Дата и час: 16 Окт 2018, 17:28

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2015, 13:43 
Полковник
Полковник
Аватар

Когато някой тръгне да си купува мотор, обикновено приоритета му е какъв тип да е - круийзер, спорт , турист, ендуро , нейкед и т.н. След това си донапасва нещата спрямо информацията която има, предпочитанията и пазара . Тъй като става въпрос за мотор втора употреба, допълнително проучване никога не е излишно.
Изхождайки от горното , Триумф Тигър ( Тайгър ) 955i, си няма точно определено място. Модела се произвежда между 2001 и 2006 година. Със стандартните си куфари, алуминиеви капли с безкамерни гуми, и изправена стойка определено клони към турист. Дългоходовото окачване, височината на седалка, големият резервоар (24 л) и ендуро визията намекват обаче за „адвенчър” характер. До тук излиза, че може да се вмести между мотори като Сузуки В-Стром и БМВ ГС сериите. Да видим дали е така.
Тигъра се задвижва от редови 3-цилиндров редови двигател с водно охлаждане, 955 кубика, напречно разположен, монтиран на стоманена рама, захранването с гориво е поверено на инжекцион.
Качвайки се на мотора, веднага става ясно, че е по добре да сте високи на ръст, въпреки че седалката се регулира с три степени, най ниското и ниво е 83 см. Много хора свалят височината чрез реглаж отзад и телескопите през тройника отпред. Страничната стойка е сравнително дълга , и мотора стои доста изправен. Ръкохватките на съединителя и спирачката изглеждат малко трудно достъпни, а нямат реглаж.
Веднъж потеглили, вече може да усетите насладата от изключителния двигател – безпроблемна и гладка работа от празни обороти до червената зона – 9.500 rpm. Кривата на въртящия момент е фактически права хоризонтална линия от 4000 rpm до края на оборотомера. След около 6000 rpm започват да се усещат леки вибрации, но и скоростта вече е над 140 км/ч , така че едва ли е проблем. Позицията на ездача е изправена, а кормилото широко – предпоставките за приятно каране по криволичещи пътища са налице. Окачването е по меко , което е добре за комфорта, но при рязко спиране води до „потъване” на предницата. Отзад е директно, без линкове. Управлението е точно и прецизно , гумите стандартно са 110/80-V19 отпред и 150/70-V17. Спирачките отпред са двойнодискови , с двубутални апарати “Nissin”, отзад стандартно един диск. От съвременна гледна точка не са върха на сладоледа, но си вършат добре работата. Шест степенната трансмисия работи и превключва добре , и заслужава похвалата „почти като при японски мотор :) „ .
За хора които мислят да излизат извън пътя– първа предавка е дълга, и неудобна за офроад, мотора е тежък, защитата на двигателя фабрично не е на ниво – с други думи в пясък, камъни и кал мотора не си е особено на мястото въпреки ендуро визията.
За каране по шосе обаче нещата са други – предпазното стъкло успява да осигури защита от вятъра , над стандартното , насочва струята в страни от тялото и над раменете на ездача, и без умора може да карате цял ден, фън-фактора е невероятен. Фаровете не са на ниво – на дълги свети само единия, най-популярния мод е второ реле, което пуска и другия, с което нещата си идват на място. Резервоара е пластмасов, чанта с магнити не може да се ползва, но пък осигурява гарантиран пробег от над 400 км с едно зареждане.
Трансформацията на мотора минава 3 ревизии през годините, като най-сериозните промени са през 2005-6 г. , засягат рама , окачване, спирачки и двигател, ще се спра на тях, понеже това е модела който си взех.
Каплите със спици са заменени със алуминиеви 14 лъчеви, окачването е втвърдено, ботушите отпред са скъсени с 4 см. Рейка (ъгъла ) отпред е намален от 28 градуса на 25.8 и е скъсена задната вилка , което намалява междуосието със сантиметър. Някои от детайлите са променени, визуалната разлика най-вече личи по оцветената в сиво рама. Модела от 2006 има промени и в двигателя, с някои заемки от наследника ТТ 1050 – в глава, картер, скорости. Таблото си е старото , с аналогови уреди, които на мен по ми харесват. В общи линии тенденцията е модела да се ориентира към шосейното, и старата концепция от първите ТТ от края на 90 те за голямо ендуро, е изоставена. Катализатор не се монтира. Серийно вече идва с куфари ( иначе са с цена около 1500 лв), подгряване на ръкохватките и централна стойка –все полезни неща. Фрапантни пропуски в качеството на мотора и слаби места не можах да намеря, информирайки се от интернет. Понеже е английски, популярното му сравнение с кола е „Рейндж Ровър” на две колела. До тук информация по слухове и чуждо мнение, като пристегне моят и го покарам, ще споделя и аз. Спецификации няма да слагам за сега, има ги в интернет, но се разминават с доста .

