Дата и час: 25 Юни 2018, 22:07

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Май 2008, 17:01 
Полковник
Полковник
Аватар

Напоследък и аз започнах да се оглеждам за един DL 1000.
Ти вече имаш опит с него така че сподели моля те как е като турист, стойката удобна ли е за дълги пътувания?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Май 2008, 17:13 
Подполковник
Подполковник
Аватар

За мойте скромни 1500 км. съм много доволен.
Удобен е и за двамата возещи се на него :D
Даде ми разход 5л на 100км при скорост 80-140
Два пъти го тествах с 220 км/h , но след 170 ми е малко нестабилен.
Доста мощен за мен мотор, с разкошен звук.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Май 2008, 23:24 
Капитан
Капитан
Аватар

И аз с впечатления, затвърдени от малко над 7000км навъртяни вече, мога да споделя, че дневни пробези от над 450-500км не се усещат (или пък моя праг на умора е по-висок, та питам за още). С вибрациите, описани преди се свиква (даже сега като сменям мотора за малко, имам чуството, че нещо ми липсва и не е наред), но бавното каране (в трафик, с бавна група, лек оф-роуд...) и особено на мокро е тежка работа. Двигателя е нервен и скоклив от ниски обороти (вече имам доста нежелани подхлъзвания и реализирах едно падане на мокро с малка скорост и малки щети - добре че ми пристигнаха новите гуми...).
Та като съм започнал - да продължа с минусите за туристическо каране: веригата - ще кажете голяма работа - да, ама като ни вали по два пъти на ден - аз си я смазвам щом изсъхне, обаче питате ли ги тези с карданите колко цигари изпушиха докато ме чакат (щото и време не остава да си сложа ойлер, де!); разходът се покачва драстично при голямо раздаване на газ (отива около 10/100 при динамично каране с над 160-180 - веднъж вече останах без бензин "само" на 5км от Силистра - добре че не се кара постоянно така); липсата на системи като ABS и CBS - вярно - досега сме карали без тях, ама на мен ми е доста по-дискомфортно при критични ситуации, отколкото ако съм върху БМВ или Хонда със...
Така като гледам - важат за почти всички, с някои доста скъпи изключения... (тук може да се обадят: ами ето - евтин модел! да, обаче това за едни е минус , за други плюс - зависи от гледната точка...)

Плюсове са си: удобна, изправена стойка; високо и широко кормило; голяма и удобна седалка (за височина - на едни им идва висока, за други е нормална, аз съм 175см и пак си ми е екстра); моят е с висока слюда и защитава почти като ПанЕвропа от вятъра, само колената трябва да се пазят; спирачките не ми харесваха в началото, но са си много яки; разхода - и на мен ми е чудно, но при нормално туристическо каране - около 4,5 - 5/100км (поддържане на скорост м/у 120-140км/ч, без резки отваряния на газта, с много голяма чанта върху резервоара, огромен сак на багажника и още малко багаж на задната седалка), градско - м/у 5 и 7/100 (явно зависи къде, кога, в какво настоение съм); макс. скорост - днес ми дойде на акъла да пробвам колко може на пета - 210 при около 8500об/мин, на шеста - пак толкова при малко над 7000 - при това още не съм сменил въздушния филтър и свещите (и спидометъра дава винаги +10% отклонение, засечено с ГПС, което хич не е малко, т.е реални около 190км/ч); масло не се наложи да доливам за целия интервал до смяна, въпреки че имам доволно много километри с доста висока скорост - нивото мръдна само с 3-4 мм без да достига и средата (сега съм на 54хил км); звукът наистина е много готин и двигателя е приятно мощен - изтегля перфектно и оставям замислени не малко пистаркаджии от време на време - все пак е от спортна машина, не е чопърджийски; пък и на вид (фарове, спойлери, голия двигател, таблото дори...) доста повече ме кефи, като го паркирам до Варадерото (новото ест).

