Дата и час: 16 Юли 2018, 19:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 165 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Yamaha BG (Motodinamics)
МнениеПубликувано на: 22 Ное 2011, 00:49 
Майор
Майор
Аватар

Здравей Гари,
НЕ си анонимен вече - това добре!
По начина ти на писане /изразяване/ предполагам, че едва ли си търговец, по-скоро си част от мениджмънта и дано да имаш достатъчно власт да промениш нещо.
Не знам на каква позиция си, и какво зависи от теб, но от тази тема е явно, че при Вас нещата не са били каквито нашенеца очаква. - Не намерих тема за БулТрако или Миркат примерно. Не ги споменавам случайно точно тези!
Имидж не се гради за няколко месеца, и не очаквай че с продаване под себестойност за някакъв период ще се забравят всичките негативи трупани с години.
Мото-обществеността обменя информация помежду си и "кусурите" не остават скрити.
Имаш късмет че не продаваш на бакшиши, тогава да видиш за каква организация става въпрос - един да се опари и повече НИКОЙ не стъпва при теб.
Нито един "вносител", "официален" и т.н. не се съобразява с желанията на клиентите или ситуацията в дадена страна, а със "препоръките" на бранда, които са задължителни и НЕспазването им е невъзможно.
Ако сте се променили, както твърдиш - промотирайте го и проявете търпение.

С тези националистически нотки за "нашата родна икономика" да не вземеш да приканиш всички да се метнем на по един Грейт Уол или булгар-рено? [-X

И едва ли е правилен подход да държиш сметка на клиентите си за това от къде купуват - анализирайте и сами ще разберете каква е причината другите да са по-малко НЕхаресвани от Вас.

Поздрави
Тони

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2011, 09:23 
Полковник
Полковник

Да, най-после някой неанонимен от името на Мотодинамикс, което е похвално... Доста съм писал по темата, както имам и доста лични впечатления, но ми се ще да допълня няколко нещица предвид напъните (не влагам лошо в това), нещата там да вървят в правилната посока!
Та така... Това за национализма... Мани тези глупости! В днешния глобален свят да говориш на някой да пазарува воден от националистическа нотка, при положение, че му е по-дървено и по-сложно, не мисля, че е сериозно! Още повече фирмата ви е гръцка, а като се има предвид колко тачени са византийците по тези земи... Нещото, което би накарало някой да купува от вас е цена, добри срокове, качество, образцово обслужване! Всичко друго е тинтири минтири! Ето и моят последен допир до вас-6 дни срок на доставка при 20-30 дена от произволен онлайн магазин из чужбинско, гаранция за оригиналност на продуктите за разлика от болшинството ментаци по разните му вемото, луис и прочие и немного по-скъпа цена, т.е. 30% над онлайн магазините, което при гореизброените плюсове наклони везните във ваша полза! Ама питай ме кога щях да поръчам от вас, ако трябваше да чакам два месеца (както ми се е случвало), ако в продължение на седмица никой не вдигаше телефона (и това ми се е случвало), никой не отговаря на мейлите ми (не знам що ама и това съм го патил) и ако в крайна сметка отидеш на място и те гледат смръщено все едно си дошъл да им вземеш десерта или да искаш някаква безплатна услуга! Лошото е, че негативите от нетолкова далечното минало и горчивият опит на мнозина от нас, ще накара много от колегите мотористи никога повече да не припарят до Мотодинамикс и да забравят, че такава фирма съществува (както и доста от нас са направили точно това)! Понеже може би съм един от малкото, който има немалко (и то различни марки) мотори, които поддържа едновременно и то без пазарлъци за цената, т.е. искам качествена услуга, качествено отношение и качествени части, без да ме вълнува каква точно им е цената (пределно ми е ясно, че евтиното излиза скъпо), имам преки дългогодишни впечатления от: Мотодинамикс (имам три ямахи), Бултрако, Миркат (допреди две години имах и сузуки в гаража), както и от представителството на Джилера (да ме убиете не се сещам фирмата), както и от бившето представителство на Джилера-Импас 56... Е? Ами да, такова дърво, каквото съм го ял в Мотодинамикс по отношение на абсолютно всичко, никъде другаде не съм го ял! Съответно за мен мотодинамикс не съществува, въпреки последното ми добро впечатление от вас (последната ми поръчка я направи приятел, защото самата мисъл да дойда при вас, ми образуваше киселини)! И нали се сещате как като човек си осере имиджа, после колко усилия трябват да си върне обратно клиентите, ако изобщо успее да го стори... И така за мен Мотодинамикс си стои в черният ми списък, колкото и да ме убеждава някой, че всичко вече е цветя и рози! И така както никога повече не бих си правил мотор в сервиза на Кики, в сервиза на Родри, в сервиза на Драго, никога повече не бих пазарувал части втора ръка от Панчо, така и никога повече не бих се пънал да съм ви клиент! Защото в Бултрако, Миркат и Джилера може и да ме скубят, но знаят как да го правят с финес, а вие не можете... Е това е истината :wink: А това за национализма го оставете на националистите и политиците!
Знам ще си кажете голяма работа- някакъв си ревльо с три вехти моторетки не бил доволен от нас? Боли ни фара... Така е... И аз работя с клиенти и понякога си казвам "абе я да го духа тоя, не съм допрял до неговите 5 лв, че да му търпя фасоните и капризите", ама като станат много тея дето не съм допрял до петте им лева май май ще се наложи да пускам кепенците и да си ходя вкъщи!
Айде сполай ви и дано наистина нещата при вас най-после да са тръгнали накъдето трябва :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2011, 12:22 
Редник
Редник

