Дата и час: 16 Авг 2018, 23:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: APRILIA RSV1000 TUONO 2002
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2007, 13:23 
Полковник
Полковник
Аватар

APRILIA RSV1000 TUONO 2003

Помните ли онези лоши деца ,с които Вашата майка ви казваше да не играете, кога бяхте малки? Добре, не давайте на вашата майка да ви види на Априлия Туоно или вие ще бъдете наказани поне за месец!!!

Прекарах цял ден с Туоното на пътя , и определено е в списъка на децата с които не бива да се играе. Очертах пътя с колене и лакти , яздейки това супермото със стероиди, и честно казано , много отдавна не се бях забавлявал толкова извън състезателната писта-
PowerWheelie на втора предавка, чудовищна мощ в средните обороти, невероятната спирачна сила и управляемост превръщат Туоното в един от най-дивите мотори който съм карал. Двигателят е същият , който се монтира и на Миле, топ-спорт модела на Априлиа.Тествал съм и Миле цели 2 дена на писта и не мога да кажа нищо освен добро за двигателя-силен , плавен с линейна мощност, което е повече от достатъчно да те вкара в беля дори на състезателната писта. Задвижван от най-мошният двигател в класа си , Туоно въвежда нова дефиниция в класа naked – HYPER. Дефакто това си е същият , но понапомпан V- oбразен 60 градусов 1000 куб. Ротакс Двигател, с 4 ри клапана и 2 свещи на цилиндър, водно охлаждане и сух картер, който може да се открие и на другите модели на фирмата – Caponord, Futura , Falco. Причината за плавната и добра работа са патентованият анти-вибрационен вал, многоточков инжекцион, интегрирано работещ със запалителната система. Размера и хода на буталото е 97х67.5 , компресията 11.4 , пиковата мощност се постига при 9500 рпм – 130 кс, която се вдига лесно с подмяна на изпускателната система и чипа. Размера на двигателя е много компактен, което се дължи именно на осбената система на мазане -със сух картер- забавно е да се види през прозрачният маркуч как циркулира маслото до изнесеният встрани маслен картер. Съединителят е с пневмо контрол(Pneumatic Power Clutch) , за предотвратяване на подскачането на задната гума .Леко подръпване плюс подаване на газ на 2 ра и предното колело е във въздуха – широко разположените ръкохватки , стандартната позиция за сядане , и супер плавният двигател и скорости сякаш са създадени да доставят удоволствие . За да изчезнат и последните съмнения относно характера на Туоното да добавиме че идва с фабрично монтиран steering-damper , а в екстрите на многофункционалното табло е включен lap-timer... Задният амотисиор е Сакс Боге, с много възможности за настойка, закачен на алуминиева задна вилка , която си е като произведение на изкуството.Предните амортисиори са SHOWA 43 мм УСД, и в кобинация с маниакалните спирачки на Брембо вършат невеоятна работа - 320 мм дискове , четири бутални апарати – ако не си падате по стопитата , Туоното ще излекува това ;) . Кърмата всякаш е взета от кросов мотор , и е захванта с бижутерски детайли – неща което допринася за уникалният външен вид на мотора. Италианският хулиган идва обут в 120/70 и 190/50 гуми – отпред и отзад.
И така – добър ли е този naked? Ако идеята ти за каране е да се размотаваш с гаджето ти, никога не влизайки бързо в завоите, и спирайки единствено за кафе по пътя –едва ли… ако си опитен и карач , търсещ управляемоста и силата на супербайк , в по-комфортна опаковка – да. Туоното се явява просто нецензурирана версия на Миле, давайки на naked ентусиастите мотор със абсолютно спортна ориентацаия. Въобще размотаването по булеварда с този мотор не е много добро, дори не можете да се докоснете до лимита му там – той просто обича да бъде мачкан…сякаш е направен за wheele и стопита -ако обичете супербайковете, но мразите тяхната ергономичност- това е вашият мотор. Ако идеята ви за Naked е Bandit600, той не е за вас .

THE UNIVERSAL STREETFIGHTER. AGGRESSIVE, NAKED HYPER LOOK WITH HIGH BARS FOR TOTAL CONTROL. UNBEATABLE PERFORMANCE, AND EASY RIDING COMBINED.

