Дата и час: 16 Ное 2018, 23:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Yamaha Virago 920 '81?
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2012, 10:51 
Редник
Редник

Банда, може ли повече инфо за този модел Вираго Yamaha Virago 920 '81, 54 к.с.? Бил американски. На снимките ми направи впечатление,че му няма таблото. Днес ще ходя да го гледам. Как е откъм поддръжка, резервни части, чести проблеми, в какво да внимавам? Евентуално и разхода му на гориво какъв е?
Отворен съм за всякакви мнения и коментари. Другия ми избор е Вираго 250 '91. Доста по-нов... Избирам първия си мотор и се чудя и от тая гл.т. кой от двата е по-подходящ.
Мерси предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Yamaha Virago 920 '81?
МнениеПубликувано на: 09 Апр 2012, 12:36 
Полковник
Полковник
Аватар

250-тката според мен е прекалено малка. Другото Вираго... най вероятно ще му трябва възстановителен ремонт (обикновено трицифрена сума ако се търси добър резултат), особено ако е бил залежал някъде. Иначе чести проблеми: "бендикса" на стартера, често се виждат и разни "творби" и по електрическата инсталация. И още нещо, 920 си е силничък, а и тежичък мотор, не съм убеден че ще се оправиш с него.
Щом си залетял към Вираго мисля че 535 е по добрия избор.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Апр 2012, 13:20 
Редник
Редник

Мерси за разясненията, колега. И аз гледам жадно към 535, но за съжаление бюджета ми с мъки достига 1500 лв като крайна цена тип качваш се и го караш регистриран и застрахован. Ако изчакам да събера около 2500, ще трябва и този сезон да търкалям 50 кубиковия скутер с жената на задната седалка и "А" категорията в джоба. А това не вярвам някой да успее да го издържи. #-o
Значи май остава варианта с 250-тката.... да карам един сезон, да налея малко пари в регистрации и ремонти и да го продам на загуба, като се понауча и добия смелост. И после с 1000 лв додаване да взема нещо по-читаво.
Дали за 250-тката по-лесно се намират части и са по-евтини за обслужване? Тази 81-ва година и американския произход на 920-ката ме притесняват. А и не виждам масово да се предлага този модел, както е с 250 и 535. Но пък ако го захвана и наливам пари в него, ще си е мой и няма да го сменям. Освен ако не се окаже, че непрекъснато трябва да поръчвам части от САЩ и да плащам по 100$ за транспорт...
А и още нещо. Еди тип, който кара Хонда ВФ 1100 кубика ми каза направо да се мятам на голям мотор и да е Хонда. Каза, че е имал Вираго 535 и достатъчно му сърбал попарата. Което не разбрах какво точно трябва да значи. Всеки си хвали стоката. Но все пак истината е някъде по средата и се опитвам да проуча къде е тя за моите финансови възмоности и темперамент.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Апр 2012, 13:54 
Полковник
Полковник
Аватар

250 трудничко се продава. 1500 е прекалено малко за "качваш се и караш". Практиката показва че при евтините мотори след покупката се наливат още от 50 до 100 % от цената за ремонт (не че при скъпите има гаранции).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Апр 2012, 14:45 
Редник
Редник

Не виждам какъв друг избор имам. Междувременно сега се сещам, че човека с 920-ката каза, че имал и резервен двигател за 150 евро. Питах го това значи ли, че на сегашния нещо му има, и естествено той отрече :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Апр 2012, 21:21 
Редник
Редник

Колеги, преди малко видях моторчето. На външен вид има доста недостатъци. Но.. като седнах и го запалих, се почувствах страхотно. Мислех, че ще ми е много терсене да завивам, но... перфектно си завива според мен. Пича дето го продава е майстор и си прави каквито си иска модификации с него. Скъсил е стойката на краката да са по-сгънати, има възможност да върне предишната дължина. Махнал е оригиналните тръби и е сложил такива, с които звучи като 1600 кубиков. Твърди, че разхода му е 4.5/100 ..!?! Това възможно ли е при 920 кубика и 50 коня? Освен това отвсякъде стърчат всякакви кабеляци, погледнато отпред направо все едно гледаш разглобен три-пи-о от Стар Уарс. От двигателчето сякаш се чува някакво виене, за което той твърди, че си е от оригиналния звук на двигателя. С оригиналните гърнета доста по-тихо звучал с виене. Вярно ли е?

Ето и малко снимки. Много ви моля за мнение, защото до утре трябва да дам отговор.
http://s1244.photobucket.com/albums/gg5 ... ago%20920/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2012, 15:21 
Редник
Редник

Ще го взимам, пък квото стане. Легна ми на сърцето, на г*з* и на ушите :) Съединителя си включва от 1-ва на 2-ра и обратно без никакви проблеми, няма прекъсване като подаваш газ, возията е доста мека, не усетих дърпане при завоите. Пича ще му оправи и бендикса с някакви нови зъбчатки. Демек пали, върви, спира и свети. Ко поече... по-натам ще му закача и едно компютърче за 40$ от иБей.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2012, 09:33 
Полковник
Полковник
Аватар

Честито, ако вече е твой.

Дано не изкочат стопиращи проблеми и да си те радва дълго.

Иво

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.
('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2012, 12:23 
Редник
Редник

Благодаря, но още не съм го взел. След празниците би трябвало да изповядаме сделката. Има нещо, което ме притеснява в този мотор и дано Изи Райдер ми помогне да взема правилното решение.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2012, 08:15 
Полковник
Полковник
Аватар

в тази матаретка има безброй неща, които могат да те притесняват - чисто технологично ;)

"нормалното виене" е от разпределителните валове, които са сложени в плъзгащи лагери (втулки от мек материал, ако е по-лесно за разбиране). ако са много износени могат да се сложат нормални лагери. интервенцията е относително проста като работа и е евтина...

