Дата и час: 13 Дек 2018, 14:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2008, 16:46 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Човек не може да е сигурен от къде ще изкочи заек.Китайската индустрия (като цяло) набира все по-голяма скорост,с всяка изминала година...

hardhat,чувам,че и ти караш китайка.Къде мога да намеря инфо за нея?Линк да дадеш?

http://media.snimka.bg/7385/021025846-big.jpg

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2008, 17:49 
Майор
Майор
Аватар

El_Rockero написа:
Човек не може да е сигурен от къде ще изкочи заек.Китайската индустрия (като цяло) набира все по-голяма скорост,с всяка изминала година...

Aз викам тоя спор, да го проведем след около 4-5 години .. в момента световния пазар се напълни с китайски машини .. но да не забравяме, че това явление е едва от няколко години.

Да си поговорим след 5 години .. какво ще е състоянието на тез китайски чудеса!
Някой веднага ще каже "Аз един и същи мотор повече от 3 сезона не карам ..."

Въпроса е кой ше се чувства сигурен върху мотор който струва 3-4000лв нов???!!!

П.П.

И може да съм малко радикален .. обаче аз правя всичко възможно да избягвам закупуването на Китайски стоки което е практически вече невъзможно ... та айде сега и мотори! Ае жълтите комунисчета да си ги карат. Нема нужда и моторите им да купуваме освен всичките останали боклуци!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2008, 18:10 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Stin,това е ясно.Но е факт,че китайците яко напират.
Е,друг е въпроса,че не бих си взел китайска моторетка.Просто съм любопитен за мотора на hardhat.

http://media.snimka.bg/7385/021025846-big.jpg

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Апр 2008, 19:15 
Капитан
Капитан
Аватар

Пичове,темата беше за корейски мотори,не китайски за тези,които не правят разлика ще кажа,че такава има и то голяма и тя е в полза на корейските.Преди месец бях на мото изложението в Истамбул,видях всички китайски мотори повечето са копия на известни марки но със скапани едноцилиндрови двигатели иначе са изкопирани 1 към 1.Качеството е под всякаква критика,но знаете ли къде имаше най много хора точно на техните щандове защото цените са символични
и предлагат много голямо разнообразие.Обратно на тях Корейците имат 5 модела,но са пипнати от всякъде,живот и здраве ще се видим на някой събор и ще видите за какво става въпрос.Поздрави! :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2008, 19:38 
El_Rockero написа:

hardhat,чувам,че и ти караш китайка.Къде мога да намеря инфо за нея?Линк да дадеш?

http://www.scooter.bg/fym/index.html

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Апр 2008, 21:34 
Капитан
Капитан
Аватар

HYOSUNG - мах. скорост 200 км/ч. без слюда ?? Май връзването със свински опашки е задължително .. :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Апр 2008, 17:15 
Капитан
Капитан
Аватар

Това последното не го разбрах :? :?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2008, 09:27 
Капитан
Капитан
Аватар

Вече след 2 месеца каране, мога да споделя впечатления от мотора.
+много стабилен в завои,разход на гориво 4 на 100,изключително меко вози и е много удобен,много добра динамика бие всички мотори които съм карал досега а те са доста,мазно сменяне на скоростите,много добра стойка на ездача не се уморявам и след 200км.
-много нервен с малка скорост на ниска предавка отдавам го на карбоновия ремък и на стегнатия още двигател в града се държи като пистов не може да върви мазно ами се сяпа и маса ме изнервя като влезе в оборот извън града всичко си идва на мястото, но в града при къси улички е много нервен.Нямам никакви други проблеми досега минах 2500км.максимална скорост за много кратко 220 км.в час още го разработвам и това беше инцидентно,иначе най добре върви с около 130 до 150км.тогава е супер тих и има голяма тяга на 5 със 150 ако му се подаде рязко газ 180 ги дига за 0 време.На 4 със 120 ако му се завърти масура до край си дига предната гума с една педя.
А за външния вид съдете сами:Изображение

[img]http://images26.snimka.bg/005866225.jpg[img][/img]

