Дата и час: 16 Авг 2018, 20:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: BMW K100RS 16V
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2010, 22:34 
Майор
Майор
Аватар

Здравейте колеги,
От скоро съм се загледал в една такава машинка, но като че ли нещо не ми достига, зада реша дали да го купя /особено в този сезон/.
Та ще потърся мнение и тук...
Та машинката е на 75 000км, според собственика от 2 години е в българия - той го е внесъл
произведена е 08.1991г., първата регистрация е 04.1993г.
ТТ данни: 1000см3, 100Nm, 100 кончета - грубо казано
Външния вид не е никак лош, като изключим малко драскотини по левия спойлер
Изображение

Очаквам мненията Ви, че докато се чудя някой може да я грабне #-o :wink:

Последна промяна tony kirov на 23 Апр 2012, 09:24, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Ное 2010, 23:27 
Полковник
Полковник
Аватар

Гледах го много време в мобилето , понеже съм имал такъв, само че 8 клапана. За мен си остава един от еталоните в този клас , а за времето си няма аналог. А какво не му достига , за теб , няма кой да ти каже , ако сам не си наясно какво търсиш . Кое по конкретно те притеснява , за какво ти е , и т.н. Данните със сигурност са ти известни , в нета има много инфо - в общи линии уникално здрав мотор, тежък турист , икономичен и безпроблемен , ако е стопанисван прилично . Управлението , докато се свикне, е малко странно , трябва да го пробваш , за да усетиш. Размера на гумите също се разминава със съвременните стандарти . Километрите не бива да те притесняват , даже щеше да е притеснително ако са в стандартните граници -25-35 000 км, както повечето мотори в Бг .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010, 13:54 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Иво Марkов нямаше ли нещо подобно, което не беше много сговорчиво относно вървенето.
Даже тема има.
"BMW К100RT - да го бъде ли??? [обслужване]"

Последна промяна Returner на 02 Ное 2010, 14:46, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010, 14:00 
Полковник
Полковник
Аватар

Ние вече си приказвахме, но не съм успял явно да го "навия". ;)

Иво

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.
('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010, 14:57 
Майор
Майор
Аватар

Само на мен ли ми изглежда, че тоя мотор има някои липси?
Не виждам споилера отдолу. Мястото на което трябва да стои АБС-а ми изглежда адски празно. И амортисьора ми изглежда супер странно. Или е друг или нещо са объркали при монтажа?
Липсата на АБС не е проблем, но може да ти създаде илюзията, че купуваш нещо по-евтино, а това всъщност не е така.
Дали нямаш още снимки? И ако споделиш и цената няма да е зле. Не се притеснявай няма да го купя :) За мен има един недостатък - цилиндрите са му много и неправилно разположени :) :) :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010, 18:52 
Майор
Майор
Аватар

kopan написа:
Само на мен ли ми изглежда, че тоя мотор има някои липси?
Не виждам споилера отдолу. Мястото на което трябва да стои АБС-а ми изглежда адски празно. И амортисьора ми изглежда супер странно. Или е друг или нещо са объркали при монтажа?
Липсата на АБС не е проблем, но може да ти създаде илюзията, че купуваш нещо по-евтино, а това всъщност не е така.
Дали нямаш още снимки? И ако споделиш и цената няма да е зле. Не се притеснявай няма да го купя :) За мен има един недостатък - цилиндрите са му много и неправилно разположени :) :) :)

Абе и аз карам V2 в момента, но искам нещо по-голямо и по-"скрито" от вятъра. моторетката си е класика и нямам нищо против да я карам.
ABS няма, не се е опитвал да ме лъже човека. Цената в обявата е 2900лв.
Обявата е http://www.mobile.bg/51268315608272792

Последна промяна tony kirov на 03 Ное 2010, 11:47, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010, 19:09 
Полковник
Полковник

Този мотор се продава от повече от година в мобилето... Собственикът му пише в мото зоната. Като модел определено си заслужава, а като конкретен екземпляр идея си нямам...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2010, 21:52 
Майор
Майор
Аватар

