Дата и час: 16 Авг 2018, 23:14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: миш-маш
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 00:02 
Сержант
Сержант

Здравейте, поздравления за смисления и полезен форум,чета от няколко месеца, наскоро се регистрирах и реших да споделя какво ме тормози напоследък...Прочетох голяма част от форума,всичко от "мъдростта" и ползвах "търсачката" за гуци,белстаф,шуберт,но не намерих много информация по нещата,които ме вълнуват....,та затова се престраших да пиша.
Казвам се Денчо,на 34 години съм и никога не съм карал мотор. Обаче вече имам. Спечелих един търг в ибей за мотор, който винаги съм искал да имам. Мото Гуци Грисо 1100.Модел 2010,на 2000 мили, от Англия.В петък тръгва оттам към мене по куриери. Естествено никога не съм го карал,но за мене беше достатъчно това как изглежда и как звучи. Още през 2003 или 2004,когато видях прототипа,бях сигурен,че един ден,ако имам мотор,това ще е той. За мое щастие прототипът остана почти непроменен. И ето ме сега имам мотор,който не знам как да използвам. До края на януари ще съм взел книжка,сега избирам екипировка, За каска гледам шуберт джей 1 заради откритото лице и подбрадника, пробвах я,малко ми стиска на бузите ,но пасва добре. Якето е голям проблем,защото всички са малки и с прекалено дълги ръкави. Имам нестандартна фигура,178 см и 115 кг,но са навсякъде,не само по шкембето :). Поръчах си belstaff snetterton green, но ще трябва намеса от кадърен кожар, прочетох,че има много доволни от Борис. Вероятно ще взема боти,ръкавици и панталони пак белстаф и почвам курса. Осъзнавам ,че тоя мотор не е за сефте,още повече ,че ще ми се скъса сърчицето,ако го одраскам дори,но фактите са си факти. Забърках се и сега трябва да карам докрая....Имах желание да кажа "Добър ден" и да споделя "как е хавата", за да мога да си питам и споделям,ако се появят сериозни въпроси. Повечето ми близки ме гледат все едино съм пощурял,ама ще се излекувам...
пп. Прочетох последната тема на пича,дето иска 1000cc GXR за първи мотор, разбирам,че макар с 12 години по-дрът съм в същата ситуация,само дето той може и да си купи друг мотор и има книжка ,а аз вече имам мотора ,а нямам даже категорията.....явно ме тресе втория пубертет,но това е положението.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: миш-маш
МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 00:37 
Генерал-майор
Генерал-майор

Belstaff... на дебело си скочил. Ще те свържа с човек, тежък фен на MotoGiuzzi и на английската екипировка, та да си обсъждате и карате.

Иначе тука за Schuberth, някой биимър ще се изкаже, за Belstaff мнения не очаквай, твърде над нивото на бегемоториста са.

btw... Griso и GSXR1000 са много различни неща, както и разликата помежду 22 и 34.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 00:49 
Генерал-майор
Генерал-майор

За кожар, ще те посъветвам да се обърнеш към ROCKED Leather, имат магазин на Солунска и Офис/Ателие на Софроний 5, 7 или 9... не помня номера...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 00:58 
Полковник
Полковник
Аватар

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

....ГОУЕМ СИ (буквално =D> )... малко време ми трябва, за да ти отговоря...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 01:28 
Капитан
Капитан
Аватар

Добре дошъл. Ще следим с интерес мото развитието ти :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 04:50 
Един съвет от мен- Не се записвай при Василеви !

А това с мотора- Ще оставя другите да го коментират. :)

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 10:21 
Сержант
Сержант

Благодаря за посрещането.
Вероятно ще карам курса при хората от  LEONBG.COM.
Не живея в София от 6-7 години,но си идвам чат-пат, ще се свържа с тези от Rocked leather,благодаря.
Колкото да избора ми на белстаф, ....ами за мене цялата идея за мотор е романтична,затова прецених, че "ако ще е гарга...."
Мухата ми се завъртя още когато бях студент в средата на 90-те, прочетох Робър Пърсиг и оттам. Сиреч не ми е изобщо до високите технологии ,ускоренията и т.н.
Предполагам ,че много хора тук знаят за какво говоря. До Гуци стигнах,защото са една от малкото марки-пионери на пазара днес,имат характер и там инжинерът е бил едновремнно и дизайнер...това е цялата работа. Конкретно от Грисо ми става пишката :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 10:41 
Майор
Майор
Аватар

Добре дошъл и от мен! /наборе/ :)
И поздрави за избора на мотор =D>
Не може всички да са с "пистарка" или "кросов" в тая държава #-o

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 10:48 
Подполковник
Подполковник
Аватар