Yamaha XTZ 750 Super Tenere - enthusiast & rider
Suzuki DL1000 V-Strom - rider & owner

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юли 2008, 17:59 
Капитан
Капитан
Аватар

Такааа, смених пустата кошница на съединителя вчера.
Какво стана ли? Ами до сега съм си мислел че ми е кеф да си карам мотора...
Е сега вече стана възможно да се кара спокойно и на малки обороти и скорости. Не, че мотора омекна - пак си е нервозен - ама без чукания, тракания и придърпвания до 3000об/мин, че по-нагоре.
Сложих и нови гуми преди няколко седмици - Anakee на Мишелин. Вече е друга работа при ускорения и в завои - сам ляга, чак ми е трудно да го изправя после след завоя... Единствено съжалявам, че когато видях новия модел - 2СТ, моите вече бяха поръчани. Нищо, другия път живот и здраве... (като стана въпрос - кураж и бързо възстановяване на shrota и спътничката му, стискам палци всичко да е ОК)
Сега останаха клапаните за регулиране, ама като спра да карам постоянно, че това не е работа за два часа в България.
Цени: за гумите и кошницата на съединителя - 650лв/общо (поръчка от щатите и доставка от приятел); свещи - иридиум - 40лв/комплекта (също от там, благодарение на tateto от форума); KN-филтър - ок. 150лв (оттук, ама още го чакам).

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Юли 2008, 00:09 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

бре голямо хвалене голямо чудо . и мен ме кефи много .само трябва да видим дали ще може да избяга по завоите от тенерето . щото вфр-ите не могат

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2009, 19:47 
Desertrider написа:
Znam 4e temata ne e takava no moga da dam vsi4ko za V-Strom 650

Аз ще се радвам да разбера повече и за DL 650

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2009, 18:22 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Малко помощ.
Незнам как да занулявам километражите, и как се сверява часовника.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2009, 00:01 
Капитан
Капитан
Аватар

Нали си пак с таблото отпреди фейслифта?

За да занулиш километражите - задържаш десния бутон (SET) - занулява само този, който е на дисплея в момента. (Без тоталния километраж - ODO - естествено!)

За сверяване на часовника задържаш двата бутона едновременно за две секунди, докато часът започне да мига. Със SET настройваш мигащото, а с MODE преминаваш м/у час и минути.

Всичко това се прави на контакт, без значение дали е запален двигателя или не - само не експериментирай в движение... :mrgreen:

Има опция да занулиш началното положение на стрелките (в случай, че не се върнат там при първоначалния тест при контакт) със задържане на SET преди подаване на контакт и двукратно бързо натискане след 5 до 10 секунди след подаване на контакт.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2009, 14:12 
Полковник
Полковник
Аватар

Някой кара ли 650?
Интересувам се най-вече от разхода при различните скорости!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2009, 20:57 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Аз имам SV с този двигател и разхода при напъване извънградско клони към 6,5л./100км.
Строма е по-тежък с около 20-25кг. и предполагам разликата няма да е осезаема - някъде около 7,0л./100км. Пак повтарям, този разход е при скорост 160км/ч. и на моменти повече, като имаш предвид, че максимума е 200км/ч.
При спокойно каране около 100-110км/ч. разхода е малко над 5,0л./100км. - примерно 5,3л. ;)
За съжаление в града не съм го засичал, защото не съм го карал достатъчно градско и нямам наблюдение.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2009, 21:45 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Разход с 2-ма и малко багаж
Скорост 80-120 - 4.8 л
скорост 130-200 - 6.5 - 7.

Градско леко каране 5.5 литра на 100
с настъпване 6.5 - 7

мах. скорост която съм вдигал 225, имаше още възможност но мотора не е устойчив при такава скорост.

Най-добре се движи с 130 и около 4500-5000 об.мин

Вики по-добре вземи 1000-ката. За вас с жена ти, и багаж, ще е по-удачен вариант

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2009, 22:25 
Капитан
Капитан
Аватар

Чакай, де!
Моята хилядарка при галене и скорости в диапазона 100-120км/ч сваля, вярно с малко, но под 5/100. И това - сам, но с много багаж. (Само да имаш нерви за такова каране, иначе при здраво развъртане на масура отива към 10/100...)

За ДЛ 650 от прочетеното по чуждите форуми съм останал с впечатление за доста по-оптимистични стойности на разхода, дори и без пазене.

П.п. Ето какви разходи споделят за 650ката: http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,5289.0.html (общо взето - рядко над 4/100)

П.п.2 В общи линии заставам зад думите (цифрите) на Шрота, с някои уточнения: при мен обикновено карането е сам с много багаж; максималната скорост от малко над 220км/ч по километраж е всъщност леееко под 200км/ч реални; хилядарката е електронно ограничена по максимална скорост, освен ако няма "джаджа", която да лъже, че мотора не е на 5та или 6та предавка; или не са премахнати допълнителните клапи за въздух над дроселните...

