Дата и час: 17 Авг 2018, 04:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 15:34 
Редник
Редник
Аватар

Здравейте,колеги!!
Преди 20-ина дена бях участник в нелеп инцидент с моя мотор ,Suzuki Bandit 600 GSF от 96-та, в резултат на което мотора пострада малко.Понеже не съм експерт,все още, на тема DIY по моторите се нуждая от вашата помощ.За да съм сигурен какви части да си поръчам за ремонта ще кача снимки на проблемните зони.Бих се радвал дори и ако някой може да ме упъти към сайт/ове за поръчка на части за този модел .Аз се натъкнах на няколко обяви за части на бандити от моя клас , но искам да съм сигурен преди да предприема каквато и да е покупка.Много ще съм благодарен за какъвто и съвет да ми предоставите.Ако не получа отговор тук ще изтрия темата и ще я преместя в общи за да я видят повече хора .

Изображение

лявата страна

Изображение

отново лявата страна по-близък детайл

Изображение

това според мен е за смяна цялостно , но не знам от къде мога да си поръчам задница

Изображение

дали ще мога да мина тънко само с изправяне на кормилото или ще трябва да си купя ново...?

П.С. Благодаря предварително за вниманието :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 16:58 
Полковник
Полковник

Купувай смело, какво те притеснява?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 17:18 
Редник
Редник
Аватар

Ами не съм на 100% сигурен дали терминологията ми е правилна.Това цялото е картер и трябва целия картер да се смени според мен не само от страни капачката.И проблема ми е дали цял картер да си поръчам или само тази по-малката част.И задницата трябва да се нарича заден спойлер?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2012, 09:37 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Ако случайно пазиш парчето от картера би трябвало да може да се завари. "Задният спойлер", най-често го наричат опашка. Кормилото ме съмнява да може да се изправи, а и е удобен повод да си го смениш с ендуристко.

Първо, задължително пробвай да питаш за части в Миркат. После ибей ще ти е най-добрия приятел, особено за опашката. Спойлеряците винаги са проблемни. Кормило можеш да си купиш от почти навсякъде. Започни www.wemoto.com

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2012, 10:44 
Полковник
Полковник

Кормилото не трябва да го оставяш това ..дори и идеално да се изправи - пак ще му личи! [-X
На задния спойлер доколкото виждам липсва само едно малко капаче отгоре... друго има ли?
А за картера... ако е отчупен самия той, няма да минеш със закупуване на една парчв, просто не могад аси го представя! Има хора които ги заварявяват! Тук имаме двама майстори, не мога повярвам какви чудеса вършат! Преди да ги видя как работеха никога не бих се съгласил да ремонтирам картер, но сега спокойно мога да имам доверие на заварка! Е, зависи кой го прави, все пак! Но трябва да се разсглоби двигателя, което си е доста!
Впрочем,не е ясно това картера ли е спукан или някоя друга по-малка част!
Поздрави!
Не се плаши мотора е супер много пострадал!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2012, 13:51 
Редник
Редник
Аватар

Ами проблема е че при падането парчето се изгуби както на опашката така и на картера защото беше вечер и нищо не можех да намеря.Надявам се няма много пари да ми излезнат тези части за смяна и много благодаря за помоща! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2012, 14:23 
Полковник
Полковник

Картера не го мисли, даваай го на майстора и той да го мисли, а за задното парченче има бандити които се продават на части тук и в другите форуми... не мисля, че ще е много пари една пластимаска.... и аз имам мотори на части и ако намеря накаква такава ще ти я подаря! Няма да е оригиналната естесвено!
А иначе не очаквай цялостния ремонт да е съвсем без пари! Все пак си е ремонт! Не знаем какъв е точно случая, но ако те е ударил някой и е неговата вина, застраховката му поема всичко! Ако сам си паднал - плащаш като поп!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2012, 21:32 
Редник
Редник
Аватар

Ами паднах защото ми отнеха предимството на знак СТОП , но вече 20 дена чакам някакви пари да ми се преведат от застрахователите и нищо няма... :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2012, 10:44 
Полковник
Полковник

Миниума е някоъде толкова, доколкото знам!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Сеп 2012, 11:54 
Редник
Редник
Аватар

Интересува ме ще има ли разлика ако мотора ми е 96-та година , а си взема картер за модел от 2001-ва година?Същото важи и за кормилото.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2012, 23:45 
Майор
Майор
Аватар

Нали знаеш,че ако трябва да сменяваш картера,това означава тотално разглобяване на целия двигател.Помисли добре дали няма да е по удачно да го закараш на някой ДОБЪР заварчик ,който да изгради липсващото парче на аргон и да смениш само капака.Естествено 1во трябва да купиш капака и да го дадеш на майстора ,за да може да напасне картера по него.Успех!

THRASH METAL FOREVER!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]