добре дошъл и от мен .. и =D> за добрия вкус .. Гуци и на мен ми е мокър сън от 80-те .. ще се радвам да пишеш редовно тук .. и живот и здраве да покараме догодина

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 12:21 
Подполковник
Подполковник
Аватар

Бях започнал да пиша разни работи, ама... вземай си каквото си си харесал, карай си мотора и му се радвай. Избягвай да караш без екипировка, че може да е много неприятно и за едното нищо да ходиш ожулен (най-малкото). Каска, яке, ботуши, ръкавици и наколенки или протектори в панталона ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Ако има вариант за монтаж на някакви предпазни ролбари или тапи на мотора му сложи, много е неприятно да го изпуснеш от място или при леко маневриране и да го ожулиш. А предвид че нямаш опит е много вероятно това да се случи. (бързо търсене с гугъл намери тези на Hepco & Becker, може да има и други, или да ти ги направи някой местен майстор)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 15:10 
Сержант
Сержант

Да-там е работата,че го взех вече. Беше си импулсивна реакция отвсякъде,но както казват- " мотор се купува със сърцето,а не с главата ".Принципно се бях засилил за йамаха трикър или 250 XG,който да продам лесно впоследствие.Много симпатична машинка и съвсем новобранска кат за мене :) После си казах: щом искам V2 с кардан, защо просто не почна със сузуки VX800 или нещо дуго по-старо и подобно,даже и едно старо гуци V50 NATO ходих да гледам.....Още не съм се отказал да взема по-малък и евтин мотор за "учебен" а грисото да си го погледам за известно време в гаража....Ще реша след курса.
Попаднах на тези ролбари, мисля да ги взема като за начало, макар,че променят фасона на мотора малко.....но си прав,че по-добре с тях. Виждал съм как мой приятел изпуска мотора си . Изглеждаше ми странно, щото е едро и здраво момче,но явно на всички новобранци се случва. По въпроса дали да карам с екипировка или не,нямам колебания. Вероятно ще си взема и второ памучно яке белстаф Mojave за лятото.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 15:41 
Капитан
Капитан
Аватар

Спокойно, според мен планът ти да изкараш курса като за начало е най-доброто решение. Тогава ще започнат вътрешните въпроси и отговори и всичко ще ти се избистри и нареди малко по малко :)
Никога няма да забравя какво ми казаха на мен - "Не бързай. Толкова си чакал до сега." Не, че съм послушал изцяло съвета :wink: Поне кандисах да си взема евтин, очукан и технически изправен мотор за първи. После падах, ставах и те така :)

Успехи!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 17:00 
Полковник
Полковник
Аватар

...по мои наблюдения, хората започващи да шофират мотор на 30+ години са доста по-бързи, доста по-схватливи и най-вече доста по-страхливи от по-младите колеги... съответно слушат, учат се, запомнят и прилагат правилно.... като добавим познаването на трафика от вече натрупания опит, нещата се случват някак си по-лесно... не си застрахован разбира се, щото може да си човек, който има не съвсем добри шофьорски практики, но съдейки по писането, явно не си от тая категория... мотора е брутален и с това е достатъчна гъзария, не мисля че ще го караш с двеста... сложи му задължително ролбари за да го предпазиш от евентуално изпускане от място най-вече... аз карам подобен, вдигал съм 240 веднъж или два пъти, на участък с видимост над 5 километра пред мен, на извънградски широк, четирилентов път който познавам и карам всеки ден... относно екипировката, аз лично смятам че въпроса не е толкова в DOT и прочее, просто е хубаво да я има - колкото повече, толкова по-добре... ходи по магазините и пробвай, не гледай толкова марки и сигурност, колкото да се харесваш как изглеждаш с тези дрехи, каски и ботуши и много е важно да са ти удобни... лично аз съм се нагледал на мотористи с неправилно подбрани, облечени, закопчани и т.н. екипировка....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 18:06 
Редник
Редник
Аватар

Здравей, Денчо,

Добре дошъл във форума и в света на мотоциклетизма! Много ми е приятно да видя нов колега, който разсъждава смислено и разумно, а и освен това ми е колега по марка и интереси. Прихванал си една лудост, която не се лекува и от която ще "страдаш" приятно вероятно цял живот.