ако стартера и центробежния "стертер-съединител" работят нормално, това ще е третото вираго набор '81-'83, което знам че съществува (след 750 на Мустака и възстановеното от Явор и Гальо 1000 на ЛошияМетъл).
ремонтите по така измислените от Ямаха стартер и джадите около него са най-различни и могат да струват различно.
обикновено прецаканите части по "стартер-съединителя" са около 200 лв.;
нов стартер струва около 300-400 лв., но по-скоро подлежи на ремонт за около 50-100 лв.

това, че е щатска версия не е проблем за частите - на XV750 са абсолютно еднакви (е, повечето де)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2012, 14:20 
Капитан
Капитан
Аватар

Очакваме скоро да се похвалиш :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2012, 18:01 
Майор
Майор
Аватар

Аз пък ще ти задам един въпрос - искаш мотор за да го караш или за да го ремонтираш?
И аз в началото имах доста малък бюджет, и аз се бях загледал в разни кошници дето не си знаят годините... Един от моторите дето гледах беше вираго 750, по-дърт от мен. Няма да забравя какво ми каза Сево... "остави го да си умре на спокойствие" :roll: . И те така... и аз исках страшно много да се метна на чопър, но избрах по-рационалния вариант, а именно - мотора във възможно най-доброто техническо състояние за бюджета ми. Така попаднах на един XJ600, който напълно изпълни мисията си - "научи" ме да карам ( макар това никога да не е краен процес ), разхожда ме из цяла България и близките държави и най-важното - винаги ме е слушал.
Естествено след 2 сезона го смених за това, което исках ( и естествено пак според бюджета, който се оказа, че никога не стига :lol: ).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Апр 2012, 23:31 
Редник
Редник

Питах и разпитвах, опитах се да трупам съвети. В крайна сметка се наложи да направя избора сам. Поех ангажимент към продавача и до края на седмицата ще го взимам.

Дори да го ремонтирам от време на време, все едно съм го взел на изплащане. Но ще карам мотора, който ми е влязъл под кожата. Нищо не разбирам от моторетки и не знам какво купувам и в какво съсояние. Карам на курсовете Honda CBR 125 R, гледах CB 400 N и CB400 super four, VF, VFR, но това Вираго най-ми лепна на стойката, на слуха и на китката.
Един комшия си купи Магна 1100 кубика за една торба пари, след 2 седмици каране се наложи да сменя съединител...
Абе стискайте палци и тва е...Великден е...

Ще разправям после :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2012, 13:56 
Полковник
Полковник
Аватар

minddwell написа:
...
Един комшия си купи Магна 1100 кубика за една торба пари, след 2 седмици каране се наложи да сменя съединител...
...

Не искам да те плаша, но това за смяна на съединителя си е консуматив и аз лично не го смятам за проблем, изискващ сериозен ремонт. Дано друго, което да те остави на пътя, да не изкача. [-o<

Иво

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.
('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2012, 11:55 
Полковник
Полковник
Аватар

Гледам май си се влюбил....
Няма лошо, аз мотор и жена, които не ме кефят просто ги неща.
Стават за използване, но използването с удоволствие е друго.
Обещал съм нещо и ще го направим, ако ли не тук има достатъчно кадърни хора, които да помагат.
Успех!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2012, 12:18 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

По-спокойно, тия мотори макар и да не си помнят вече годините са железни. Не се чуди, че е само 50 к.с. (моят е 1700 сс, а е малко над 70 к.с.). Важното е, че те кефи. Всичко друго се оправя. Още повече когато Явор е поел ангажимента.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2012, 13:37 
Полковник
Полковник

+ един за Явор!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Апр 2012, 22:34 
Майор
Майор
Аватар

И от мен + 1 за Явор.Моята Виагра той я вкара в пътя :) И мисля ,че мотора трябва да е 65 коня - не 50.

http://www.vocpics.com/XV-920.htm

От личен опит искам само да кажа ,че за да стане моя мотор,такъв ,че да се кара нормално съм набил около 3000+ лева по ремонти.
Не казвам ,че при теб ще е така,но и аз го взех "вървящ" и го покарах 500км и оттам си еба....

THRASH METAL FOREVER!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2012, 14:33 
Редник
Редник

Колега моторист и колега китарист bad_metal :) Наливаме пари кой колкото може и в квото може, това е живота. То е ясно, че най-сигурно и най-добре е да си взема една грозна циганка за жена, дето да ми е евтина, удобна и да ми върши работа - никой да не я заглежда, да ми готви, да чисти, да ми е благодарна, да гледа чаветата и да яде хляб и вода. Здрава и жилава... Ама нали .. не е в това работата. Трябва да има тръпка :) Каквото сабя покаже, ще се кефим, ще псуваме. Вие сте тук насреща да помагате на новобранците.

След 25 години музикален ентусиазъм и технологични мъки и експерименти, преди 2 месеца се сдобих с прекрасен лампов усилватор - Marshall JVM 205. Еми дет се вика всяко нещо с времето си :) Може пък след някоя година да отидем на ВМАКС 2009-та :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Апр 2012, 16:30 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Моторът няма да ти избяга. Мисли сега за един Маршал Плекси, да плачеш като свириш. Но тази глава не е лоша, свири по-добре от стоватовите. Само не ми казвай, че включваш някой гнусен Ебанец в тая прелест. Трябва да има забрана със закон в Маршал да се включват други китари освен Фендер и Гибсон...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]