Повече снимки на машинката на http://www.album.bg/tony.kirov/albums/146674/

Иво наистина ми похвали модела, но като знам неговия къде е и от колко време е там, имам едно наум :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2010, 17:46 
Майор
Майор
Аватар

На снимките мотора изглежда добре. И цената му е добра. В германия мисля, че движат около 2000-3000 евро. Този обаче е "италиански". Там са малко по-евтини. ABS-a нов е няколко хилядарки, втора употреба е около 500евро. Та спокойно може да се каже, че цената от близо 1500евро е по-ниска отколкото да ходиш до Германия или Италия за същия мотор. Малък проблем е, че е сменял само маслото :). Не ми звучи като да се е грижил за мотора... Има доста други неща за смяна по този мотор. Да си подготвен, че може да закупиш някои консумативи, но това си е в реда на нещата. Масло на диференциал и на скоростите. Горивния филтър, накладки и тн... Може би най-скъпото ще е съединителя. Досега никъде не съм намерил на колко се сменя, тъй като това зависи от стила на каране, но в 70-80% от случаите е между 70-100хил км. Адски рядко, но съм чел за смяна на съединители и на над 120 хил км. Иначе това, че мотора се продава от около година не мисля, че е проблем. Аз и моя го продавам от година. Просто ситуацията е такава. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2010, 17:54 
Полковник
Полковник

kopan написа:
Иначе това, че мотора се продава от около година не мисля, че е проблем. Аз и моя го продавам от година. Просто ситуацията е такава. :)

Не е проблем разбира се... Имах предвид, че няма да му го измъкне някой под носа... А стои толкова време защото цената му преди време беше космическа и сега лека полека си идва на мястото :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2010, 18:42 
Майор
Майор
Аватар

forry написа:
kopan написа:
Иначе това, че мотора се продава от около година не мисля, че е проблем. Аз и моя го продавам от година. Просто ситуацията е такава. :)

Не е проблем разбира се... Имах предвид, че няма да му го измъкне някой под носа... А стои толкова време защото цената му преди време беше космическа и сега лека полека си идва на мястото :wink:

За цената още не сме "коментирали" защото не съм виждал мотора и не знам какво е техническото му състояние.
Другата истина е, че сега не е особено подходящ сезон за продажбата на мотор и не може да се очаква сделка на пазарна цена, защото няма пазар.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2010, 22:01 
Полковник
Полковник
Аватар

Това е малко относително , особено за сектантска марка като тазаи - аз конкретно не го взех , поради липса на финанси , иначе цената , при зададените параметри , вече си е изгодна, ако не се лъжа е с аларма и два куфара , на всичко отгоре е от последните модели , без "детски" болести , с новото окачване отзад и т.н. - който е запознат, знае за какво става въпрос. Че и бартер опция има...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2010, 22:38 
Сержант
Сержант

Говорете му, говорете му - че мене не ме слуша.... [-o<

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2010, 11:36 
Майор
Майор
Аватар

Мен обаче все още си ме приеснява окачването отзад и липсата на АБС-а
Изображение
Като гледам и олющената боя на кардана, имам чувството, че мотора е претърпял някаква щета в задната част, отсранена с подръчни материали.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2010, 14:59 
Лейтенант
Лейтенант

dmihailov написа:
Говорете му, говорете му - че мене не ме слуша.... [-o<

Ае и аз да се обадя, че току виж, сте го навили момчето...
Тони, ако ще сменяш машината на времето с това, направо си за пребиване. Просто няма сми. Конкретно - като гледам, само задното му окачване е по тези новите схеми, (Паралевер ли беше, Телелевер ли, кво ли), а предното си е традиционна схема с амортисьори и пружини в коловете. Сериозно предимство е по-новия тип окачване, дето е с моно амортисьор отпред, а коловете са само водещи - сериозно е намалено потъването при спиране. Като се има предвид, колко електроника има по този мотор, и как в началото на 90-те електрониката не беше от най-надеждната, 15 години по пътищата няма как да му се отразят благотворно. Като цяло ми се струва, че К серията е по-близка като концепция до леките автомобили, отколкото до мотоциклетите...
А че естественото развитие на хората, каращи Ревере е в посока на БМВ, в това спор няма. Не за друго, но просто Хонда не прави такъв мотор вече...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2010, 15:42 
Полковник
Полковник
Аватар