Здравейте,

Мисля че някои хора ме разбраха погрешно! Първо не съм го обърнал на национализъм! Най-малко аз мога да го направя! Просто искам да се крепи българския мотоциклетен пазар за да може да се развива, мотоциклетизма в България! Съжалявам ако някои хора ме разбраха по друг начин! Не се включих в "разговорите" ви за да ви убедя че в Мотодинамикс всичко е цветя и рози и ви посрещат с мед и масло!!! Далеч съм от тази идея!!! Аз днес съм тук утре другаде! Фирмата не е моя собственост, служител съм и аз! Форума го чета от много време, може би години! Честно казано от този форум е взета поуката за забавянето на частите. Не че преди не се знаеше. Просто от този форум успях да убедя хората, които са над мен, че проблема наистина е голям! Даже някъде из офиса има разпечатки от форума преведени на английски! Така преди близо две години се промени начина за поръчване на резервни части! Както вече споменах, почнахме да поръчваме през централния склад за Европа и доставката падна на 10 дни! Както вече някой са забелязали има части които идват за много кратко време, но има и части които закъсняват. За тези части имаме вече директна връзка с Yamaha Motor Europe и имаме точни отговори! Обичам да казвам нещата както са в действителност, за това реших да се включа във форума понеже някои хора се оплакваха все още за срокове на резервни части! В никакъв случай не искам да се заяждам с никого тук! Както някои хора забелязаха, не се опитвам да се крия зад монитора.

Относно това което написах за оплакването и подкрепата на нещо за да се постигне някакво ниво, не съм имал предвид да подкрепите частния бизнес на Мотодинамикс или на които и да е било друг официален или неофициален вносител!
Всеки има право да подкрепя или да пазарува от когото иска! Идеята ми е че наистина трябва да се подкрепя спорта, защото когато някой взима инициативата за нещо ново в Българския пазар, ще видят и другите, тогава ще предложат и те нещо ново. По този начин печелите вие - самите мотористи. Не съм тук като реклама на Мотодинамикс, ако исках реклама във форума щях да предложа да се плати място за банер. Не съм се регистрирал като "ямаха" не съм сложил лого на фирмата....Включих се тук за нормални, приятелски разговори, за да разбера проблемите на хората, (и евентуално да се опитам да подобря някои неща) но реалните, защото доставката на резервни части на са проблем вече! Разбирам когато казвате че понякога звъните и не се вдига телефона. За съжаление и ние сме потърпевши на това нещо, затова сме решили да сменим телефонния оператор за предоставяне на услугата "стационарна телефонния", понеже сегашния доставчик е с много лесни за кражба кабели. Така че и това е на път да се реши като проблем! Относно емайлите: вече аз лично получавам писмата от адреса който е посочен в сайта на фирмата и се старая да отговарям в най-кратки срокове.
Иначе "forry" за мен е важен всеки един клиент и най-вече фен на марката! Независимо дали оставя 5, 50 или 5000лв....