Mcnews + others

http://www.mcnews.com.au/Wallpaper/Aprilia/Tuono/ApriliaTuono_Grey_Street_1024.jpg

Изображение

Изображение

Последна промяна go6o на 09 Авг 2008, 19:29, променена общо 4 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2007, 13:30 
Полковник
Полковник
Аватар

Браво!!!
ПП:Ще се сетите :wink:

KTM Duke R / 2011

Последна промяна The Duke на 05 Фев 2007, 16:49, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2007, 14:02 
Полковник
Полковник
Аватар

браво-браво,
продължавайте да дразните...
:wink:
аз отдавна съм и голям фен

е във визията на муцуната нещо ми покуцуква и бих я променил, общо-заводски не ме кефи така както 910 Аугуста Брутале и Кафе-рейсъра на Бенелли, но поне в цените на старо вече слезе до места и като за българчета. Отделих й цял уикенд преди около месец и потвърждавам че това си остава един от вариантите за новата ми матаретка .... остават още 2 месеца за рамисъл! хой-хой!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: APRILIA
МнениеПубликувано на: 03 Фев 2007, 16:02 
Полковник
Полковник
Аватар

Гоше, за последно се убеждавам, че не си ми много симпатичен....
Мотора ти е мечта за мнозина, краш си го и ни разправяш...абе, много те мразим!
Не зная дали има човек, който се кефи повече на придобивката ти от мен. Желая ти най-прекрасните мигове с тази красива италианка....
Познаваш ме!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2007, 05:37 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Ох, просто не ми се мисли, ся като дойде РошаватаГарга кви разкази по темата ще настъпят :)

"In a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit, and you touch this limit, and then think "Ok, this is the limit". So you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high."

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Фев 2007, 16:46 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Браво адаш,добре казано :abravo: !Карал съм RSV...МНОГО МИ ДОПАДНА!!!
Не съм от върлите фенове на naked моторите но Tuono-то радва много,дано скоро време имам удоволствието да покарам и Tuono.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2007, 20:49 
Лейтенант
Лейтенант

2003 Априлия Туоно…Не просто Туоно, защото има и нов модел от 2006…а самото оригинално Туоно. Когато веднъж чуеш нейното мецосопрано изпълнено с първобитна злоба и смразяващ тътнеж никога повече не можеш да го сбъркаш. Гласа и бръква там дълбоко в душата и сърцето ти…там, в онзи стар прашасал от годините сандък, с ръждясалият катинар…в които си заключил детските си емоции и непринудената хлапашка усмивка. Допри се до кормилото и ще усетиш как бие сърцето и…бавно, привидно спокойно, със злокобна заплаха потвърдена от бруталната външност. Големият фар пробива вечерният здрач като лунен лъч и шумът на тихите обороти неумолимо пита: “Ще излизаме ли тази вечер?”. И как да откажеш? Как можеш да си помислиш да откажеш? Когато дамата кани за танц, кавалерът е задължен да приеме нейната чаровна покана, независимо от нейната външност. Веднъж прехвърлил крак през Туоното, усещаш че грозните, мърляви дрехи на Пепеляшка са всъщност само част от маскарадния бал в чест на полицейските власти. Туоното не само умее да танцува…а е и експерт по състезателни танци. Разбира се, ако я водиш плавно тя се подчинява с готовност и те кара да се чувствуваш като Superman след спасението на света. Позабрави се малко, пусни и ръка (навий масура)… и изразът на нейното недоволство веднага променя цветът на бузата ти или (според качеството на проявената простотия) на мъжките ти атрибути. Както всяка истинска дама, Мис Априлия Туоно умее да гъделичка самочувствието ти, но не търпи вулгарност и пренебрежение. Не носи скъпите дрехи на спортните модели, но ги заслепява с прямотата на късите си панталонки. Все пак хубавите крака, жени и мотори трябва да се показват, нали така?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 13 Фев 2007, 23:28 
Редактор
Редактор
Аватар

абе вие полудехте ли ? италянки ..... циганки ....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2007, 03:22 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Red Raven написа:
...Все пак хубавите крака, жени и мотори трябва да се показват, нали така?