Относно питанията ти в по-голямата си степен съм отговорил на колегата pathetic от темата за GSXR и можеш да погледнеш от интерес. Виждам, че съм изпуснал да изброя няколко марки екипировка и каски, които съм имал през времето, но това не е важно, по важното e какво мисля за конкретните ти въпроси:

Guzzi Griso - поздравления за избора! Поздравления! И още веднъж - поздравления! За кубатурата няма да говоря пак - голям е за теб, но и ти виждам, че не си малък мъж - ще се справиш сигурно. Съветвам те да НЕ го караш преди да си изкарал курса. Това като минимум. Не знам дали ще успееш - това си е живо мъчение, но вероятността да съжаляваш после е огромна. Освен това Гуцитата са скъпи и редки мотори (и не само в България) и евентуална поправка ще ти струва много нерви и пари. После като все-пак го подкараш, навивай масура така, все едно е от захарен памук - внимателно и в едната и в другата посока - Гуцито иначе няма да ти прости. Не че е много мощен или бърз или пъргав, но реакцията от въртящия момент е такава, че ще те свари неподготвен. И за това наистина няма как да се подготвиш - на курса ще караш мотор, който няма да има нищо общо с твоя.
Грисо-то със сигурност ще те пристрасти, колкото повече го караш. Ако пък устискаш да го запазиш 15-20 години, освен всичко друго, ще осъзнаеш и че си направил една инвестиция, която ще започне да увеличава стойността си. Но да не гледаме чак толкова далеч напред. В непосредствено бъдеще е най-важно да изкараш курса и и да придобиеш колкото може повече опит.

Bellstaff - избрал си добра марка. Аз също от дълго време ги гледам, но така и не си купих нищо от тях. Май ще се окаже, че скоро и няма да си купя. В последните години виждам, че мотористите се оказаха недостатъчни за тях и все по-усърдно започват да се целят към масовия потребител (разбирай не специализирания). Тази комерсиализация ме дразни и ме кара да стоя на страна. Иначе трудно намирам модел от гамата им, който да не ми харесва. Ти вече си си купил яке и е късно за препоръки, но бих те посъветвал да хвърлиш едно око на Guzzi Griso Jacket. На мен ми харесва много и определено пасва на мотора. Шие се от Dainese за Moto Guzzi и качеството е каквото трябва. Освен това клиентите на Moto Guzzi са традиционно доста над тийнейджърска възраст и Guzzi явно разбират това - кройките на екипите им съответстват на хора с някой и друг наднормен килограм. Аз имам модела им Race и съм изключително доволен.
Така или иначе важното при екипировката е на първо място сигурността и на много близо второ - как изглежда и те кара да се чувстваш. Виждам, че се насочваш към добри марки, така че изборът ти няма как да е грешен. Въпросът вече е на личен вкус.

Schuberth - отлична марка! Който и от моделите им да избереш ще е все удачен избор. Аз те съветвам да вземеш модуларен. Така на първо време ще покараш, докато не разбереш точно какво искаш в бъдеще. Неизбежно ще минеш през цял шлем и твърде вероятно ще стигнеш до половинка (open face) с очила. Няма голо Гуци, на което да не стои добре половинка каска.

Това на първо време. Като започнеш да караш активно, най-вероятно ще започнеш да мислиш и за тунинговане (гласът на Гуци се превръща в музика през подходящи Агостини, Мистрал, Терминьони или ред други ауспуси), най-вероятно и за второ Гуци ще почнеш да мислиш, но това за сега са далечни неща.

Последна промяна Dimo на 24 Ное 2011, 19:12, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 18:10 
Лейтенант
Лейтенант
Аватар

добре дошъл
и аз съм фен на гуци но още не ми е дошло времето да полудея и да си купя
с интерес следя темата
успех

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 18:19 
Генерал-майор
Генерал-майор

Абе аз не съм фен на Moto Guzzi ама пък ги гледам с нужното уважение, което заслужава една марка, дето толкоз години неще да се откаже от станностите си... Бравос на такива хора и аман от конфекция:)))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 19:30 
Редник
Редник
Аватар

LoveHate написа:
Абе аз не съм фен на Moto Guzzi ама пък ги гледам с нужното уважение, което заслужава една марка, дето толкоз години неще да се откаже от станностите си... Бравос на такива хора и аман от конфекция:)))

Евала за отношението! Аман от нетърпимост и тесногръдство...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 19:53 
Сержант
Сержант

