Дата и час: 21 Юни 2018, 01:49

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Апр 2010, 15:15 
Редник
Редник

Здравейте,от скоро съм собственик на V-Strtom 1000.Мотора е нов на 1600км.Та въпросът ми е към колегите със същия двигател.Забелязах,че на неутрална оборотите се колебаят леко,приблизително 40-50об.Разговарях с човек от Сузуки,който кара такъв и при него било така,но нямах възможност сам да видя.Иначе мотора върви перфектно.Все пак имам известни притеснения и реших да се допитам до съфорумците.Знам,че SV-1000 има същия двигател та може и някой колега стакъв да сподели.Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2010, 04:12 
Капитан
Капитан
Аватар

Първо честито - много да те радва!

Иначе май при хилядарките ДЛ-ите са повечко от СВ-тата... #-o
Такова колебание от 40-50 об/мин не е голямо и едва ли може да се хване по оборотомера... И в мануала за празния ход на нормално загрят двигател казват 1200 +/-100 об/мин, така че това колебание може би се приема за нормално от Сузуки. Иначе първата идея, която ми идва на ум при този симптом - дори и за чисто нов екземпляр - е за синхронизация на дроселните клапи. Обсъждано е неведнъж по европейски и щатски форуми, че моторите не са перфектно регулирани фабрично и все има какво да пипне новия собственик. И там естествено се задават въпроси за отговорността на производителя и местния дилър при такива "проблемчета"... (много рядко механик ще се отнесе към мотор/кола със същото педантично-маниашко-внимателно отношение, както надъхан собственик към собствената си машина :mrgreen: )
Разбира се има и мнения на хора с много километри - без никакви оплаквания, които не са правили абсолютно нищо, прескачайки планираните обслужвания като синхронизация, смяна на свещи и проверки на хлабините на клапаните...

Моят е почти на 90 000км - и си държи обороти перфектно (но не беше съвсем така, когато го взех). При мен е вече над 40 000- обслужвам си го, когато му дойде времето, без да претупвам нещата... :wink:

П.п. В подфорум Сузуки бяхме понаписали в специална темичка тва-онова за големия Стром преди време...

Yamaha XTZ 750 Super Tenere - enthusiast & rider
Suzuki DL1000 V-Strom - rider & owner

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2010, 16:50 
Редник
Редник

Привет,сигурно на там отиват работите,но мисля да го покарам първо малко,а тогава синхронизация.Не ме дразни толкова,а и си върви добре.Ще видя разхода как е и тогава сигурно.Прави впечатление,че не ги карат много тези,и няма много писано за тях.Де що има писано по форумите съм изчел.Stromtrooper.com-сигурно ти е известен :D Та на 90000км в какви граници ти е разхода в града?Щом си го караш толкова време съм сигурен,че си доволен като цяло от мотора.Поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2010, 18:05 
Капитан
Капитан
Аватар

Ами май никога не ми се е случвало да изпразня цял резервоар само в града (най-малкото до работа и обратно са ми 50/50 градско/извън...), но около 7 някъде предполагам. Смесено е към 6,5 - естествено варира, но не издребнявам - давал е и доста повече, и по-малко - най-много се променя според стила на каране :wink: ... В студените месеци разхода осезаемо се качва - 7,5; 7,7 без даване на много газ, но тогава бързо изстива и почти всяко палене е на високи обороти (заради т.н. "автоматичен смукач"...)
От мотора съм меко казано доволен - модела си има и трески за дялане, както всеки друг, но и в това му е чара! :D
Както Змея роди крилатата фраза: "Много нахилен мотор!" - без значение как се качваш - винаги слизаш с усмивка до ушите!
Засега просто не виждам нужда да му търся алтернатива.
В Стромтрупър-а съм регистриран и едно време го четях повече от нашите форуми... естествено, като всеки форум не всичко трябва да се приема за чиста монета, но там празните приказки са много по-малко, отколкото сме свикнали... :roll:

Последна промяна Shider на 04 Апр 2010, 01:26, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2010, 21:26 
Редник
Редник

Благодаря,колега!Винаги е приятно да чуеш и от друг нещо хубаво за мотора ти! Харесва ми,че мога да поддържам висока скорост при направо ниски обороти,без да се нарушава комфорта на возене.По натам ще попитам да препоръчаш,ако е удобно,човек за синхронизация на дроселите.поздрави!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Апр 2010, 22:09 
Подполковник
Подполковник
Аватар

За разход най-малко съм докарвал на дълго със скорост до 130-140 - 4.8 на 100
в града мах -8.5 на 100
И аз предполагам че ти трябва синхрон на дроселовите клапи. Мин. година преди реглажа на един приятел му бягаха ниските обороти, разхода му беше с около литър над моя, и при постоянна скорост се усещаше придърпване.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2010, 01:48 
Капитан
Капитан
Аватар

Във Варна и аз се занимавам с профилактика и облужване, че и по-тежки ремонтчета от време на време... А ако питаш за София - с чиста съвест бих ти препоръчал Drago-Shadow или Stuman - все от форума. За работата и на двамата има отлични отзиви; и моите впечатления, долколкото ги познавам са за технически много грамотни и отговорни хора. Че Драго даже кара малкото СВ... :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Апр 2010, 09:21 
Редник
Редник

Благодаря колеги,намерих телефона на Stuman и на Драго.Понеделник или вторник съм във Варна,но с друг мотор за съжаление,иначе бих те потърсил.Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2015, 13:35 
Редник
Редник

Здравейте, колеги :) Аз също съм горд собственик на този модел. Много съм доволен от машинката, прекрасно върви, взел съм си куфарите всичките и съм си го обслужил. Имам само едно леко проблемче, с което се боря вече месец ... свирката. Не мога да намеря какъв е проблема, дали от кабелите или бушон или нещо друго. Предният собственик ми каза, че и при него е нямало ама не се е занимавал да я търси къде е. Ще се радвам да ми помогнете да си открия проблема. Благодаря предварително :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]