Още веднъж, съжалявам ако някой ме е разбрал погрешно и се надявам да са по-ясни намеренията ми.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 11:47 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Здравей, Гари
Виждам, че полагаш доста усилия да ни убедиш, че вече не биете негрите. Оценявам желанието ти представиш нещата в добра, нова светлина, но най-напред направи нещо съвсем елементарно. Моля, сканирай документа, който доказва, че сте официални представители на Ямаха за България, конвертирай го във формат jpg. и го постави тук в темата за да можем да се запознаем с него. Без това всичките ти приказки остават да висят в пространството. Не се учудвай на отрицателното ни отношение към вашата фирма, години наред полагахте усилия да изгоните даже и най-търпеливите си клиенти. Хайде, направи това, което ти казвам и чак след това може да приказваме.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 13:36 
Редник
Редник

Здрасти,

Искам пак да кажа, че не се опитвам да убедят никого в нищо. Просто искам да науча реалните проблеми, а не проблеми които вече са решени! Някои хора даже бяха така любезни да ми напишат дори лични съобщения с нещо което им е направило впечатление! Аз съответно съм отговорил как стоят нещата и защо е по този начин. Но не искам вече да се повтарям. Относно сканирането на документ. Не мисля че е необходимо да сканирам и да поставям официален документ на фирмата, в публично пространство и по-скоро на форум! Разбирам, и е право на всеки един да е недоволен от Мотодинамикс, но не разбирам от къде произлиза това съмнение че именно Мотодинамикс ЕООД, с разположение Цариградско шосе 137, София 1784, България, е официален вносител и дистрибутор на Ямаха продукти за България. С един ред цитирах писмото което са ни изпратили от централата и в момента е пред мен, но който желае или му е необходим за да продължи да пише, може да заповяда в магазина и ще му го покажа с най-голямо удоволствие.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 15:05 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

След като искаш да възвърнеш доверието в магазина и фирмата трябва да ни покажеш документа, за който говоря. Няма да се разкарвам до другия край на София за да чуя поредната доза усуквания. Или имате ОФИЦИАЛНО ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО или НЕ. Докато няма показан документ си оставате поредната смотана византийска фирма с големи претенции и мърляви, мързеливи и неможещи мениджъри. Досегашната практика подкрепя многократно думите ми. Позволявам си искрено да се съмнявам в притежанието на подобни пълномощия, тъй като на запитване до централата на Ямаха за Европа, направено от нас преди време, ни заявиха, че никога не са чували за подобна гръцка фирма, още повече пък да са й давали официално представителство. Тъй като съм обстойно запознат със строгите изисквания на фирмите производители за даване на представителство, сериозно се съмнявам, че можете да отговорите даже на част от тях - да речем бройка на продадени за година мотоциклети.
Без да искам да убивам ентусиазма ти трябва да си наясно, че даллеч не си първият служител, който искрено се надява да промени нещо в тази силно компрометирана структура. Някои мои добри приятели работиха там преди време и бързо-бързо напуснаха, дълбоко отвратени от нежеланието на собствениците да се съобразяват с най-елементарните правила за търговия в подобна сфера. Не искам да съм лош пророк, но съм уверен, че след няколко месеца друг, пореден ентусиаст ще ни убеждава какви кардинални промени се задават.
Сега ще ти задам малък въпрос, от който ще проличи какво е сегашното състояние. Преди време помолих учтиво за малка справка за цените, които предлагате за определен брой части, необходими ми след катастрофа. Ставаше дума за около десет дребни елемента и фактура про-форма, която да представя на застрахователите. След двуседмично усукване се оказа, че трябва да заплатя 50 (петдесет) лева, за да получа въпросния документ. Отговори ми, как стоят нещата с подобен казус в момента. Предварително благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 17:13 
Редник
Редник

