Дата и час: 23 Юни 2018, 07:23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2011, 17:04 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Аз продължавам да съм отпуска, навън си е такова
Изображение

така че аз продължавам с глупостотворчеството.

Направих си мазачка за веригата или ойлер по нашенски. От доста време си ги правя с кранчета за капково напояване и тръбички от уринарти торбички, ама сега се домотивирах от този клип:
http://www.youtube.com/watch?v=7xg1bOcV3rI

Като дори направих подобрение под формата на ел.клапан, дето газаджиите го ползват за спиране на бензина, което бат ви Родригез отдавна практикува:
Изображение

Ролята на "държач" на маркуча към шарнира се изпълнява от кутийка на лустро за лъскане на обувки:
Изображение
Изображение

Казанчето стои от дясната страна, а клапанът и кранчето са пред филтърната кутия:
Изображение
Изображение
Изображение

Токът на клапана го взех от плюса на задната спирачка, че ми беше най-удобно, така че като дам на контакт и той отваря.

На място, в гаража, работи. Като стане по-човешко навън ще видя и в реална обстановка как е.
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2011, 23:34 
Полковник
Полковник
Аватар

беее, рекох ти аз че оставяш напоследък бая 'ора без работа, ма ти ми не верваш...

не ти ли привършва отпуската? хи-хи :mrgreen:
бравос за творческия подход!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Яну 2012, 15:52 
Майор
Майор

Ей тази идея за смазочка :) е супер. Би ли направил отделна тема и подробно да обясниш за направвата на тази джаджа. Става ли за off-road.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Яну 2012, 22:53 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Е, то няма много повече за обяснение. За офроуд става, но там е по-трудно да се намери място за резервоара. И клапанът ще е по-трудно да се намери къде да се сложи. Далаверата обаче, е че има обтекател на веригата, който е идеален за закрепване на накрайника.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Яну 2012, 17:59 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Браво, много добро се е получило, меден кабел усука ли му накрая в изходящата тръбичка да му придаваш форма и посока? Кефи ме това със свинските опашки от двете страни на пиньона, аз по същия начин, но капе от едната страна само. При мен се появи проблем де, тръбичките ми минават сравнително близо до изпускателната система и когатое топло се лее, когато е студено спира, а като гледам и при теб казанчето е над тръбичката на гърнето, трябва да пробваш де

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]