуд 80

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]