Дата и час: 17 Ное 2018, 20:40

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 165 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Yamaha BG (Motodinamics)
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2010, 19:03 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Не се подлъгвай от бързата доставката на маслото. Пробвай да си поръчаш някой "бурма" и стой та гледай. А освен това има и по-добри масла на същата цена - Моторекс е 14 лв. - има го в пловдивския Мотобум. Трябва да се пазарува от всяко место, разблично от Мотодинамикс. След като толкова години не се научиха как се прави търговия. Чудя се какво би показала една данъчна проверка. И май е време да подсетим някои данъчни органи да го направят. Подобно образувание не трябва да разчита на подкрепа и толерантност от наша страна. Да си продават византийските номера другаде.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Мар 2010, 22:08 
Капитан
Капитан
Аватар

ами аз от към отношение и срокове за отговор и доставки нямам забележки - поръчвал съм разни "бурми", които не са били на склад и са идвали в рамките, на обещаното от тях.
цените им са доста надути, но това май е общо за всички официални.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2010, 02:28 
Полковник
Полковник
Аватар

Аз пък цените ги сравнявам така:
преди да почна да купувам неща от Ямаха България пазарувах от някои от многото дилъри в щатите и си сборувам цената на артикула + цената на доставката до мен

много от нещата закупени от ямаха Бг. съм ги купувал на цена колкото е в САЩ ( без доставката ) и както преди бях споменал нямам забележки до този момент
може и да е защото доста време не си позволявах да ги ползвам за свойте нужди но фактите са си факти .
Който не му харесва има нет кредитни дебитни карти банкови преводи и т.н. шокарии на сегашното ни ежедневие
голяма част от последните негативни постове ми звучат доста преексопнирани .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2010, 09:01 
Полковник
Полковник

Чак преекспонирани... Подведен от благите приказки напоследък за Мотодинамикс, скоро пак се пробвах да поръчвам разни нещица. Да, този път ми вдигнаха телефона от втория опит! Да, този път ме изслушаха, записаха си телефона ми и ми звънннаха, за да ми кажат цените на нещата, които ме вълнуват! Да, цените бяха (с изключение на един артикул) точно три пъти по-високи от цените в произволен европейски онлайн-магазин (в щатските изобщо не съм проверявал). Е, чудесно, значи има някакъв напредък при тях, но при три пъти разлика в цените и при работно време като на бакалия в развития социализъм [-X
П.п. Позволявам си да пиша и се пеня по темата, защото за разлика от повечето от вас, поддържам едновременно мотори от различни марки и имам поглед над нещата едновременно в различните представителства и категорично в Мотодинамикс нещата са най-зле, кой каквото и да се пъне да ми говори...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2010, 16:03 
Полковник
Полковник
Аватар

За работното им време, не го знам ама като са ми потрябвали съм ги намирал.
И без да търся роля на техен защитник няма как от моите впечетления който не са малко, пък било и че потдържам само един мотор да се съглася с някои крайни изказвания по горе.
Както и да е всеки прави своя избор, за добро или лошо.

ПП. Напомням че започнах да пазарувам в при тях, едва след като Филип проведе беседа на тема цена и качество, преди доста време !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2010, 16:38 
Полковник
Полковник

