Дата и час: 23 Юли 2018, 12:40

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2012, 16:08 
Генерал-майор
Генерал-майор

2011 BMW Motorcycle Sales Strongest Ever. With a progression of 6.4% over 2010, delivering 104,286 versus 98,047 the former year, BMW reported its record-breaking sales ever. The previous highest year in BMW sales was in 2007 when the German manufacturer delivered 102,467 bikes. I wish that all manufacturers could announce in the next days sales equal or superior to 2007, the year before we entered a long and severe recession.

Мдаааа... и после ходи разправяй, че били бутикови мотори:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Яну 2012, 16:32 
Подполковник
Подполковник
Аватар

А Хонда например колко са продали?

По данни от чуждестранни форуми, първите 10 мото-производителя в братски Китай са изнесли около 5 000 000 мотора/мотопеда за първите 10 месеца на миналата година. Колко са продали вътре в Китай не знам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Яну 2012, 10:02 
Подполковник
Подполковник
Аватар

LoveHate написа:
2011 BMW Motorcycle Sales .......
Мдаааа... и после ходи разправяй, че били бутикови мотори:)

най нисък спад на продажбите от кризата /старата/ .. в сериозен подем са BMW .. сега ще пуснат и макси скутера ..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Яну 2012, 11:21 
Майор
Майор
Аватар

Изображение

Мамини сладки...... моторизирали са няколко полиции сигурно тази година

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2012, 11:28 
Полковник
Полковник

tony kirov написа:
Изображение

Мамини сладки...... моторизирали са няколко полиции сигурно тази година

=D> =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2012, 14:28 
Капитан
Капитан

Странна работа... :roll: И защо не ги моторизират с Ямаха, или със Сузуки, ами все с БМВ!?!?! Италиянските полицаи и те с БМВ-та?!?! :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2012, 17:32 
Полковник
Полковник
Аватар

В интерес на истината , съм виждал всякакви полицейски мотори в различните държави - въпрос на политика , така че едва ли това ги крепи , по скоро БМВ сектата , качеството и традициите на марката комбинирано с подходящ маркетинг.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2012, 09:02 
Полковник
Полковник
Аватар

go6o написа:
...комбинирано с подходящ маркетинг.

Това последното БМВ го правят мнооого добре. Също така при на един търг за оборудване на полицейски части с мотоциклети, предполагам се оценява и следстващата им поддръжка. А както знаем, марката има най-добре развита сервизна мрежа.

С две думи: Маркетинг и политика! :D

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.
('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2012, 13:14 
Полковник
Полковник

Vladi4 написа:
Странна работа... :roll: И защо не ги моторизират с Ямаха, или със Сузуки, ами все с БМВ!?!?! Италиянските полицаи и те с БМВ-та?!?! :roll:

Цитат:
Италиянските полицаи и те с БМВ-та?!?!

....че и на папата подариха две три за ескорт... ,
бяло синята емблема на баварците много прилича на астрите и не се налага да ги дегизират допълнително...
... шегичка,

Най-вериятно наиситна е маркетинг и политика!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2012, 15:42 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

С риск да ме нахокате и анатемосате....

Мааааа, големи маркетолози се извъдихте (то не е само тук), та така бързо разконспирирахте причините за успех на баварците.

Да разбирам ли че никои в Япония на може да продава и не е чувал за маркетинг и само заради прословутото качество на Японците имат някакви продажби :?:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2012, 16:10 
Полковник
Полковник
Аватар

Изказвам мое мнение и виждане, не вярвам да засегна някого. :)

В интерес на истината, от това което съм забелязал, само BMW се набива силно на очи. Иначе докато за феновете на японците най-много да има някоя друга брошура в представителствата, то BMW-та стоят пред Кината Арена в София, Mini Cooper-и висят от билбордове и други подобни. И това само на пръв поглед. Външният вид на всяко МПС си е също реклама. :)

С удоволствие бих притежавал всяка марка, която намеря за интересна. Въпроса е, че марката е знаменател, а интересното всъщност аз лично го намирам в характеристиките на дадени модели. От друга страна е ясно, че все пак някак трябва да ти е бил предизвикан първо интереса към марката, за да попаднеш на модела. Има изключения, разбира се, но лично за мен BMW се справят доста по-добре от други в бранша.

И понеже не се имам за разбирател, не мога да споря защо няма окачен Goldwing по билбордите.

(\__/)o*******_
(='.'=)*O*.--._.=.\-.
('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

¯\_(ツ)_/¯

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Яну 2012, 16:55 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

markovivo написа:
.....
С удоволствие бих притежавал всяка марка, която намеря за интересна. Въпроса е, че марката е знаменател, а интересното всъщност аз лично го намирам в характеристиките на дадени модели. ....

Това важи за мен а сигурно и за много други за които мотора не е само куr-екстендър.

Не е добре да се дава за пример България, пък било то и "столицата".
Съмнявам се някой от тук членуващите да си е правил труда да анализира европейския пазар за мотоциклети та да зключава генерално. Дори да е така, мнението му на експерт не дава право на тълпата да генерализира нещата.
Не допускам също така борбата за богатия европейски клиент да бъде толкова предрешена или германците да са най-най-добри.

markovivo написа:
...... Въпроса е, че марката е знаменател, а интересното всъщност аз лично го намирам в характеристиките на дадени модели. От друга страна е ясно, че все пак някак трябва да ти е бил предизвикан първо интереса към марката, за да попаднеш на модела......

Много истина има тук. Което подсказва че лоша марка няма, конкретен модел, година, стопанин да.