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2008, 10:26 
Подполковник
Подполковник
Аватар

msistyle написа:
...много добра стойка на ездача не се уморявам и след 200км

За толкова километри и на кросов мотор няма да се измориш.

msistyle написа:
Вече след 2 месеца каране... досега минах 2500км

Мини 50000 и пак дай мнение.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2008, 10:37 
Капитан
Капитан
Аватар

Приятелю 50000 ще мина,но няма да е с този мотор, планирам живот и здраве да го карам 5 години,средно минавам на година 5,6000 така,че стават макс 30000 а след това каквото сабя покаже.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2008, 10:41 
Майор
Майор
Аватар

Мииии десния по-ми харесва, някак си по-изчистена линия има. Не е толкова натруфен.... :D
Бъзикам се :) мога да различа какво е даже и само по двигателя. Само, че за мен двигателя е съставана част от мотора и дори външния дизайн на двигателя е много важен, а не количеството хром...
Не бих се качил обаче нито на авитара, нито на харлея...
Карал съм DAEWOO макар и за кратко... Така че донякъде съм безпристрастен, но като се замисля Деу-то е с около 70 % надолу от цената на същия клас европейски или японски или американски автомобил. Докато този мотор е с около 15% по-евтин от да речем Хонда шадоу 750 която струва 15300 в представителството на Хонда...
Не знам , ама на мен ми се вижда висока цената за неизвестна марка тепърва стъпваща на пазара.
За да не съм съвсем голословен ето ти и още някой цени на мотори, които не мисля че са по-надолу като клас.
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... scopeId=MB
А ето и цената на ОРИГИНАЛА !!!
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... scopeId=MB
За който не му се гледат линковете ще кажа че второто е Suzuki SV 650 SK6 на цена от 4990 евра, чистак бърсак нов, което идва около 9730 лева, ама айде да закръглиме на 10 000лв. Та не мога да разбера, как копието ще е по-скъпо с 25% от оригинала, заради един резервоар и 500грама хром.
ПП все пак искрено пожелавам тези мотори малко или много да се наложат на пазара, все пак трябва да има малко повечко разнообразие. Но това определено няма да стане при тези цени.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2008, 11:40 
Полковник
Полковник
Аватар

msistyle написа:
Приятелю 50000 ще мина,но няма да е с този мотор, планирам живот и здраве да го карам 5 години,средно минавам на година 5,6000 така,че стават макс 30000 а след това каквото сабя покаже.

Цели 30000 и то само за 5 години ...УАУ :evala:
:twisted:

KTM Duke R / 2011

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2008, 11:56 
Капитан
Капитан
Аватар

По скъп е не само заради хрома,Авитара е пълна инжекция евро3 по дебели гуми,обърната вилка,електронно табло,и карбонов ремък и е друг клас не знам колко коня е sv, но със сигурност не е 81 коня колкото е Авитара и едното е нейкед по, които не си падам а другото круизер.Доста неща повече от SV пък и е по дълъг 2,43.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2008, 12:10 
Капитан
Капитан
Аватар

Цели 30000 и то само за 5 години ...УАУ
Дюк усещам сарказма ти,но за мен мотоциклета е за разтоварване и за кеф не е начин на живот.Избягвам да карам в студено време мразя да ме вали дъжд така,че този километраж ми е напълно достатъчен,на 43 години съм а карам мотори от 25 години навозил съм се и съм се намръзнал затова сега по полека за кеф.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2008, 13:17 
Майор
Майор
Аватар

msistyle написа:
По скъп е не само заради хрома,Авитара е пълна инжекция евро3 по дебели гуми,обърната вилка,електронно табло,и карбонов ремък и е друг клас не знам колко коня е sv, но със сигурност не е 81 коня колкото е Авитара и едното е нейкед по, които не си падам а другото круизер.Доста неща повече от SV пък и е по дълъг 2,43.

