Дата и час: 21 Сеп 2018, 01:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2013, 10:51 
Майор
Майор
Аватар

Здравейте,
мисля събота 10.08.2013 г. да направим еднодневна разходка в посока Сърбия. Маршрута е следния:

https://maps.google.bg/maps?saddr=%D0%9D%D0%B5%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD+%D0%BF%D1%8A%D1%82&daddr=%D0%BF%D1%8A%D1%82+121+to:%D0%BF%D1%8A%D1%82+141+to:%D0%9D%D0%B5%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD+%D0%BF%D1%8A%D1%82&hl=bg&ie=UTF8&ll=43.329174,23.461304&spn=1.941976,4.812012&sll=43.843442,22.656727&sspn=0.120342,0.300751&geocode=FQ4OjAIdQcpiAQ%3BFYiLlQIdOHZWAQ%3BFW_7nAId7QZZAQ%3BFdoNjAIdv8piAQ&t=h&mra=ps&z=9

Попътно мисля да се отбием на водопада Бигар точка B на картата:

Изображение

Хапване някъде по сръбско плескавици :).

Тръгване в 9:00 ч. от бензиностанция Шел на бул. Европа точно преди караулката на околовръстното, на маршрута е отбелязана с точка А и точка D. Разстояние около 414 км. Вземете си задгранични паспорти въпреки, че уж не трябвали и зелена карта. Не знам на Зайчар на ГКПП-то какво ще е положението.

forry ако даде някакви напътствия като Сръбски разбирач ще е много добре примерно хапване къде или да импровизираме :).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2013, 11:28 
Полковник
Полковник

Хубаво сте го замислили :wink: Аз на 10-ти и 11-ти ще съм на фестивала в Гуча иначе можеше да ви подосаждам малко...
На Връшка чука обикновено почти няма трафик и се минава много бързо. Паспорт и зелена карта официално не са необходими! Сега ако някой реши да се заяжда винаги може да намери за какво, но реално при последните ми влизания в Сърбия (включително и през Връшка чука), никой не ни е търсил подобни документи!
За места за хапване, за съжаление, не мога да препоръчам нещо конкретно, но мисля, че ще се справите :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Авг 2013, 13:41 
Майор
Майор
Аватар

ОК мерси. За хапването май ще се справим хаха до сега сме се справяли. :) ще се оглеждаме около Княжевац в краен случай около Зайчар но си мисля, че преди това ще сме огладнели.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Авг 2013, 23:38 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Тонка, маршрута изглежда много симпатичен, но за съжаление няма да мога да се включа. Не можем да се уцелим цяло лято за едно кръгче :).
Весело изкарване,

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Авг 2013, 08:50 
Майор
Майор
Аватар

Много ти е натоварена програмата за това хаха ;) нищо на есен с песен таман ще е по хладно, че по тея жеги не е за каране. Аз и без това мисля това да е последното каране по жегите и после по на хладно вече :). На времето чаках лятото да стане топло да карам сега чакам пролет и есен, че ми е по комфортно :).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Авг 2013, 21:55 
Майор
Майор
Аватар

Добра разходка се получи. В крайна сметка участници: Аз + жена, boiko73, Sampos, HristoLichev, Stomp, Иво + жена, общо 8 човека и 6 мотора. Голямо мотане се мотахме за тези 420 км тръгнахме 9:00 ч. в София бяхме около 19:30 ч. ама спирахме 100 пъти за по много ма така по лежерно таман не се усети много пътя :). На Калотина ужас и безумие гастербайтерите бяха завардили КПП то и огромна опашка ама като по нахални се прередихме, турчулята свиркаха нещо ама кой му пука :). То ако трябваше да ги чакаме сега щях да пиша от границата на Калотина :). На Връшка чука бяхме ние и един туарег само и стана бързо. Тъпя чейндж от наша страна отказа да ми обърне останалите динари в лева или каквато и да е друга валута щото разбираш ли са я турили тая будка за красота там много ме ядосаха, трябвало да ги обърна в евро на чеинджа от към Сръбско и после тая да ми обърне еврото в лева. За какво по дяволите ми е чейндж на сръбската граница който обменя само лева в евро смахната работа. Петрохан е готов на 80 % и вече е голям кеф да се минава от там, преасфалтиран е почти целия, предполагам до месец ще е целия и ще е с маркировка като гледам колко скоростно работят. Иначе благодарности на всички получи се хубава разходка. До скоро виждане и писане.

Всички снимки: http://www.tonyco.net/Pictures/Bigar_Zajchar_10_08_2013/

Водопад Бигар голяма красота, наподобява крушунските само, че няма входна такса:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Излетище Бигар Поток :)

Изображение

Зайчар центъра:

Изображение

Sampos гърби куфара нещо на гуцито :).