П.п.3 Без да се меся в нечий избор, но наистина за двама 650 не, че ще е беззъбо - но 1000 е много по-добрия избор!

Последна промяна Shider на 23 Юни 2009, 00:45, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2009, 22:31 
Редник
Редник
Аватар

подкрепям шрота за 1000 ,а и да слезеш от 1000+ на 650 ??? ще ти малее.от една седмица и аз съм собственик на в стром 1000 и мога да кажа че се кара много леко :abravo:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2009, 23:36 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Искате да кажете, че на моя мотор му има нещо, за да харчи толкова ли? :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2009, 00:19 
Капитан
Капитан
Аватар

Kuku написа:
Искате да кажете, че на моя мотор му има нещо, за да харчи толкова ли? :?

Сравнително съвсем нормален разход даваш. Това, че ние се кефим, че нашите са икономични е друга работа... :lol:
Не е необичайно големият двигател да дава близък, или по-нисък разход от по-слабия.
И аз се учудвам на икономичността на малкия ДЛ - любопитно ми е да сподели и някой с преки наблюдения.
Не зная на Шрота мотора как е, но моя е обслужен сравнително скоро - синхрон на дроселните клапи, настройване на tps-а, регулиране на клапаните, k&n филтър, и т.н дребни нещица, които едва ли видят до драстично отпушване на мотора, или сваляне на разхода, но е препоръчително да се поглеждат от време на време... :idea:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2009, 09:24 
Полковник
Полковник
Аватар

Вероятно ще си взема 1000-ка, проблемът е че много исках да има АБС, може ли да се монтира допълнително такъв на 1000-ката?
Има 2 обяви в Дупница за английски мотоциклети, някой виждал ли ги е на живо?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2009, 09:30 
Полковник
Полковник
Аватар

Shider написа:
Чакай, де!
Моята хилядарка при галене и скорости в диапазона 100-120км/ч сваля, вярно с малко, но под 5/100. И това - сам, но с много багаж. (Само да имаш нерви за такова каране, иначе при здраво развъртане на масура отива към 10/100...)

За ДЛ 650 от прочетеното по чуждите форуми съм останал с впечатление за доста по-оптимистични стойности на разхода, дори и без пазене.

П.п. Ето какви разходи споделят за 650ката: http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,5289.0.html (общо взето - рядко над 4/100)

П.п.2 В общи линии заставам зад думите (цифрите) на Шрота, с някои уточнения: при мен обикновено карането е сам с много багаж; максималната скорост от малко над 220км/ч по километраж е всъщност леееко под 200км/ч реални; хилядарката е електронно ограничена по максимална скорост, освен ако няма "джаджа", която да лъже, че мотора не е на 5та или 6та предавка; или не са премахнати допълнителните клапи за въздух над дроселните...

П.п.3 Без да се меся в нечий избор, но наистина за двама 650 не, че ще е беззъбо - но 1000 е много по-добрия избор!

Точно ей тия разходи ме блазнят много, готов съм да направя компромиси с максимална скорост и тн. за сметка на разхода!
Проблемът е че не мога да намеря нито един стром 650 с АБС в БГ и да го тествам с жената за едно кръгче! За големия съм наясно че ще имам излишък от мощност по всяко време!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2009, 10:47 
Подполковник
Подполковник
Аватар

vikik написа:
Вероятно ще си взема 1000-ка, проблемът е че много исках да има АБС, може ли да се монтира допълнително такъв на 1000-ката?
Има 2 обяви в Дупница за английски мотоциклети, някой виждал ли ги е на живо?

:D Да, гледахме ги и двата, а Асен продължава да си гледа синия всеки ден в гаража. :D Другия, зеления също работи добре, малко е позанемарен и километража му показва 62 000 мили т.е кажи речи 100 000 км.

Последна промяна shrota на 23 Юни 2009, 17:44, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2009, 12:23 
Полковник
Полковник
Аватар

Оптимистичните разходи в други държави са постигнати с друг бензин и пътни условия :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2009, 14:46 
Полковник
Полковник

Може би защото отдавна свикнах с големия въртящ момент, но В-Стром 650 ми се види твърде мек за вкуса ми. С втори човек пък - съвсем.

Моят В-Стром до сега не е давал разход над 6,5/100.

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]