Дата и час: 17 Ное 2018, 20:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 08 Мар 2012, 16:59 
Редник
Редник

Драги съфорумци засталан съм пррд голяма дилема и си бия главата в стената ... Дилемата ми е следната . На 29 съм сега тепърва ще карам А категория никога не съм се качвал да карам но мерака ми е огромен . Та предлагат ми Hyosung GT 650 R 2007 година на 5 500 км .. Мотора е в перфектно състояние и цената е доста добре ... Искам да знам ако НЯКОЙ Е КАРАЛ или има преки впечатления от това моторче да драсне някой ред. Моля само колеги който имат преки впечатления да пишат. Притеснението относно моторчето ми са че е доста рядко явление по родните пътища , но разбрах че доста се кара по Испания, Гърция,Турция .... Е ако можете да псоделите нещо по конкретно МОЛЯ ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Мар 2012, 23:53 
Полковник
Полковник
Аватар

по-рядкото им явление за нашите пътища е поради отсъствието на финикийски знаци... когато тези мотори се появиха у нас, хората имащи достатъчно кеш за нов мотор /лизинг не знам дали се предлагаше/, предпочитаха добре познатите и известни у нас марки.

не съм карал, но съм го оглеждал. сглобката му изглежда идеална. някак евтина ми се вижда предницата - материала все едно пестен.
отзивите в италианското списание "Мотосиклисмо" са ОК. но винаги можеш да се разровиш из нета за статии и мнения

за съвсем преки и по-точни впечатления потърси юзъра "drago shadow". ако не изскочи тук, във форума на мото-зоната

успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2012, 05:25 
Редник
Редник

Здравей,
Скоро (есента) се сдобих с черен :) gt650r 2010 EFI, и вече имам малко лични впечатления, а и доста поизчетох преди да се реша на доскоро съвсем неизвестна марка.
Като цяло мненията (на хора които са имали реален опит с тези мотори) са позитивни. Наистина има няколко страни в които се продават и карат доста: Испания, Австралия, Бразилия; даже в Австралия мисля имало една година в която са били на 1во или 2-ро място по продажби.
gt650 е недалечен роднина на по-старите Suzuki SV650 (мисля че последният модел е от 2009, и в някакво ревю на бюджетни 650cc машини gt650 получи почти същата оценка като SV650).
Произходът му е свързан пряко с факта че Hyosung са произвеждали до преди няколко години (и то доста дълго) части за различни модели на Suzuki и Kawasaki, и по-специално целия SV650 модел, вкл. двигателя. SV650 e доколкото знам много успешен и популярен модел, и е единственият 650cc който препоръчват за начинещи моторджии. В това отношение и един от основните недостатъци на gt650r е че е по-тежък с около 20-25 кг мисля. до голяма степен заради стоманената рамка (при SV650 е алуминий). Но пък от друга страна (с изключение на килограмите) рамката на gt650 я хвалят доста, и твърдят (предстои ми да проверя) че въпреки допълнителните кг-и е доста маневрен.
Характерно и за двата двигателя (SV650 и gt650) e че макс. им мощност е в по-ниските обороти (мисля че за gt650 бяха м/у 4-4.5к), което го прави повече туристически мотор, отколкото състезателен.
В същото време за класа си е и доста икономичен (това също ми предстои да го проверя точно :) ) м/у 4.5 и 5.5/6 л/100км го дават разхода съответно за извънградско / градско. Някакъв маниак в korider.org твърди че след смяна на двете зъбчатки (на задното колело и двигателя) - ефективно вдигайки предавката - е понижил средния разход до към 4 на 100. Но както при всеки мотор си зависи най-вече колко динамично го караш.
Поразучи обаче повече за моделите до 2007 вкл. че съм чел за доста случаи на фабрични дефекти в двигателя точно, които знам че са изчистени след 2007-ма. От друга страна, от мненията на собственици на модели до 2007, тези които са уцелили здрави бройки са много доволни и не са имали в повечето случаи никакви сериозни проблеми. Също в доста страни много проблеми са причинени от лошо сглобяване и лоша поддръжка от вносителя (честно - не знаех че ги внасят разглобени :) ).

Утре ще ти пиша повече подробности, че вече умирам за сън :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]