муахахехаех
ти затва ли беше изпънал Поли по неприлично къса пола, на Кравай в час пик да те чака половин час?!? :))))
сори, ма не се стърпях :)

не ми казвай че тва за Туоното ти сам го написа? :))

"In a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit, and you touch this limit, and then think "Ok, this is the limit". So you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high."

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2007, 19:34 
Лейтенант
Лейтенант

Ех чиче...:). Хубавите крака на въпросната дама идваха по предназначение за мен, както сам знаеш :). Това че в Кравай по случайност имаше сбирка на елита на БЗНС беше непредвидено неудобство. Не беше нарочно от моя страна. А ти преди да мяташ камъни по гарвана си изясни откога сте заедно с Бубето :). Е sorry ама който цели пернати после ходи с "нацвъкан" шлем :).

Що се отнася за писанията ми...да, сам ги пиша. Автентични са и материалите от чуждата преса по принцип винаги биват посочени, ако са цитирани. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2007, 21:59 
Редактор
Редактор
Аватар

машала евлогита :)
крака,ръце......жените не са интересни ...нали за цаганските матори говорихте ....аиде продължете че ми е тересна темата

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Фев 2007, 20:17 
Полковник
Полковник
Аватар

Абе забравих снимка на моя мотор да сложа, ебаси.

Изображение

:))), Огледалата са в тази интересна позиция след теста за максимална скорост , която се оказа 243 км/ч , на 5 та скорост, близо е до максималната, и все пак това не е силната страна на мотора. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2007, 10:26 
Полковник
Полковник

Убавец !

www.zmei.bg

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2007, 11:39 
Подполковник
Подполковник
Аватар

и сега последно какъв ще да е тоя мотор:

стрид
писта
хибрид некакъв
или само APRILIA :?: :?:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2007, 12:01 
Майор
Майор
Аватар

Чета написаното от Гошо и Red Raven-a и ми се иска да кажа нещо ама..........нямам думи.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2007, 20:22 
Лейтенант
Лейтенант

go6o написа:
Абе забравих снимка на моя мотор да сложа, ебаси.

:))), Огледалата са в тази интересна позиция след теста за максимална скорост , която се оказа 243 км/ч , на 5 та скорост, близо е до максималната, и все пак това не е силната страна на мотора. ;)

готино канче! само 'талянки е получопъти, които са разновидност на получопърите!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2007, 20:34 
Подполковник
Подполковник
Аватар

италянски ЦЯЛ чопър

представяш ли си :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: APRILIA
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2007, 17:31 
Полковник
Полковник
Аватар

Видях едно Туоно, но 125 и останах очарован.
1/1 е с голямата и изглежда страхотна моторетка.
Пък и цвайтакт 30 к.с. била.
http://i.mobile.bg/photos/5/big/51150783178382950_1.pic

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: APRILIA RSV1000 TUONO 2002
МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 19:21 
Капитан
Капитан
Аватар

Темата е малко старичка, но ще я разбутам, че и аз опрях до варианта Tuono а това е единствената за конкретната марка и модел.

Въпросите са ми свързани с това дали е по-удобна от чисто пистовите (като тип по-скоро не с някой конкретен), защото ми се кара нещо по-бързичко асфалтово, но "пистарките" не са ми удобни за дълго, или ежедневно каране.

Другия въпрос е че съм харесал една конкретна и някой да сподели дали има нещо на което да акцентирам когато я "преглеждам'. Попрочетох за проблемите със стартера и бендикса, нещо друго....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: APRILIA RSV1000 TUONO 2002
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2013, 00:12 
Капитан
Капитан
Аватар

Е, приемам честитутки \:D/
Вече и аз съм с Tuono - благодарности на колегата SHNЕIDER, за консултацията. На първо време имам 2 въпроса:

- някой може ли да ми каже максимума на маслото на какво разстояние под горния край на прозрачния маркуч е?
- някой има ли напечатан менюъл, за да видя как се работи с бутоните на таблото? Аз свалих някакъв PDF, но там пише примерно натиснете бутон ". ." и не става ясно кой.
- какъв е този филтър в казанчето за масло?!?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]