Дата и час: 18 Авг 2017, 23:10

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Никога DHL!!!
МнениеПубликувано на: 27 Май 2011, 15:46 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

Няма а се впускам в подробностите че тук става въпрос не само за последващото освобождаване, но във всичко останало, което го предшества започвайки от сваляне на пломби защото, знаеш ли, явно си доста наясно с нещата, но не съвсем ...
и не си обективен ...
направо казано си злостно нахъсан и обезателно дължиш да е твоето,
въпреки, че то по същество не влиза в противоречие с това, което пиша:
че отдалечените работни места са добре за нашите клиенти и затова съществуват.
И фактът е, че вече отговорих на другарят Лове/Хате и той, като интелигентен човек, който работи за пари, ме е разбрал.
С което прекратявам участието си в темата, но както винаги към готова на помогна на колеги-мотористи в куриерска беда.

Поздрав!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2011, 15:53 
Сержант
Сержант

Не искам да взимам страна по въпроса, защото не съм компетентен, но ми се ще като потребител да съм наясно какви пари трябва да платя, още при наемането на куриера. Такива допълнителни митнически зборове и разкарваници, никак не са ми по вкусът. В крайна сметка куриера е от врата до врата, а не от негов офис до някъде си, но не и до нас, нали така?
Нещо наистина доста сбъркано има тука.
Цените които се обявяват за услугата, не предполагат ли и естеството на пратката, за да ням излишни усложнения след това?

Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2011, 16:07 
Сержант
Сержант
Аватар

Грахче написа:
Няма а се впускам в подробностите че тук става въпрос не само за последващото освобождаване, но във всичко останало, което го предшества започвайки от сваляне на пломби защото, знаеш ли, явно си доста наясно с нещата, но не съвсем ...
и не си обективен ...
направо казано си злостно нахъсан и обезателно дължиш да е твоето,
въпреки, че то по същество не влиза в противоречие с това, което пиша:
че отдалечените работни места са добре за нашите клиенти и затова съществуват.
И фактът е, че вече отговорих на другарят Лове/Хате и той, като интелигентен човек, който работи за пари, ме е разбрал.
С което прекратявам участието си в темата, но както винаги към готова на помогна на колеги-мотористи в куриерска беда.

Поздрав!

За последно ще се обадя и аз - същото това нещо го правят и всички останали бивши колеги от митница Аерогара, не само тези при вас. Това, че вие имате достатъчно здрав гръб, за да си уредите собствени митничари, изобщо не касае вашите клиенти, всичките тези плобми и т.н. са си и ваша грижа, и ваша отговорност. Те трябва да са калкулирани в цената на доставката, не тепърва да се товарят клиентите с допълнителни такси на място. Клиента трябва да плати само и единствено митническите си задължения, ако не го представлявате вие, не и вашите режийни разходи. Най малкото, защото в един пломбиран контейнер определено не събирате само един клиент. Отделно трябва да си имате цена за митническо представителство за клиентите, които искат да ви упълномощят вие да се занимавате с това, без това да влияе на останалите ви клиенти.

Аз лично от години съм вкарал в черния си списък три куриерски фирми - вие, флайкарго (представителите на федекс за БГ) и ИнтерЗагубистика (пардон, ИнтерЛогистика) и тотално съм се отказал да се занимавам с меко казано некоректната ви политика към клиентите ви.

Поздрави,

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Май 2011, 22:41 
Майор
Майор
Аватар

мдаааам митницата е едно от икономическите недоразумения в нашата страна - има ТЪРСЕНЕ на услугата но пичовете там са на заплатка и им е все през онази работа колко ще работят, за тях повечето работа е ... да! повече работа, т.е. и да обработят 10 пратки този месец и 100 все ще си вземат заплатата нали?