Не случайно написах "оригинала" всичко което пишеш че го има Авитара го има и сузуки СВ, само дето уж двигателя който е на сузуки, е варианта отпреди 4 години.
http://www.mcnews.com.au/newbikecatalog ... efault.htm
В момента сузукито е с по-друг двигател, това че са си продали старата технология е отделен въпрос.
Или аз не разбирам англииски или по разните тест сайтове лъжат ... ето ти тук един пример.
http://www.motorcycle.com/manufacturer/ ... 29989.html
Пише "Hyosung claims 72hp at the crank" 72коня на КОЛЯНОВИЯ ВАЛ или с други думи има нема около 60 коня реални или даже по-малко.... според производителя, а не според независимо тестване!!!
Всъщност все пак искам да кажа, че аз примерно си правя труда да прочета някакви сравнения между мотори, докато ти просто пишеш какво има и колко е добър, малко не е честно, колкото и да съм непредубеден, всичко почва да ми мяза на галфонизъм. И да спомена че наистина следя горе-долу от около полвин година, Хуйосунг, щот са ми интересни, дори видях и твоя мотор в Ловеч, и горе-долу изглежда добре, но все пак си мисля, че си вече направо АДСКИ НЕКОРЕКТЕН в информацията за него. Сори, не искам да те обиждам, но не е това начина...
ПП Все пак мисля, че ако този мотор се продаваше на цена м/у Китай и Япония мисля че все пак ще има добър пазар.... т.е на цени от 6-8к лв, но това си е лично мое мнение. Не че ще си взема, аз и настоящите 3 няма къде да ги държа, камо ли още един :) айде лек ден и успех в рекламирането, нищо че не ги продаваш :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2008, 14:03 
Капитан
Капитан
Аватар

www.hyosung.com.es това е за справка на данните,които изнасям не взимаш под внимание,че са два модела Aquila gv650 и Aquila gv650EFI моят е вторият и е пълен инжекцион евро 3 а първият е карбуратор евро 2 72коня.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 16 Май 2008, 15:33 
Майор
Майор
Аватар

msistyle написа:
www.hyosung.com.es това е за справка на данните,които изнасям не взимаш под внимание,че са два модела Aquila gv650 и Aquila gv650EFI моят е вторият и е пълен инжекцион евро 3 а първият е карбуратор евро 2 72коня.

....чакай сега почнах да се обърквам твоя е Aquila или АВИТАР ???? не че вече има някакво значение....тва да не са названия за европейския и американския пазар???
Понеже обаче си нямам много работа в момета досега се рових ей тука
http://www.hyosungmotors.co.kr/
ама нещо почвам още повече да се обърквам....:) корейския не ми е силна страна :)
Но ето и интересните факти
78-ма основани,
79-та подписват със Сузуки "технологично споразумение" :):)
.... та имам един въпрос, след като БМВ има "технологично споразумение" със ИМЗ от 38-ма, как мислиш кой са по-добри???
Един и същи двигател (и двата с инжекцион!!!) с 2 различни мощности, не че е невъзможно, ама па японският по-лош с 20% от корейския.... нещо нередно ми изглежда....
ПП изчезвам на KISS, сори... а и тука нещо го обърнахме на чат...
ППП черния 30-годишен юбилеен мноо кефи :) на външен вид поне :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Май 2008, 22:51 
Майор
Майор
Аватар

тука някой нещо не обяснил кат хората
абе човек тук няма да имаш успех а и гледам много мотори си сменил ма и зависи колко ги караш за да напрайш сравнение с този,ако само са ти седели по гаража нема да е мноо сравнително(за справка посаледния мотор го зех октомври,вече съм го продал а сум му навъртял 6000 км)
та тук щи е трудно по лесно ще е да убеждаваш не мотористи да знаеш

спам тва е ВСИЧКО ОНОВА КОЕТО НЕ ИМ ХАРЕСВА НА СОФИАНЦИ БЕЕЕЕ...... -няма такъв фен честно :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Май 2008, 09:16 
Капитан
Капитан
Аватар

За какво да ги убеждавам,че нещо не включвам?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Май 2008, 09:35 
Майор
Майор
Аватар

Ми ,че бил страшен матора как за ко.... :wink:

спам тва е ВСИЧКО ОНОВА КОЕТО НЕ ИМ ХАРЕСВА НА СОФИАНЦИ БЕЕЕЕ...... -няма такъв фен честно :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]