По материали от нета.

Ревю :
http://www.motorcyclistonline.com/2006- ... ange-rover

https://www.youtube.com/watch?v=d8VBRTLojYM

Изображение

Изображение

Последна промяна go6o на 14 Яну 2015, 14:27, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Яну 2015, 14:11 
Капитан
Капитан
Аватар

Поздравления!!! Описал си го чудесно, дано като го видиш да ти се покрият очакванията :lol:

....сори не се сдържах https://www.youtube.com/watch?v=KCqWX8PKY4U :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Яну 2015, 16:09 
Капитан
Капитан
Аватар

Бравос!Тотално ме отказа да карам с тебе.....
То преди едва те стигахме,а сега....не смея и да си помисля.
Та по темата:

Снощи чух се със Емил,
по телефона бях го аз открил.
На въпроса:-Как работят цилиндри три? :oops:
отвърна:-Аве Баркас не си ли виждал ти!?!? :twisted:

Гузно му се извиних,
и ракийката си аз допих.
Стоях до късни часове,
и пред вас са тия редове. :roll:

Темата на тоя "Видински субект",
се нуждае от някакъв конспект.
Без много да се спирам,
ще опитам да я синтезирам:

Сдоби се Гошо с нов мотоциклет,
поръча го през интернет.
Със всички екстри за модела,
взе го той на "далавера".

От "Острова" е новото возило,
и по стандарт е със обърнато кормило. :lol:
От предоставената ни "бележка",
мотоцикъла бил "без забележка"!!!

Цилиндрите му били само три, :?:
обаче можел много да върви. :!:
И под лъскавата опаковка,
имал някаква "спринцовка"!

Сандъци,подгрев,дограма,
пристига той от чуждата страна!
Абе Хала някаква се появи,
да кръстосва родните земи...

Из Анадола чувам щял да ходи,
и из техните сокаци пак да броди.
Има да се фука и се праска,
щото бил със тигърска окраска.

Да му пожелаем ний късмет,
на тоя момък тъй напет,
СТОТИЦИ КИЛОМЕТРИ да му навърти,
по нашите и чуждите земи!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

п.с. ...И нека компресията бъде с тебе брато...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Яну 2015, 19:40 
Полковник
Полковник
Аватар

На две чаши вино , не ми идват римите, но - БЛАГОДАРЯ!

Годината започна, ориентирай ме на къде ще ходим... :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2015, 13:57 
Капитан
Капитан
Аватар

:lol: :lol: :lol:
Ицо, пак избухна. Ицоо, другия пътепис от теб. С Гошо ще ти помогнем само с опорните точки :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2015, 18:41 
Капитан
Капитан
Аватар

Преки впечатления?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2015, 00:26 
Полковник
Полковник
Аватар

На живо е по хубав. Видя ми се тежък, щото само го бутах, и то в сняг до колене... не знам дали е съвпадение, но докато отивах да го взема, звучеше музиката от филма " Мисията невъзможна ".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2015, 10:36 
Подполковник
Подполковник
Аватар

go6o написа:
...... звучеше музиката от филма " Мисията невъзможна ".