Чакай да понапиша няколко "благи" думи за уж оправилите се Мотодинамикс...
Датата е 26.03.2010. Трябва ми документ с цените на разни части за Р1 2004-та година, за пред застрахователите. Звъня в Ямаха и питам как се процедира. Носите ни списъка и за три часа е готово. Струва 50 лв. ОК! Пращам жена ми, защото с това соц работно време и това ултра удобно място, няма как да се класирам и да отида лично. Списъкът е даден, телефон за връзка е оставен (моя). И понеже е петък следобед, молбата е ако е възможно в понеделник документът да е готов (събота естествено за тях е неработен ден), за да си го задвижваме нататък. В понеделник Гошо им отива на крака-документът не е готов. "Ние ще се обадим!". Ок. Чакам търпеливо. Минава вторник, сряда, четвъртък. В четвъртък следобед звъня, за да напомня за себе си и да ги осведомя, че не съм се споминал междувременно и да съм ги отървал от един досаден ангажимент срещу заплащане. Петък, събота, неделя и понеделник е Великден. Нормално е да не работят. На 06.04.2010 след като изчаках културно почти целият ден някой да се сети за мен, звъннах аз. "Ами господине, вие не сте поръчали да се изготви офертата и не сте потвърдили!?", чувам отсреща. Ама какво значи да не съм потвърдил след като веднъж им отиде човек на крака, после още веднъж, плюс моето досаждане по телефона? "...а и не сте си платили", ми се добавя! Че как да платя като виждам с какви темпове работите! Представям си ако бях платил предварително колко ли щях да чакам! Отсреща тържествено ми се обещава (даже с нотки на обида), че утре (демек днес 07.04.2010) най-късно до обяд офертата ще е готова. Днес, 07.04.2010 в 15.30 отново изпращам жената, че офисът им е по-близо до Цариградско... Да! Познахте! Офертата още не е готова!!! Само че вече на мен ми падна пердето и утре ще ги удостоя с личното си присъствие и този път ще има жертви :evil: Пък после който иска да ми разправя, че в Мотодинамикс вече нещата били други и всичко вървяло по мед и масло... Да, бе, да, както се казваше в една реклама :lol:
П.п. В тази връзка ако някой има координатите на босовете маляки на въпросната фирмичка, ще съм му безкрайно благодарен да ми ги прати на ЛС! Този път ще има буря и бурята ще е голяма!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2010, 17:42 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Не си човек на място ако не им направиш главите меки. И да ги накараш те да ти платят 50 лева. Тия нормални ли са, бе? За какво са тия 50 лв? Това го няма нийде по белия свят. Нали в момента, в който ми поискат пари за подобно нещо ще ги обезкостя. Чудя се защо въобще се занимавате с тъпите византийци и още по-тъпите им нашенски шерпи. Този магазин трябва да изчезне от територията на България.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2010, 17:47 
Полковник
Полковник

Fats написа:
За какво са тия 50 лв? Това го няма нийде по белия свят.

Това пък безумие въобще не го коментирам! Лошото е, че застрахователите искат цени на части от официалния представител, иначе знаеш ли кога ще им стъпя в прехваленото представителство...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Апр 2010, 23:22 
Полковник
Полковник
Аватар

Жалко, найстина жалко. При положение че не съм имал никакви проблеми за десетина - петнадесет пъти пазаруване и поръчване от там, прецених че има промяна но май си е просто късмет...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2010, 04:35 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Чакайте, бе хора! За какъв официален представител става дума. Тия измекяри нямат нищо общо с официално представителство на Ямаха. Никога не са били. Няма и да бъдат. Това го знаят и кокошките. Аман от самозванци.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2010, 09:32 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Чакайте сега и аз да ви се пофаля от Мотодинамикс.
Трябваше ми лула за едната свещ. Нямаха налични в склада ЕСТЕСТВЕНО и трябваше с поръчка. ОК. Ама викат - 65 лева. И що толкова? Щото пристигала комплект с кабелите. Не можело само лула! Ама на мен кабели не ми трябват ама викам айде давай, то не се знае. И докато чаках 2 месеца за лула през това време случайно си намерих в един друг магазин такава която ми пасваше идеално за 5-6 лева или нещо такова. Сложих си я ама не исках да се обаждам да отказвам поръчката от Япония ли беше...щото може пак да допра до тях и да не си правя лоша история. Отивам по някое време да си я взема, пращат ме на ВТОРИЯ етаж да платя 65 лева, слизам на ПЪРВИЯ етаж да си взема КАСОВАТА БЕЛЕЖКА и сега изненадата...получавам пликче само с лулата...без кабелите за които им беше оправданието за скъпата цена от 65 лева. Оттогава не съм стъпвала там, и само ако нещо много съм на зор може да се премисля. И те така... :mad:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2010, 10:30 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Както се казва в един стар виц - що не ги обрули с кабелите по главата?
Като се замисля малко, си обяснявам защо, когато преди време изпратих с мейл запитване за цената на известен брой части, сладките хора не реагираха с нищо на запитването ми. Аме те искали кинти, бе. Що не си казаха, та още тогава да ги навра на кучето в гъза. Колкото повече мисля по въпроса, толкова повече се ядосвам. Къде са трагнали тия нещастници. Я, у лево и повече да не се занимаваме стях. Вече ме е гнус само като се произнесе името на тоя скапан магазин.
А пък ако някой умре да пазарува на безумни и измислени цени от тях, нека бъде така добър да не ни занимава със себе си.
Прощавай, Кольо, не е персонално. Толкоз.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Апр 2010, 15:55 
Полковник
Полковник