Истината която виждам в горните и други постове е че комбинираната дистрибуторска мрежа коли/мотоциклети мнооого помага.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2012, 15:04 
Сержант
Сержант
Аватар

Ето какви са продажбите за цяла Германия за 2011г. Положението е горе долу същото и в Италия и повечето европеиски страни.

http://www.motorradonline.de/de/news/branche/zulassungszahlen-2011-die-top-10-der-motorrad-modelle/357355

BMW R 1200 GS за поредна година се затвърди като наи продавания мотор и то с много над другите!! Прави ми впечетление и колко много продажби има и S1000RR за сравнение с другите спортни мотори. Определено и тои се наложи в класа си, както стана и с GS-a..

Обърнете внимание и на това:

Aber auch Harley-Davidson (+13 Prozent), Triumph (+34 Prozent), KTM (+10 Prozent), Ducati (+29 Prozent), Aprilia (+34 Prozent), Moto Guzzi (+12 Prozent), Husqvarna (+27 Prozent), Husaberg (+45 Prozent) und Hyosung (+37 Prozent) erhöhten im Jahr 2011 ihren Absatz und ihre Marktanteile. Bei den japanischen Herstellern hingegen mussten alle Marken - mit Ausnahme von Kawasaki (+3 Prozent) - wieder Einbußen beim Absatz hinnehmen: Honda (-8 Prozent), Suzuki (-12 Prozent) und Yamaha (-14 Prozent).

Истината е че европеиските производители пуснаха много интересни модели и се развиват изключително добре от гледна точка на технологиите. Вижте например новата мултистрада или 1199 панигалето =D> . Пролетта като обикаляхме с един приятел из Италия ( в регион Тоскана) направо се изумихме колко много нови мултистради се срещат. Дори бяха повече от ГС-те, което мен си ме учуди като се има в предвид че ГС-а в Европа е като голфа в България :D.
Всеки които е правил пътувания из алпите няма как да не му е направило впечетление, че наи масовия мотор е БМВ. Явно има защо да е така!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2012, 15:40 
Генерал-майор
Генерал-майор

Не ми се захващаше тази полемика, ама ти я започна:)) Нещо странно се случва след "края на кризата" в нормалния свят. Май на населението им писна от масовки е взеха да търсят алтернативи.

- За Щатите положението е много сходно. Тази статистика касае само мотоциклени над 470сс... незнам защо е определена такава граница.
Aprilia - 29% Up
BMW - 12% Up
Ducati - 28% Up
Harley-Davidson - 17% Up
Honda - 3% Down
Royal Enfield - 53% Up
Kawasaki - 2% Up
Suzuki - 7% Down
Triumph - 32% Up
Victory - 21% Up
Yamaha - 9% Down
Ural - 22% Up

- За Индия намерих доста откъслечна информация, макар да се води, че е третия по големина пазар в света.
Harley-Davidson - 37% Up - H-D официално обявиха отваряне на фасилити за крайно сглобяване в Индия и отваряне на нови 6 дилършипа през първата половина на 2012.
Triumph - 28% Up
Royal Enfield - 19% Up

- Китай... не ми е ясно какво точно става там и дали изобщо някой води статистика. Знам само, че H-D отварят 3 дилършипа, 2 от тях в събърбана на Шанхай и един в Гуанжон.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2012, 16:58 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Цитат:
...За Щатите...
Royal Enfield - 53% Up

Продали са още два мотора :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2012, 17:20 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

LoveHate написа:
.......
Ural - 22% Up
.....

Като гледам последното се убеждавам че няма начин да си обясним логично цифрите.

За средния, дори за "бедния" среден европеец с 2-5 заплати може да си позволи нов, скъп мотоциклет. Те не гледат на него като на семейна дългогодишна инвестиция, създаваща предпоставки за гладуване и недоимък във фамилията, поставяща под въпрос целостта на брака и образованието на децата...
След 3-години криза, криза, криза, се оказва че голяма част от ТЯХ не е засегната финансово и вече е крайно наложително да се смени вече 5-годишния мотоциклет.

А за незасегнатия от облигационната криза континентален източен свят няма какво да добавя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2012, 17:27 
Генерал-майор
Генерал-майор

nigell написа:
Цитат:
...За Щатите...
Royal Enfield - 53% Up

Продали са още два мотора :lol:

Не че не е възможно да си прав...:)
Цифрите казват ейтва:

Royal Enfield International sales 2009 - 34 800 motorcycles
Royal Enfield International sales 2011 - over 70 000 motorcycles

Колко от тях са продадени в Щатите не споменават.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2012, 17:39 
Генерал-майор
Генерал-майор

FozY написа:
LoveHate написа:
.......
Ural - 22% Up
.....

Като гледам последното се убеждавам че няма начин да си обясним логично цифрите.

Абе и на мен винаги ми е било чудно защо всяка година продажбите на Урал в Щатите растат, ама сигурно си има причина. Факта е че там има много тежки фенове, които даже са обединени от организацията Russian Iron Motorcycle Club... правят се ивенти, сбират се хората...
Примерно юбилейния М70, дето са го пуснали таз година е разграбен... всичките бройки определени за Американския пазар са свършили за 2 седмици.

Аз лично го отдавам на някакъв вид екстравагантност... ела па след като двама от клиентите са Brad Pitt и Ewan McGregor.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2012, 18:05 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Ако данните са за цялата 2011 предполагам за последното 3месечие се отразява и цунамито в Япония.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2012, 18:09 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

LoveHate написа:
FozY написа:
LoveHate написа:
.......
.....

Разграбен и то на цената на много от истинските мотоциклети. При мен спомена от москвича е още много ясен, така че не, не е за мен [-X

Но споменатата марка има факти в нейно преимущество. Това е най-евтината възможност за комбинация с кош, кош захванат масивно за рамка, дори и екстри като предавка на коша. В добавка че е въздухар дава обяснение за много силното присъствие в северните ширини.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]