затова се стига до това че "хората били недостатъчни" и се създавали опашки защото разбираш ли гадните фирми които имат да обработват стотици колети всеки ден са принудени да плащат тройно парите които плаща държавата за да имали разбираш ли предимство да хранят 2-ма митничари на място и да правели нелоялна конкуренция :lol:

цялата схема издиша, ако това е едно предприятие което наистина да работи на пазарен принцип ще има винаги достатъчно митничари за да няма опашки, хората се редят на опашка да си дадат парите а те нямали капацитет, ай сиктир :mad:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Май 2011, 07:38 
Сержант
Сержант
Аватар

KAWA-ER5 написа:
мдаааам митницата е едно от икономическите недоразумения в нашата страна - има ТЪРСЕНЕ на услугата но пичовете там са на заплатка и им е все през онази работа колко ще работят, за тях повечето работа е ... да! повече работа, т.е. и да обработят 10 пратки този месец и 100 все ще си вземат заплатата нали?

затова се стига до това че "хората били недостатъчни" и се създавали опашки защото разбираш ли гадните фирми които имат да обработват стотици колети всеки ден са принудени да плащат тройно парите които плаща държавата за да имали разбираш ли предимство да хранят 2-ма митничари на място и да правели нелоялна конкуренция :lol:

цялата схема издиша, ако това е едно предприятие което наистина да работи на пазарен принцип ще има винаги достатъчно митничари за да няма опашки, хората се редят на опашка да си дадат парите а те нямали капацитет, ай сиктир :mad:

Честно казано опашките са предимно заради безумието на законотворците ни ... както и на това, че митниците са зарязани да правят кой каквото му хрумне, на всяка една важат различни изисквания и правила в зависимост от настроението на шефовете ...
Как на столична можеш да си получиш пратката под 150 евро без декларации, без нищо, на аерогарата - не можеш ... това е само един от многото примери между другото, но и не е само това. Другото за което висиш по опашките - ако всичко става бързо и лесно, от къде старото куче зад гишето ще изкара някой лев отгоре? ;> Неговата цел е да те шматка до последно за да ти писне и да пуснеш някой лев нещата да станат по бързичко ...
П.С. митничар никога не съм бил, това, което действах там е поддръжка на мрежа и софтуер :-) Но за толкова години виждаш доста неща ;-)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Май 2011, 08:50 
Майор
Майор
Аватар

точно това имам предвид - НАВСЯКЪДЕ където има държавна администрация от която зависят някакви ПАРИ този който е назначен на тази ДЪРЖАВНА работа не се интересува дали ще си върши работата, а какво може той да получи от цялата схема, и тук не става въпрос само за Митниците, за справка вижте какво става с Еврофондовете - ултра ниска усвояемост на средствата, Европа отделят средства, и за големите проекти където има политическа воля тези пари се усвояват, но за дребния бизнес там където работата е оставена да зависи от държавния чиновник, всичко се мотае докато измисли схема как самия държавен служител да ги открадне сам, а ако такава схема не се измисли парите си стоят неусвоени :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Май 2011, 09:48 
Сержант
Сержант
Аватар

Goose и Грахче. Виждам че и двамата се запознати изцяло или донякъде със системата (това сега няма значение). Ще ви помоля без да се карате и обиждате един друг на седнете и да напишете едно кратко ръководство и процедури през които трябва да се мине при поръчка и доставка на стоки от ЕС, извън ЕС за малка сума, извън ЕС за голяма сума и др. подобни, които смятам, че ще са повече полезни на колегите във форума.

Благодаря ви предварително

Friends: http://en-gb.facebook.com/people/Drive- ... 1437424542

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Май 2011, 12:47 
Сержант
Сержант
Аватар

От ЕС с митници не се занимаваш, това си е вътрешно общностна доставка и не подлежи на обмитяване. За малки пратки извън ЕС от частни лица - http://mcu-bg.com/mcu_site/viewtopic.php?t=8483, тук доста подробно са разисквани нещата. Излезеш ли над 150 евро там вече рецепта няма - много зависи на коя митница ще обмитяваш, митничаря дали ще реши, че това е стока с възможна двойна употреба, дали няма да му хрумне, че цената от фактурата може да не е реална и т.н. ... просто там или си плащаш на митнически агент да ти свърши работа с познати и връзки, или се биеш в стената докато успееш да си освободиш нещата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011, 19:56 
Майор
Майор
Аватар

ще вдигна мъртва тема но искам и аз да викна :D :D :D :D

НИКОГА, АМА НИКОГА ПОВЕЧЕ DHL !

