Дата и час: 18 Окт 2018, 23:12

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: миш-маш
МнениеПубликувано на: 05 Яну 2012, 15:06 
Подполковник
Подполковник
Аватар

вземи си за "по екстремно" време един термо-гащеризон + дъждобран .. и си готов :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2012, 15:26 
Генерал-майор
Генерал-майор
Аватар

ей разчувства всичкото пенсия в тоз форум :P :wink:
честито и да се обичате дълго и безаварийно. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2012, 16:00 
Майор
Майор
Аватар

Грахче написа:
ей разчувства всичкото пенсия в тоз форум :P :wink:
честито и да се обичате дълго и безаварийно. :D

Мене не можа. Сигурно щот нямам вкус, а може би само аз имам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2012, 16:11 
Капитан
Капитан

Извинявам се , може и да си писал,а аз да не съм видял: В Холандия курса за мотор се кара със собствената ти машина ли? Ако караш Грисото на полигона е нормално да го усещаш тежко(5 часа за такъв мотор са малко) . Но пък после като му свикнеш , на каквото и да се качваш след него ще ти се струва леко и приятно за каране. Ако на полигона си с Грисото, представям си как трябва да се внимава , за да не го изпуснеш и после да те е яд като гледаш дерюгите. До лятото ще си пушка, УСПЕХ!!!!!!
ПП Евала за това , че караш в такова време, после всичко ще ти се струва приятно(само си представи 25градуса, слънце....и ти на това грисо след като си се научил да го караш

ППП Ебаааааааааааааси какви цени държат тия Гуцита( ама явно има защо) :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2012, 19:09 
Сержант
Сержант

Не карам собствен мотор,може обаче да им ползвам полигона като се понауча. Карам учебен,Хонда CBF 500 с абс и доста ролбари.На 6-7 години е и 82 000 км ,а си работи уникално добре. Тежи почти колкото грисото.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Яну 2012, 08:56 
Лейтенант
Лейтенант

Денчо... Сдобил си се с мотор, който има и душа и сърце...мъѫко сърце, което ще усещаш да бие винаги когато басовият му гласец се изкиха като асматичен алкохолик в ранна, влаѫна сутрин и механичният звяр магически се събуди от вековен сън. Неусетно осъзнаваш, че си се ухилил като олигофрен с очи впити в едно необяснимо очарование, което намира отраѫение само в японското понятие за Miyabi… Чуваш как този привидно тежък, недодялан, непохватен, обременен от годините Гризо ти говори на език архаичен, отдавна потънал под прашната завеса на времето, като стар пиратски сандък на дъното на морето… на език, който не говориш, но разбираш подсъзнателно… на чийто чар можеш да устоиш не повече отколкото на гласа на морска сирена омаяла главата ти към сигурна гибел.
“Ела…не се бой. Опитай нещо, което не си опитвал. Издигни се над хлапашките си предразсъдъци и самодоволното си чувство, че знаеш всичко и осъзнай колко много не знаеш. Мислиш, че си зрял, но зрял ли си достатъчно в действителност? Мислиш, че си овладял първичните си реакции, но още не си минал моето контролно за да ти се подпиша в бележника. Ела…не се бой… и се приготви да будеш събуден.”
Когато премине първичното вцепенение и приемайки предизвикателството на Гризо, прехвърлиш крак през него изведнъж усещаш как някой е включил усилвател в сързето ти и е залепил две 100-ватови тон колони не за ушите ти…а, за душата ти. Разбираш по-ясно от всякога, какво означава, че един двигател оживява не в преносният, а в прекия смисъл на думата. Яхнал страшилището първите ти стъпки са като на токущо проходило пеленаче. Всяко моментно невнимание бива наказано не с шамар…а, с лопата зад врата. Корекциите са без извинениа, без чувство за такт или зачитане на човешките ти права… а, само придружени със сумтене, асматично давене и генерална подигравка към уж многогодишно тренираната ти ръка, за която пипането на газта се оказва чисто ловене на риба с голи ръзе. Чувствуваш се отвикнал да внимаваш толкова, защото отдавна не се е налагало май. Но, май ще се наложи защото мразиш да те третират като неподготвен ученик, при положение че сутрешните срещи в огледалото имат сходство повече с Grand Canyon, отколкото с Валентино Роси преди 10 години.
Когато отдадеш напълно 10-левовото си внимание на Гризо, тогава возенето свършва… и контрола над машината бива остановен. Тромавостта, непохватността и странните грухтящи звуци биват заменени с една плавна и целенасочена хармония, изискваща компетентност, преднамереност и точно направление. Лека полека първоначалното ти объркване изчезва и усмивката лъсва отново под шлема. Обструкциите и препятствията от пътя ти изчезват ... оставате само Гризо и ти потънали в братски разговор, който поглъща завоите и километрите с неутолим апетит и жажда за още. Когато разговора свърши, със съжаление прибираш кръглият ключ в джоба си и хвърляш последен поглед на все още припукващо-разгорещеното в гаража, чудовище. Усмихваш на новият си стар приятел…”До скоро, братле!”. Вратата на гаража хлопва и вече усещаш, че нямаш търпение за следващият път…
Моторите за толкова различни като темперамент, колкото са и хората. Едни апелират към полови атрибути, други макар и рядко към мозъка, трети кум джоба… някои към здравната книжка, други биват бъркани за витрина за излагане на стока. Гризо говори само на тези които гледат с очите си… но, виждат със сърцето си. Това е мотор, който изисква солидно количество опит и не проявява търпение кум плахост, несигурност, още по-малко глупост. Това не е мотор за начинаещ, нито дори втори мотор, макар че има и по-безразсъдни избори. Разбирам очарованието му, разбирам душевният ти порив да бъде твой. Мотор се избира със сърце… но, се купува с глава, особено когато е първи мотор. 1-2 години на по-малка кубатура ще ти дадат достатучно навици и подготовка да контролираш голямото чудовище. Дай си трезва преценка на възможностите, защото от това зависи благополучието ти. Каквото и да решиш… Memento mori. Леко и безаварийно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Яну 2012, 12:39 
Капитан
Капитан
Аватар