Мисля, че не съм обиждал никого за да се отговаря по подобен начин "смотана византийска фирма с големи претенции и мърляви, мързеливи и неможещи мениджъри"... Защо не ми изпратиш емайл който имаш? Да не сте се объркали и е от музикалната Ямаха? Има един много лесен начин да разбереш дали Yamaha Motor Europe са чували за Мотодинамикс и то без да дойдеш тук. Просто влез в този линк: http://www.yamaha-racingparts.com/downloads/pdf/2012_YEC_leaflet.pdf . Ще те помоля да свалиш каталога натискайки върху картинката. След като се отвори файла, погледни на втората страница таблицата на 3ти, 9ти и 16ти ред, коя фирма пише!!! Според теб кой официален представител продава повече в България и кой по-малко, щом стана въпрос за продадени мотоциклети? Аз съм във фирмата от шест години и не си спомням някой "бързо-бързо" да е напуснал, но това че след няколко месеца може да има друг "ентусиаст" е напълно възможно.
Относно про-формата, има много хора които идват да вземат про-формата за да получат парите от застрахователите. Ето защо се реши про-форма да се заплаща като услуга, но тези петдесет лева ако някой иска може да си ги "вземе обратно" поръчайки частите от про-формата т.е. при евентуална поръчка (на всичките части от про-формата) можем да ви приспаднем парите.
Благодаря

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 17:26 
Редник
Редник

Всъщност, извинявай, но сега видях че изпратих директен линк с pdf файла. Така че може само да погледнеш втората страница и на съответните редове от таблицата които съм написал по горе.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 18:58 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Ха, значи работиш от шест години във фирмата! И какво се случи, та изведнъж реши, че ще промениш нещата. Прощавай, мъча се да запазя добрия тон, но ми е страшно трудно.
Никъде в посочения от теб линк не прочетох, че сте официални представители, упълномощени от Yamaha Motor Corporation. Europe. Имате представителство за продажбата на части за R-сериите и нищо друго. Навсякъде се говори само и единствено за Racing parts, а това е нещо съвсем различно. Както и да е, не желая да се занимавам повече с вашата фирма, която е лишена от всякакви перспективи за развитие при този стил на управление. Отдавна съм ви игнорирал като възможен източник за пазаруване, така правят и повечето ми приятели, които са собственици на Ямаха. Само историята с малоумната ви надежда да изкарате някой лев като изнудвате клиентите да заплащат проформа фактурите говори за липса на елементарно познаване на пазарните механизми и простите правила за привличане на клиенти.
Горещо съветвам всички собственици на мотори от марката да забравят за съществуването ви и да намерят начини за общение с цивилизовани търговци. Може да сте всичко друго, но не и това.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2011, 19:44 
Редник
Редник

Еми да си представим че до сега не съм бил в позицията за да мога да взема инициативата! Дори в този линк можеш да прочетеш:
"YEC Racing Parts are sold through the official Yamaha distributor network. For further information on specifications and availability please contact your local Yamaha dealer or national distributor shown below." и следва таблицата. Предполагам че щом сте писали нещо да някой и сте получили писмо че Мотодинамикс е "никой" можеш да разбереш какво пише в тези два реда! Никого не изнудваме за нищо! Всяка фирма която прави про-форма процедира по този начин, а за сведения тази практика я наложихме от друг вносител на мотоциклети, който даже взима повече пари. И пак се повтарям, казвайки, че всеки има право да пазарува от където си искат! Ако прочетеш по нагоре, това което съм писал, не съм се включил за реклама, изнудване или каквото друго там мислите.
Както ти искаше някакво доказателство за това какво представлява Мотодинамикс за да мога да продължа каквото и да е, така бих поискал и аз твоето писмо с което се твърди че Мотодинамикс не е официален вносител, за да може да твърдиш че сме такива каквито ни описваш!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2011, 02:41 
Полковник
Полковник
Аватар

...нямам Yamaha, не познавам добре и Мотодинамикс... обаче имам солиден опит в общуването си с МПС вносители и застрахователи... преди няколко години, вносителите и застрахователите бяха в един отбор и дружно шибаха нашего брата клиента, сега обаче нещата се пообърнаха и няма вносител, който да иска пари за проформа, както и няма застраховател, който да препоръчва сервиз в официален вносител на клиентите си... или иначе казано - позакъсняла реакция...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2011, 12:02 
Редник
Редник