днес преля чашата на търпението ми

това са най-смотаната компания от тези които предлагат куриерски услуги в България

винаги гледат да ти го забият отзад изненадващо, всичките им оферти са със скрити под-условия, които трябвало да ходиш не знам къде си да прочетеш за какво били

слючват споразумение за едно после ти начисляват друго и после няма оправия

един път ме прецакаха, викам си може пък аз да съм прост и да не съм чел всичко, втори път дават ми споразумение за сухопътен транспорт а като го ползвам след това идва друга сметка и ми казват ами ти нямаш акаунт за сухопътен транспорт а само за експресе, ами тогава зашо сме сключили споразумение и сте ми дали цени за сухопътен? платих си, направиха и за сухопътен, ползвах го, сега пак идва двойна сметка, обяснението не бил за импорт а за експорт :lol: :lol: :lol: нямат край номерата им, а когато правиха споразумението изрично ми казаха че и за импорт и за експорт цените са еднакви, с две думи пълни лайна пазете се от тях

в чужбина може и да струват нещо, но тези тук в БГ са гОла вОда

хора не полвайте DHL ако не искате да ви излъжат, измамят, прецакат дано чичо гугъл да индексира добре тази страница и някой като потърси отзиви и впечатления за DHL да прочете тази страница!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Дек 2011, 11:12 
Сержант
Сержант
Аватар

Чакайте барем аз да ги похваля жълтодрешковците :D

В последния месец и половина си правя 2 пъти поръчки от Louis.de. При първия път по случайност е имало някого на адреса на доставка и така е получена пратката. В другия случай явно е нямало. Понеже не бях наясно дали трябва да получа колета от пощите или от DHL се обадих в телефонния им център, където любезна госпожица /след предоставен номер на пратката/ ми обясни къде се намира стоката и защо е там и ме попита дали искам на следващия ден да ми я донесат на друг адрес или искам да си я получа лично от централния им офис.

И двете пратки пристигат от Германия точно за 5 календарни дни, 2 от които са събота и неделя :)

Засега съм доволен :)

Също забравих да спомена, че проследяването в сайта им е очудващо бързо и точно. Статуса понякога се ъпдейтва и по 2-3 пъти на ден и пише какво е станало с пакета...това за София.... За Пловдив примерно не е така и си стои на статус "предаден на еди-какво-си" дни след като аз вече съм я получил. Не знам на какво се дължи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2011, 07:33 
Капитан
Капитан
Аватар

Yves написа:
За Пловдив примерно не е така и си стои на статус "предаден на еди-какво-си" дни след като аз вече съм я получил. Не знам на какво се дължи.

Най-вероятно на рядкото щастие да живеем в тази държава :D

Когато често се срещаме с дадени хора те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен!!!

Писането на български език с латински букви е същото като писането с лайна по стената-чете се, но не е приятно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2011, 20:31 
Майор
Майор
Аватар

Аз съм доволен, едни очила си поръчах от Германия и пристигнаха за 6 календарни дни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Яну 2012, 16:28 
Полковник
Полковник

проблема се оказа че е в наш Дянков ама никой не ти обеснява нещата ;) аз намерих ключа за палатката мога да обесня на всеки на Л.С. който има мерак да пише

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Яну 2012, 16:33 
Сержант
Сержант
Аватар

Здравей Коко, сподели какъв е проблема

Friends: http://en-gb.facebook.com/people/Drive- ... 1437424542

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]