:lol: класик :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2015, 23:18 
Капитан
Капитан
Аватар

......"Бах го,ква е тая зима,
падна сняг къде педесе сантима!"
-мислеше си бате Гошо
и въздъхна много лошо. :twisted:

А навънка всичко побеляло,
под дебело снежно одеало.
Беше потен той от зор,
тикайки към къщи новия мотор! :arrow:

В главата му се зароди дилема: :idea:
"-Май вериги трябваше да взема"...
Почна той да се озърта:
"-Тряба някой да ме дърпа"... :!:

Но,по улиците заледени
и въобще неопесъчени,
невъзможно бе да се върви,
камо ли мотор да караш ти! :oops:

Но не и за нашия юнак.
Гневно тропна той със крак! :twisted: :twisted:
Плю на двете си ръце...
Сила свише му дойде.

Кат пръскачка го понесе
и в гаража го отнесе.
Сега си има занимавка....
Очакваме в най-скоро време "справка"...
:lol: :lol: :lol:

п.с."С подпис най-сърдечен,
твой приятел вечен.... "

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2015, 17:39 
Капитан
Капитан
Аватар

Ицо, понеже явно ти се получава добре римуването, да вземеш да резюмираш на Гошо миналогодишния пътепис в рими.
Гаранция темата ти ще избие рибата. :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Фев 2015, 21:05 
Капитан
Капитан
Аватар

Емо,приятелю,много,ама МНОГО,си мислих да пусна и трета гледна точка на турнето в рими,/даже бях понахвърлял два-три листа чернови/но не посмях.100% щях да стана за смях/не че сега не съм/,а и това,че не мога да слагам снимки във форума,и въобще компютърната ми грамотност е нулева,ме отказаха.Друго е някак си с фотоси....Сега,ако успея с дребните,и ако ме включиш отново в групата за новия проект,ще взема 2-3 "хамикала" и бележник,пък поглеж съм се престрашил и ....А и така ми се иска да пробвам новото "фото"...Стига вече оня субект ми е наричал апаратурата-сапун

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2015, 16:16 
Капитан
Капитан
Аватар

Няма какво да се чудиш, а веднага пускай тема :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Фев 2015, 11:55 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Хахахаха, направо да ти ги праща и да ги копи-пейстнеш до твоите писания. Хем няма да се качват снимки наново, хем ще има и двете гледни точки... току виж някъде се получило несъответствие в погледа към ситуацията, та взел се появил още хумор (то и твоят яко си го бива!).

Честито за новата машина! Много да те слуша и да ти радва душата!!
Ще се радвам да споделиш впоечатления от поведението и на път, безпътица, дълги преходи и т.н. като му дойде времето. Дано да е по-скоро!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2015, 23:43 
Полковник
Полковник
Аватар

Ице почвай римуването, от мен едно сериозно ревю , като се стопи снега. А Емил да обоснове плана за Тр.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2015, 13:27 
Полковник
Полковник
Аватар