Първата част от моята сага приключи! Днес жената е успяла да вземе заветния документ =D> Аз умишлено не отидох, защото лесно ми пада пердето и гарантирано щеше да стане меле, а в момента гледам да избягвам ядове с полицията... За сметка на това стартирам втората част от сагата! Писане на мейли и звънене по телефона на де що успяхме да издирим координати на разни босове из Ямаха :ozyben:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2010, 14:54 
Полковник
Полковник
Аватар

За да не се разглеждат едностранчиво нещата , искам да кажа че проформата е готова, в интерес на истината е оформена добре , а за таксата от 50 лв е издадена и касова бележка. Благодаря му за търпението да се разправя с моите дела.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2010, 15:18 
Генерал-майор
Генерал-майор

Време е да се основе facebook група "MOTODINAMIX GO HOME" или "СВОБОДА ЗА YAMAHA В БЪЛГАРИЯ"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2010, 08:56 
Полковник
Полковник

go6o написа:
За да не се разглеждат едностранчиво нещата , искам да кажа че проформата е готова, в интерес на истината е оформена добре , а за таксата от 50 лв е издадена и касова бележка. Благодаря му за търпението да се разправя с моите дела.

В интерес на истината, за да сме съвсем обективни, бележка (даже май беше фактура) е издадена, защото неколкократно заявих, че без да бъде свършено нещо и без официален документ и стотинка няма да платя! Както и да е...
П.п. Преди седмица сме разпратили дузина гневни мейла до отговорни лица тук и там извън БГ. Засега отговор няма! Единственият извод, който мога да направя за себе си е, че явно цялата им фирма работи по този начин, или, че времето за тях е абстрактно понятие и съвсем по ориенталски няма особена стойност...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Апр 2010, 08:06 
Полковник
Полковник

forry написа:
П.п. Преди седмица сме разпратили дузина гневни мейла до отговорни лица тук и там извън БГ.

С две думи за резултата - нищо смислено...
Гърците ни отговориха хладно, учтиво и незаинтересовано, че ще се вземат мерки, което ми е ясно, че изобщо няма да стане, а от европейската централа на Ямаха ни отговориха, че въпросната фирмичка не е официален представител на Ямаха за България, а дилър (аз лично не знам каква е разликата, признавам си) и не могат да вземат отношение по нашия въпрос! Последно пратихме и един гневен мейл на японците. Нещо в смисъл, че тук някакви цалапатници петнят марката и прочие дрън-дрън... Пределно ми е ясно, че японците ги боли хурката, че някой си някъде си в малка и скапана България им серял върху името, ама нейсе... Не ни отговориха...
С това в общи линии аз за мен си приключвам сагата Мотодинамикс и за в бъдеще ще се старая максимално да не допирам до услугите им! :wink: С една дума майната им!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Апр 2010, 09:48 
Сержант
Сержант
Аватар

Само за контраст.
В Сузуки цените са прилични ( На нивото на Ebay) и нещата идват за 10 дни. Поръчваш, обаждат ти се и ги взимаш!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Апр 2010, 10:06 
Полковник
Полковник

Аз затова и толкова се пеня, защото знам как е в Сузуки, знам как е и в Хонда, знам как е и в Джилера... Поне база за сравнение имам, ако не друго...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Апр 2010, 10:47 
Полковник
Полковник
Аватар

Да имаш някоя хубава Ямаха за продан на безценица в този момент?
Хванал съм те афектиран и може да "намажа". :)

Извинявам се за това че "разводнявам" темата. Долу Мотодинамикс, уууууууууууууу! :wink:

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.
('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 165 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]