Дата и час: 22 Окт 2018, 19:20

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2012, 00:02 
Редник
Редник

Здравейте момчета и момичета,

Неслучайно не ви нарекох "колеги", защото тепърва ще влизам във вашите редици.

Както повечето новобранци тук, изчетох доста неща преди да задам първия си официален въпрос, който е - Може ли да ми споделите впечатления за Suzuki GSR 600 особено в светлината на сравнение с Honda Hornet?

В интерес на истината се бях (и все още съм) влюбил в Honda Hornet. Почти изчетох всичките 87 страници от официалната тема, но заедно с това прочетох каквото успях да намеря из този и други български форуми (а и не само). Допадна ми като първи мой мотор заради това, което прочетох за поведението (спокойно), заради достъпността (разпространен мотор, предлага се често) и заради това, че има кого да попитам и откъде да прочета за даден проблем или въпрос, вместо да се чудя с някоя екзотика, за която няма почти никаква информация.

Всичко беше перфектно, докато не видях това - http://www.motortime.cars.bg/m36617
От няколко часа не мога да спра да гледам снимките на този бонбон и само плямпам на жената колко много ми харесва на външен вид. Но понеже не съм само по външния вид, реших да се разровя и да проверя. Прочетох статията от блога за Градските бойци от Япония, прочетох и други ревюта, които успях на намеря, както и няколкото теми във форума, но не получих особено много информация, както и много търсеното от мен сравнение с Hornet-а.

Та затова искам да ви помоля за малко повече информация относно двата мотора в светлината на тяхното сравнение.

Малко информация, която може да помогне:
1. Начинаещ моторист съм, но съм карал известно време (карал съм 3-4 години едно Симсонче, което си го въртях както си поискам, карал съм една Ява, МЗ 140, Suziki Freewind и малко други мотори).
2. Висок съм 188 сантиметра и съм 95 килограма.
3. Имам бюджет от около 4000 лева за мотор и 2000 лева за екипировка (знам, че Suzuki-то е малко по-скъпо от това, но ченето ми продължава да пада като го видя, особено с тези два ауспуха под седалката).
4. Мисля да карам основно в града (до работа и обратно) и през някой и друг уикенд като аз пътувам на мотора, а жената с децата е в колата отзад (или отпред).
5. В колата съм малко див, но от мотора имам доста голямо страхопочитание, така че на прима виста нямам желание да карам с неприятни скорости за naked мотор (над 130). Пък и имам две деца, които не искам да оставя сирачета рано.

Благодаря ви!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2012, 13:59 
Сержант
Сержант
Аватар

Звучиш като сериозен човек, който знае какво иска. И двата мотора са в един клас. Карал съм само хорнета, на GSR само съм сядал, стойката и на двата е 1:1 изправена и удобна. По ТТ данни хорнета е една идея по лек и по мощен, но това пък може да се компенсира от инжекцията при сузукито незнам, ето ти данните които гледам:

Хорнет:
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/ ... t%2000.htm

Сузуки ГСР:
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/ ... g%2006.htm

Който и от двата да вземеш няма да сбъркаш :) Кефа е голям и си струва, пожелавам ти безавариен първи сезон ! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2012, 20:15 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Може да погледнеш ямаха fz 6 - доста прилича на сузукито визуално и от същите години е по евтино от него - гледах едно сравнение между хорнет, гср, фз6 и з750 на кавазаки - фазера беше най евтин и това обуславя най ниската му цена 2ра ръка. (сравнението беше на френски та не разбрах много освен сухи факти със звездички :) )

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2012, 20:50 
Подполковник
Подполковник
Аватар

като ходиш да гледаш .. по добре виж това http://motortime.cars.bg/m33739 .. неправилно "описано" като Хорнет от продавача .. седни на него .. направи едно кръгче .. после .. лесно съм откриваем .. особено за черпене :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2012, 21:50 
Капитан
Капитан
Аватар

Не съм карал нито прехваления хорнет , нито сузукито .... ма не разбирам защо всичко друго но не и то ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2012, 23:15 
Редник
Редник

http://www.bikez.com/bike/rating.php?idbike=22475
Нелош сайт за сравняване на мотори. Най-долу избери с кой мотор искаш да сравниш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2012, 20:42 
Редник
Редник

award, много ти благодаря за информацията. Аз доста ги гледах двата мотора и ги сравнявах. При Suzuki-то имам възможност да настройвам предното и задното окачване, имам малко повече мощ в ниските обороти (до 6 000), по-нов модел е. Hornet-а пък е малко по-мощен и лек, както си написал. А Suzuki-то пък има 4 бутала на предните спирачки, за което казват, че спомагало за по-добро спиране и по-добро съотношение скорост/спиране.

lord_chuldarkar и radomitблагодаря за предложението, но както е видно от заглавието и съдържанието на темата съм се насочил към други марки и модели мотори.

Това, което ми липсва е не техническото сравнение между двата мотора, а сравнението от гледна точка на каране, неща които не са посочени в характеристиките. Това са неща, които не са неща, а се изпитват, усещат и виждат когато притежаваш или караш някоя от двете машини.

Последна промяна mmetev на 01 Апр 2012, 15:22, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2012, 21:29 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Ето ти малко полезна информация:
http://na2gumi.blogspot.com/2010/03/aka ... hterz.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Мар 2012, 23:55 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

meto.gb написа:
Не съм карал нито прехваления хорнет , нито сузукито .... ма не разбирам защо всичко друго но не и то ...

ГСР 600 изглежда доста прилично, харесва ми, но не съм имал възможност да карам, предложих fz6 тъй като е по евтино а по мой надлбюдения са доста сходни със сузукито - тая зима точно това надбюдавах цените на гср 600 и фз6 :) Хорнета не е лош, но е прекалено масов поне според мен.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]