Ей, докосна ме :) Бахси кефа =D>

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Яну 2012, 23:32 
Капитан
Капитан
Аватар

=D>
Рейвъна прекрасно описва това което повечето от нас усещат!
Браво колега! :abravo:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Яну 2012, 11:36 
Полковник
Полковник
Аватар

еххх Рейвъне,
жалко че не намиваш по-често насам :D
Денчо, запомни тази приказка /писана и за всички нас/ - ще помогне доста в опознаването ви с Грисо ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Яну 2012, 22:38 
Сержант
Сержант

Благодаря за отделеното време и внимание!
Наистина хубави думи. Така си представям и аз новата си връзка. Определено имам уважение и страх към мотора си. Харесвам го защото искам да съм като него :wink:
Моят случай е изцяло романтичен, искам мотор само заради идеята, заради няколкото часа хубаво време насаме с машината...не търся надеждност,икономичност,практичност и други разумни качества. Още ми се върти в главата дали да не си взема някой по-лесен и евтин мотор за около година... реших обаче ,че ще трябва да покарам малко моя преди да го измисля...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Яну 2012, 23:26 
Подполковник
Подполковник
Аватар

den4o написа:
................. Моят случай е изцяло романтичен, искам мотор само заради идеята, заради няколкото часа хубаво време насаме с машината...не търся надеждност,икономичност,практичност и други разумни качества. ...

"И ти ли Бруте"

хубави километри от мен :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Яну 2012, 17:11 
Редник
Редник

колега мотора макар и далеч от стила мотори който аз харесвам е меко казано УНИКАЛЕН ... макар и с доста закъснение ти пожелавам .... милиони безаварийни километри слънчеви дни и топъл асфалт.... наздраве и на теб и на звяра в гаража ти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Яну 2012, 22:30 
Капитан
Капитан
Аватар

Ох , много заразителен мотор . Имам да мисля ! Все пак съм на същата възраст със собственика .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Яну 2012, 10:07 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Първо, макар и с леко закъснение - честито! Да се слушкате и да се обичкате!

Хвърлях око няколко пъти на темата, на снимките...
"Моторът е чудесен, концепцията - почти моята. Може би някога..." - си помислих набързо...

Сега прочетох написаното от Ред Рейвъна...

ИСКАМ ГО ТОЯ МОТОР! ЗНАМ КАКЪВ ЩЕ Е СЛЕДВАЩИЯТ!! ТАКЪВ!!! ТОЗИ!!!!