Ето още няколко неща, които досега не съм споделил. Карам всеки ден,общо годишно над 60 000км. Книжка имам от 17 год. Бях на 17,когато я взех. Имам доста опит с различни велосипеди,сега също карам....според настроението ,имам планински и шосеен бегач.Живея постоянно в Холандия,тук е доста удобно да си с колело. Също така трафикът е по-добре организиран и като цяло се придвижваш по-лесно,отколкото в София. Има и сериозен респект между участниците в движението. Мотористите зачитат останалите и са зачитани от тях.Все пак в тази държава всички са първо велосипедисти и после автомобилисти и мотористи. Т.е. знаят ситуацията от двете страни. Много хора карат мотор целогодишно.Ако си над 21,може да започнеш от какъвто искаш мотор,ако си под,трябва 2 години да си до 250 цц. По принцип съм фен на японските коли,карал съм няколко мазди,сега имам бус тойота, 3 цил. дайхатсу и 6 цил.субару.Съответно за работа,за града и за дълъг път със семейството. За мотор обаче си падам европеец :),(кефят ме няколко ямахи-мт01,V max например,но аз си искам кардан)...Наблизо ми е шоурума на онлайн магазина fc-moto.com. Там пробвам нещата ,които планирам да купя,някои взимам директно от тях, за якето намерих по-добри оферти в Англия. Съгласен съм,че белстаф се комерсиализира доста. Шият и правят дизайн в Италия,всичките им размери са за слаби и елегантни хора....имат обаче още неща от линията " pure motorcycle" ,които са си "баш".....Но като цяло,почне ли една марка да прави моделни гами,линии ,ревюта , шоу по FTV и т.н....работата не е същата като някога. Знам и каската и якето,които гуци предлагат за грисо. Якето е много готино,ще го пробвам при дилъра,когато ходя напролет ,за да прехвърля гаранцията и регистрацията.Ако ми хареса,ще го взема и него-така или иначе става за всеки ден ,дори и да не караш мотор. Каската е на Момо open face,nробвах я,но ми се стори огромна,главата ми изглеждаше 3 пъти по-голяма. Затова съм се насочил към J1 schuberth, хем е отворена,хем имат защита под брадата. Не знам има ли подобни и читави модели на други производители. Тази ми смачква леко бузите,но стои супер плътно и сигурно.Не ми е трудно да я нахлузвам и свалям....за това съм може би най-сигурен,че е правилното решение. Едва ли ще се полакомя да яхна мотора преди да взема категория. Бих го припалил като дойде обаче. Купувам го един истински фен на гуци,който е над 50 години,има 5 деца и решил,че временно няма да кара мотор,досега е имал 3 гуцита от общо 6 мотора...оправял се с нова къща и други лични неща...както и да е. Праща ми всички оригинални части,но на самия мотор е сложил мистрал, различни задни светлини и някои други дребни детайли са променени,праща ми и оригиналния "paddock stand". Ще снимам живот и здраве.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 20:59 
Редник
Редник
Аватар

Браво, браво! Така като гледам нямаш особена нужда от съвети. Проучил си доста и си се осведомил добре.
По отношение на каската, според мен бузите трябва да са леко смачкани. Имал съм каски, които не са ми смачквали бузите и неизменно съм започвал да ги чувствам хлабави около главата си след съвсем кратко време.

В условията, в които ще караш, няма толкова голяма опасност, колкото у нас, така че би могъл да жертваш малко сигурност в полза на визията. За половинка каска можеш да погледнеш Davida, но задължително пробвай - номерацията им не отговаря на останалите и трябва да вземеш поне един номер по-голяма. Нямат аналог ако търсиш половинка, изработена по класическата технология - кожена тапицерия, D-рингове и т.н. Имат и подходящи цветове и дизайни за Грисо. Не съм питал, но предполагам, че мотора ти е черен?

Иначе имаш късмета да се намираш в държава, в която много ценят класическите и ретро мотори и имат съответните знания и експертиза. Така, че по отношение на поддръжката ще ти е лесно. Аз например ходя всяка година до Солун да сервизирам моята машина. А дребни резервни части и аксесоари съм поръчвал и от Холандия включително. Тео Lamers (сигурен съм, че вече си попаднал на сайта) са едни от най-добре заредените и компетентни Гуци специалисти в Европа въобще.

Чакаме не само снимки, ами и видео. Мистралите трябва да се чуят. И аз минах през един чифт овални карбонови, но в крайна сметка машината ми даде най-добра работа на двигателя, а и звук, със фабрично предлаганите като аксесоар за моя модел титанови рейсинг ауспуси.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2011, 21:15 
Полковник
Полковник
Аватар

добре дошъл!

хубаво е, че се отби насам. от време на време е много готино. (като навремето) ;)
изборът ти на машина е... =D>

годините са си ти ОК. и аз се покатерих на мотор на 29 или 30. дотогава кинти - нъц. Акулата е прав за ученето... май.

първата машина, която гледах бе Гуци /850 - Льо Ман май/, но не можаха да ми я запалят, а пък аз не знаех какво точно стои пред мен... и си купих ... Вираго... 'баси чука ;)

та с една дума!
бравос! още веднъж добре дошъл и много, и все готини, да са километрите ти на две колела!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 84 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]