Дата и час: 23 Окт 2018, 00:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Yamaha Virago 920 '81?
МнениеПубликувано на: 19 Апр 2012, 16:57 
Редник
Редник

Сън не ми остана... от 2 месеца не съм спал. Стана да пикам в 4 през нощта, нахлуят 2-3 мотора в главата, почнат да бръмчат и ... не мога да заспя... айде прави закуски на децата, мий чинии, гледай моторетки в нета ...и то станало време да идеш на работа. Както се казва... агнетата не спират да блеят.. дано утре след регистрацията в КАТ и напълването на гаража да замлъкнат :)

Иначе за китарата грях имам... Шектър Демон с активни Дънкан дизайнт адаптери :roll: По-натам и свястна гитарка ще закачим, пупу... Този Джей Ви Ем 205 е идеален за здрав и агресивен метъл, не знам Плекси-то дали става за такъв джънгър или е за рокнрол. Леле... офтопик :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Апр 2012, 11:00 
Редник
Редник

Такааа.... моторетката е в гаража ми :) По документи е Yamaha Virago XV 920K. Това е най-добрата новина. Но...Опитахме се да я прехвърлим в КАТ, но се оказа, че историята на документите е толкова затлачена, че е необходимо още време и пари, зада се изчисти. Т.е. има прекупуване с договор, но без промяна на регистрация в КАТ Варна, поради което се налага тази пререгистрация да се направи, преди да ми бъде прехвърлен на мен. Документите си пътешестват София-Варна-София, би трябвало до края на другата седмица всичко да се изчисти. Като подпишем, заверим и регистрираме в КАТ София, доплащам другата половина от парите и ... по една бира :)

Изпита за "А" ми е в Сряда, надявам се да го взема и в началото на Май да поливам. В момента хем аз нямам книжка, хем няма читави документи на самия мотор, та... затова го бръмча лекичко из уличките на Люлин. Ето още някои неща, които ми направиха впечатление. Като се движа на скорост и освободя газта, отзад на гърнето гърми, съпроводено с огнено пламъче. Това като че ли при предишния оглед не го правеше. Тръбите не са оригиналните, а са от шумните. Освен това има смукач, врътката на който е счупена. Нямало нужда от смукач, палела си перфектно и без него. Да не би поради този факт притока на гориво да е засилен и отзад на гърнето да гърми?
Резервоара не е оригинален, всъщност този като дизайн ми харесва доста повече. Седалката е супер запазена, но и тя не е оригинална. Mисля, че е от друг модел на Ямаха, но пък и с нея ми харесва повече.
Нямам търпения Изи Райдър да я погледне в Неделя и да си каже тежката дума.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Апр 2012, 13:01 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Честито! Сега първата ти задача е да си размърдаш гъзъ и да нащракаш десетина добре осветени снимки, от всички страни на мотора. Задължително на една да се види целият отстрани. За да можем и ние да се порадваме на придобивката. И да даваме акъл, разбира се.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Апр 2012, 20:41 
Редник
Редник

Днес не можах да нащракам снимки. Снимките по-горе в темата са от телефона ми при огледа. Ето и едно видео от тогава.

http://www.youtube.com/watch?v=B8UTI-5n ... AYosC1rfU=

И ме е яд, че днес не можах да го покарам, егати времето .... Но има време.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Апр 2012, 15:39 
Редник
Редник

Отдъхнах си. Чоки и Изи Райдър казаха, че машинате е много добра. Но има неща за правене:
1. Смяна на гуми. Тези се оказа, че са от 2000-та .....
2. Профилактика, почистване, смазване на жила, връзки, карбуратори.
3. Профилактика на предницата - семеринги, масло и т.н. Десния амортесьор сълзи отгоре.
4. Да се закачи скоростомер и километраж, даже всъщност оригиналното тахо табло.
5. Да се изнамери кранче за резервата на резервоара.
6. Счупен е палеца на жилото на смукача. С клещи става перфектно, но ... трябва а има и друг начин :)
7. Смяна на ръкохватките.
И може би ще си поискам оригиналните тръби. Много яко звучи с тези, ама досажда на кучетата, алармите и комшиите. И мен ме подгонва гузна съвест :)
Ето и малко снимки от днес:

http://s1244.photobucket.com/albums/gg5 ... irago%202/

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]