ДАЙ БОЖЕ!!!!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Яну 2012, 15:19 
Полковник
Полковник
Аватар

Честита Guzzila :) и да се слушате :bira:

Palio написа:
ИСКАМ ГО ТОЯ МОТОР! ЗНАМ КАКЪВ ЩЕ Е СЛЕДВАЩИЯТ!! ТАКЪВ!!! ТОЗИ!!!!ДАЙ БОЖЕ!!!!!!

Падна ли ми сега Жеката :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2012, 02:48 
Сержант
Сержант

Тъпча по трасето.
Вече имам 2 взети изпита от три,вероятно по-сложните: теория на холандски (не ми е сила) и полигон.Отне ми 24 учебни часа, ( предполагам,че "градското" ще е по-позната хава,там се чувствам по-адекватен,отколкото на полигона....).Времето си беше кофти,карах на вятър,сняг,дъжд....не мисля,че бих го причинил на моята велурена седалка,но е добре да съм подготвен 8) Досега нямам и час на повече от 5 градуса.
Още не съм "я" карал истински. Направих 30 метра от буса на "ТЛМ" ( местния дилър,който взе мотора от нас за "winter service" ) До гаража и обратно....Сега са сменени всички консумативи и имам 2 нови гуми ( батлакс 021) . Чудех се дали да питам във форума за гуми...по принцип препоръчват по-спортни за този мотор,но аз прецених ,че не съм за тях..малко по- чичковски си поръчах. Става все по -сложно да не се пробвам нелегално ... снегът се стопи почти 8). Ентусиазмът си е тука.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Фев 2012, 09:12 
Полковник
Полковник
Аватар

едеее, устиска досега... колко пък да ти остава...

ВТ021 са разскошни гуми. моторът ти е достатъчно тежък за точно такъв тип. запазват свойствата си до последно /е, почти до последно.../ при мен първо се предаде предната - явно съвсем пенсионерската го давам ;) изборът ти смятам за отличен. е, можи би е трябвало да избереш наследника им ВТ023, за които отзивите в мотоциклетните издания са меко-казано отлични. не зная колко голяма е разликата, но пък само да се махне снега и мога да споделя някакви впечатления.

честито за първите два изпита и успех на последния!
тази пролет се очертава да ти стане любимата в живота, хи-хи - само гледай ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2012, 14:28 
Сержант
Сержант

Днес взех и последния изпит, карането в реални условия,градско,селско,магистрала и т.н. Около 45 минути само чувах наляво или надясно по радиостанцията, без коментари и наставления,по едно време чак ми писна...Едва като ми казаха "Айде да се връщаме" си помислих,че съм взел,защото до този момент не бях направил груби грешки. После разбрах,че изпитващият харесал това,че ускорявам уверено и не се съобразявам с това,че ме следват с кола отзад. Понякога ги изгубвах от поглед и веднъж спирах да ги изчаквам,все пак трафик,светофари. Искат да карам ,както бих карал ,ако ги няма...Момчето преди мене го скъсаха, защото много стегнато и стресирано се държал,неуверен бил....Сега остава около седмица чакане за новата книжка .....
Мина сравнително леко,почти без забележки, истината е ,че се чувствах подготвен, за разлика от предишните (теория и полигон).
Между другото се оказа,че не е трябвало да плащам мито при внис от Гърнси, изпратих възражение,което "хвана дикиш" и даже за всеобщо удивление си видях парите преведени обратно по сметката :) Да не повярва човек колко разбрани били данъчните власти.
Ще споделя за грисото ,когато науча поне малко и за него :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2012, 15:28 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

Честито колега! Моторът е с уникална визия. За първи път виждам толкова силно излъчване на мощ и скорост в чертите на мотор :) ! Уникален ! Да си го караш със здраве, разум и сърце !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Апр 2012, 17:35 
Капитан
Капитан

ЧЕСТИТО И САМО ХУБАВИ МОМЕНТИ С ГРИСОТО!!!!! Все едно виждам себе си преди години( и аз изкарах А категория късно). Край......хвана те вече двуколесната болест....няма оттърване докато си жив. :lol: :bira: Като казвам на познатите ми , които не карат , че на моменти е по-готино от секса( е само на моменти де :lol: ), не им се вярва. Сега ще усетиш свободата истински. Поздрави и безаварийно.
ПП И да не вземеш да се стреснеш от някое тъпо изтърване на мотора :D -това няма как да се пропусне, колкото и да се внимава.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]