В края на миналата година в главата ми се бе затвърдила идеята , че новогодишният ми подарък ще е мотор. Понеже не разчитам на Дядо Коледа , дори и на Снежанка, взех нещата в свои ръце. Зимния период предлага достатъчно висене пред компютър, и за това се насладих на добро проучване на пазара. Принципно знаех какво искам – голям , туристически ориентиран мотор – удобен и солиден, да може да носи багаж, „адвенчър” характер за лоши пътища и липсата на такива тук-там, кубатура от 1 кило нагоре – да има мощност, пък ще я ползвам , ако се наложи. На визия не държах , но колкото по малко пластмаса има, толкова по добре - в моите очи красотата на мотора не се крие в лъскави опаковки , тя си е в самата концепция. С други думи – исках всичко накуп по моя си начин за моето возене. В гореизброените параметри могат да се вместят доста модели с различен +/- , но аз ще изброя няколко за яснота – Хонда Варадеро, Априлия Капонорд, Дукати Мултистрада, Сузуки В-стром, КТМ 950, Тиумф Тигър, БМВ ГС1150 и т.н. В полезрението ми от самото начало бяха последните два , а фаворит – БМВ то.
В интерес на истината , освен че са мотори в сходен клас, между тях няма много допирни точки, та и сравнението им е някак си тъпо.
БМВ – кардан, 2 цилиндъра , боксер, въздушно охлаждане, теле и паралевър окачване, моно отзад ...
Триумф – абсолютно класическа концепция – все едно гледам рафинирано Тенере или Африка от 90 те години, което на мен много ми харесва, и „странен” 3 цилиндров двигател. На всичкото отгоре е и английски...
Няма да се спирам на подробности , но поради шегите на съдбата, късмет или липсата на такъв , ще видим, си взех Триумф 955, изложен на търг в Англия, с онлайн надаване.
Понеже ще описвам машината, първо малко пояснения, защото съм сигурен че ще има различни мнения относно изложеното от мен. Имал съм доста мотори, не робувам на марки и предразсъдъци, говоря от собствен опит и гледна точка, която вероятно ще е странна за много хора, но си има своята логика и аргументация от мен.
Никога не съм виждал Триумф 955 Тигър (Тайгър) на живо преди да ми го докарат. :shock: . Шок и ужас !
И си купуваш мотор така?
Ама ти си виждал само на снимка това което взимаш ?! ?
Ама...!!!
... и т.н.
Дам, така е.
В най студеният ден на зимата, с най много сняг, след 1 месечно забавяне, в ден събота ми се обадиха че мотора е тук. „Тук” се оказа някакъв цех, на майната си, а тира който го докара, разтоварваше нещо тежко и индустриално, та трябваше да си взема мотора от там. Добрах се с колата до мястото, на фона на музиката от филма „Мисията невъзможна”, и под кротко валящият сняг видях придобивката. Опакован в стреч, с разни картони , подпрян на стойка. Разкъсах опаковката нетърпеливо, и се загледах.
Първи впечатления:
Мотора е голям... и черен. Второто го знаех, от снимките. Ако Каджива не бяха взели името „Елефант”(Слон) на времето , Тигъра спокойно можеше да си го заслужи. Можеше и Муха да го кръстят, мислех си , докато гледах маската отпред – някои дизайнери са си за бой по подразбиране. Погледнато от страни обаче , нещата са други - мотора е красив. Поне по моите вкусови изисквания – изчистен контур и агресивно излъчване. Класика ! Масивна стоманена рама, дебела задна вилка, огромен резервоар, двойна седалка , доста широка. Куфарите бях свалени , в тях намерих 4 ключа, дистанционно за аларма, и пакет с документи. Удоволствие е когато получиш всичко това накуп. Сервизна книжка с история, старателно сложени бележки във фирмена папка д-р Р.Вега(собственика) и т.н. Отдъхнах си когато видях че новите гуми не са „AVON”- след информацията на колежката , че Триумф правели хубаво бельо, козметично звучаща фирма по мотора ми щеше да ми дойде в повече. Обадих се на приятели, дойдоха с една платформа и прибрахме черното коте на сухо... да чака по топли дни.

Следва.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2015, 14:30 
Капитан
Капитан

Много е готин мотора! Голям и здрав. С голяма седалка, голям резервоар, куфари, здрава стоманена рама и аналогови уреди със стрелки... Давай пиши още за него. Омръзнало ми е да чета по форумите за умрялите им Хорнети и R6-ци и други подобни... Напиши и снимай един истински адвенчър мотор за дълъг път. :P
Гледам че няма степенки твоят... Те задните не ти трябват особено, ама предните? Транспортно ли са ги свалили? Ролбари няма ли?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Апр 2015, 00:47 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Честито за избора и от мен!