Имам кола купена от официален вносител и по някакъв начин те задължава да си плащаш на определен застраховател, защото има договор между тях и процедурите са много улеснени и не ти правят проблем, но тук не става въпрос за сервиз и т.н. Когато мотора е при нас, в нашия сервиз няма подобни неща. Имали сме случаи, които моторът е тук, разглобяваме за вторични огледи, клиента си поръчва от нас части, тогава естествено че няма да вземе пари за про-форма...Тук става въпрос за хора, които идват с един списък от примерно 20 позиции и от този списък трябва да приготвим про-форма за да може клиента да докаже пред неговия застраховател че тези части са на Х сума. Естествено ако някой дойде с про-форма от 3-4 позиции няма да му взимаме пари! Но има случаи с по страница - две! Клиента идва взима си про-формата, доказва пред застрахователя колко струват новите части, взима част от парите с про-формата и след това ги купува на старо...Това е всеобща практика! Каква е ползата на фирмата?
Някои даже взимат процент от стойността на про-форма фактурата!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Мар 2012, 01:27 
Капитан
Капитан
Аватар

Незнам как са работили преди....
на 9.03.2012 си поръчах сегменти,основни,биелни лагери,гарнитури и тн за моя мотор и
на 16.03.2012 пристигнаха.. :D :D
Който не вярва да дойде да му покажа квитанция за капаро и ф-ата

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Апр 2012, 12:06 
Майор
Майор
Аватар

ОК. Аз понеже съм любопитен, макар и да ми е 10лв. повече в сравнение с wemoto ще направим един тест. Пък и ще си взема оригинална гарнитура.

На прикачената снимка е Вашата оферта от миналата седмица. Днес 09.04.2012 ще поръчам (след малко тръгвам към магазина).
Ще обявиме тук кога ще дойде :)

Edit: Поръчана и чакаме. Една свършена работа е колкото 1000 декларации, честни кръстове и клетви.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2012, 18:07 
Майор
Майор
Аватар

Току що се обадиха, че гарнитурата ми е в Мотодинамикс =D> =D> =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Юни 2012, 12:54 
Сержант
Сержант

И аз днес поръчах в Мотодинамикс уплътнителните гумички на 8-те болта на капака на двигателя (позиция 19 на горната снимка на Harry Slaughter).
Без много локуми и любезности, момчето (според фактурата Пламен Петков) ми направи поръчката, като на самия него май му стана малко тъпо от цената, но какво да се прави, нали искаме части хоригиналдъ :lol: Спомена ми срок от една седмица...в очакване сме :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2012, 15:24 
Сержант
Сержант

Ми, няма какво да си кривя душата. Обадиха ми се вчера хората, че гумичките са налични за взимане. =D>
Реално са ги доставили за 3 дни, защото 2 дни бяха почивни (вижте предния ми пост). :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2012, 16:35 
Майор
Майор
Аватар

Мога само да кажа: БРАВО! =D>
И на Гари и на всички, които са подобрили тази фирма, крайно време беше...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2013, 12:47 
Подполковник
Подполковник
Аватар

И така както сте се заплеснали с разни похвали и упреци :D дали е удобно за уважаемия г-н Йорданов /разбирай mikluho/ една офертица за V-Max с малко лизинг с малко срокове за доставка.
Работата е много назряла :D

dimiter.iordanov@gmail.com

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Яну 2013, 13:42 
Редник
Редник

Привет на всички и честита нова година! Много здрави километри с пожелания за повече навартяни километри през 2013!

Искам да ви помоля понеже не влизам много често във форума, който има въпроси или искане на оферти за части и мотори или да драска едно email-че или да ни пише във фейса! Съвсем случайно разбрах че има въпрос за оферта във форума. В случая разбрахме бързо, но един човек ми е писал лично съобщение (във форума) но чак днес го видях....за съжеление писмото е от миналата година!!!!
За това ви моля ако имата въпроси на email office@yamaha-motor.bg или Facebook: Yamaha Bulgaria!

Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 165 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]