И да и не.. както винаги . К100 с моно отпред няма, така че няма какво да го обсъждаме. Конкретно за модела - това е последното от почти 10 годишно производство , предполага се да е и най-безпроблемно . С електрониката ядове няма , и никъде по нета не съм чел за такива - допотопна и сигурна инжекция . За конкретния мотор, който е показан , вече не мога да коментирам. А какво мисля да сменя човека, и защо - това е загадка в поста , а и си е негова работа . Поне наистина има много инфо за този мотор , а не е забулен в мистерия :D .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2010, 15:57 
Майор
Майор
Аватар

Имах Шкода 93-та с Бош Мотроник, Буса ми е 94 пак блъскан с калпава електорника. БМВ-то ми използва същата електроника, която са слагали и на RS93-та. Абе все боклуци да ме жалиш. Как пък веднъж не се прецака калпавата електроника. Не ме разбирайте погрешно фен съм на карбураторите - главно поради ценови причини :) :) Но мисля, че всъщност точно електрониката от началото до края на 90-те е най-читавата. 1 модул на автомобил/мотор и стига толкова. Сега ги блъскат с по 10-12 компютъра и си е ебало мамата... Тези от 80-те също май не ме кефят, кой ли използва аналогови компютри? :) Та тоя мотор има един инжекцион и едно запалване. Даже елтектрониката за АБС-а е отстранена. Чак пък "блъскан с елетроника".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2010, 21:30 
Майор
Майор
Аватар

Pekotata написа:
Ае и аз да се обадя, че току виж, сте го навили момчето...
Тони, ако ще сменяш машината на времето с това, направо си за пребиване.

Аааа да сме наясно, нищо не сменям преди да се уверя, че има по-добър за мен мотор от RC33.
Плана е да покарам и 2-та известно време и да избера на база ЛИЧЕН ОПИТ, кой е по-подходящ за мен и да продам другия!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2010, 22:22 
Лейтенант
Лейтенант

go6o написа:
И да и не.. както винаги . К100 с моно отпред няма, така че няма какво да го обсъждаме.

kopan написа:
Имах Шкода ...

Да се доизясним само относно два пункта - за предното окачване - сериозна смяна на концепцията в туристическия клас на БМВ при окачването е "Телелевер", дава значителен комфорт при движение и най-вече спиране, поради значително по голямото разстояние на лагеруване на двете опорни точки на предницата. Ясно, че за конкретния модел не се предлага, което е жесток "-" за него.
Изображение

Колкото до критиката към електрониката - проблема е, че това са комплексни системи за управление на работа на двигателя, сложни са на фона на произвежданото към онзи момент и вграждани масово системи. Докато работи - добре, изкиха ли - бог да ти е на помощ (справка темата на Иво за неговото). Сменяш, сменяш, и файда няма, по нашите географски ширини няма кой знае какъв опит с такива машини.

tony kirov написа:
Аааа да сме наясно, нищо не сменям преди да се уверя, че има по-добър за мен мотор от RC33.
Плана е да покарам и 2-та известно време и да избера на база ЛИЧЕН ОПИТ, кой е по-подходящ за мен и да продам другия!!!

Е т`ва е приказка! По-добро от личния опит - няма... За съжаление обаче и двата са в категория "Вечно твой"... Айде зимай го, че вече почвам - "Бате, бате, дай едно кръгче..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2010, 22:36 
Майор
Майор
Аватар

Колеги, колеги моля Ви да направим разлика м/у "искам" и "мога да си пзволя" :-k
Аз знам кое е хубаво, и съм сигурен че повечето от Вас знаят какво искат, но не и за до 3000лв.
Уверявам Ви че и ST1300, R1200RT, GL1800...... да не говорим за онези made in USA
са мнооого добри машинки, но не пускам тото, и не давам шанс на късмета си ;)

А относно евентуалната продаваемост на Ревере-то, не мисля че ще имам проблем,
ако не го продам ще си го карам, знаеш че то старее като виното :D

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]