Аз от една година карам Sprint ST 1050 и наистина определението "странен" много подхожда на 3-цилиндровия двигател. Доста особено поведение и много тяга. Че и завидно икономичен за кубатурата си. 8)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Апр 2015, 20:13 
Полковник
Полковник
Аватар

И така... след като потриумфирах достатъчно, за да мога да се изкажа компетентно, относно впечталенията ми от посочения мотор, да споделя. Уговорката е че говоря за модел 2005-6, който има някои малки, но съществени различия от по- старите модели.
Външност. При цялото ми уважение към дизайнерския колектив, оформлението на предната маска не е по мой вкус. Модел , озаглавен ТИГЪР, с тая физиономия, аз не мога да възприема. Не стига всичко това, ами с опитите си да замажат тоя гаф, слагат имитации на окраска в по-ранните модели, които обаче приличат на мигли, и от там се лепва и прозвището „girlie”. Добре че после ги разкарват. За отстрани и отзад нямам забележки – добра визия, изчистена, гол двигател, голям пластмасов резервоар, липса на декорации пластмасови добавки, агресивно излъчване. „Разсъбличането” отнема не повече от 10 мин. След процедурата се вижда дебела тръбна рама, а при махането на филтърната кутия всичко вече е достъпно.
Седалката е от две части, което е удобство, задната се маха с ключ, и след това посредством спусък , е маха предната. Тя пък е с възможност за реглаж от 3 позиции, като аз в момента съм на най-ниската, и въпреки че свалих височината от тройника, при ръст от 178 см, не стъпвам с цяло стъпало . Това е нещо което искам да подчертая, за хора с ръст под 180 см този мотор ще е проблемен при каране от типа „тръгни-спри”, градско например, но пък няма да изглеждате смешен на него при по-висок ръст. Под седалките се намират кутията с бушоните, акомулатора, релета, и ECU модул, свързан с две големи букси. Няма много мясото, но може да се скатае нещо все пак по тия места.
Тъй като заговорих за седалки, широки и удобни, произведени са в Италия. Нямам нищо против глобализацията, просто е неизбежна , но ми харесва определени надписи да са от определени места, където им е мястото, така да се каже. Окачване „Каяба”, верига „ДИД”, спирачки „Нисин” и т.н. – made in Japan, скоби и разни дреболии по двигателя –made in Germany, и т.н. Произвдения от Китай и общото ЕУ незабелязах – може да съм старомоден, но така ми е по-спокойно...
Задната вилка е масивна и правоъгълна, захващането е без линкове, веригата е размер 530. Настройването на задното окачване се извършва от врътка под седалката, което според западните авторитети е минус, при други модели е отстрани, можеш да си го въртиш в движение. Аз до сега такива желания не съм имал, та това не ме впечатлява.
Таблото е с аналогови уреди, четливи и достатъчно големи, като изключим часовника, заврян незанйно защо най-отдолу.Екстри няма, освен ако не броим трип-метъра за такава. Лампите за чека са най-отгоре, виждат се добре. Хубаво е че има отделен уред за бензина, в някои по-стари модели мотори има само лампи, че и по две, и като свършва бензина, се чувстваш като на дискотека, без да знаеш всъщнот визуално колко остава в резервоара. Фабричната слюда изглежда добре, на мен ми е с една идея по-ветровито, и мисля за дефлектор, тук нещата са индивидуални.
Кормилото е широко и удобно, ръкохватките са с подгрев, и си имат гардове. Съединителя не е с помпа, а с жило. Интересното при ключовете е ,че има универсален, но за куфарите и откачването им е предвидено да си имат отделни. Имобилайзер фабрично няма. Фаровете светват автоматино с подаването на контакт, което за мен не е добро решение, можеше поне да има забавяне от няколко секунди. С натискане на старт бутона, двигателят заработва с характерен звук.
И така , стигнахме до това, което отличава този мотор от другите в класа за времето си. 3 цилиндров, редови , 955 кубика, инжекцион, запазена марка на фирмата. Тъй като съм преминал през доста 1,2,4 цилиндрови мотоциклети, за себе и знаех какво търся в 3 цилиндровата конфигурация и какво да очаквам – голям въртящ момент като на 2 цилиндров в ниските , и гладка работа в голям работен диапазон, като на 4 ри цилиндровите. Не се излъгах. Мотора тръгва гладко, без да тресе, и изтегля от обороти, почти като на празен ход, до края на червената линия , като кик се усеща след 4000 оборота, когато двигателят се развинтва със специфичния си виещо-режещ звук, а ускорението, наподобява доста спортни мотори. Скоростната кутия е шест степенна, което не знам дали е модна тенденция, и макар че е стандарт за класа, като че ли и 5 скорости биха си вършили работата добре – на 6 та с 50 км/ч, при рязко подаване на газ двигателя поема гладко без да роптае и да се опитва да се отскубне от рамата. Моето впечатление за този двигател е изключително положително, за тези които мощноста никога не достига, слагане на валове и ECU от Дайтона правят модела 150 к.с.(до 2004), но на мен определено и в стандартен вариант ми е достатъчно, дори излишно много на моменти.
Преди да го купя, четох за управляемоста на модела от съфорумци, и не бяха суперлативи. Моето впечатление е повече от добро, и си го обяснявам с промяната на рейка на предната вилка, при модела 2005-6, който е намален. Образно обяснено - колкото е по изнесена предницата, толкова е по стабилно управлението, и по трудно завиването. Това се усеща ясно при управление на чопър с удължени телескопи, или на кросов мотор. Въпроса е в баланса , кой ъгъл е най-подходящ – мисля че са го намерили. Мотора ляга невероятно добре в поредица от завои, без усилие,но и на прав път се държи стабилно. Карах при силен вятър , и масата на мотора от недостатък се превръша в предимство – върви като залепен, а аз се държа и си люлея от поривите. При разминаване с тирове например и подобни ситуации, това спестява доста стрес. Возията с една дума – комфортна. Към спирачките нямам забележки, педала на крачната ми е малко по висок , но ще го регулирам.
Така се получи , че голяма част от тестовете ми бяха извън асфалтовите пътища, та и тук имам какво да кажа. Безспорно тежък мотор от такъв клас не му е там мястото, но Тигъра се държа изненадващо добре – говоря за черен път и дори култивирана оран, първа предавка си е дълга за тези терени, но става. Относно защитната тава се създава илюзорно впечатление за добра защита – да, метална е , но е захваната за изпускателните колектори... за мазохистично каране, се предлагат други, захванати както трябва.
Модела има централна стойка, което е голямо удобство при обслужване. Куфарите са с добро качество, окачването им е по особено, надяват се странично, отварят се настрани. Надявам се да не ми влиза вода в багажа при някой порой. Задната скара е с товароносимост 6 кг според табела, но не е пластмасова, качвал съм се на нея, и си е здрава, така че тая цифра си е препоръчителна. Аз си сложих топ каса 46 литра, та място за багаж със сигурност не липсва.
За момента не се сещам друго, но пък наскоро в голям мол, е спрях пред магазина на „колежките” от Триумф , и се загледахв надписа ( не само в него...) – „Опитай за да разбереш”. Та , и аз така мисля. Дано съм бил полезен, ако има въпроси – насреща съм.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Апр 2015, 09:05 
Капитан
Капитан

А така! Много истински мотор, от където и да го погледнеш. :P Най ме изкефи това, че веригата е 530, а уредите са аналогови със стрелки и бели циферблати. Абе много работи кефят по този мотор. :) Със здраве да си го караш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Май 2015, 10:52 
Полковник
Полковник

Тоя мотор и аз го покарах даже :lol:
Гошо, много да те радва и слуша! Машинката е страхотна! Апропо, след като покарах малко твоята нова моторетка, взех, че си купих и аз един мотор, че ми се привози нещо, ама това в една друга тема...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]